ذهن و منطق انسان

ذهن هر انسان درست مثل یک کاغذ یا هارد دیسک است که اطلاعات روی آن نوشته و در صورت نیاز بایگانی میشود. و مشخصه اگه اطلاعاتی در هارد دیسک یا همون ذهن نباشه ذهنم نسبت به سوال یا مطلب درخواست شده (erorr) میده !!!  و مسلمآ اطلاعاتی که هر انسان در ذهن خودش ذخیره کرده با بقیه انسانها یک سری  تفاوتا و یک سری تشابهاتی داره.    حالا اینجاش قشنگه که منطق هر انسان زاده ی ذهن اون آدمه یا میشه گفت چکیده یا عصاره ی اطلاعات اون آدمه.   اینارو گفتم تا ثابت بشه که منطق از ریشه درست نیست اما برای انسانهایی که اطلاعات مشترکی تو ذهن خودشون دارن خیلی هم مفید و کار سازه.  پس اگه مطالبی خوندین که تو ذهن شما تعریف نشده بود این فکرو نکنین که حتمآ غلطه ، من نظرم اینه قضاوت رو واسه آینده بذارین شاید زمانی به حقیقت یا عدم حقیقت این موضوع پی بردین ….

1116

۶ Comments:

 1. منطق همیشه انسان هارو تو یه زندان مرزی نگه میداره و نمیزاره که این ور مرزو ببینه. انسان هر چی فکرشو کنه به وجود میاد مثلا پرواز یه ارزو یا خرافات بود که علم اونو ساخت ….

 2. سلام. میخواستم از بابت پست های خوبی که میزارید تشکر کنم. مطالبتون واقعا عالی و مفید هستش. ممنون

 3. سلام داداشی خیلی خوب بود ممنون

 4. سلام

  بنظر من اون دسته از اشخاصی که با منطق و ذهن خودشون استدلال می کنن و تجربیات و اتفاقا معنوی رو خرافات میدونن و مدعی هستن براساس علم پیش میرن …… اگر ۲۰۰ سال پیش از این تو این دنیا بودن جزو اون دسته از انسانهایی بودن که سفر به کره مریخ و کلا سفر به فضا رو غیرممکن اعلام می کردند ……….

 5. هو السلام
  شهاب عزیز
  فقط خواستم این پست زیبای شما را با نام الهی ” سلام ” متبرک کنم
  از بابت همه زحمات شما و دیگر عزیزان که این فضای زیبای معنوی را پدید آوردید سپاسگزارم

کامنت‌ها بسته هستند.