صفحه اصلی ایستگاه ذهن

ایستگاه ذهن

 

ایستگاه ذهن

زمانی که پای در مسیر خود شناسی میگذاریم ، مانند این است که میخواهیم یک ساختمان زیبا برای خود بنا کنیم . قبل از شروع ساختمان گمان می بریم که دیگران(کارگران و مهندسان) برای ما این ساختمان را می سازند و ما تنها نذاره گر هستیم. اما دریغ از اینکه ما در مسیر خودشناسی باید نزد کارگران و مهندسان معنوی آموزش ببینیم و ساختمان خود را ، با دستان خود و زحمت خود بنا کنیم . از این رو ، در این مسیر ، مهم نیست که دارای چه سمتی هستیم ، مهم نیست تحصیل کرده ایم یا بی سواد ، بلکه اگر پای در این مسیر نهاده ایم باید در زیر دست کارگران و سر کارگرانی که در ساختن بنای خود موفق بوده اند شاگردی کنیم و هنر ها و فن های لازم را بیاموزیم .

یکی از لازمه های مسیر معنوی شناخت ذهن است .مقصود  گفته ی ما از ذهن ،تنها مغز انسان نیست . از دیدگاه علمی ، مغز تنها ثبت کننده ی اطلاعات است  ، این ذهن است که تجربه میکند و تجارب را برای ترجمه به مغز انتقال میدهد . ذهن فیلترینگ میان رویاها و خواب های معنوی انسان در راستای رسیدن این تجربیات به مغز انسان ، برای ترجمه و نمایش است .  از این رو ، ویدوهایی را برای شما عزیزان قرار داده ایم ، که با ذهن خود و موارد مربوط به آن آشنا شوید . امید که مفید باشد.

mind من کیستم ؟ کریشنا مورتی


سخنان ماندگار چارلی چاپرین در مورد انسان و انسانیت و تفکرات انسان

 

دیدگاه(۵)

  1. چارلی چاپلین فوق العاده بود……….. کسانی که درد و رنج کشیدن بیشتر از دیگران برای مهربانی و انسانیت ارزش قائل هستند.

  2. ولی رویاهای من غیرممکن های زندگی من هستن مثلاارزوهای براورده نشده امیدهای ناامیدشده هستن خودم رومیبینم توبیمارستان دکترم که بهم میگه مریضی بدی داری کلی نگران مبشم استرس دارم باوحشت ارخواب میپرم که کلی گریه کردم همه ایناتوبیداری واقعیت داره

    1. این نشانه این هست که شما باید با استفاده از تکنیک ها و روش هایی که وجود داره ، سرکوب هایی که به شما وارد شده رو جبران و یا حل و فصل کنید . خواب ها تعابیر بسیاری دارند ، دلیل نمیشه که شما بیمار هستین ، بعضی از خواب ها از ته مونده های ذهنی ما نشات میگیرن ، که در پست رویاها هم گفته شده این مطلب . پست جدید رو مطالعه کنید و سوالات خود را مطرح کنید ، شما به این نیاز دارید تا سوالات و ابهامات و سرکوب های ذهنی خودتون رو به جواب و به راه حل منطقی برسونید .

  3. سلام خسته نباشیدمن ویدیوی که گفتی هرکاری کردم بازنشدمینویسه ابن ویدیوازدسترس خارج شده میتونیدمفهومش روبرام بگید

    1. سلام خانم لیلی ، ممنون که اطلاع دادید به ما ، در این ویدیو میگه که رویا ها زندگی ها و اعمال تمام نشده ما هستند ، به عنوان مثال مشکلاتی رو داریم ، کارهای نا تمامی داریم ، رفتار های اشتباهی داریم ، این ها در رویا به ما نشان داده میشن تا ما از آن ها اطلاع کسب کنیم و انجامشون بدیم .

دیدگاه ها بسته است.