صفحه اصلی ذهن و مباحث مربوطه تکنیک رها شدن از احساسات ( EFT )
تکنیک رها شدن از احساسات ( EFT )

تکنیک رها شدن از احساسات ( EFT )

0
151

 با سلام بر دوستان .
هدف ِ بحثی که هم اکنون در اختیارتون قرار گرفته ، این نیست که به ریشه ی تاریخچه مطلبِ ای اف تی همانند یک کنیه بپردازه ، چون با سرچ کردن در اینترنت و کتابهای معمول ، به یافتنِ این مضمون میتونید اقدام کنید ؛ ما در اینجا فقط به چند نکته ی بسیار اساسی اشاره میکنیم که برای کسانی که میخوان دقیق تر وارد موضوع بشن ، سرنخ رو به دستشون بدیم و اصول ِ ایمن بودن و سریعتر جواب گرفتن در کار با ای اف تی رو به اونها بیاموزیم ، پس بعد از گفتن چند جمله ی کوتاه به عنوان مقدمه ای مختصر و نام بردن اساتید اولیه در این امر و شرح چند جمله ی کوتاه در رابطه با محتوی ای اف تی ، بحث ِ پیدایش ِ این پدیده رو خاتمه میدیم و به مبحثِ اصلی که به کار گیری اصول در این روش هست ، میپردازیم تا شروع پیگیریهای شما عزیزان رو با راحتیِ بسیار بیشتری مهیا کنه :

رهایی ذهن

ای اف تی ،  ” EFT ” ، تکنیک رهایی احساسات ، ، روش ضربه زدن ، تپینگ ، Tapping Technic ، یا Emotional Freedom Technic و نامهایی از این دست همگی بر یک مضمون از یک فن و دست یافته ای که در سی ساله ی اخیر مکشوف شده ، صحبت میکنن . این تکنیک با ضربه زدنهای پیاپی ، آرام و ملایم با نرمه ی سرِ انگشتانِ دست یا گاها با کف  دست یا استفاده از تمامی ِ کناره ی بیرونی ِ انگشتِ سبابه ، بر روی نقاطِ مردین بدن ( نقاطی که طبِ سوزنی بر روی آنها از تکنیکِ سوزن زدن استفاده میکند ) ، بدن را برای دریافت الگوهای جدید و رهایی از احساسات ِ نابهنجار یا دردها و رنجها ، فشارها و سرکوبهای اندوخته شدن در آن که توانسته اند یا میتوانند موجبات ِ عدم تعادل را در ذهن و جسم و همینطور دنیای احاطه کننده ی او را موجب شوند ، رهایی بخشیده و ترمیمی صحیح و بهنجار نماید .

این تکنیک توسط پزشکی روانشناس و درمانگر( دکتر کَلَ هَن )، به طوری کاملا اتفاقی مکشوف شد و توسط فردی به نام کریگ و همینطور دستیارانش ، انتشاری جهانی یافت و با مبتکرین و پیشروانِ این امر مانند اسمیث ( که در کار خود نابغه است و این تکنیک را با هنری جدید عرضه نموده ) ، اُرتنر که با بیانی راحت و جامع فهم برای عموم در این زمینه را موجب شده ) ، استفان و … رنگی جاافتاده به خود گرفت . در ایران در سالهای اخیر ترجمه هایی برای شناسایی این روش ِ زیبا و کارساز انجام شده که در جای خود قابل ِ قدردانی هستند اما اخیرا شخصی به نام یاسمن گلچین ، با ارائه ی سمینارهای بین المللی ، کلاسهای تخصصی و سایت ِ شخصی با انتشار کتابی ساده ولی گویا و کاربردی به نام ” تکنیک رهایی ذهن ” ، به گسترشِ این پدیده ی جهانی در بین هموطنان کمک کرده است . این کتابِ اخیر همانطور که از آن در بالا یاد شد کتابی ساده و کاربردی ایست که به شما عزیزان در امر یادگیری و به کار بستنِ حرکاتِ اولیه  و مضامینِ نوشتاریِ سناریو های برخی موارد توسط  ای اف تی ، کمکِ شایانی میکند ولی باید گفت که در خارج از ایران ، کتابهای جامع و مفصل تری در این باب رواج دارد که بسیار بنیادی تر و گسترده تر موضوع را بیان و مطرح نموده و من قصد دارم تا نکات مهمی را که در یافته های خارج از دسترس شما عزیزان قرار دارد یا به آسانی به آنها دسترسی پیدا نخواهید کرد و باید در این زمینه تجربه هایی لازم را اکتساب کرده باشید ، برایتان مفهوم کنم تا حدود زیادی درک مطلب راحت تر گشته و مسئله باز تر گردد . 

با شرحِ مطالب بالا مقدمه ی خود را خاتمه داده و به نکاتِ موثرتر در رابطه با به کارگیریِ روشِ ضربه زدن میپردازیم :

تپینگ در مواردی بسیار سریع جواب میدهد و در مواردی که از پیچیدگی های روحی ، اعتقادی ، احساسی و جسمی برخوردار است گاها با انجام ِ پیاپی ِ این روش ( حداقل انجام دادن ِ هر سناریو دو بار در روز به مدت ِ چند ماه ) مشکل گشا خواهد شد . در مورد ِ اخیری که از آن یاد شد ، این روش در کنارِ مثبت اندیشی و استفاده از دیگر تکنیکها نظیر مدیتیشن یا مراقبه ،  ریکی ، گفتنِ جملاتِ تاکیدی مثبت ، استفاده از قانونِ جذب و کمک گرفتن از نیروهای معنوی نظیر خودبرتر و … ، روشی بسیار منحصر به فرد و کاربردی تر میشود .

چرا میگوییم در کنار این روشها ؟!

اول به این دلیل که اشخاص ِ منفی گرا دوباره و دوباره در این مشکلات که آنها را با ای اف تی رها کرده اند گیر خواهند افتاد ! و برنامه ی زندگی یشان را دوباره با ابهاماتی جدید روبرو خواهند کرد ! به زبانی خودمانی تر در مورد این افراد باید گفت خانه از پای بست ویران است ، خواجه در بند نقش ایوان است ! بدیهی است که اگر ما از اصول اولیه ی سلامت و درست اندیشیدن برخوردار نباشیم ، دائما خود را در ورطه ی مشکلات میاندازیم پس بهتر اینست که ریشه را ترمیم کنیم و همزمان نیز در پی ِ درمان مشکلات ِ قدیمی مان باشیم . دلیل ِ دیگر برای به کار گیری توام روشهای مثبت اندیشی و غیره که یاد شد ، این است که  اگر شخصی با مفاهیم و مضامینِ گفته شده آشنایی نداشته باشد ، عموما چون در کار ِ زندگی ِ خود همواره سردرگم است و اصل و فرع ، خوب و بدِ اعمال ِ ناشی از کارمای منفی و مثبت ، ایجاد ِ قوانین ِ جذب و … را نمیداند ، به الطبع کارهایی را که انجام میدهد از پختگی ِ تمام و کمال نشات نمیگیرد تا او را به صورتی زیبا و تمام عیار به هدفش نزدیک کند ، نتیجتا هی میبافد و هی میشکافد و هیچگاه به بافته ی طرح واهی یی که در نظر دارد ، به درستی و تمامیت نخواهد رسید !

به اعتقاد من استفاده از تمامیِ این تکنیکها حالتی تکمیلی یا مکمل را در شخص موجب میشوند که به رشد روحی و دریافتی سریع تر برای او ، رسیدن به خواسته اش را موجب میگردد ، گو اینکه هستند کسانی که بدون بینشی مثبت هم در اموری که خواستار رهایی احساسات دردآورشان با تکنیک ای اف تی هستند ، گام برداشته و در آن زمینه ی بخصوص با پشتکار جوابی سریع و مثبت گرفته اند. 

به عنوان موجودیت بشرگونه یمان ، این را از سالیان طی شده ی عمر به وضوح آموخته ایم که برای رسیدن به چیزهایی بزرگ ، باید صبور بود ، همت گذاشت و نتیجه را در بر کشید ولی ذهنمان و علاقه ی رسیدنِ به آرزوهایمان ، چنان اشتیاقِ کاذبی در ما را موجب میشود که در برابرِ دریافتِ آرزوهایمان بی طاقت و عجول میشویم و از هر تکنیکی انتظار داریم معجزه ی یک شبه ی خود را در هر موردی ، کوچک و بزرگ ، مفید یا مضر ، برایمان به ظهور رساند !! از آنجا که ما در عالمِ فیزیکی زندگی میکنیم ، هر چیز برای شکل گرفتن از حالتِ انرژی و به بعدی مادی واقع شدن یا پدیداری در عالم فیزیکی ، نیاز به مدت زمانی جهت شکل یافتن دارد . در عالم روح و ابعادِ بالاتر شما با تجسم  در عالم ِ ماورا یا روحانی میتوانید به هر چیز بلافاصله برسید ولی در عالم فیزیکی ، نیاز به زمانی فیزیکی برای تشکیل و جذبِ خواسته هایتان به سمتِ خود و تشکیلِ ساختارِ آن از عالمِ انرژی به عالمِ ماده دارید ؛ برای همین امر ، صبور بودن و پشتکار داشتن ، تمرین را ادامه دادن و مثبت بودن راهگشای محض است و در زمانی نه چندان دور ، رسیدن به آمالی که خود در ذهن پرورده اید و به سمتِ خود جذب کرده اید ، بی برو برگرد ، در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

با توجه به مطالب ِ یاد شده ، روش ” ای اف تی” نیز با اینکه سریع عمل میکند ولی به هر حال برای مواردی پیچیده ، نیاز به سپری شدن ِ زمانی خاص و تحولی فیزیکی دارد . در برخی موارد مانند سردردی که شما ریشه ی آن را در یک بحث ِ چند دقیقه پیشتان ، با یک فرد به آن دچار شده اید ممکن است با چند دقیقه ( اغلب کمتر از پنج تا ده دقیقه ) رفع کنید ولی مشکلاتی مانند بلاک شدن ثروت به روی شما و مثالهایی از این دست ، ممکن است با چندین نوع باور غلط ، از موارد خاصی نشات بگیرد در حالیکه اغلب شما از ریشه های آن تقریبا ناآگاه هستید ؛ پس زمانی درخور لازم است تا این سد و باورها شکسته شود و شما به دنیای ِ برکاتی که لایق ِ آنید دسترسی پیدا کنید . همانگونه که شرح آن رفت ، در این موارد مثبت اندیشی ، گفتن ِ جملاتِ مثبت ، مدیتیشن و ریکی ، کمک رسانانی تقویت کننده و مهم هستند که جذب ِ برکات را برای شما با سرعت تر و موفقیت آمیزتر به عرصه ی ظهور میرسانند و همانگونه که یاد شد موجب میشود تا شما مداما بافته ی خود را نشکافید و زودتر به نتیجه برسید .

با ارائه ی نکات بالا و در نظر گرفتن ِ آنها ، از دیدگاه من ” ای اف تی ” به دو طریق مورد ِ استفاده قرار میگیرد ؛ ۱- موارد آنی تر ، ۲- موارد ریشه دارتر :

 • در مواردی که شما ریشه ی مشکل را میدانید و یا به فرض در مورد اینکه میخواهید شخصی را ببخشید ، درمان ِ دردی را که دقایقی پیش به سراغتان آمده ، یا خشمی را که در یک مشاجره در آن غوطه ورید ، و مثالهایی از این دست ، با یک بار و در یک جلسه و در یک روز با توجه به درجه بندی ِ شدت ِ مشکلی که در وجودتان حس میکنید  ( ۰ کمترین مشکل یا عدم وجود مشکل  و ۱۰ بالاترین درجه ی شدت و احساس ِ ناراحتی ) ، سناریوی ای اف تی را پیاده میکنید و در هر بار خاتمه از یک دور زدن با یک سناریوی طراحی شده ، شدت را دوباره اندازه میگیرید و این سناریو را با توجه به مضامینی که به ذهنات میرسد تکرار و بازسازی میکنید و آنقدر آن را ادامه میدهید تا در انتها ، درجه ی مشکل را در وجودتان به صفر برسانید . که ممکن است این روشِ پاکسازی در برخی دردها و رهاسازی ها یا بخشیدنها بیش از نیم ساعت هم بطول انجامد! ولی پس از به صفر رساندن  شدتِ آن مورد ، دیگر با آن مسئله کارتان تمام میشود و در آن زمینه به آرامش دست خواهید یافت و در بدنتان از این بابت آسیبی تلنبار نمیشود و عوارضی آتی را بوجود نمیآورد . 
 • در مورد دسته ی دوم از مشکلات و دردها یا فشارها و آسیب دیدگی های جسمی و یا خواسته هایی نظیر برآورده شدن ِ آرزوهای دیرینه یتان ، برای رسیدن به وضعی دلخواه ، با تکرار ِ یک سناریوی خاص ، حداقل دو بار در طول ِ روز ، به مدت سه ماه ، و گاها بیش از سه ماه ، به مشکل فائق میشوید . 

همانگونه که گفته شد ، کتابی به نام ” تکنیک رهایی ذهن ” توسط یاسمن گلچین در بازار ایران موجود است که راهگشای اولیه ی شما عزیزان به آشنایی با امر ” ای اف تی ” و به کارگیری ِ سناریوهای اولیه برای شماست . من در اینجا به چند نکته ی کلیدی که در طی این ماهها ، از مطالعه و تحقیق در این زمینه آموخته ام اشاره میکنم که شما نیز در بکارگیری نوشتار سناریوها و اجرای روش ای اف تی بکار بندید و از آنها سود لازم را ببرید :

۱- به عنوان شروع ، برای عزیزانی که میخوان چندین مورد رو با استفاده از روش ای اف تی ، برطرف کنن و میخوان در آینده به کارهای خود رجوع کنن تا برای کارهای بعدی سرنخی از قبل بگیرن و یا اصلاحاتی در روند کارهای گذشته شون بوجود بیارن ، پیشنهاد میشه که دفتری به امر ای اف تی هاشون اختصاص بدن و در اون مشکلاتی رو که میخوان در صدد رفعش بربیان یا به اون موارد برسن ، در صفحه یا صفحات اول ، یادداشت کنن . سپس سعی بشه که مابقی ِ دفتر رو با عنوان بندی برای هر مشکل ، به بخشهای ِ چهار یا پنج صفحه ای تقسیم کنن . به فرض در صفحه ی اول و یا دوم دفتر ، ده مشکل به ذهنتون میرسه و اونها رو با شماره ی از یک تا ده ، در ده خط یادداشت میکنین . در اولین خط از صفحه ی بعد ، تیتر اولین مشکل یا خواسته تون رو که مهمتر از بقیه هست بنویسید . در خط بعدی علتهایی رو که در ذهنتون باعث ِ بوجود اومدن ِ این مشکل شده یادداشت کنید ، هر چیز که به ذهنتون میرسه و اینکه این مسئله در حدود چه برهه ای از زندگی تون یا سن و سالتون برای ِ شما شروع شده . سپس چیزی رو که میخوایید بهش برسید در خط بعدی بنویسن . و چند خط رو به این اختصاص بدین که تعداد ِ ای اف تی یی رو که متعاقبا برای ِ رفع ِ مشکلتون انجام میدید در اون قسمت یادداشت کنین . چند خط بعد یا صفحه ی بعد رو به این اختصاص بدین که زمانی که نوشتن یک سناریو رو یاد گرفتین ، متن ِ سناریو یا سناریوهای مربوط به اون مورد رو ، در اون قسمت بنویسین . وقتی خواسته هاتون رو نوشتین ، از مهمترینش شروع کنید و برای اون مورد بسته به اینکه جزو دسته ی اولی که در بالا ذکر شد باشه ، باید ترجیحا در یک یا دو سه روز ، درجه ی اون رو به صفر برسونین . اگر مشکل از دسته ی نوع ِ دوم باشه که باید برای اون تا حدود سه ماه ، هر روز حداقل دو بار ای اف تی کنین و به این صورت بین دو دسته از خواسته هاتون تفاوت قائل بشین .  دیگه فعلا با این مورد کاری ندارین تا بعد از مطالعه ی کتاب خانم یاسمن گلچین و یادگیریِ نوشتن سناریوها که میخوایید برای خودتون تنظیم کنید .

۲- نکته ی بعد که مهمه تا بدونید اینه که ما بطور ناخودآگاه از هر گونه تغییری میترسیم و یا در اعماقِ وجودمون ، تغییرات رو ” امن ” نمیدونیم و احساس میکنیم که تغییرو تحول میتونه و ممکنه وضع رو از این که در اطرافمون هست بدتر کنه ، به نوعی با دست پیش میکشیم و با پا پس میزنیم ! و این درست همون چیزی یه که باید روی اون کار بشه تا بدنمون بفهمه ما در وضعیتی ” ایمن ” قرار داریم و این تغییر رو الان انتخاب میکنیم و در امنیت ِ کامل الگوی جدید رو به الگوی قدیمی رجحان میدیم ، والا از طرف ِ بدنمون مدتی به بی الگویی و یا سردرگمی میرسیم تا دوباره بدن خودش و دستوراتش رو پیدا کنه ، بنابراین خیلی دیرتر به هدف خواهیم رسید و گاها با ارسال پیامهای اشتباه به بدن ، اصلا به جواب نمیرسیم ! با ادراکی که درباره ی مطالعه و تحقیق یکساله ی خود در این زمینه داشتم ، شخصا این رو بهتر میدونم که در ابتدای شروع به اجرای هر روندی از یک خواسته توسط تپینگ ، یک سناریو از پذیرش تغییرات رو انجام بدید و اون رو در یک جلسه انقدر تکرار کنید که درجه ی ترس از تغییرات در اون مورد ِ خاص رو به صفر برسونید . تکرار این سناریو در دو روز بعد ( جمعا به مدت سه روز ) شما رو از اینکه کار با پذیرش ِ تغییرات در وجودتان ، به نحو احسنت انجام شده شما رو مطمئن میکنه که بدنتون مقاومت در برابر تغییری مثبت رو پذیرفته ؛ چرا تکرار در سه روز متوالی ؟ چون افرادی با درجه بندی کردن ِ احساساتشون مشکل دارن ، اگر شما جزو کسانی هستید که در یک روز میتونید ترس از تغییرات را به صفر برسونید و از اون مطمئن باشید نیازی به تکرار در سه روز نیست . ( یک سناریو از پذیرش تغییرات در کتابخونه ی سایت در اختیارتون قرار میگیره تا به عنوان یه ریفرنس براتون وجود داشته باشه ).

۳- نکته ی اساسی دیگر این هست که تقریبا بیشتر بیماریها و مشکلاتِ ما به نوعی به بخشش ِ خود ، مادران و پدران ، خواهران و برادران و اطرافیانی نظیر همسر و فرزندان و یا دوستان ِ صمیمی و نزدیکانمون که با اونها برخوردهایی عاطفی داشته ایم نشات میگیره . برای رسیدن به خواسته هامون و رفع مشکلات از هر جنس و هر نوع که باشن بهتر این هست که در ابتدا ، نزدیکانمون رو و سپس خودمون رو ببخشم تا جذب ِ بالایی از خواسته هامون رو به سمت خودمون بکشیم و در بهترین حالت و با بازدهی عالی تر به خواسته های بعدی و اصلیمون برسیم . ( نمونه ای از نوشتن سناریوی بخشش در کتابخونه ی همین سایت در اختیارتون گذاشته میشه ).

۴- موردی دیگه که به ذهنم میرسه تا به اون اشاره ای کنم اینه که اغلب بطور ناخوداگاه ، ما در تصمیماتی که میگیریم ثابت قدم و منظم نیستیم ، در کشورهای اروپایی و امریکایی این امر رو به خرابکاری ِ عمدی میشناسن ! یعنی درست وقتی در مسیری صحیح وارد شدیم ، با خستگی ، با یاس یا با بی همتی از ادامه ی کار دست میکشیم و کار رو نیمه تمام رها میکنیم و موجبات خرابکاری ِ عمدی یی رو بوجود میاریم ! برای این منظور به شما پیشنهاد میکنم که تا سه روز و قبل از شروعِ ای اف تی های اصلی یی که در نظر دارید تا پیاده سازی کنید ، ای اف تیِ مربوط به ثابت قدم بودن رو انجام بدید . ( یک نمونه از  ای اف تی مربوط به این موضوع در کتابخانه ی همین سایت به شما ارائه خواهد شد ) .

۵ – در صورت تمایل به انجام پیشنهاداتی که به شما در رابطه با ” ای اف تی ” های یاد شده ، در قسمتهای ۲ و ۴ شد ، باید بدانید که جمعا در هر دو مورد ِ بالا یعنی پذیرش تغییرات ، ثابت قدم بودن و نظم داشتن ، با در نظر گرفتن اینکه نابلد هم هستید و مکثتان ممکن است زیادتر باشد ، باز هم حدود بیست تا سی دقیقه در روز وقتِ شما را نخواهد گرفت . در ضمن این امتحانی برای شما خواهد شد که این پدیده را بعد از این سه روز باور کنید یا نه !! و یا اینکه در صورت نتیجه نگرفتن بفهمید جایی از کارتان ایراد دارد و در صدد رفع آن برآیید !  

۶- شرح نقاط کلیدی بدن : نقاطِ کلیدی برای ضربه زدن در بدن زیاد هستند ولی متداولترین اونها در زیر قید میشه .  نقاطی که هم در سمتِ چپ و هم در سمت راست وجود داره و فرقی نمیکنه که به نقاط چپ ضربه بزنیم یا به راست یا به هر دو ، اما من عموما ترجیح میدهم که تا جایی که ممکن است به هر دو طرف ضربه وارد بشه .

اول- قسمتِ گوشتی کناره ی دست که زیرِ انگشتِ کوچک و بینِ مچِ دست واقع شده و به اصطلاح به اون نقطه ی ضرباتِ کاراته میگن ( توی فیلمها دیدین که با چه قسمتی از دست مثلا یه تکه چوب رو در حالت کاراته کار کردن ضربه میزنن و میشکنن )

دوم – بالای ستون ِ بینی در فاصله ی بین ِ دو ابرو 

سوم – استخوان ِ بیرونی در کناره ی گودی ِ چشم  که مستقیما در راستای مردمک چشم قرار دارد

چهارم – استخوانِ زیرِ گودی چشم در پایین مردمک چشم زمانیکه مستقیم مینگرید

پنجم – حد ِ فاصلِ مابین ِ زیرِ بینی و بالای لب 

ششم – حد فاصلِ زیرِ لب و گودیِ چانه 

هفتم – برآمدگیِ استخوانِ قفسه ی سینه وشانه در زیرِ گلو و گردن تا حدود ِ اندازه ی یک دست که حدفاصل ِ دوطرف این برآمدگی را لمس کند و به آن ضربه بزند ، وقتی به این استخوان دست میزنید یه گودی هست که روی اون قسمت از استخوان ، میتونین با تمامی ِ چهار انگشت ِ یک دست یا با سر پنجه ی هر دو دست ضربه وارد کنید 

هشتم – چهار انگشت پایین تر از زیرِ بغل ، که در کناره ی قفسه ی سینه ها واقع شده 

نهم – بالاترین و مرکزی ترین قسمتِ فرقِ سر که برآمدگی یی در راسِ سر تشکیل داده

دهم – و در انتها دو قسمتِ داخلیِ مچِ دست که وقتی کف ِ دستتون رو نگاه میکنید رگها ی مچ ِ دست رو به وضوح میبینید ، دو دست رو در پایان ِ یک سناریو با شکرگزاری و تاکید بر خواسته ی خود و دریافت ِ آرامش ، از ناحیه ی این رگها به آرامی و آهستگی روی هم میزنید .

EFT-Points1

توجه کنید که در یک سناریو برای یک هدفِ بخصوص ، ممکن است شما چند یا چندین بار شماره ی اول تا دهم ِ مشخص شده در عکس را ، دوباره  و دوباره طی کنید و متن سناریو را با ضربه زدن بر روی این نقاط کلیدی تکرار کنید . بعضا به هر بار انجامِ ضربه زدن از نقطه ی اول تا دهم ، یک دور و گاها به هر بار از نقطه ی دوم تا نهم ، را یک دور میگوییم . 

اگر دسترسی به یوتوب ندارید ، میتوانید در اینترنت تصویر نقاط ِ مریدین یا نقاطی که باید با ای اف تی بر روی انها ضربه زد را ، سرچ کنید و لااقل از مناطقی که باید بر روی آنها ضربه وارد کنید مطمئن شوید ، تا زمانی که کتاب ِ یاد شده را خریداری کنید و از آن استفاده ی لازم را ببرید.

۷- در مورد آسیبهای روحی روانیِ شدید و بیماریهایی شبیه روان پریشی و یا مشکل دو شخصیتی یا چند شخصیتی بودن و یا بیماریهای قلبی و چیزهایی از این دست که از پیچیدگی های خاصی برخوردارند، من شخصا پیشنهاد میکنم و حتم میدونم که به یک متخصص ای اف تی مراجعه کنید و با روش “گاموت ” که در اینجا از آن به عمد صحبت نمیکنیم به خوددرمانی یا دیگر درمانی نپردازید چون در برخی موارد واقعا نیاز به کمکِ یک شخص ِ کاملا وارد هست تا شما را با رموز کار آشنا سازد . بنابراین خود و دیگران رو در مرحله ای ایمن قرار بدید و از روشهای معمول که در اینجا از اونها قید میشه یا خانم یاسمن گلچین در کتابشون اشاره کردن یا کسانی که به یوتوب دسترسی دارن ، از مواردی که طبیعی به نظر میرسه استفاده کنین و در مسائلی بسیار پیچیده از کمک یک متخصص بهره بگیرید . 

۸- در زمان ِ ای اف تی باید شما وضعیتی رو اختیار کنید که برای حداقل سی دقیقه کسی مزاحمتون نشه ، روزهای اول چون باید از روی نوشته ها یا سناریو ها روخوانی کنین و به نقاط ِ ضربه زدن ، ضربه وارد کنید توی یه اتاق یا جایی این کار رو انجام بدید که تنها باشید و ترجیحا جلوی آیینه ؛ اما چند روز که این عمل رو انجام دادید و در اون تبحر پیدا کردین ، میتونید هر جا که راحتید اون رو انجام بدید حتی در دستشویی !! برای انجام یک مورد از ای اف تی بخصوص از هر سناریوی جدید ، ممکنه که شما با شروع ِ این عمل و گفتن ِ چیزهایی که در متن دارید و در حال ِ گفتن ِ اونها هستید ، مشکل ِ شما توسط ِ مغزتون و وجودتون به موارد ِ دیگه ای شما رو برگردونه و افکار ِ دیگه ای توی سرتون بیاد ، در صورتی که اینطور شد بلافاصله روی ِ همون موارد هم  ای اف تی کنید ! مثلا دارید برای تغییر در اوضاع ِ خونه زندگیتون ضربه میزنید و سناریویی رو پیاده میکنید و جمله های اون رو میگید ولی یه دفعه ذهنتون به اینجا کشیده میشه که اصلا از بچگی شما آرامش نداشتین ! و هیچکسی از شما قدردانی نمیکرده ! بلافاصله جمله هایی که دارید میگید با این موضوعِ جدید عوض کنید و برایِ اون مورد ِ جدید جمله ها یی رو فی البداهه تنظیم کنید و اون مشکل رو هم درمان کنید ! در ادامه ی بحث این مسئله بیشتر براتون جا میافته .

۹- مطلبی که از نظر من مهمه اینه که  دورِ آخر از سناریو رو حتما با جملاتِ مثبت خاتمه بدین . گفتنِ جملاتِ منفی هر چند دور که طول بکشه اشکال نداره ( در اینجا دور ، از شماره ی دو تا نُه نقاط کلیدی ایست که مبنا قرار میگیره ) ، اصلا فکر کنین دارین با یه دوست درددل میکنین ، همینجور به نقاط کلیدی بدن ضربه بزنید و غرغر کنین و همینجور ایرادها و درددلها ، نفرین ها و فحشهاتون رو با ضربه زدن بیان کنید و بیرون بریزید ولی در دور آخر ( که در این مورد نیز یک  دور ، از بین دو ابرو شروع میشه و به فرق سر ختم میشه ) باید با جملاتی مثبت که در اون از بخشش و امنیت و انتخاب ِ سلامتی و نور هست ، صحبت کنین و وضعیت رو برش گردونین به وضعیتی مناسب و ایمن برای دریافت ِ بدنتون ، چون شما دارید با عمل ِ ای اف تی ، منفیاتتون رو بیرون میریزید و به بدنتون یه الگویِ جدید برای اجرا شدن پیشنهاد میکنید ، پس باید الگوی جدید صحیح و درست انتخاب بشه والا بدن رو در حالت بی الگویی رها میکنین .

۱۰ – ما مبنا را بر این میگذاریم که شما کتاب تکنیک رهاسازی ذهن را مطالعه میکنید و حداقل چندین ویدیو کلیپ از تپینگ را در اینترنت و یوتوب مشاهده خواهید کرد ، زیرا این عمل کار شما را برای درک انجام ضربه زدن و ساختن سناریو و آشنایی با این روش راحت تر میکنه . عزیزانی که به یوتوب دسترسی ندارند ،  حداقل بایستی کتاب مذکور را خوانده باشند زیرا همانگونه که یاد شد شما نیاز به یک سری اطلاعات دیداری و توضیحی رو احساس خواهید کرد تا شما رو بیشتر تصحیح کنه .

در ساختنِ سناریوها به شکلی دقیق نمیتوان گفت درست و غلطی وجود دارد چون این علم کاملا جدیده و تجربه در اون حرف ِ اول رو میزنه . فقط آنچه من از تجارب و دیدن سایتهای متعدد و ویدیو کلیپهایی بیش از صد ساعت ، دریافتم و از مطالعات کتب فهمیدم ، همان بود که خدمتتان عرض شد : دور آخر در یک سناریو را با جملاتِ مثبت خاتمه دهید و بدن ، وجودتان و مغزتان را مطمئن سازید که رها کردن الگوهای قدیمی امن است ، شما انتخاب میکنید که الگوهای قدیمی جای ِ خود را به الگوهای صحیح بدهند و خود و بدنتان و دیگرانی که در رابطه با این الگوها و مشکلاتتان هستند میبخشید و خواستار رها کردن مشکلات ، و هر آنچه را که شما رو در این وضع گیر انداخته با پذیرفتن عشق و آرامش و نور ( ِ الهی ) هستید و بهشون خیر مقدم میگید . 

۱۱- روش کار درباره ی مواردی که در حین ِ اجرای یک سناریو به یکباره در ذهنتان خطور میکند ( که به آن شیفت هم گفته میشود ) :

از ابتدای نوشتن یک سناریو و اجرای ” ای اف تی ” شروع میکنیم . در ابتدا برای نوشتن یک سناریو باید کاملا به چیزی خاص ، واقعه یا موردی به خصوص ، تجربه یا روزی که در مورد ِ  آن  ای اف تی ِ مد نظر را انجام میدهید ، به رویدادی برگردید که در خاطرتان به صورتی بسیار ناراحت کننده ثبت شده ، چیزی که فکر کردن به آن شما را آزار میده و یا وقتی به آن فکر میکنید ذهنتان در موردش مغشوش میشه و یا در موردِ آن ، شخصِ بخصوصی در ذهنتان با کاری به خصوص نقش میبنده . اگر نتونستید به ریشه برگردید نگران نباشید در حین اجرای سناریویی که به طور معمولی و برای رفع مشکل تهیه میکنید ، خودبخود بدنتان و افکارتان به کمک شما میآیند و شما را در ادامه ی راه کمک رسانی میکنند . جمله هایی را در مورد مشکلتون بازنویسی کنید . از کلی گویی بیرون بیایید . باید خاص و جزء به جزء موارد رو بیان کنید . مثالی از یک عبارت ِ نسبتا ناگویا که وجودتان را ممکن است به درستی برانگیخته نکرده و جواب ِ ای اف تی  را در مورد ضربه زدن به درازا بکشونه : ” من ناراحتم و عصبانی . ” اما یک جمله ی گویا که تعداد ِ دفعات ِ ضربه زدن و تکرار ِ بازگویی ِ سناریوها را کمتر میکند ، تقریبا اینگونه است : ” من از اینکه وقتی با مامانم حرف میزنم ، ابروشو بالا میبره و با اون لحنِ صداش بهم میگه ولم کن حوصله اَتو ندارم ، ناراحت وعصبی میشم و دلم میخواد پوست ِ سر ِ مامانم رو بکنم ، توی دلم درد میپیچه و سرم بوم بوم میکنه ! انگار همه چیز سیاه یا خاکستری میشه !” ( در این جمله تمامی خاطره ها از حالتِ برآشفتگی شما مشخص شده ، نوعِ دردی که در بدنتان احساس میکنید بازگو شده ، نوعِ آزار در اعضا و عواطفتان ابراز گشته و کاملا مسئله خاص و جزء به جزء تعریف شده )

یا به فرض به طورِ کلی گفتن ِ چیزی باید به حالت خاص تر و کامل تر دربیاد ، یعنی : ” من از مادرم به خاطرِ تربیتِ غلطِ بچه هاش ناراحتم که نتونسته مثبت تربیتمون کنه و این حس در من با درجه ی ده نشون داده میشه . ” ، حالا باید برای ادامه ی کار خیلی جزء به جزء تر پیش برید . به طور خاص روی این مسئله دقیق بشید که دقیقا چه چیز شما  رو در این زمینه ، از کوره به در میبره یا کدوم خاطره ، به یاد آوردن ِ چه رویدادی یا حتی چه بو و فضایی ، رفتاری ، و یا … شما رو به فکر این مشکل میندازه و اذیت میکنه ، و یا غمگین و احیانا عصبی میشید . شکل ِ صورت ِ مادرتون ، روزی که برای شما در رابطه با انتقال ِ رفتار ِ بد ِ مادرتون تبدیل به جهنم شده ، چه بوده ؟ بوی چه غذایی در اون روز به مشامتون میرسه ! چه چیزهایی رو میتونید از ثبت شدن ِ اون واقعه در ذهنتون به یاد بیارید ؟ چه ترسهایی پشت ِ این ارتباط خوابیده ؟ چه عدم قدردانی هایی در مورد اون اتفاق براتون صورت گرفته ؟ کی رو مقصر میشناسید ؟ چه کسی رو باید ببخشید ؟ چی داره توی این خاطره به دلتون چنگ میندازه و شما رو داغون میکنه ؟ جمله ای که توی ذهنتون از این رویداد ثبت و حک شده چیه ؟ آیا چیزهایی شبیه اینها؟ ” تو بی ارزشی ! ” ، ” تو نفهمی ! ” ، ” تو عوضی یی !” ، ” تو آشغالی ! ” ، ” تو گوسفندی ! ” ، ” تو زناکاری ! ” ، ” تو خیانتکاری ! ” ، ” تو ناقصی ! ” ، یا احساسی که از اون رویداد بهتون منتقل شده چیه ؟ ” از من هیچوقت قدردانی نمیشه ! ” ، ” من برای کسی ارزش ندارم ! ” ، ” هر کاری بکنم باز هم ازم توقع دارن ” ، ” خسته شدم ” ، ” دیگه از خودمم بریدم ” ، ” من خنگم ! ” ، ” من بی وجدانم ! ” ، ” من عصبی و وحشی ام ” و ….

پس به طور خاص آن روز و آن رویداد را باید در ذهن دوره کرد و اون رو برای نوشتن یک سناریو در نظر گرفت با تمامیت ِ حسی که به آن واقعه دارید . پس از نوشتن سناریو و یا در ذهن گذراندن آن ، اون رو به بخشهای کوچکی در حد چند کلمه یا یک جمله و ندرتا یک جمله ی بلند انتخاب و جداسازی کنید ، همانطور که به نقاطِ بدنتان ضربه میزنید یک قسمت رو بگید و بعد همونطور که حرف زدن رو ادامه میدید به جمله ی بعدی برید و نقطه ی ضربه زدن رو به ترتیب عوض کنید . هر آنچه به یکباره به یادتان میاید ، در موردش ، خاص تر و جزءتر صحبت کنید . عموما افکار ، خودشان به مغزتان هدایت میشوند ، نیازی به زور زدن و فشار آوردن بر خود رو ندارید !

همونطور که گفتیم ممکنه به یکباره چیزی دیگر به ذهنتان خطور کند . در این قسمت تا حدودی این مطلب را باز میکنیم . به طور مثال همینطور که ضربه میزنید و جمله بندی های از پیش تعیین شده اتون رو میگید ، به یاد روزی در زمان طفولیت ِ خود می افتید که مادرتان در حال ِ گریه کردن به خواهر شما میگفته : ” زنها همه بدبختن ، باید هر چی که مردها میگن یا میخوان انجام بدن تا وضعِ زندگیشون آشفته نشه ، مادرا برای بچه هاشون هم که شده باید خون ِ دل بخورن و خفه شن ، به خاطر ِ شماها من همیشه خفه شدم و هیچی نگفتم ؛ معنی ِ زن و مادر بودن یعنی خفه شدن و دم نزدن . ”  یا حتی ممکنه چیزی که به نظر ربطی به موضوع نداره به ذهنتان برسه و در مغزتان پرسه بزنه ؛ به طور مثال یادتون بیاد که مادرتون وقتی پدرتون را در روز تولدش میبوسیده شما احساس شرم یا تنفر یا حسادت کرده اید ! یا برعکس دلتان میخواسته همیشه این وضع ادامه داشته باشه ولی مادرتون یک روز با پدر خوب بوده و روزی دیگر با او بد تا میکرده ! و شما از این حالت همیشه زجر میکشیدید و در عذاب بودید و یا خیلی چیزها که در زندگی ِ شما واقع شده و دیگری از این رازها بی خبره ! وقتی چیزی شبیه به جمله ی بالا در ذهنتان پیچید ، بلافاصله همانطور که به نقاطِ بدنتان در حال ِ ضربه زدن بودید ادامه دهید و بگویید  : مامانم این اعتقاد رو داشت که …  – یا مادرم این رفتار رو میکرد که …   و یا اصلا چیزی نگویید  و فقط مثل ِ دیدن ِ یک فیلم به آن  خاطره ها در ذهنتان نگاه کنید ولی ضربه زدن را همانگونه ادامه دهید و نظاره گر باشید . آن واقعه را مثل ِ یه تماشاچی با جزئیاتش ببینید … (  همان چیزی که به ذهنتان رسیده که ممکن است حتی تصور یک بو یا دیدن یک رنگ باشد و یا دردی در قسمتی از بدن باشد که احساسش میکنید ) همانطور در حال ضربه زدن و عوض کردن ِ به ترتیب ِ نقاط ضربه در روی نقاط کلیدی بدنتان بگویید  : ” من این مورد رو هم به بدنم میسپارم تا رهاش کنه ، من نیازی به این خاطره های دردناک ندارم ، اینها مربوط به گذشته است و گذشته فقط یک سری تصاویره ، در لحظه ی اکنون چیزی از اون دوره وجود نداره ، من قادرم و انتخاب میکنم که از اون گذشته به خوبی و با نیکی و با آرامش یاد کنم ، اکنون من انتخاب میکنم که رها کردن این خاطره ها برام امنیت و آرامش میاره ، من انتخاب میکنم که رها کردن این فشارها و ناراحتی ها برای من امنیت و سلامتی میاره ، من انتخاب میکنم سلامتی و امنیت رو ، من از بدنم ممنونم که تا الان بار ِ این مشکلات رو به دوش کشیده ، و در تک تک سلولهاش این مطالب رو ثبتش کرده بوده تا من رو به اینجایی که هستم برسونه ، هم اکنون من از اون اجازه میخوام که اینها رو رها کنه ، من هم به بدنم اجازه میدم تا اون دردها و فشارها رو رها کنه ، من انتخاب میکنم که خودم رو ببخشم که تا به حال نسبت به عواطفم و بدنم دست به ترمیم و احساس ِ اونها نزده بودم ، من هم اکنون به این فشارها صدای بیان و گفتن میدم ، پذیرش ِ این احساسات طبیعی یه و رها کردن ِ اونها هم طبیعی یه ، لطفا بدن ِ عزیزم الان اونها رو رها کن ، تمامی دردها ، فشارها ، غمها و سرکوبها ،خجالتها و احساس گناهها ، اضطرابها و نا امیدیها ، خاطرات دردناک و ناهنجار ، احساس گناه و تنبیه شدنم رو رها کن ، الان رهاشون کن ، لطفا منو ببخش و اونها رو رها کن ، من انتخاب میکنم که این بخشش و رها کردن دردها و مشکلات امنه ، من انتخاب میکنم که مادرم  ( یا هر شخص ِ دیگه ای که به ذهنتون رسیده ) رو به خاطر ِ ( کاری که با شما کرده رو نام ببرید ) ببخشم و این دردها و فشارها  ناراحتی ها و نا آرومی ها  اضطرابها و سرکوبها  احساس تنش و تنبه شدن توسط ِ افکار و اعمالی که گذشته و تمام شده از تک تک ِ خاطراتم رها بشه ، از تک تک یاخته های بدنم بیرون بره ، من انتخاب میکنم که این الگوی جدید و گرفتن ِ آسایش و رها کردن الگوی قدیمی امنه . من خودم رو دوست دارم و خودم رو بدون ِ قید و شرط تایید میکنم . من سلامتی و بخشش رو انتخاب میکنم . بخشش برای من امنیت ، رضایت و شادی میاره چون من اینطور انتخاب میکنم و من این انتخاب رو امن تشخیص میدم .  بدن ِ عزیزم اون خاطره های تلخ رو رها کن ، لطفا منو ببخش . من خودم رو میبخشم و دیگرانی رو که با من در این خاطره ی دردناک و ساختنش به نوعی دخیل بودن . همه چیز برای این بخشش و رها کردن اون دردها و فشارها امنه . ”

و انقدر این جملات یا مشابه آنها رو با درک و فهم ، تکرار کنید تا درد و یا آن احساس یا آن مورد رنج آور برطرف بشه . سپس به ادامه ی سناریویی که از قبل آماده داشتید برمیگردید و به انجامِ آن مشغول میشوید .

یادتان باشد که به هیچ وجه به خودتان فشاری بیش از تحمل وارد نیاورید و هیچگاه سناریو رو بدون بخشیدن خود و طلب آرامش خاتمه ندید . به هر حال این طبیعی ایست که  بعضی به خاطر آوردن ها هستند که احساسات ِ آدمی را جریحه دار میکند ، باعث ِ خشم یا گریه یا ناراحتی میشوند ، بگذارید اینها از درونتان بیرون بریزد و شما از آن خشم ، ناراحتی یا سرکوب خالی شوید . بعد از اینکه کاملا همه ی ارتباطاتِ خاص را که در ذهنتان آمد و به صورتِ دقیق شکل گرفت باز کردید و برایشان ضربه زدید – که ممکن است به فرض پنج تا ده دقیقه در حالِ گریه کردن و یا عصبانیت باشید و همانطور به ضربه زدن به نقاط کلیدی ادامه میدهید – و خاطره ها یکی یکی به طور خاص و واضح به ذهنتان ریختند و تک تکشان  جزء به جزء بیان یا دوره شدند و شما نگاهشان کردید و به نوعی  تمام شدند یا شما از ادامه دادن در این جلسه خسته شدید ، ای اف تیِ مذبور را با یک دورِ کامل از جملاتِ مثبت پایان میدهید و سپس از ادامه دست میکشد تا روز بعد یا ساعاتی دیگر کار را به اتمام رسانید ( همانگونه که در چند سطر ِ پیش برایتان جملاتی مثبت از رها کردن و انتخابهای مثبت و بخشش و گرفتن ِ آرامش صحبت شد ، جلسه را پایان میدهید . )

در ای اف تی این قسمت که از آن یاد شد مهمترین مبحثی ایست که باید آن را کاملا درک کنید . ممکن است در ابتدا سخت به نظر آید ولی با چند بار تمرین در آن متبحر خواهید شد . 

۱۲- تعیین اندازه ی درجه در قبل از شروع ای اف تی برای مواردی که باید اونها رو در یک روز به صفر برسونین ( یعنی مشکلاتِ نوعِ اول که پیشتر در بالا از آنها صحبت شد ) بسیار مهم هستند . و مهمتر اینکه بتونین در پایانِ هر دور از سناریو ، میزانِ درجه رو دوباره اندازه گیری کنین تا نهایتا اون رو به صفر برسونین . بعضی از افراد در تعیین درجه ی بین صفر تا ده مشکل دارن . ساده ترین راه اینه که حدود چند ثانیه یا یک دقیقه به موردی که میخوایین روی اون تپینگ انجام بدین فکر کنین ، اگر هیچ احساسِ درد یا ناراحتی ، بغض یا گرفتگی ، مشکل برای بیان مطلب ، و یا دردی در عضوی از بدنتون رو احساس نکنین ، این میشه درجه ی صفر ! اگر وقتی یاد اون مورد می افتین احساس درد یا گرفتگی یی در قسمتی از بدنتون میپیچه ، بغضی در گلوتون میپیچه و یا ازش به عنوان یه خاطره ی بد یاد میکنین این تقریبا نشوندهنده ی عدد پنج به بالاست ، و وقتی از ناراحتی و شدت گریه نمیتونین خودتون رو کنترل کنین و غمگینی یا خشمتون داره به صورتِ وحشتناک اذیتتون میکنه و از حالت ِ قابل ِ کنترل خارجتون کرده ، این میشه از حدود هشت به بالا ! 

۱۳- در ضمن این بسیار بسیار بسیار مهم است که درست کردن جمله های اولیه که با گفتن ِ آنها به گوشه ی دست ضربه میزنید و تکرارشان میکنید مشکلِ شما را به طرزی واقعی و کامل بیان کنند و به تمام ِ جنبه های منفی ِ آن اشاره کنند . و باز این بسیار بسیار بسیار مهم است که تمامی ِ جنبه ها را در طول سناریو یاد کنید و در حین ضربه زدن تمام آن جنبه های منفی را رها کنید و با جملاتی مثبت آنها را با الگویی صحیح بپذیرید . همانگونه که در نکته ی یازده شرح آن رفت ، عمل کنید .

۱۴- حداقل بر روی هر موضوع ، در یک جلسه ، ده تا پانزده دقیقه “ای اف تی” را ادامه دهید ، تا مطمئن شوید که پیام خود را در آن مورد به بدنتان رسانده اید .

خب به نظر میرسد مطالبی رو که باید میدونستین در اختیارتون قرار گرفته . چند نمونه از سناریو های “ای اف تی” براتون نوشته شده تا اونها رو با در نظر گرفتن موارد بالا ، نسخه برداری کنین و در مورد خودتون پیاده سازی کنید . این سناریوها در قسمت کتابخانه  خواهند آمد . امید که تا سال آینده کتابهایی بیشتر و جامع تر در این زمینه در اختیار هموطنان قرار گیرد ؛ تا آن زمان به ضربه زدن ادامه دهید!

برای دانلود فایل توضیحات و طریقه ی انجام تکنیک ای اف تی به کتابخانه سرزمین های دور مراجعه کنید . 

خیر پیش و در پناه حق 

جویا

%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%b3%d8%b1%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1

دیدگاه(۱۵۱)

 1. سلام و وقت بخیر
  من یک سوال داشتم توی سایت دیگه ای شنیدم qt2 برای تغییر باوره و eft برای تغییر احساس
  من چندین بار از ای اف تی استفاده کردم ولی جواب نداد روم اصن. یعنی یه روز درمیون اون احساس نمرش میرف بالا و دو باره پایین. اعصابمو خورد کرد ولش کردم. خانم جویا سناریویی برای مشکل در روابط بین فردی ندارید؟

  1. سلام به شما نسیم عزیز.
   در روابط فردی بهتر این هست که هر شخصی بر روی ایراد های خودش کار کنه و لِم رفتار درست با طرف مقابل رو پیدا کنه.
   من خودم متاهل هستم و همه ما میدونیم که زندگی متاهلی فراز و نشیب های خودش رو داره.
   من هم در زندگی مشترک خودم دارای ضعف های بسیاری هستم. و هر بار که برای اصلاح خودم قدم بر میدارم نتایج خوبی حاصل میشه و همسرم هم بدون خواسته من سعی میکنه که بهتر از قبل بشه.
   تکنیک ای اف تی هم تکنیکی که هست که باید تا ایجاد نتیجه درست انجام داده بشه.
   در غیر این صورت نتیجه ی مطلوبی حاصل نخواهد شد.

 2. با سلام و خداقوت
  میتونید به من آدرس خانم یاسمن گلچین توی لندن رو به من بدید؟

  1. ما از ادرسی از ایشان نداریم پریسا عزیز.
   میتونید به فیس بوک یاسمن گلچین سری بزنید و از خودشون بخواین ادرسی رو به شما بدن. سایت ایشون هم بازه .

 3. با سلام
  از خانم جویا ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایند.
  من ناباروری بدون علت دارم . یعنی از لحاظ پزشکی مشکلی که طب مدرن الان بتونه تشخیص بده پیدا نشده. نه در مورد خودم نه همسرم. آیا استفاده از ای اف تی میتوونه به من برای این مشکل کمکی بکنه؟ چه سناریوهایی باید استفاده کنم.
  ممنون میشم برام توضیح بدین

  1. با سلام و با اجازهء خانم جویای عزیز و آقا شهاب گرامی،
   شمیم جان اگر سوال شما درمورد اینه که بطور کل چنین امکانی هست که به وسیلهء ای اف تی، ناباروری درمان بشه، باید بگم بله ممکنه. البته دوست عزیز به همون اندازه که مهمه ما به انتخابمون و روش درمانیمون که در اینجا ای اف تی هست، ایمان داشته باشیم و با انرژی مثبت و پشتکار پیگیر درمانمون باشیم، به همون اندازه هم مهمه که تصمیم گیری و نتیجه رو بسپاریم به دستای خدایی که عاشقانه همراهیمون میکنه و فقط خیر و بهترینها رو برامون میخواد. اینطوری با استرس کمتر و قدرت و اعتماد بیشتری پیش میریم و بهترین نتیجهء ممکن رو میگیریم.
   پس اگر تصمیمتون بر این شد که از این روش استفاده کنید، لطفا با انرژی مثبت و توکل به خدا، شروع کنید و بر اساس موانع ذهنی و افکار و احساساتی که نسبت به این مسئله دارید، و با کمک گرفتن از اطلاعات و سناریوهایی که خانم جویای عزیز در سایت قرار دادن، سناریوی مناسب خودتون رو بنویسید و روی خودتون بطور مداوم اجراش کنید و به کمک ها و راهنمایی های باطنیتون توجه داشته باشید. انشاالله شما هم از این روش نتیجهء مناسبی میگیرید.
   با آرزوی نور و برکت

 4. سلام السا جان
  با اجازهء خانم جویای عزیز و آقا شهاب، بهتون پیشنهاد میکنم به سایت راه نور (جیوتی مارگا) مراجعه کنید که بطور رایگان امکان بهره مندی از بسیاری از انرژی های نورانی (از جمله کاروناکی) رو فراهم کرده و در این زمینه مرجعی بسیار تخصصی و قوی محسوب میشه.
  با آرزوی نور و برکت

  1. سلام به شما سنجاقک عزیز،ممنون و سپاس از لطف و محبت شما،سایت خوبی را معرفی کردین اما متاسفانه تو ایران فیلتر هست ،و من با نت خودم نمیتونم وارد بشم،نیاز به فیلتر شکن دارم،که ای اس پی من اجازه روشن کردن فیلتر شکن رو نمیده،اما چند بار از طرق مختلف وارد سایت شدم ,باز هم سپاس دوست عزیزم

   1. خواهش میکنم دوست عزیز.
    لطفا دوباره امتحان کنید، اون سایت فیلتر نیست.

 5. سلام بر شما ،اساتید با عشق ،من سوالی از شما پرسیدم،اما نمیدونم چرا جوابی نگرفتم

  1. سوالات شما پاسخ داده شدن دوست عزیز. اگر پاسخ رو دریافت نکردید دوباره سوال خود را تکرار کنید.

 6. سلام به شما مستر های روحانی که عاشقانه به کسانی که قدم در مسیر نور میگذارند کمک میکنید،امروز دنبال مطالبی میگشتم که لطف خدا شامل حالم شد مثل همیشه،که به سرزمین شما امدم،من یکی از شاگردان کوچک سرزمینتان شدم و همراه شما،با کسب اجازه از اساتید خانم جویا ،استاد شهاب ،و دیگر عزیزان.
  راستش من ریکی را به پایان رساندم و به دنبال شروع کارونا ریکی هستم،که البته در ایران خیلی سخت میتونم کار کنم،ایا در ایران ،تهران میتونم استادی رو برای شروع کارونا پیدا کنم؟سپاس از شما

  1. سلام به شما السا عزیز.
   ممنون از حضور شما.
   برای دریافت ریکی کارونا ، یقینا اگر خانم جویا بودند میتونستن به خوبی به شما کمک کنند، اما ایشون فعلا در بین ما نیستند و البته در کانادا زندگی میکنند.
   میتونید در فیس بوک ، به پیج یاسمن گلچین مراجعه کنید، ایشون هم در خارج هستند ، اما فکر می کنم در ایران اشخاصی رو بشناسن که بتونن به شما کمک کنند.
   باز هم سوالی بود بپرسید دوست عزیز.

   1. سلام به شما استاد شهاب بزرگوار،ممنون از پاسخ شما و تشکر برای راهنمایی ،ارزوی بهترین ها رو براتون. دارم

 7. اقا شهاب نمیدونم در مورد عقده ی مادر یا همون تنبلی چیزی میدونید یا نه بشدت خرم رو گرفته ول نمی کنه با اینکه شب تصمیم می گیرم صب برم دنبال کار ولی صب میخام بلند شم هزارتا بهانه و دلیل میاد جلو چشم که نرم و حتی تا جایی که عصبی میشم و دوباره باز با خودم صحبت می کنم و خودم رو توجیه می کنم ولی فرداش روز از نو روزی از نو و مساله ای که هست من از بچگی در گیر این مساله بودم ولی فکر نمیکردم به این عادت شوم گرفتارم وفکر میکردم مشکلم از جایی دیگه ناشی میشه ولی با مطالعاتی که تو این ۲ سال انجام دادم متوجه شدم که ریشه ی اصلی مسائل من تنبلی و توجیه و بهانه گیری و ترس هست که ۲ مورد اول به نوعی کمک هم هستند من بخاطر تنبلی بهانه میارم و کارهایم رو به فردا و پس فردا میندازم و باز بخاطر تنبلی رفتارهایم رو توجیه می کنم یعنی میشه گفت ۲ تاشم یکی هست و ترسم هست ولی نه بشدت دوتای اولی و یادمه که بچه بودم وقتی داداشم منو به زور بلند میکردن باهاشون فرش ببافم خیلی زورم میومد و هر موقع داداشم بالا سرمون نبود فرش رو ول میکردیم و نمی بافتیم تا اینکه بر اثر اتفاقیبینایی یک چشمم رو از دست دادم و بعد اون دیگه منو بخاطر اینکه چشمام زیاد اذیت نشه اول صبح بیدار نمیکردن و این کم کم به عادت تبدیل شد و صبح از خاب بیدار شدن برام سخت تر کردن تا اینکه بعد از ۳ سال ترک تحیصل وارد مدرسه شدم مجددا و تا اول دبیرستان همه چیز خوب بود و بعد اینکه وارد دوم دبیرستان شدم چون رقیب جدیدی اومده بود و از من زرنگتر بود و من نمیم کم کم انگیزم رو از دست دادم و مشکل دیگر هم این بود که ورزش رو کنار گذاشتم و کلا تنبل تنبلتر شدم تا اینکه زمانی که پشت کنکوری بودم حداقل ۱۲ ساعت تا ۱۵ ساعت می خابیدم با خراب کردن کنکور این پروسه شدت گرفته و بعد ۲ سال دانشگاهم رو ول کردم و رفتم دانشگاه دیگه و با همون بی انگیزگی و تنبلی ها دانشگاه رو تموم کردم و هر بار خاستم برای خودم کاری بکنم دنیا بر سرم آوار شد و دوبار با کله خوردم زمین و اسفتند ۹۳ دانگشاه تموم شد و اومدم برای کار و این مساله باز با من بود و با هزار زحمت رفتم سرکار ولی باز تو محیط کار هم با من بودم در کارم تنبلی میکردم تا اینکه جدیدا از کارم بیکار شدم با کلی بدهی گیر افتادم و واقعا هم انگیزه ندارم و قسم میخورم دوباره بلند شم ولی باز یه چیزی خرم رو میگیره ونمیزاره و اون چیزی جز تنبلی نیست و من نمیدونم باهاش چیکار کنم ..
  آقا شهاب ممنون میشم کامنت قبلی منو پاک کنید – چون جدیدا سایت شما رو به یکی از دوستام معرفی کردم نمیخام بدونه من چه نظری دادم و نظر جدید رو هم با اسم متفاوت دادم ولی نظر قبلی من مربوط به شهرام هست و اسم اصلیم همونه.
  ضمنا آقا شهاب امکان مشاوره براوتون هست با چه قیمتی ؟؟ چون من از پس این مساله نمی دونم چه جوری بر بیام و راه حلی رو که فرمودین رو من قبلا خوندم ولی در یه قسمتی می فرمایید ” یه عده هستند که افکارشون از بنیه خرابه ” برای اونا این تکنیک به تنهایی کافی نیست میخاستم بفرمائید برای این افراد که واقعا از ریشه مشکل دارند و بخاند از EFT استفاده کنند باید چیکار کنند ممنون میشم موقع جواب دادن بهم ایمیل بزنید تا از راهنماییتون مطلع شوم

  1. سلام به شما امیر جواد عزیز .
   وقت شما بخیر .
   موضوع شما باید با یک روانشناس در میان گذاشته بشه.
   برای استفاده از تکنیک ای اف تی هم بهتر هست خودتون این رو انجام بدین و این رو هم گردن شخص دیگری نندازین. اگر موفق نشدین اون وقت میتونین از شخص دیگری کمک بگیرین.
   کتاب تکنیک رهایی از ذهن نوشته یاسمن گلچین رو از بازار تهیه کنید و استفاده کنید. ممنون از شما.

 8. سلام آقا شهاب عزیز … من به یه مشکلات زیر در زندگی برخوردم و نمیدونم چطور این مشکل رو حل کنم .
  ۱- بشدت برای رفتن به سرکار تنبلی می کنم و و موقعی که میرم مصاحبه ته دلم از خدام که استخدامم نکنن ولی به هر طریقی سر کاری میرم که تا امروز اصلا یه کار خوب نداشتم و قتی سرکار هم میرم دوست دارم کمترین مسولیت رو داشته باشم و زود کار تموم بشه برگرد خونه و از بچگی اینطوری بودم برای استارت هر کاری هزار تا بهانه میارم با اینکه میدونم همه ی اینا از روی تنبلی و بهانه جویی هست ولی در عمل کاری نمی تونم واسش بکنم
  اگر بخام از این تکنیک استفاده کنم باید چیکار کنم ممنون میشم موقع ارسال جواب بهم ایمیل بزنید

  1. سلام ب شما شهرام عزیز.
   به کتابخانه سایت مراجعه کنید و جزوه ی ای اف تی و سناریو های مربوط به ای اف تی رو دانلود کنید و همه رو یک به یک بخونید.
   سپس با الهام گیری از سناریو های نمونه و با رجوع به مشکلات خود ، یک سناریو جدید و مرتبط با مشکل خود برای خود بنویسید.
   سپس مطابق با آن تکنیک ای اف تی را انجام دهید.
   اگر نیاز به کتاب کامل تری دارید. کتاب تکنیک رهایی ذهن نوشته یاسمن گلچین را از کتابخانه ها خریداری کنید و مطالعه کنید.

 9. با سلام وسپاس از زحمات کلیه عزیزان وجناب شهاب اگه محبت کنید جملات ودیالوگ اعتماد به نفس رو قرار بدهید خیلی عالی خواهد بود چون نتوانستم جملات خوبی درست کنم با سپاس

  1. سلام به شما جواد عزیز.
   امید که خوب باشید.
   این سناریو باید توسط خود شما نوشته بشه و رفته رفته با کلمات زیبا تر جایگزین بشه.
   این وظیفه بر عهده خودتون هست و باید از پسش بر بیاین تا در این زمینه موفق تر ظاهر بشین.
   با هر چیزی که به ذهنتون میرسه این سناریو رو بنویسید و انجامش بدین و رفته رفته با سناریوهای بهتر و زیباتر جایگزینش کنین.

 10. سلام جویای عزیزم…من مبتلا به سرطان پستان پیشرفته هستم و هر درمانی که بگین انجام دادم و همچنان مشغول درمانم…آیا این روش میتونه کمکی به من بکنه؟من ۳۵ سالمه و ۴ساله درگیر این بیماریم…ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام به شما نگین عزیز.
   تکنیک رهایی از ذهن میتونه کمک کننده باشه. یقینا میتونه بهبود رو بهتر کنه. حتما سناریو های این تکنیک رو بخونید و به خوبی انجامش بدید. در کتابخانه سایت هم جزوه هایی قرار داده شده که میتونید دانلود کنید.

   1. مممنووون ازشما…اگه ممکنه برای من هم یکی اعلام کنید(گروه اطلاعات چندانی در موردش ندارم شرمنده)به امید روزی که خبر خوب شدنم رو بهتون بدم…ممنون از پای های دقیق و پر انرژیشان**

    1. سلام به شما نگین عزیز.
     سناریویی دارای ارزش هست که توسط خودتون نوشته بشه. توسط خودتون پیگیری بشه و توسط خودتون انجام بشه. سناریو های تمثیلی در سایت برای دانلود و مطالعه قرار داده شدند. لطفا اونا رو مطالعه کنید و طبق اون ها سناریو ی لازم رو تهیه کنید.

 11. سلام خوشحالم که با سایت شما اشنا شدم وان شاء الله بتونم مشکلاتم رو حل کنم

 12. با سلام
  ببخشید من دارای برخی صفات و ویژگی هایی هستم که دلم میخواد برطرف شوند مثل اعتماد به نفس پایین، ترس از موجودات منفی، ترس از عدم موفقیت و نتیجه گیری مثبت در تلاش هایم، بدبینی و ضعف در مثبت نگری و خوش بینی نسبت به امور مختلف حتی در ریزترین موارد، تحمل ابهام پایین، ضعف در مدیریت زمان و انجام همه وظایف در کنار هم، حساس و زودرنجی، نیاز بالا به حمایت اجتماعی و تأیید دیگران، و …
  حالا سؤالم اینه که برای رفع هر کدام از این صفات باید سناریوهای جداگانه بنویسم و تک تک سناریوها را روزانه دو بار هر بار ۱۵ دقیقه اجرا نمایم؟ من خیلی دوست دارم از این ضعفها رها شوم ولی اگر تک تک باشد روزانه زمان زیادی باید بگذارم برای ای اف تی که بدلیل متأهل بودن و تحصیل، اینقدر زمان در اختیار ندارم.
  خواهش میکنم مرا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. سلام به شما نسیم عزیز.
   هر سناریو ای اف تی، باید مربوط به یک مشکل باشد.
   این قانون رو باید رعایت کنید.
   شما چند ده سال هست که دارید با این صفات نا مطلوب زندگی میکنید. پس برای تغییر آن ها و به زبان ساده تر تغییر خود باید یک سال زمان را صرف کنید.
   این تغییر با تمرینات ای اف تی به طور حتم جواب خواهد داد.
   اما خودتان نیز باید با مطالعه ی سایت های خوب و کتاب های خوب، این صفات را بهتر بشناسید.
   فقط به دنبال راه حل باشید و تغییرات مثبت را ببینید.
   همین که همین سوال را پرسیده اید نیز خودش یک قدم مثبت است.
   اگر هر هفته یک صفات بد را نیز کنار بگذارید ، باز یک قدم مثبت و عالی است.
   عجله ای در کار نیست. کیفیت مهم است. سوالی بود. درخدمت هستیم.

 13. با سلام. جوابم رو تو پست ای اف تی پیدا کردم . با سپاس ازشما و جویای عزیز.

 14. با تشکر از پاسختون. البته منظور من این بود : برای ای اف تی باید ریشه مشکل رو پیدا کنیم حالا اگر نتونیم ریشه رو پیدا کنیم چه باید بکنیم؟ روی چی ای اف تی کنیم؟ فرض ما بر اینه که چون راه حل رو نمیدوینم اومدیم سراغ ای اف تی .

  1. سلام به شما بهارک عزیز
   شما مطمئن هستید که پست ای اف تی و سناریو هایی که در کتابخانه سایت هست رو مطالعه کردید ؟؟؟
   اگر این ها رو خونده باشید دیگه فکر نمیکنم سوالی در این زمینه داشته باشید چون در پنج مقاله دقیقا گفته شده که باید چه کاری انجام دهید در ای اف تی .

 15. با سلام و تشکر از اینکه وقتتون رو بی دریغ برای کمک به آدمهای دیگه صرف میکنید و همچنین از راه انداختن این سایت که اطلاعات بسیار ارزشمندی رو در اختیار جویندگان راه قرار میدهید. من یه سوال دارم و اون اینکه وقتی نمیتونیم ریشه ی مشکل مون رو پیدا کنیم ، چه باید بکنیم؟

  1. سلام به شما بهارک عزیز.
   گاهی مشکلات ما ریشه در جای خاصی ندارند، یعنی ریشه در کودکی و نوجوانی ما ندارند.
   با شخصی که آگاه تر از شما هست و به ذهن اشراف داره ، صحبت کنید تا علت یک مشکل پیدا بشه.
   در تعالیم برتر، زمانی که نمیتوان علت یک مشکل یا ترس را پیدا کرد، به سراغ راه حل میروند. اینکه راه حل را به درستی پیدا کنند.
   این امر از گشتن به دنبال ریشه چه بسا بهتر نیز هست. زیرا مربوط به لحظه ی حال میشود و نه گذشته .

 16. سلام وخسته نباشید. من حدود ۱۰سال هست دچارحملات هراس هستم ودارو مصرف میکنم.ولی الان دوماهه باردارم ونباید دارو مصرف کنم ولی نمیتونم. ذهنم پراز افکارمنفی وهراسها وترسهاست واعتماد به نفسم خیییییلی پایین اومده طوری که هیچ جا بدون همراه نمیتونم برم. یوگا کار کردم یه مدت بهتر شدم ولی باز افکار منفی ولم نکردن. روش هومیوپاتی رو هم امتحان کردم باز با تلقین منفی اثرش رو ندیدم. روش ای اف تی راهم چند سال پیش حضور متخصص یادگرفتم ولی باز تاثیری نداشت. چون مشکل من ذهن من هست که به همه چی دید منفی داره. لطفا بهم کمک کنین. از دیروز روش ای اف تی رو دوباره شروع کردم ولی ازتون میخوام که اگه ممکنه برام انرژی مثبت بفرستین.سپاسگزارم.

  1. سلام به شما فرزانه عزیز.
   پست های ذهن و دوستی با ذهن رو در سایت مطالعه کنید.
   شما به دنبال روشی هستید که از بیرون شما رو خوب کنه. اما باید با ذهن خود رو به رو بشید.
   اگر میتونید در ایمیل به من پیامی رو ارسال کنید و خودتون رو معرفی کنید تا راهنمایی بشین.

 17. موانع چند تاست.
  اینها فکرهای منفی منه
  -اینکه من لیاقت خوشبخت شدن رو ندارم.
  -اینکه عرضه برعهده گرفتن یه زندگی رو ندارم .(سنم بالای سی هست. میدونم میتونم از پسش برمیام . اما این فکر مدام تو ذهنم هست)
  -نمیتونم مانع دخالت دیگران تو زندگیم بشم.
  -نمیتونم تحمل مشکلات مالی رو داشته باشم.
  -کی خوشبخت شده که من بشم.
  -کی بیاد منو بگیره (چند سالی هست خواستگار ندارم).
  البته موانع بیشتره ولی اینها چیزهایی بود که الان به ذهنم اومد .

  1. سلام به شما سارای عزیز.
   به کتاب خانه سرزمین های دور مراجعه کنید.
   سناریو های ای اف تی رو دانلود کنید.
   سپس نسبت به مشکل خودتون با الگو برداری از انچه خانم جویا نوشتن، یک سناریو برای خود بنویسید و هر روز در تمرینات ای اف تی خود از این سناریو ها استفاده کنید. هر گونه سوال و مشکلی هم
   یش اومد از ما بپرسید.

 18. سلام. جویا جان
  آیا میشه از eft برای رفع موانع ذهنی ازدواج استفاده کرد؟ اگر بله، در صورت امکان توضیحات لازم رو بفرمایید ممنون میشم

  1. سلام به شما سارا عزیز.
   مانع ذهنی مورد نظر رو برامون بگید تا براتون توضیحات لازم رو ارائه بدیم.

 19. سلام جویای عزیز
  من نزدیک چند ماهی هست دچار یه دلهره و اضطراب و استرس شدم، یه ناراحتی کوچک باعث شد اونقدر فکرم درگیر بشه که بعد تقریباً نیم ساعت فشار خونم از حالت نرمال خارج شد و بدنم بی حس شد، بعد رجوع به بیمارستان و زدن آمپول ضد فشار یکم بهتر شدم، یه سری آزمایش دادم که خبر از ویروس اچ پایلوری در معدم داد، بعد از مصرف داروها الانم اون استرس و اضطراب و استرس توی وجودم هست و شبها خواب عمیق و راحتی ندارم، صداهای اطراف اذیتم میکنن، حالت استفراغ همراهم شده، احساس میکنم سرم مال خودم نیست،
  میشه بهم کمک کنید از این مشکل رها بشم؟
  باز هم ممنون از بابت همه چی.
  فدای شما
  اسکندر

  1. سلام به شما اسکندر عزیز . تا زمان برگشت خانم جویا من نظرات ایشون رو پاسخ میدم.
   برای بخشی از تحقیقات معنوی مدتی رو به سکوت روی آوردن.
   در مورد مشکلتون، هر مشکلی که دارید ، چندین بار پست ای اف تی رو بخونید.، بعد به کتابخانه سایت برید و سناریو های ای اف تی رو دانلود کنید، برای مشکل خود یک سناریو بنویسید و مطابق با آن ای اف تی رو انجام بدید. امید که چراغ راهی باشه برای شما.

 20. سلام
  توضیحات خوب و دقیقی نوشته بودید
  ممنون از اینکه مردم رو در مورد EFT آگاه کردید
  من یک انرژی درمانگرم که به نتایج بی نظیری با این تکنیک رسیدم ،چه در خودم چه در مراجعان
  امیدوارم مردم استفاده کنند و به معجزه این تکنیک پی ببرند

 21. سلام اقا شهاب ممنونم که جواب دادین..
  منم خودم حدس میزنم که خیلی چیزا ته ذهنمه که منو ازار میده شاید اکثرشون به کنکورم برمیگردن (چون از همون موقه من دچار تنش های شدیدی شدم)شایدم به بچگیم …هرچند چیزی از بچگیم یادم نمیاد
  میدونی چیه شهاب جان!این خیلی عالیه که اون احساساتو به صفر برسونی ،منم واقعا علاقه دارم که ادامه بدم و خودمو سبک کنم،حداقل درمان کامل هم نشه،کمرنگ بشه

  ولی مسیله اینجاست که من دچار استرس میشم با زدن ضربه ها،بیشتر چند دقیقه بیقرار میشم و عصبی همینکه از ده برسم هشت دیگه خسته میشم و میگم کافیه ..‌اززدن ضربه بدم میاد مخصوصا وقتی جلوی اینه میشینم احساسات بدتری رو تجربه میکنم…البته من از انجام دادن بعضی کارها هم بدم میاد مثلا من از اینکه موچین بگیرم دستم و خودمو اصلاح کنم عصبی میشم باید یکی دیگه اصلاحم کنه…نمیدونم شاید اینم یه چیزی شبیه اون باشه ،ولی خودم حدس میزنم اگه کس دیگه ای هم برام ضربه بزنه بیقرار شم البته حدس میزنم کسی هم ندارم که برام امتحان کنه ..
  نمیدونم باید چکار کنم!!سوالی هم دارم اینه که اگه حین تمرین چیزای متفرقه یا مسایل بی ربط یادمون اومد چکار کنیم؟!

  1. سلام ب شما فاطمه عزیز.
   از اینکه جواب ها دییر میشه معذرت میخوام.
   جمله ای هست ک میگه چیزی رو انجام بده ک گرم نگهت میداره.
   اگر با انجام ای اف تی تنش های بیشتری رو حس میکنید انجامش ندید.
   به دنبال راه حل های دیگه باشید.
   ایمیل بزنید تا راهنماییتون کنم

   1. در پاسخ به این موضوع که EFT تنش ایجاد می کنه باید بگم که اینطور نیست، تنش یا ناملایمت ایجاد شده به دلیل برملا شدن ریشه دیگری از مشکل اخیری که روش ضربه زده شده است،
    اگر دنباله اون احساسات گرفته بشه، ریشه یابی بشه و ای اف تی انجام بشه تنش از بین خواهد رفت. موردی رو نمی شناسم که ای اف تی درمان نکرده باشه یا نتیجه معکوس بده

    1. سلام به شما زهرا عزیز. ممنون که از تجربیات خودتون برای ما گفتید.
     بطن مورد ای اف تی به این موضوع اشاره میکنه که ریشه خیلی از مشکلات انسان، در خود انسان نهفته است، در نوع نگرش و باور های او.
     امید که هم از روش ای اف تی و هم از روش های دیگر بتونیم به این اصل پی ببریم و مشکلاتمون رو حل کنیم.

 22. یه دنیا تشکر آقا شهاب…
  من الان چند روزی هست سناریو خانوم جویا رو تمرین میکنم (ثبات قدم)چون فک کردم این برای شروع از همه بهتر باشه چون من کارهامو نصفه نیمه تموم میکنم الان احساس مسیولیت بیشتری در قبال کارهام دارم و نه تنها ای اف تی بلکه بقیه کارهامو دوست دارم با پشتکار به پایان برسونم.اما مسیله ای که هست اینه که من وقتی تمرین میکنم و تمرینم تمام شد دچار اغتشاش فکری و درگیری ذهنی میشم ،موقع تمرین باتمرکز و علاقه جمله هارو میگم ولی به محض تموم شدن ذهنم میره دنبال گذشته و آینده…حتی موقع تمرین هم ذهنم به من میگه تو نمیتونی به هرحال چیزی که مهمه اینه که تو نمیتونی و من با همه تلاش های تو یقین دارم به جایی نمی رسی ،من پست تو ذهن خود نیستی رو مطالعه کردم و میدونم که ذهن انسان به هر جهتی میره ،ولی با تمرین ای اف تی تمرکزم تو امور روزمره کمتر شده
  از طرف دیگه گاهی موقع تمرین هم احساس تنش میکنم و از زدن ضربه های مکرر عصبی میشم و خسته در حالی که من فقط روزی یکبار تمرین میکنم اونم فقط ده دقیقه…
  چرا؟؟!!به نظر شما تو دومسیله ای که من عنوان کردم ذهنم داره دربرابر تغییرات مقاومت میکنه؟!به نظر شما این چیز بدیه؟!و من باید چکار کنم.. ؟!

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   شما در ناخود آگاه خودتون ته مانده های ذهنی بسیاری داشتید…
   حال با ای اف تی داره باور هایی به شما تزریق میشه که مخالف ذهنیات شماست، طبیعی هست که ذهن تنش ایجاد کنه .
   من قبلا به شما گفتم هر روز یک بار ای اف تی انجام بدید. در این روش، زخم باز میشه، درمان میشه، اما هنوز در مان نشده زخم رو رها میکنیم و میریم که باز فردا بهش سر بزنیم. این مشکلات به خاطر همین هست. عده ای با یک بار ای اف تی در روز به مشکل بر نمیخورن، اما شما خوردی.
   پس شما از این پس، باید به ای اف تی بشینی، به مشکلت فکر کنی و ببینی از یک تا ده، چقدر اون مشکل برات عذاب آوره، به عنوان مثال شدت ناراحتی شما از این مشکل ده هست.
   یک بار ای اف تی رو انجام بدید. باز دوباره به مشکلتون فکر کنید و ببینید الان شدت ناراحتی شما چقدر هست، به عنوان مثال شدت ناراحتی شما میشه ۵٫
   پس باز هم ای اف تی رو در همون لحظه تکرار کنید. این روند انقدر باید تکرار بشه تا زمانی که شما با فکر کردن به اون مشکل، هیچ ناراحتی در خودت احساس نکنی.
   انجامش بده و خبرم کن. اینطوری دیگه تنشی هم نخواهی داشت.

 23. سلام اقا شهاب روزتون بخیر!
  بابت پاسخگوییتون سپاسگذارم…راستش من تمایل داشتم با خانوم جویا باتوجه اینکه ایشون مشاور هم هستن صحبت کنم..من جزوه ها رو دانلود کردم خیلی جالب و مفید بودن مخصوصا جزوه ای که در مورد ثابت قدم بودنه،چون من ناامیدی به سراغم میاد و همش ذهنم بهم میگه بابا تو درست بشو نیستی ،خوددرمانی هم فایده نداره…ولی امروز که یه چند دقیقه ای روی این سناریو کارکردم ..بعدش به خودم گفتم خب چه اشکال داره این راه هم امتحان میکنم من میتونم…مگه چقد از وقتمو میگیره ؟!!همین فکر برام نور امید شد چون من ناامید شده بودم..
  الانم من قصد دارم دارم این سناریو رو ادامه بدم ولی نمیدونم برای حل مشکل اصلیم که عدم تمرکز و استرس موقع مطالعه کردن هست ،چه سناریویی رو انجام بدم ،خودم گفتم شاید جزوه ای که درمورد رفع خشم و دردها باشه مناسب باشه شایدم چیز دیگه ای باید انجام بدم …خواستم نظر شما رو هم بدونم…

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   خانم جویا چند سناریو نوشتن ک به عنوان نمونه نزد شما عزیزان باشه.
   میشه گفت بهترین سناریو نویس خود شما خواهید بود. چون شما از فراز و نشیب های درونی خودتون با خبر هستید.
   نوشتن سناریو در ای اف تی سه مرحله داره.
   مرحله اول : نکاتی که باعث آزار دیدن شما میشن رو بیان میکنید.
   مرحله دوم: نکاتی که باعث آزار دیدن شما هست + نکات مثبتی که نقطه مقابل این نکات آزار دهنده است و یا میشه به اون ها رسید .
   مرحله ی سوم: نکاتی که تمام مثبت هستند و شما دوست دارید به اون ها برسید و اون ها رو تجربه کنید.

   سه متن رو آماده کنید، البته آماده کردن متن فقط برای اوایل هست، هر چه بیشتر میگذره ممیتونید به صورت ذهنی این رو انجام بدین.
   و ای اف تی رو طبق چیزی که در سایت مطالعه کردید آغاز کنید.
   در هر جلسه ای اف تی ، باید انقدر تکرار بشه که شخص دیگه در خودش حالات منفی نسبت به اون موضوع رو حس نکنه.
   و یا روزی یک یا دو بار ای اف تی رو انجام بدین.
   شما نگاهی به سناریو های خانم جویا بندازین و مشکل استرس و عدم تمرکز خودتون رو یا یا هر مشکل دیگه ای که هست رو با کلمات خانم جویا جایگزین کنید. سوالی بود در خدمتم.

 24. جویای عزیزم
  ممنون از راهنمایی های عالیتون … شما فوق العاده این
  کی واسمون تکنیک های جدیدی که قول داده بودین میزارین؟؟
  ممنون

  1. سلام به شما مرضیه عزیز.
   خانم جویا برای مدت کوتاهی نیستن. ان شاالله تا آخر تیر ماه حضورشون رو خواهیم دید.

 25. با سلام ،بابت پست مفیدتون سپاسگذارم…

  من سال هاست درگیر مسیله ای هستم و خیلی دنبال راه حلش بودم ولی به نتیجه رضایت بخشی نرسیدم ..من حدودا پنج سالی هست که به شدت دچار عدم تمرکز موقع درس خوندن هستم …دچار استرس میشم و تپش قلب و دایما ذهنم دنبال چیزایی میره که باعث ناراحتیم میشن…البته من بعداز اینکه تو کنکور سراسری نتیچه دلخواهمو نگرفتم دچار این حالتها شدم…الان واقعا مستاصلم تو پاس کردن واحدام موندم..‌خیلی به مراکز درمانی مراجعه کردم …ولی فایده نداشته…
  حالا من چطور میتونم از این روش استفاده کنم تا درمان شم؟! خواهش میکنم جواب بدین خیلی به کمکتون نیاز دارم…

  1. سلام به شما فاطمه عزیز. خانم جویا برای مدت کوتاهی نیستن.
   شما ابتدا پست های مربوط به ذهن رو در سایت مطالعه کنید.
   سپس پست ای اف تی رو همراه با نظراتش رو کامل مطالعه کنید.
   سپس به کتابخانه سایت برید و سناریو های ای اف تی رو از اونجا دانلود کنید مطابق با اون ها ای اف کردن رو هر روز تکرار کنید.
   این تکرار باید تا زمانی انجام بشه که شما مشکلاتت حل بشه. سوالی دیگری هم هست لطفا بپرسین. البته بعد از مطالعه پست های ذهن و ای اف تی.
   چون سوالی که شما پرسیدین، جوابش در تمامی پرسش ها و متن ها موجود هست.

 26. سلام مجدد خدمت خانم جویا
  خانم جویا مقالات ای اف تی رو طبق پیشنهاد شما خواندم. ویدیوهای زیادی دیدم هم در یوتیوب هم در آپارات با سوال مواجه شدم.
  سوال اولم: چرا هرکس نقطه شروع را یک چیز اعلام میکنه و نظرات باهم فرق داره؟ یکی از سر شروع میکنه یکی از ابرو و یکی از دست و میگه اول نقطه شروع از اینجاست

  سوال دوم: با توجه به اینکه ما دو ابرو و دوچشم و دوگونه داریم باید همزمان با دو دست ضربه به هردو طرف صورت و ابروها و گونه ها و چشم ها بزنیم یا فقط یک طرف کافیه اینو تو ویدیوها هم نشون نداده و چیزی ازش گفته نشده

  ممنون از راهنمایی شما

  1. با سلام
   همیشه با آمدن هر تکنیکی و گسترده شدنش ، افرادی آن را برای تغییراتی ، شروع به امتحان میکنند و گاها تغییراتی در روش ِ پیاده سازی ِ اولیه میدهند و باز گاها نتایجی جالب بدست میاورند . آنچه من از بنیانگزاران یا پرکتیشنرهای به نام ِ این تکنیک دیدم همینها بوده که خدمتتان تقدیم شده .
   من شخصا ضربه به هر دو طرف را بیشتر میپسندم گواینکه استادان این فن با یک طرف از صورت یا بدن کار میکنند ولی بنابر آن نتیجه گیری یی که از واقع شدن نقاط مختلف ِ چاکراها در دو سمت بدن دیدم همانگونه که گفتم ضربه به دو طرف بدن برایم جا افتاده تر است .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

   1. سپاس از لطف شما منم حس بهتری دارم به هردو طرف صورت دارم..♥

    1. با سلامی مجدد

     درست همین مهمه که هر فرد ، خودش با کدام یک از حالات راحتتر باشه .

     خیر پیش
     جویا

 27. سلام جویای عزیز
  ممنون که انقدر با حوصله و دلسوزانه به همه پرسش ها جواب میدی،راستش یه مشکلی داشتم که اگه بهم کمک کنی خیلی ممنونت میشم راستش من اوایل فکر می کردم من که نمیتونم ماشین برونم دلیلش فقط ترسه ولی حالا فهمیدم که من اصلا هیچ انگیزه و ذوقی برای راننگی ندارم و هر زمان فرصت آن پیش میاد به بهانه ای از آن فرار می کنم یکی از مشکلاتی که باعث سرباز زدن من میشه اینه که همیشه فکر می کنم یه جایی وسط خیابون یا ماشین خراب میشه یا خاموش می کنم یا تصادف می کنم یا همه رانندگی ی منو مسخره می کنند که این مورد خیلی آزارم میده با اینکه چند سالیه گواهی نامه گرفتم و ماشین هم در دسترسم هست ولی پشت ماشین نمی شینم حالا اگه به همین راضی بودم مشکلی نبود،مشکل اینجاست که بخاطر این نقص همیشه جلو بقیه احساس بی استعدادی،حقارت،بی عرضه گی و بدبختی می کنم از طرفی بخاطر کارهای روزمره م و مسیر طولانی که هر روز برای سرکارم طی می کنم شدیدا نیاز دارم برای همین صمیمانه از شما تقاضای کمک دارم آیا EFT می تونه به من کمک کنه؟
  سپاسگزارم

  1. با سلام

   بله ای اف تی میتونه به این مورد کمک به سزایی بکنه . همونطور که در ابتدا متوجه شدید ، این ترسه که شما رو از انجام رانندگی باز میداره ؛ علت ِ احساس ِ بی استعدادی و غیره رو هم که فرمودید با ای اف تی میتونید درمان کنید . برای این امر ( حداقل ) روزی ده دقیقه در مورد ترس از رانندگی و ده دقیقه هم در مورد عدم اعتماد به نفسهاتون ، ای اف تی رو پیاده کنید و پس از چند روز یا هفته ، ثمره اش رو متوجه میشید .

   در مورد ترسهایی اینچنینی ، تناسخ گرایان معتقدند که در یکی از زندگیهاتون با ماشین و یا وسیله ی نقلیه ای ، مشکلی شبیه به آنچه هم اکنون از آن میترسید برای شما پیش آمده و شما را به دردسری جدی انداخته ؛

   برای رفعِ این ترس که در حافظه ی سلولیتان نشسته ، مطمئن ترین و شاید راحتترین راه گفتن ِ جمله هایی مثبت نظیر ِ : “هر آنچه باعثِ بوجود امدن ِ این الگو شده رها میکنم و در مرکز ِ قدرت ِ درونی ِ خود میایستم ، این امن است که پرقدرت به پیش روم و بر روی الگوهای نورانی و زیبا گشوده و باز باشم ، من به خود اجازه ی قدرتمند شدن میدهم .”؛ و نیز انجام ای اف تی و رد شدن از ترسها و الگوهای قدیمی ایست و تفهیم این مطلب به وجودتان که : “شما تحت ِ هر شرایطی توسط ِ نیروهای معنوی در امنیت هستید چرا که خود این را انتخاب میکنید ،چه رانندگی کنید چه نکنید ، چه دیگران در مورد شما قضاوتی داشته باشند چه نداشته باشند ، چه خودتان در مورد خودتان قضاوتهایی غیرمنصفانه داشته اید یا نه ، خودتان و دیگران را ببخشید و گذشته را رها کنید و خواستار شیفت کردن بر سطح ِ ارتعاشاتی بالاتر باشید ، خواهان باشید که از این الگوهای قدیمی با آرامش و زیبایی رد شوید ، این رها شدن امن است و شما هم در پذیرش ِ باورها و گشایشهای جدید و نورانی باز و گشوده هستید .”

   راه دیگر هیپنوتیزم شدن توسط فردی مجرب است که به زندگی های گذشته اعتقاد داشته باشد و در طی ِ هیپنوتیزم بتواند شما را به درستی راهنمایی کرده تا وقایع ِ گذشته را در مرحله ی هیپنوتیزم ببینید و آنها را رها کنید ( که نمیدانم در ایران چنین موردی را میتوان به راحتی و با صحت ِ تمام ، یافت یا خیر ) .

   روش ِ دیگر این است که با مدیتیشنهای مخصوصِ این کار ، خود در جایی ساکت و راحت ، به مدیتیشنی بپردازید که زندگیهای گذشته یتان را در این رابطه ببینید و مشکل را به کمک فرشتگان نور رها کنید تا ترستان رفع شود ( که نیاز به آشنایی با مقوله ی past lives regression داره ) .

   روش دیگر ” کد و دی کد ” کردن است که انشاالله در چند ماه آینده در یک پست توضیح داده خواهد شد ( در اینترنت هم میتوانید به زبان انگلیسی آن را سرچ کنید ) .

   روشهای دیگری نیز وجود دارند مانند تمسک جستن از فرشتگان برای رفع ترسهایتان و آرامش و حفاظت گرفتن از آنها . یا اگر مسلمانید خواندن یازده بار سوره ی مزمل در بین نماز مغرب و عشا ، در یازده شب متوالی ( که به علت مجرب بودن و عزیز بودن این سوره از هر کسی که به او این معجزه را گفتم شنیدم که در همان شبهای اول به خواسته رسیده بودند .) و بسیاری از طرق دیگر که هم اکنون به خاطر ندارم اما از بین بردن ترس بسیار با روان ِ هر شخص مرتبط میباشد بنابراین خودتان نیز باید بر شجاع بودنتان گشوده باشید و بر این امر اصرار ورزید .

   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

 28. جویا جان الان تحت درمان دارویی هستم ولی باید رو خودم کار کنم لطفا کمکم میکنید

  1. با سلام
   فرزانه ی عزیز پستهای : تو ذهن خود نیستی ، پنج قسمت ِ طرحی نو در اندازیم و همین پست رو کامل و دقیق مطالعه کنید و مطالبشان را به کار بندید . این مطالب چکیده ی تمامی اطلاعات و بینش ِ من است .
   خیر پیش
   جویا

 29. سلام جویای عزیز من تو شرایط روحی و روانی خیلی بدی هستم محبت کنید کمی راهنماییم کنید سپاسگزارم

  1. با سلام
   دوست عزیز من چکیده ی کاملی از تمامی آنچه میدانم و تا به حال بر روی خود امتحان کرده ام و برایشان به خویشتن ، اجازه ی تبلیغ به دیگری را داده ام ، در پست های طرحی نو دراندازیم و تکنیک رها شدن از احساسات نوشته ام ، که با پست ِ تو ذهن ِ خود نیستی که شهاب عزیز نوشته ، این مقوله ها برای خودسازی و خداشناسی آماده اند تا به کار گرفته شوند .
   این بسیار مهم است که هر کسی خود بخواهد و قصد کند تا برای تغییر ِ اوضاعش دست به کار شود و تا این مرحله اتفاق نیفتد هیچ رویداد ِ مهم و مستمری برای هیچ فردی که خواهان ِ بهبودی ِ اوضاع اش است ، شکل نمیگیرد .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

 30. سلام من از کودکی با مشکلاتی مواجه بودم. همیشه در ارتباط برقرار کردن با دیگران مشکل داشتم. تا الان حتی یک دوست صمیمی هم نداشتم. ولی الان یک سال و نیمه که یه مشکل جدید پیدا کردم. یک سال و نیم پیش در سایتی در مورد پوست میخوندم. به زیر چشمانم در آینه نگاه کردم و چند خط دیدم. از آنروز زندگی من سیاه شد. هردفعه در آینه نگاه می کردم به جز خط زیر چشمام هیچی نمیدیدم گاهی وقتا با خودم فکر می کنم چطور قبل از اون روز متوجه اونها نشده بودم. مرتب توی اینترنت سرچ می کردم ولی حتی قادر نبودم این روشها را بکار ببرم. مثلا ویدئو و کتابی از یک ورزش صورت پیدا کردم که خیلی مفیده و پوست رو جوان نگه میداره ولی چندروز بعد از انجام دادنش رها کردم از بس استرس داشتم. دیگه حتی از نگاه کردن به آینه وحشت دارم. از رفتن پیش دکتر می ترسم میگم حالا زیر چشمم خوب شد بعدش چی؟ من ۲۸ سالم است مرتب به خودم میگم چرا من؟ چرا اینقدر زود پوستم خراب شده. احساس پیری می کنم. پیش روانشناس هم رفتم ولی بعد از ۶ ماه هیچکدام از مشکلاتم حل نشد. الان دوباره پیش یه روانشناس دیگه میرم ولی اون هم بعد از ۳ جلسه هنوز راهکاری بهم ارائه نداده. زندگی برام خیلی عذاب آور شده. طوری شده ام که هر روز آرزوی مرگ میکنم. از خودم، زندگی حتی بقیه آدما متنفر شدم. نمی دونم باید چکار کنم. خیلی تلاش کردم وضعم رو تغییر بدم ولی فقط همه چیز روز بروز بدتر شده. می خواستم از شما راهنمایی بگیرم که مطالب سایتتون میتونه به من کمک کنه؟ به چه ترتیبی باید اونها را مطالعه کنم؟ من تازه امروز با ساییتون آشنا شدم ممنون

  1. با سلام
   دوست عزیز اول پست ِ ” تو ذهن ِ خود نیستی ” را مطالعه کنید و هر چند بار لازم بود آنرا بخوانید تا کاملا برایتان مفهوم ِ مطلب جا بیفتد ، سپس پنج قسمت ِ پست ِ ” طرحی نو دراندازیم ” را بخوانید و تمرینات ، کتابهای پیشنهادی و نیایشهایش را انجام داده ، جملات مثبت ِ مطابق با خواسته هایتان را یادداشت کنید و هر روزه به کار گیرید . سپس پست ” ای اف تی ” یا همان تکنیک رهایی از احساسات را مطالعه کنید و سناریوهای کتابخانه ی سایت را طبق آنچه گفته شده ، انجام دهید . سپس سناریو ساختن را بیاموزید و برای هر مشکلتان حداقل تا سه ماه ، روزی دو بار از سناریوی مربوط به خودتان استفاده کنید و در جهت مثبت نگری تان پیش روید تا به مرز درست نگریستن برسید . مطالعه ی کتابهای پیشنهاد شده به شما کمک میکند تا زودتر نحوه ی اندیشیدن به خود و پیرامونتان را تصحیح کنید .
   خیر پیش
   جویا

   1. سلام خانم جویای عزیز
    من به شدت از خودم ناراحتم
    ضمیرم خودمو سرزنش میکنه
    به خاطر چهل سال راه درست رفتن و یک لحظه غقلت
    و گمراه شدن
    شاید هم فکر میکردم چهل سال درست رفتم
    که اگه درست بود عاقبت این گونه همه ش بر باد نمی فت

    1. با سلام
     هیچ چیزی وجود نداره که قابل بخشش نباشه ، وقتی دیگران رو ببخشید خودتون رو هم با همون الگوها میتونید ببخشید ، فقط یه کم ما آدما در بخشیده شدن ، خودمون رو سرسخت نشون میدیم و مقاومت میکنیم !
     میتونید از ای اف تی برای آرامش یافتن ، بخشش ، رفع مقاومت و فهمیدن ِ بسیاری مسائل استفاده کنید و با خواندن مجدد ِ پستهای تو ذهن خود نیستی ، طرحی نو دراندازیم ، تکنیک رهایی از احساسات ، و سناریوهای ای اف تی ،که در کتابخانه ی سایت گذاشته شده بهره ببرید و سناریوهای مربوط به خودتون رو بسازید و با گفتن جملات مثبت و مثبت اندیشی تغییرات ِ مثبت رو بپذیرید .
     خیر پیش
     جویا

 31. جویا ی عزیز از وقتی کامنتتون و خوندم مات و متحیر موندم , اصن نمیتونم باور کنم که چه جوری ممکنه که شما اینا رو بگید…
  اینجا راحت و بی دغدغه حرف میرنم چون میدونم حرفام و میفهمید و باور میکنید…
  وقتی کامنتتون و خوندم به وسطاش و تحقق خواسته ها که رسیدم صبر کردم پیش خودم گفتم مگه من از رسیدن به خواستم که غیر ممکن میبینم که به این زودی ها اتفاق میوفته حرفی زده بودم که جویای نازنین داره سعی میکنه متقاعدم کنه که معجزه معجزه س و اگه گاهی ثمر نشستنش طول میکشه به خاطر باور منفیه خودمونه ؟؟؟
  راستیتش من خیلی سختمه که با دیگران از درونم حرف بزنم مخصوصا تو جمع , واسه همین ایمیل شخصی خودتون و خواستم و اینکه من در حدوده سه ساله که با شهاب از طریق میل در ارتباطم و هر چی بم گف سوالاتت و تو وب بگو شاید سوال یه نفر دیگه هم باشه نتونستم . تو زندگیم به قدری طرد شدم که یا اصن با کسی حرف نمیزنم یا اگه بزنم باید خیلی طرف و بشناسم و بدونم سرکوبم نمیکنه و طردم نمیکنه … مخصوصا مخصوصا اگه راجع به خواسته هام باشه . از طریق کامنتا و بعدا پستاتون فهمیدم که حرف زدن با شما میتونه کمکم کنه ولی باز جسارت انجامشو نداشتم تا همین مشکل اخیرم . انقد حالم و بد کرد که دیگه دل به دریا زدم و باز اولش مقاومتم و داشتم و دلم میخواست که خصوصی صحبت کنیم …
  وقتی دیدم دارید از رسیدن به اوج خواسته ها یا همون معجزه حرف میزنید اول خیلی حالم بد شد به خودم گفتم باز یه نفر دیگه میخواد بم بگه که تو نمیتونی و نمیرسی و کلی باور منفی به من بده . این بار دیکه نمیتونستم تحمل کنم , یکم که ارووم تر شدم به خودم گفتم بخون ادامه رو حتی اگه بمیری …
  باور کردنی نبود اتفاقا شما داشتید برعکسش و میگفتید و با چن مثال سعی داشتید بم بگید که زمان مهم نیست وقتی من باور داشته باشم میرسم به معجزه م …
  در واقع من از شما کمک میخواستم که بتونم تمام احساست منفی مو از بین ببرم تا معجزه اتفاق بیوفته ولی میترسیدم از خواستم بگم و شما بدون اینکه از نیت واقعیه من بدونید به تفصیل برام شرح دادید . من اینو فقط میزارم پای پیام خدا . گاهی حس میکنم خدا جسم داره , برای شخص من میاد رو زمین بام حرف میزنه . اصن از وقتی درگیر این مشکل شدم مرتب با کتاب و سخنرانی و مطابی رو به رو میشم که داره ازمیخواد که بپذیر , ببخش , عشق بورز و بعد رها کن تا به خواسته ت برسی حتی پیامی و که با اعداد میگرفتم همین بود این در حالی بود که من با وجود اینکه در اعماق قلبم اون معجزه رو میخواستم به قدری هم از زندگی خسته بودم که میگفتم ولش کن بابا اصن نمیهخوام برسم مگه تا الان نرسیدم چی شد …
  وقتی این همه پیام واضح از خدات میگیری که بت میخواد بگه جا نزن این دستور العمل و بگیر و برو حتما میرسی انگار چاره ای نداری جز اطاعت و تسلیم …
  ممنونم که بدون اینکه بدونید خواسته واقعیه قلبم چیه برام از رسیدن بش گفتید ..
  تو شرایط خاصیم , از لحاظ روحی به هم ریختم ممنون که کمکم میکنید اگه ممکنه ریکی هم برام فرستید…
  دوستتون دارم . پریناز

  1. با سلام
   پریناز جان ما زمانی که به دنبال ِ دریافتهای قلبیمون باشیم ، جواب ِ صحیح از هر راهی که شده ( صحبت با یه دوست ، دیدن یک فیلم ، خواندن یک کتاب و … ) به ما خودش رو میرسونه ! خوشحالم از اینکه عزمتون رو جزم کردید تا به هدفتون برسید . انشاالله که هدفی خیر در پیش ِ رو دارید .
   در مورد ریکی نیز اگر مورد ِ درخواستی تون رو بفرمایید من برای شما انوار ِ الهی رو انتقال میدم . دیگر دوستانی که ذکر ِ دلیل برای ریکی و دیگر انرژیهای نورانی رو خواستار بودند نیز در حال ِ دریافت ِ این انرژی ها هستند .
   در پناه حق
   جویا

   1. عزیزیم منظورت اینه که بگم برای چه مورده به خصوصی برام ریکی بفرستی؟؟؟
    برای اینکه بتونم با تمام گذشته م کنار بیام , بدونم که تو ریز ترین و بزرگترین اتفاقش خودم سهیم بودم . بپذیرمش و خودم و تمام آدما رو با تمام وجود ببخشم ودر نهایت گذشته رو رها کنم و بتونم درونم عشق و تجربه کنم..
    دوستون دارم

 32. سلام و درود بر جویای نازنین
  باشه عزیز جان
  ممنون که همین جا جوابگو هستید
  راستش من چن ماهی میشه که با ای اف تی آشنا هستم , در واقع قبل از پست این سایت . ولی ازش استفاده نکردم تا همین یه ماهه پیش که یه مشکلی برام پیش اومد که واقعا کنار اومدن باش برام سخت بود . دیگه تصمیم گرفتم دل و بزنم به دریا و چه جواب بده و چه نده ازش استفاده کنم .
  وقتی رفتم سروقت مشکلم دیدم ای وااای که به این سادگیا قابل رفع نیست . قبلش فک میکردم که دیگه نهایتا با یه ساعت ضربه زدن تموم شه یا حداقل نصف شه ولی جنبه ها و به دنبال اون ریشه هایی رو اومد که نه تنها حالم تو یه ساعت خوب نشد که هر روز بد تر هم شد . هر وقت یه جنبه ی جدید رو می اومد به شدت حالم بد میشد و ساعتها از به یاد اوردن ماجرا اشک میریختم و یه ریز ضربه میزدم تا اینکه بعد از چندین دقیقه مثلا از ۸ میرسدم به ۵ و بعد دوباره یه جنبه ی دیگه …
  امروز دقیقا ۴ هفته داره از اولین روزی که ضربه تراپی و شروع کردم میگذره و میتونم بگم از تمامی مواردی که به خاطرشون ضربه زدم که شاید به ۱۰۰ تا میرسه حدودا ۶۰% خنثی کردمشون که وقتی دیدیم پیشرفتم متوقف شده گشتم دنبال علت . مقاله های زیادی و در مورد ای اف تی خوندم تا اینکه فهمیدم مشکل من وارونگیه , در واقع ذهن ناخودآگاهم مانع ای اف تی میشه و سناریویه پذیرش به تنهایی این سد رو از میون برنداشت و حتی گمون میکنم بش قدرت داد انگار که خطر و حس کردم و مقاومت بیشتری به خرج میدم…
  سعی کردم بیشتر به اعماقم برم تا بتونم واضح تر خودم و ببینم بلکه بتونم مشکل و حل کنم . متوجه شدم که من دقیقا از وقتی خودم و شناختم یا اصن تو تمام این عمره ۲۴ ساله م دقیقاااااا با هر چیزی مخالفت کردم و هرگز هیچ اتفاقی و تو زندگیم نپذیرفتم . از ریزترینشون تا بزرگترین مشکل . همیشه به شدت مقاومت کردم سعی کردم تغییرش بدم یا منتظر یه آینده ای باشم که این اتفاق افتاده یه جور دیگه بشه , همون جوری که من دوس دارم . حتی وقتی دقیق تر نگاه میکنم میبینم هیچ معیار خاصی برای تغییر هم نداشتم بلکه فقط میخواستم بجنگم و مقاومت کنم نه اینکه صرفا جور دیگه ای مد نظرم باشه …
  خیلی گیج و گنگ شدم حتی گمونم ای اف تی زدن برای حل مشکلمم یه جور مقاومته . فقط دلم میخواد قبول کنم , خودم رو با تمام خصلت های بدم , تمام اتفاقات رو هر چندم که بد , شرایط فعلی رو , تمام آدما رو با تمام بدی هاشون … ولی گیر کردم نمیدونم چه طور باید این کانون قوی مقاومتم رو بشکنم و همه چیز بپذیرم , ببخشم و درنهایت رها کنم تا به آرامش برسم . کتاب نیمه ی تاریک وجود دبی فورد رو هم دارم میخونم چراغ راه شده ولی دوای درد نه…
  در این رابطه ازتون کمک میخواستم , چه طور بپذیرم؟

  1. با سلام
   دوست عزیز شما دارید درست پیش میرید ! همه چیز بدون ِ اینکه شما زیاد متوجه ِ اون بشید داره با ریتمی صحیح ، از اعماق ِ وجودتون با ظرافت همه ی کهنگی ها رو بیرون میکشه . در ای اف تی بهترین شکوفایی یی که میشه ازش نام برد اینه که وقتی از یه نقطه ای شروع میکنیم و فکر میکنیم توجه کنید ، فکر میکنیم که سر ِ نخ ِ تمام ِ مشکلات در اون چیزی که فکر میکنیم خلاصه شده ، و به ضربه زدنها و درخواست ِ رهایی ، هر روز تکنیک ِ ای اف تی رو تکرار میکنیم خودبخود به وجودمون اجازه میدیم که بقیه ی ناخالصی ها رو بیرون بکشه و به سطح بیاره ، پس ذره ذره بر تمام ِ جنبه هایی که باعث ِ بوجود اومدن ِ اون مشکل ِ بخصوص برامون شده ،و تا اون موقع از اون ها آگاهی ِ کامل نداشتیم ، واقف میشیم ( چون هر مشکل ممکنه بسیار بسیار ریشه برای تشکیل شدنش وجود داشته باشه ) ؛ و دقیقا در مورد ِ شما همین مسئله اتفاق افتاده که متوجه شدید ” دارید در برابر پیشروی ها مقاومت میکنید ” . در بخش ِ کتابخانه یک سناریو برای رفع ِ مقاومت گذاشته شده . اون رو به مدت حداقل یک هفته و روزی دو بار انجام بدید و تمام ِ مواری که فی البداهه به ذهنتون میرسه و باعث میشه که براتون در برابر ِ پذیرش ِ پیشروی و رفع ِ مقاومتتون در برابر ِ موفقیتهاتون قد علم میکنن ، رهایی و گشودگی ، به اختیار رو انتخاب کنید . در کنار اون سناریو میتونین روزی یکی دو بار هم سناریویی که در بخش تکنیک رهایی از احساسات در پاسخ به سمیه جان آمده استفاده ببرید تا به سطحی مثبت دستیابی ِ سریعتری پیدا کنید . بعد از یک هفته ببینید هنوز هم نیاز به اجرای سناریوی رفع مقاومت رو دارید یا نه ؟ اگر هنوز شک داشتید و بر روی پذیرشها احساس کردید که کاملا باز نبودید ، باز سناریو رو انجام بدید ، تا زمانی که تمامی مقاومتهای درونیتون رو با عشق ِ بی قید و شرط به خودتون رها کنید .

   یکی از مهمترین چیزها در پیشرفت ِ ما پذیرش ِ وقوع ِ تغییراته ، اگر به این امر موفق نشیم راه برای تغییر ، طولانی تر میشه و درست برای همین در هر سناریو میبینید که میگیم ” این تغییر رو انتخاب میکنیم ” ، و به بدنمون این اطمینان رو میدیم که ” پذیرفتن ِ تغییر ، امنه ” ، تا وجودمون بتونه از برنامه ریزی های قدیمی رها بشه و به برنامه ریزی ِ جدید خودش رو عادت بده .

   جالبه که بدونید من بعد از اینهمه سخنرانی ! برای عموم در مقاله نویسی هام ، و با اینهمه باور به تمامی ِ آنچه برای دیگران تجویز میکردم یا میکنم ! خودم نا آگاهانه به مقاومت ِ پذیرش ِ یکی از معجزه های زندگیم دست زدم !!!! در لحظات ِ اولیه که این باور به سمتم سرازیر شده بود که خودم برای پذیرش ِ معجزه ای بخصوص طاقت ندارم که زمان را نادیده بگیرم ، نمیتوانستم خود را با آن باور انطباق دهم ! چرا که مدتهای مدیدی به خود و دیگران میگفتم که : بر روی عشق ِ بی قید شرط ، دریچه های نور را پذیرفتن و … گشوده باشیم ! اما وقتی با دریچه ای باز از معجزه ای که میبایست در دنیایی فیزیکی ، وقوعش زمانی را به خود اختصاص میداد ، بی زمان ِ مناسب روبرو شدم و آرزویی را با راحتی و به زودی تحقق یافته دیدم ، قدرت ِ هضم ِ آن را با وجود ِ فیزیکی ام نداشتم !!!! دریافت ِ معجزه ی باورنکردنیِ خود را به چشم میدیم اما نمیتوانستم آن را تحقق یافته درک کنم !!!! هضم ِ داشتن ِ آن معجزه و به وقوع پیوستن ِ آن ، آنهم به این زودی برایم غیر قابل ِ باور بود ، سنگین و خارج از حیطه ی درکِ جسمانی ام !!!! بی شک همه میتوانند حدس بزنند که چه شد ؟ معجزه از کفم رفت ! ولی مرا با درسی بسیار مهم و جدید در زندگیم آشنا ساخت : تازه در آن زمان فهمیدم که سزاوار دانستن ِ خود برای برکات ِ الهی ، در مفهومی واقعی یعنی چه ؟ ، در دنیای ِ فیزیکی زندگی کردن و مدت زمانی معقول با در انطباق با واقعیات ِ زندگی ِ فیزیکی جهت ِ براورده شدنِ یک خواسته چرا دارای اهمیت است ؟ ، باور ِ درونی ِ اجازه دادن به خود برای تحقق ِ اهداف در معنی ِ عمیقش چه مفهومی دارد ؟، ….
   غرض از گفتن ِ این واقعه آنست که بدانیم ما در ابعاد ِ فیزیکی ِ خود از حواسی فیزیکی برخورداریم ، برخی معجزات اگر در این دنیای ِ فیزیکی برای به واقع پیوستنشان ، بر مبنای ِ قراردادی ِ گذر ِ زمان گذارده شده اند ، بسیار زیبا ،جا افتاده و صحیح برنامه ریزی شده اند .
   برای درک مطلب ِ یاد شده مثالی ملموس تر میزنیم : به فرض اگر شما یک انسان ِ متعادل و نرمال در اعتقاد به وقوع ِ معجزات باشید ، معجزه ی رفع ِ سرطان را در وجود ِ کودکی خردسال راحت هضم میکنید زیرا سلولهای سرطانی ِ آن کودک را لحظه به لحظه به چشم ِ خود نمی بینید ( در حالی که در هر لحظه از شیوع ِ بیماری در بدن ِ آن کودک ، هزاران هزار سلول ِ سرطانی در حال ساخته شدن هستند ! ) و پس از درخواست ِ معجزه ی سلامتی برای ِ آن کودک نیز ، وقتی معجزه به وقوع بپیوندد چون دوباره آن سلولها را با چشم ِ ظاهر نمی بینید ، با راحتی معجزه ی شفا را میپذیرید، اما حالا اگر کیس را جوری دیگر عوض کنیم که ، شما شاهد ِ لحظه به لحظه ی دیدن و کنترل ِ چیزی باشید ولی بخواهید با قانون ِ جذب ، معکوس ِ آن را با قدرت ِ شفا و معجزه به سمتتان جذب کنید ، انرژی و زمان ِ بیشتری را صرف میکنید ! در حالیکه هر دو معجزه ، معجزه هستند ! فقط شما یکی را دائما دنبال میکنید و برای دیگری این امکان را ندارید .
   مثال : اگر غده ای را در زیر ِ انگشتان ِ خود در بدن ِ خودتان لمس کنید و برای سلامتی اش بخواهید دریافتی معجزه وار داشته باشید ، با مشقت این امر را میپذیرید !!! چرا ؟ چون حواسِ لامسه و بینایی ِ شما در وجود ِ غده ، شبانه روز بر روی ِ ذهنتان و ساختن ِ افکار ِ منفی ، سد ِ راه ِ وقوع ِ معجزه میشوند ، دائما شما را به کنترل ِ آن وامیدارند که ببینید این غده هنوز سر ِ جای ِ خود هست یا نه ؟! و … به همین علت با زبان ، جمله ی مثبت میگویید ولی در اعماق ِ وجود با افکار ِ منفی ، داشتن و بزرگ شدن ِ غده و وخیم بودن ِ اوضاعش را ، برای خود جذب میکنید ! میدانیم بر اساس ِ قانون ِ جذب ، در زمان ِ بروز ِ مشکلی باید به عکس ِ آن توجه کنیم و حالتی عادی ، نیکو و پرفکت را ببینیم ولی متاسفانه ما با دیدنِ غده ، به جای ِ دیدن ِ سلامتی ِ آن قسمت از بدنمان و تجسم ِ سلامتی ِ کاملش یا خوب و سالم بودنش ، مداما با لمس و کنترل کردن ِ آن ، به مسئله و مشکل دامن میزنیم و وخیم شدن ِ اوضاع را تقویت کرده و بودنش را در بدنمان تثبیت میکنیم ! درحالیکه به فرض برای همین مشکل که قید کردیم راهکار ِ نورانی و مد نظر ِ ما اینست که ،
   اول : خود را با این غده بپذیریم و اینکه خودمان در بوجود آمدن ِ آن ، افکاری را به سمتمان جذب کرده ایم که به این مسئله منجر شده را قبول کنیم ! برای قسمتهایی از وجودمان که به مرور با افکار ِ منفی و نفرت و کینه و خشم ، باعثِ بروز ِ این مشکل در آن شدیم ، نور و قدردانی بفرستیم و به آن عضو عشق بورزیم و مورد ِ محبت قرارش دهیم . دوم : از نیروهای معنوی و به خصوص ِ فرشتگان مقرب و نگهبانمان و خودبرترمان و خدایمان تقاضا کنیم که هراسها و منفیات را در رابطه با روند ِ سلامتی یمان از ما بگیرند و ما را در سطح ِ ارتعاشات ِ بالا قرار داده ، آمادیمان کنند که وقوع ِ معجزه را در خود هضم کنیم . سوم : که مسئله ای بسیار مهم است ، ایمان داشته باشیم که همه چیز را به کاردانانی شایسته سپرده ایم . این کار را میتوان با تفکر به این ذهنیت که ” اگر این کاردانان که همه کاره ی عالمند ، از پس ِ این مشکل برنیایند ، پس چه کسی دیگر از پسش برمیاید ؟!” کاملا در خود هضم کرد و جا اندازیم . چهارم : به فعالیتهای ِ روزمره با نشاط ، امید و مثبت نگری و تکیه بر عظمت و قدرت خداوند ، به زندگی یی زیبا ادامه دهیم تا زمان ِ وقوع ِ معجزه متناسب با رشد ِ روحیمان و وسیله ها و ابزاری که در سر ِ راهمان قرار میگیرد ، فرا رسد ( که اگر قبل از این به وقوع رسد ، یا برایمان قابل ِ هضم نیست یا دنیایِ فیزیکی یمان را بر هم میزند چون انطباق ِ روح و ذهن و جسم در زمان ِ دنیوی برهم خواهد خورد . )
   خیر پیش
   جویا

 33. جویای عزیز سلام
  من چن وقت پیش از شهاب نازنین ایمیل شما رو خواستم ولی ایشون گفتن که فعلا امکان ارتباط از طریق ایمیل و ندارین .
  تو دورانی از تغییر به سر میبرم که فک میکنم خیلی به کمک نیاز دارم و گمون کردم شما میتونید کمکم کنید . اگه براتون مقدوره یه ایمیل از خودتون به من بدید
  بخشی از سوالاتمم راجع یه ای اف تیه
  ممنون

  1. با سلام بر شما
   بله شهاب جان درست گفتن خدمتتون . من مدتی بود ( حدود یکسال ) که در پی تمام شدن ِ مشاوره های فرد به فرد با دوستان بودم تا ماه پیش موفق شدم که به یاری خداوند این مقوله رو عملی کنم . هنوز در سایتها پرسشهای دوستان رو تا جایی که مقدور باشه دنبال میکنم . پایان دادن به مشاوره های فردی چندین دلیل عمده داشت که یکی از مهمترین آنها وقتی بود که برای این مشاوره ها گذارده میشد ، وقت ِ مربوطه اکنون به تحقیق و مطالعه ی دستاورهای جدید در زمینه ی فراروانشناسی و … صرف میشود که بازتاب ِ آن به یاری حق به جمعی بیشتر ، از دوستان برخواهد گشت . و علت دیگر اینکه من تقریبا تمامی آنچه در چنته داشتم ، در پستهای طرحی نو در اندازیم و تکنیک رهایی از احساسات و جوابهایی که در بخش پرسش و پاسخ گزاردم ، بیرون ریختم ! مشاوره ها تا حدودی نمایانگر چکیده ای از کتبی ایست که معرفی کرده ام و جوابهای تکمیلی یی که در دیدگاهها نوشته ام پس با خواندن ِ تمامی این سایت و دیدگاهها ، و همچنین بخش پرسش و پاسخ ، تقریبا شاید روند ِ تجربه ی مشاوره با من را داشته باشید .
   پیشنهاد من به عزیزانی مانند شما این است که مشکل ِ خود را در همینجا مطرح کنید شاید که مسئله ی شما و دادن راهکار برای مشکلتان ، جوابی برای سوال ِ افراد ِ دیگر در همین زمینه یا موارد مشابه به آن باشد .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

 34. سلام دوستان
  منم لازم دونستم همین جا از زحمات جویای عزیزم که بدون هیچگونه چشم داشتی و از روی عشق ، این همه وقت و هزینه و انرژی رو صرف میکنه تا نور الهی وجودیش رو با ما شریک بشه نهایت تشکر رو بکنم .
  البته این تشکر و این کلمات قاصرن از حس من به جویا جان و اینکه چقدر راهنماییها و حضورش برای من عزیز و الهی هست.
  برای همین جویای عزیزم رو به خداوند یکتا سپردم تا خودش با عشق خودش اونو در بربگیره.
  در پناه حق

  1. با سلام
   ترانه ی عزیز من اونقدرها هم بی چشم داشت کار نکرده ام و نمیکنم ! من همواره با این باور که عشقی که به بقیه میدی باعث میشه عشق ِ بیشتری در اعماق ِ وجودت زنده و بارور بشه یا به طرفت برگرده ، با دیگران عشق ورزیدنها رو تقسیم میکنم .
   یه موقع هست که ما معاملاتمون رو با اشخاص و با موارد ِ مادی جلو میبریم ( که این در نوع ِ خودش برای تنازع ِ بقا نه تنها ایراد نداره بلکه در بسیاری موارد شایسته هم هست ) ، اما یه زمانهایی هم هست که معاملاتمون رو مستقیما با دنیای معنوی و نیروهای الهی انجام میدیم ( که از نظر ِ من این زیباترین و سودمندترین ِ معاملاته چون هر چیزی و هر کسی رو تنها وسیله ای از جانب ِ منشا اصلی که حقه میبینیم و این معامله مو لای درزش نمیره چون تنها با ایمان به دریافتهایی بس عظیم میتوان رسید !) .
   امیدوارم همواره خیر بدرقه ی راهتان بوده و به جوابهای زیبایی از درون و برون دسترسی پیدا کنید .
   در پناه حق
   جویا

 35. خانم جویای عزیز دستتون درد نکنه. واقعا عالی بود ممنون. فقط با خوندنش کلی انرژی گرفتم.اگه به صورت ای اف تی اجرا کنم چه شود!
  حتما بصورت مرتب و روزانه اجراش می کنم و نتیجه اش رو اینجا باهاتون درمیون میذارم. بازم از لطفتون سپاس

 36. با سلام خدمت جویای عزیزم
  اول می خواستم از شما و آقاشهاب مهربون بابت زحماتی که برای این سایت میکشید تشکر کنم. که هیچ جوره نمیشه تشکر کرد واقعا. عشقی که شما برای راهنمایی و کمک به انسانها دارید با هیچ چیزی وصف نمیشه و فقط خداوند میتونه پاسخ این همه محبت شما رو با عشق بی نهایت خودش بده…

  می خواستم بگم که من تکنیک ای اف تی رو خوندم و الان حدود یک هفته هست که شروع به اجرای اون روی خودم کردم. اول سناریوی رفع مقاومت در برابرتغییرات و بعد سناریوی ثابت قدم بودن روی اجرای ای اف تی رو انجام دادم. بعد شروع به انجام سناریوی بخشش کردم. دوسه نفر در زندگی من هستند که قبلا بخشیده بودمشون. اما هر موقع بهشون یا به کارهایی که در حقم انجام داده بودند فکر میکردم ناراحت میشدم. به همین علت فکر کردم که شاید هنوز کامل نبخشیدمشون و هنوز یه ذره کینه ته دلم ازشون باقی مونده. وقتی این سناریوها رو در مورد اون افراد یکی یکی بکار بردم، ازون به بعد دیگه وقتی بهشون فکر میکنم ناراحت نمیشم. یعنی حتی دیگه حوصله فکرکردن به اون آدمارو ندارم!! و برای فکر کردن بهشون وقت نمیذارم. هر موقع به یادم میان خیلی با ملایمت بدون اینکه من ناراحت بشم از ذهنم عبور میکنن و میرن! انگار دیدگاهم نسبت بهشون تغییر کرده. فکر کنم ای اف تی کار خودش رو کرده! عالیه. امیدوارم کینه شون کاملا از دلم پاک شده باشه.
  و مورد بعدی که یکبار سردردی داشتم که ناشی از کم خوابی و خستگی بود. و میدونستم که فقط با استراحت خوب میشه. به ذهنم رسید که ای اف تی رو روی خودم امتحان کنم. و شروع کردم بطور فی البداهه سناریویی اجرا کردم و حدود پنج دقیقه ای اف تیم طول کشید که وسطای انجامش سردردم ناپدید شده بود و اون موقع معجزه ای اف تی رو از ته دل باور کردم و بهش ایمان آوردم.
  کتاب رو هم ان شااله بزودی تهیه میکنم.
  میخواستم بازم از شما و آقاشهاب تشکر کنم. و از خدای مهربونم که نور رو لحظه به لحظه به زندگی و وجودم هدیه میده..

  1. با سلام

   سمیه جان امیدوارم در تمام مواقع با این موهبت الهی که به انسانها هدیه شده کار کنی و همواره شاد و سرافراز باشی چرا که خداوند عاشق ِ دیدن ِ وجد و سرور ِ انسانهاست . شما که قدرت و توان ِ شناخت ِ ای اف تی رو پیدا کردی ، خوبه که برای خودت هر روز متن ِ زیر رو پیاده کنی . ( البته به نظر ِ من انجام ِ این سناریوی کوتاه اگر برای همه به صورت عادت دربیاد پس از چند ماه ، زندگی رنگ ِ دیگه ای به خودش میگیره ، چون نقاط ضربه رو میشناسیم با تعریف ِ اونها کاری نداریم ، هرچند که زدن به کناره ی دست یا نزدن ِ این نقطه در این سناریو مهم نیست .)
   من به خودم اجازه ی درخشش میدم
   من به خودم اجازه ی موفقیت میدم
   من به خودم اجازه ی شکوفایی میدم
   من به خودم اجازه ی منظم بودن و هوشمندی میدم
   من به خودم اجازه ی شاد و مثبت بودن میدم
   من به خودم اجازه ی زیبا اندیشیدن رو میدم
   من به خودم اجازه ی عاشق شدن بر خود رو میدم
   من به خودم اجازه ی داشتن ِ عشق ِ بی قید و شرط نسبت به خودم و دیگران رو میدم
   من به خودم اجازه ی بخشیدن ِ خود و دیگران رو میدم
   من به خودم اجازه ی سلامتی و طراوت داشتن رو میدم
   من به خودم اجازه ی پاک بودن ِ چاکراها و نادیهای بدنم رو میدم
   من به خودم اجازه ی امنیت داشتن در پناه ِ نیروهای معنوی و نور رو میدم
   من به خودم اجازه ی داشتن ِ تمامی برکات و فراوانی های الهی رو میدم
   من به خودم اجازه ی ایمان داشتن به معجزات ِ زیبای ِ الهی رو میدم
   من به خودم اجازه ی ارتباط با خودبرترم
   اجازه ی ارتباط با فرشتگان نگهبانم
   اجازه ی ارتباط با فرشتگان مقرب ِ نور و محافظت و رحمت رو میدم
   من ایمنم ، من نورم ، من هدایت شده و محافظت شده به انوار الهی ام
   من با ایمانم ، سالمم ، سرشار از رحمت ِ الهی و برکات ِ نیکوی اویم
   من سزاوار ِ فراوانی ام چرا که فرزند ِ محبوب ِ کائناتم
   من از راههای نیکو جذب ِ برکات ِ الهی را بر خود هموار میکنم
   من اقتدار ِ جهان ِ زیبا و نورانی ِ خود هستم
   شکر بر این معجزات نورانی که همواره مرا فرا میگیرد

   خیر پیش
   جویا

   1. سلام جویای عزیز
    من توی این چند ماه که این پست رو گذاشتی شروع کردم به ای اف تی، اما متاسفانه بر خلاف ریکی که هر روز حداقل یکبار انجام میدم ،ای اف تی هام خیلی نظم نداره یه روز نیم ساعت انجام میدم دو روز انجام نمیدم و… .متاسفانه
    با اینکه فکر میکنم شاید این مهمتر از ریکی هست برای من.
    نمیدونم دلیلش تنبلیه ، نبود انگیزه اس ،اینه که دوست ندارم منفیاتو بنویسم یا همه اشه 🙂
    البته اینم بگم با اینکه کم انجام دادم اولین تاثیرش این بوده که جملات مثبتو با ایمان میگم.
    یادمه قبلا که میخواستم جملات مثبت رو تکرار کنم انقدر به زور میگفتم حتی با جمله ی مثبت یاد جمله ی منفیش که داشتم میوفتادم و برام خیلی ناراحت کننده بود!
    بعد من چون با نوشتن جملات منفی مشکل دارم (میترسم کسی بخونه ،فکر میکنم الان بنویسم منفیاتو تاکید میشه و وارد ضمیر ناخودآگاهم میشه) و همینطور هم برای سخت نکردن کار برای خودم ،کلا سناریو ها رو بداهه میگم.
    این کارم به نظرم باعث یه سری مشکلات شده :
    اولیش اینکه وقتی جملات منفی رو گفتم بعد که میخوام جملات مثبت رو بگم بعضی وقتا یادم نمیاد الان منفیاش چی بود که مثبتشو بگم.
    بعدشم اینجوری بداهه من هر شب روی یه سری موضوعاتی که توی طول روز پیش اومده کار کردم و این باعث میشه یه موضوع خاص رو روش همیشه کار نکنم ،چون هر سناریو رو باید حداقل سه ماه انجام بدیم تا نتیجه بده.
    خلاصه دیدم مثل اینکه کارم ایراد داره یه ذره سرخورده شده بودم.اومدم دیدم این سناریو رو قرار دادی و خیلی خوشم اومد ازش، به نظرم کامله.
    گفتم دیگه همینو هر روز انجام بدم اگه چیزی بود هم در کناره این انجام بدم.
    اگه نظری داری خوشحال میشم.
    ممنون از قرار دادن این سناریو

    1. با سلام

     اینکه این سناریوی مثبت رو پیاده کنیم خیلی عالیه و مطمئنا بعد از چند ماه ثمره ای ایده ال از اون میگیریم ، ولی برخی اوقات منفیاتی که به اونها ایمان ِ کاذب پیدا کردیم بهتره با به کارگیری ِ قسمت ِ اول ِ ای اف تی ، با پذیرش ِ خودمون و اعلام ِ دوست داشته شدن ِ خودمون توسط ِ اراده ی خودمون و بخشیدن ِ خود و دیگری ، به زبون بیاد تا راحت تر از وجودمون پاک بشه و ازش بگذریم . یه پیشنهاد دارم ، اگر کامپیوتر ِ شخصی دارید میتونید سناریوتون رو تایپ کنین و در یک فولدر ِ جدا بزارید تا بتونید برعکس ِ جملات ِ منفی رو که در دورهای اول میگید ، در دورهای آخر با گفتن ِ جملات ِ مثبت ، خنثی کنید .

     خیر پیش و در پناه حق
     جویا

 37. من شخصا شرمنده ام که به دلیل یاری و هدایت افرادی گم کرده راه به سمت نورالهی، خانم جویای عزیز مورد انتقاد قرار میگیرند. من میتونم به جرئت بگم که به کمک روشها و راهنماییهایی که خانم جویای عزیز در این پست یا پستهای دیگرِ این سایت با سخاوت و مهربانی ارائه داده اند، از سد عظیمی از مشکلات روحی و جسمی که از نگاه هرکسی کاملا و قطعا لاینحل بودند، با موفقیت عبور کرده ام و پرقدرت و با اطمینان هر روز موفقیت دیگری رو در عرصه های مختلف زندگیم میبینم، میسازم و میپذیرم. من و امثال من که زهر تاریکی رو چشیده بودیم و حالا به لطف کمکهای روشنگرِ خانم جویا، شیرینی ِ زندگی در نور رو تجربه میکنیم از صمیم قلبمون شاکر خداوند به خاطر وجود نازنین و راهنماییهای راه گشا و نورانی خانم جویای عزیز هستیم و با همهء وجود سپاسگزار و قدردان زحمات ایشون هستیم.

  1. با سلام
   سنجاقک عزیز من هم از اینکه تونستم به شما کمکی کرده باشم که به وسعت ِ روحتون، و بزرگی و عظمت ِ خداوندی که اون رو آفریده ، زودتر نائل بشید خرسندم . در حقیقت هر کدام از ما روزی به توانایی های ِ خودمون پی میبریم اما راهنمایان در این راه ، نقش ِ کاتالیزور رو بازی میکنن که شاید چند سال یا حتی چند قرن ! این پروسه به جلو بیفته ! بدون ِ شک در لحظه ای که شما با تمام وجود خواستار ِ رهایی شدید ، اگر من نبودم کسی دیگر برای ِ تعلیم ِ شما فرا میرسید و شما رو به درجه ای بالاتر از آگاهی ِ قبلیتون آشنا میکرد . این خواست خداوند بود تا در سعادت ِ کشف ِ او ، با شما مدتی همراه باشم و از تابش وگسترش ِ نور ِ درون ِ شما ، راه من نیز روشن تر گردد .
   خیر بدرقه ی راهتان باد
   جویا

 38. سلام بر جویای عزیز …..
  تشکر می کنم بابت پست زیباتون من قبلا با این دقت این پست رو نخونده بودم…اما امروز که کمی دلم گرفته بود سراغ این پست اومدم.و چیزای جالبی فهمیدم…راستش جویای عزیزم من ادم خوشبختی هستم و خدا رو شکر می کنم به خاطر همه انچه که خدا به من عنایت کرده …اما گاهی خاطراتی هستن که منو رنج میدن به طوری که با یاداوری اونا نفسم به سختی بالا میاد..خاطراتی از دوران جوانی…اقوام همسر که بسیار ازارم دادن..و چند خاطر هم از نزدیکان خودم که یاداوریشون قلبو اتیش میزنه….با اینکه بخشیدم اما چرا اینقدر یاداوری خاطرات منو ازار میده…شاید فکر می کنم که بخشیدم…حالا امیدوار شدم با انجام تمرینات ای اف تی از این بخش تلخ زندگیم خلاص بشم…امیدوار شما هم کمک کنید…اگه واقعا بشه چقدر خوبه…و چقدر خوبتر اگه همه بدونن و بتونن خودشون از رنجاشون خلاص کنن..مثلا مادر همسر من عمیقا از خانواده شوهرش کینه و رنج داره……و شاید همین موضوع باعث شد که منو هم اذیت کنه…کاش می تونستم به اون و افراد مثل او هم که در اطرافم هستن کمک کنم….
  در انوار الهی باشید

  1. با سلام
   یکی از مهمترین اهداف در زندگی ِ هر شخص ، بالا بردن ظرفیت ِ وجودی ِ خود است تا از هر گونه مشکلی که ذهن ِ خود یا دیگری ایجاد میکند ، بتواند به راحتی رد شود و با ایمان به رشدی مثبت پیش رود . وقتی به حدی از رشد روحی برسیم که باید ، این را درخواهیم یافت که اگر در جایی و موقعیتی دیگران خود را توسط ِ ذهنیاتشان آزار میدهند ، بر خود و اعصابمان مسلط شویم و آنها را آزاد بگذاریم تا خودشان با توجه به پیشنهادها و راهکارهایی که ضمنی از حرکات ِ ما دریافت میکنند ، بر دنیای ِ خویش حکومت کنند و راه را از چاه ِ دنیای ِ خویش باز شناسند ، تا آنان نیز به رشد ِ روحی خویش برسند .
   خیر پیش
   جویا

 39. نوشته شما در چند مورد (به جز اونی که به خودم مربوط میشه و قبلا هم گفتم و درستش نکردین) اشتباه داره. لطفا تصحیح کنید.
  دکتر کالاهان فقط کشف اولش تصادفی بود و بعد ۱۱ سال روی روشش کار کرد تا به مردم اونو معرفی کنه.
  اسم روش دکتر کالاهان تی اف تیه TFT نه ای اف تیEFT . این دو با هم فرق دارن.
  گری کریگ فقط یک دستیار داشت و نه چند دستیار.
  آقای ارتنر به صراحت و خیلی ضدید از طرف گری کریگ توبیخ شده و قبول کرده که اشتباههای بزرگی (در زمینه نحوه معرفی ای اف تی به مردم دنیا) مرتکب شده

  1. با سلام

   آقای فروغمند شما به دنبال ِ چه هستید ؟ بر ذهن ِ خود غلبه کردن ِ شما ، وظیفه ی من نیست ! اگر انیشتین قدرت ِ اتم را به دیگران شناساند ، و در ادامه ی راه ، انسانهایی به دنبال ِ قدرت و برتری ، دست به ساختن ِ بمب ِ اتمی و پیاده سازی ِ آن در هیروشیما زدند ، ایراد از انیشتین و خدمت ِ او به خلق را منکر نمیشود، یا اگر کسی به نفرین ِ انشتین نشست که چرا اتم را کشف کرده ، نفرینش دامن گیر ِ آن دانشمند نمیشود عزیز ِ دل ، که شما ما را با پیامهای محبت آمیز ِ ! قبلی مورد لعن و نفرین قرار داده بودید ( که البته مطرح نشده حذفش کردیم )! من مسئول ِ آرام سازی ِ ذهن ِ شما نیستم دوست گرامی ، این شمایید که باید بگردید و بر روی خود کار کنید تا آن را التیام دهید و از انتفاد و قضاوت خود را رها سازید و از ایمیل زدنهای مکرر ، گله ها و کنایه هایتان ، خود را رها سازید . چرا که در ابتدای مشاجرات ِ شما در صدد رفع ِ سوء تفاهم ِ مطروحه ی شما برمیامدیم اما مدتهاست که بیشتر ِ آنها را بی جواب حذف میکنیم و توهینها و قضاوتهای شما را ندید میگیریم زیرا ما به دنبال اثبات ِ خود برای ذهن ِ شما یا دیگری نیستیم که بخواهیم مداما بر این منوال ، وارد بازی ِ ذهنی ِ شما شویم . این بار برای همیشه روال ِ خود را بر شما عرض میکنیم و دیگر هر دو به دنبال ِ ساختن ِ مسیر ِ روحی ِ خویش میرویم ، به یاری خدا .

   همانگونه که قبلا هم خدمتتان عرض کردم ،هر کسی اجازه دارد از عقاید خودش دفاع کند ولی نه با توهین یا آزار رساندن به روش ِ مورد ِ استفاده ی افراد ، که برای تقویت ِ توانایی های انسانها در جهت ِ ساختن ِ دنیایی زیباتر از آنها استفاده میبرند .
   اگر شما تشخیص میدهید روش ِ شما ، روشی جز این است که من و همراهانم در این سایت برای روشن و نورانی کردن ِ راه ِ زندگی ِ دیگران انتخاب کردیم ، یا احیانا روشهای شما همگام با در نظر گرفتن ِ هزینه ای ایست که مشتریانتان به شما در جهت ِ یادگیری از مفاهیم ِ ارائه شده از سمت ِ شما را ، با پرداخت ِ هزینه جبران کنند ، راه ِ شما نیز برای خودتان محترم است و کسی اجازه ندارد به شما یا روشتان در ملاء عام توهین کند و مداما از شما درخواست کند که روشتان را عوض کنید ، با در نظر گرفتن ِ همین طریقت ، شما هم هیچگونه اجازه ای نباید برای خودتان قائل شوید که بر من یا امثال ِ من که برای روشن سازی و دادن ِ بینش ِ صحیح به افراد برای تغییر ِ دنیایشان ارائه میدهیم ، انتقاد کنید که چرا از آنها هزینه ای دریافت نمیکنیم ، چرا نام شما را به میان نمیاوریم ، چرا شما را تبلیغ نمیکنیم و … ، ما در اینجا مسئول ِ تبلیغ برای شما نیستیم دوست گرامی که به ما دائما این را گوشزد میفرمایید !

   برای برطرف شدن ِ حس ِ کنجکاوی ِ ذهن ِ شما که دائما وادارتون میکند بر من و همراهانم خرده بگیرید و از چپ و راست ایمیل برای ِ ما بفرستید ، عرض میکنم : من سالها در پی ِ پیدا کردن ِ راه به سوی ِ نور و بیدار کردن ِ توانایی های خلیفه اللهی ِ خویش بوده ام تا بتوانم از دنیای ِ سرنوشت ِ اجباری به دنیای ِ ساختن ِ سرنوشت ِ اختیاری همگام با توکل ِ نهایی به اراده ی خداوند ، قدم بگذارم . در این راستا بسیاری از روشها ، تکنیکها و مکاتب و مذاهب را سرک کشیدم و به تحقیق در زمینه های متفاوت دست زدم که ممکن است برای هر رهرو با خطراتی نیز ( که حداقلشان از دست رفتن ِ سالهای ِ زیادی از عمر در ناباوری و رنج ِ تردید به وجود ِ خداوندی بی نقص است ، بوده است ) روبرو شده باشم . حال به شکرانه ی سلامتی ام در بسیاری از زمینه های روحی ، معنوی و جسمی ، راههایی را که امن است به دیگران ِ سر درگم میشناسانم ؛ و همانگونه که به این راهها از روشهایی تقریبا رایگان هدایت شده ام ، راههای رایگانی را نیز برای مشاوره های چند ماهه ام ، ریکی فرستادن از راه دور و نزدیک برای افراد ، شناساندن ِ راههای آشناییِ افراد با دنیای ِ نور و سلامتی ، به دست گرفتن ِ سرنوشت ِ صحیح برای جلوبردن ِ افراد در راه اصلاح ِ خود ، رها شدن از بار ِ فشارها ، دردها و بیماریها ، شناخت ِ ذهن ( یا همان نفس یا اگو یا هر اسمی که میتوان بر آن گذاشت ) و رهایی از ترفندهای ِ آن جهت ِ رسیدن به تزکیه ی وجود و … کار و راه ِ اصلی ِ خویش را برگزیده ام و در این مدت و تا کنون به طور مجانی به دیگران آموخته ام چیزهایی را که با امنیت ، آنها را به راه ِ اصلی ِ زندگیشان میاندازد . اینکه تا چند وقت ِ دیگر هدفم با توجه به نیازهای دیگر ، در راه ِ رسیدن به رشد ِ روحیم ، تغییری بطلبد تا در راهکارم دهد را تضمینی نمیشناسم ، ولی تا این زمان منوال این بوده که هست و با رشد دادن به دیگری ،راه را برای رشد ِ روحی ِ سریع ِ خویش هموار ساخته ام .

   در این راه اگر ذهن ِ شما به من و همراهان ِ نور اعتراضی دارد ، من اصراری ندارم که مرا باور کنید زیرا اصلا به ذهن ِ مکار ِ خود اجازه نمیدهم به اعتراضات و قضاوتهای ذهنی ِ شما یا امثال ِ شما که بر ذهنتتان راه ِ حیطه را برنگزیدید فکرم را مشغول نگه دارد ؛ اما شما نیز با این مسئله کنار آیید و این انتظار را در ذهن ِ خود مهار کنید که من با هر بار اعتراض یا نفرینِ شما ، کار و زندگی ِ خود را متوقف کنم و وقت و انرژی ِ عزیزم را به صرف ِ توجیه ِ شما ، برای به کار بردن ِ جابه جایی ِ چند کلمه که اصلا از نظر ِ من و امثال ِ من برای اصلاح ، محلی از اعراب ندارد و در اصل ِ موضوع تغییری حاصل نمیکند ، بپردازم . آیا شما بر این باورید که من اطلاعات ِ خود را از یک کتاب ِ ترجمه شده ی شما به دست آورده ام که مداما خواهانید تا مطابق ِ ذهنییات ِ شما ، دست به اصلاح ِ متنهای ارسالی ِ خود بزنم و از من به کرات میخواهید که شما را به مردم به عنوان پایه گذار معرفی کنم ؟! اگر با این فکر ، میخواهید روشهای ِ مرا جهت دهی کنید ؛ که سخت در اشتباهید دوست عزیز . من فقط کتاب ِ ترجمه ی شده ی شما را در کمتر از سه چهار ساعت ، آنهم بعد از اینکه ماهها و ساعتها بر روی ای اف تی تحقیق کرده بودم ، بصورت ِ بسیار سریع و به عنوان یک متن ِ قدیمی که با باورهای عهد ِ قدیم تر ، میخواستم باورهای نوین و جدید ِ خود را مطابقت دهم ، مطالعه شان کرده ام و آنچه در مورد همراهی ِ همکارانتان نوشتم برگرفته از مقدمه ی کتابِ خودتان بوده که اشاره کرده بودید : ” با تشکر از همکارانی که مرا در جهت ِ ترجمه ی این کتاب یاری رساندد .” و اصلا این مورد که شما به تنهایی اساسا صاحب امتیاز ِ ! کشف ِ ای اف تی در ایران باشید یا نباشید برای من ِ نوعی که از دهها سایت و کتب ِ محققین روز و خواست ِ الهی تغذیه میشوم ، خلل یا عللی وارد نمیکند .

   من شخصا برای ارائه ی هر پست جهت ِ آموزش ِ آنها به خلق ِ خدا ، مدتها وقت میگذارم . به همین روش ، من ماهها بر روی ای اف تی از سایتهای متفاوت و ویدیو کلیپهای ِ انگلیسی زبان ِ مختلف ، کار کرده ام ، نت برداشته ام ، بر روی ِ خود امتحانشان کرده ام و ثمره ی راه را با دیگر عزیزان به اشتراک گزارده ام ( حتی همان مورد کینه توزی که شما به آن اشاره فرمودیدرا بر خود نیز امتحان کرده ام ) . اگر میبینید نام ِ شما را در این سایت یا سایتهای دیگر برده ام فقط برای این است که به دیگران اشاره ای از شما در این بین ، در میان ِ ایرانیانی که در این راه زحماتی کشیده اند کرده باشم و در واقع فکر میکرده ام در باطن از این مورد استقبال کنید ، ولی انگار این مطلب ، ذهن ِ شما را سخت برآشفته و شما را دائما وادار میکند تا من و دیگران را به سلابه ی توضیح بکشید . اگر خداوند یاری کند و زمانی برای اصلاح سایتها داشته باشم ، نام شما را تا چند روز دیگر ، از تمامی ِ آنها پاک خواهم کرد تا دیگر باعث ِ آزار ِ شما را به اینگونه فراهم نکند و من نیز دیگر با توجیه و توضیح دادن برای شما اینگونه خودم را در مضیقه ی وقت نبینم .

   در برابر ِ هر سوال ِ شما جوابهایی وجود دارد که با نظر ِ صاحب نظران ِ راه ِ ای اف تی ِ نوین ، مطابقت دارد یا نه ، با نظر ِ برخی پایه گزاران ِ این روش مخالف است ، که من تا حدودی اندک ، اطلاعاتی جهت ِ جواب ِ شما برای ذهن ِ سنگ اندازتان در اختیاران قرار میدهم تا شما را از اینهمه فشار آزادتر بگذارد :
   کینه و نفرت ، و همینطور خشم و انتقام موجب ِ بوجود آمدن ِ بسیاری از عوارض ِ جسمی مانند آکنه های پوستی ، زخم معده ، سردرد ، میگرن ، تشکیل ِ غدد زائد ، روان پریشی و … و در انتهایی ترین مرحله ی خود باعث ِ بروز ِ غدد ِ سرطانی میشوند . جهت ِ رفع کینه از وجود ِ خود اولین گام ، پذیرفتن ِ این عامل است که ما خود بودیم که ، این عارضه را با برگزیدن ِ افکار و منشهایی در زندگیمان ، بر خویش مسلط کرده ایم ( به پست ِ طرحی نو دراندازیم مراجعه کنید ، مرجع ِ برخی از مطالب این پست ، کتابهای نوشته شده از مثبت گرایانی نظیر لوییز هی ، پاندر ، شین ، برن و … است ) ؛ در راه ِ مبارزه با رشد ِ باورهای غلط شما میتوانید به ” تو ذهن ِ خود نیستی ” و مطالعه ی کتابهای تله ،به نامهای “نیروی حال “و” تمرین نیروی حال” بپردازید . در پست ِ ای اف تی ، این تکنیک برای رهایی از آنچه در ذهن و مغز به عنوان ِ داده ثبت شده و به بدن ِ ما اجازه ی ورود به دنیای ِ تغییرات را سد میکند ، صحبت میشود و برنامه ریزی ِ دوباره ی ذهنی را با الگوهایی مناسب به ذهن و مغز میشناسانیم ( که ویدئو کلیپهای انگلیسی زبان ِ گریک تنها ده یا پانزده ساعت از چیزی حدود بیش از صد ساعت وقتی که برای دیدن ِ ویدئو کلیپهای دیگر صرف کرده ام را به خود اختصاص داده ! و این به غیر از مطالعه ی کتابها و شنیدن ِ کنفرانسها و وب سمینارهایی ایست که در این زمینه داشته ام !) ، افراد نخبه در ارائه ی تکنیک ِ ای اف تی پا را از راهی که گریک برای زدودن ِ مشکلی از وجود و دنیای ِ درون و بیرون داده فراتر عنوان کرده اند . گریک در برخی مشکلات پیشنهاد کرده که به مدت حداقل سه ماه روزی دوبار از سناریویی بخصوص ، برای رفع ِ مشکل استفاده برید و اگر نشد باز هم مداومت کنید تا بالاخره مشکل رفع شود ولی افرادی نظیر اسمیث ، حتی از راهکارهای گریک به طور کامل پیروی نکرده ، نقاط ِ ضربه را نیز تقلیل داده اند و با روشهای سرعتی که به چند ساعت هم نمیکشد! عامل ِ مشکل را شناسایی کرده و از شما دور میکنند ، چه این مقبول ِ نظر ِ شما افتد چه با آن به مخاصمه برآیید! ( و البته که بابت ِ این مشاوره ها و رفع ِ مشکلات ، هزینه های مشاوره ی بالایی نیز دریافت میکنند که احتمالا این ، مورد ِ نظر ِ ذهن ِ بازیگر ِ شماست ) .

   بحث در مورد ِ پدیده های جدید و ارائه ی آنها توسط ِ افراد ِ مختلف ناباورانه ، شگفت انگیز و بسیار است . به یک روش و یک سری عبارات چسبیدن ، ما را از کشف و بررسی ِ ادامه ی راههای جدیدِ نورانی باز میدارد ! کتابهای مربوط به ای اف تی و ارائه ی نظرات ِ نوینی در کشورهای غربی و ادغام ِ این روش با انرژی درمانی هایی مانند تتا ، بحث ِ روز و تحقیقات ِ جدید در این کشورها را باب کرده که اگر خداوند یاری کند و وقت ِ تحقیق را شامل ِ حالم کند ، ممکن است در این باره نیز در آینده پستهایی داشته باشیم که روش ِ کشف و سلطه بر مشکلات ِ ذهنی و بدنی را بسیار تقلیل ببخشد ( و در عین ِ حال به ذهن ِ شما نیز پاسخهای جدیدی ارائه دهد ) .

   به هر شکل این را خدمتتان عرض میکنم که برای رهایی از کینه ، با اراده کردن بر رها سازی ِ این حالت میتوان شروعی نورانی را خواستار شد ، از جملات مثبت برای جذب ِ نیکیها در دنیای ِ خود کمک گرفت ( حتی برای به کار بردن و ساختن ِ سناریوهای ای اف تی ) ، از نور ِ ریکی کمک گرفت و به آن اجازه ی وارد شدن به دنیای ِ درون را داد تا دنیای ِ کارمیکی را جهت رها سازی ِ عوامل ِ تشکیل دهنده ی کینه به کار برد ، شناختن ِ ذهن و پاکسازیِ آن را برگزید ، و نیز در انتها از روشهای کد و دی کد کردن ، ای اف تی ، انرژی ِ تتا و یا کمک از فرشتگان مقرب و نگهبان و اساتید نور و نیروهای معنوی بر پاکسازی از خصیصه هایی مانند کینه از درون و برون ، همگی راهکارهای نورانی را به کار بست و دست به مبارزه ای اساسی زد . ما در این سایت از کمک گرفتن از تمامی اینها استفاده برده ایم تا خود را با سرعت ِ بیشتری به هدف نزدیک کنیم و بر عزیزان راههایی متعدد را بشناسانیم .

   در ضمن دوست عزیز لطفا به این قائله ی ایمیل زدن و تهدید ِ ما ، نفرین ِ ما یا شماتت ِ گفتاری ، خاتمه دهید و این را بدانید که بلافاصله ایمیلها و دیدگاههای شما ، از این به بعد پاک خواهد شد . امیدوارم هر کدام از ما به رشد روحی ِ مناسب ِ خود برسیم و خیر ، بدرقه ی راه ِ تمامی یمان باشد .

   در پناه حق
   جویا

 40. سلام خانم جویا. امیدوارم خدا همه کسانی رو که بی دلیل کینه به دل دارن و به خاطر همین کینه الکی مردم رو از نعمت هایی محروم میکنن شفا بده.
  مطمئنم که یکی از راههای شفا پیدا کردن از کینه استفاده از ای اف تیه.
  سناریوی کینه رو کجا نوشتین؟ چند روز باید استفاده بشه تا کینه از بین بره؟ سه ماه روزی ۵ تا ۱۰ دقیقه کافیه؟ خودتون اونو تجربه کردین؟
  راستی، گری کریگ همه مردم رو تشویق کرده که از ای اف تی پول در بیارن. اینو خودم ازش شنیدم. شما هم این کار رو میکنین؟ یا همه چیز باید حتما مجانی باشه؟

 41. سلام من همیشه افکار منفی دارم و به هر چیزی بدبینم و فکر میکنم بر ضد من هستن و دارن پشت سرم حرف میزنند.شما چه راهکاری پیشنهاد میدید به من؟

  1. با سلام
   پستهای طرحی نو دراندازیم ، تو ذهن خود نیستی و همین پست ای اف تی رو با دقت بخونید، به کتابخانه ی سایت بروید و از سناریو ها استفاده کنید و طرز ساختن ِ اصول ِ سناریوها را دنبال کنید تا سناریویی کارساز را طراحی کنید . از کتابهایی که برای مطالعه در این پستها نوشته شده ، استفاده کنید و جملات مثبت و تمریناتی نظیر نیایشهای صبحگاهی و شبانگاهی رو دنبال کنید و سناریوی مخصوص به خود رو بسازید تا زفته رفته بر بینش خود بیفزایید و بر مشکلتان غلبه کنید .
   این مشکل چیزی ایست که همه ی ما در اول راه ِ خودشناسی داشته ایم ، بیش از شما یا کمتر از شما مهم نیست . بدانید که غلبه بر منفیات کاری یک روزه و یا یک شبه نیست ، چرا که عمریست با این خصیصه خو گرفته اید فقط این مهم است که بر آن آگاهی داشته باشید و در صدد رفعش برآیید ؛ نه با تهاجم نه با تنفر بلکه با نرمی و عشق ورزیدن به خود و شناسایی ، رها کردن و ترمیم ِ نیازی که باعث شده خود را در باورهایتان به این خصلت نیازمند ببینید .
   خیر پیش
   جویا

 42. سلام
  ضمن تشکر از زحماتتون .
  مشکل من این هست که نمیتونم موانع ذهنی خودم رو پیدا کنم
  برای مثال من می خواهم یه کاری رو انجام بدهم ولی وقت نمیگذارم و کار نمیکنم و هر چی تلاش میکنم باز نمیتونم در این مورد چطور اون موانع رو پیدا کنم ؟
  مشکل دیگه ام این هست که زیاد به افراد دیگر فکر میکنم چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم
  ممنون

  1. با سلام
   بر روی موضوعاتی که میخواهید تغییرش دهید ای اف تی انجام دهید . پست ای اف تی را مطالعه فرمایید و با توجه به آن و نمونه هایی از سناریوهای تهیه شده ی ای اف تی که در آرشیو کتابخانه است ، سناریوی مورد نظرتان را بسازید و اون رو حداقل سه ماه ، هر روزه انجام بدید . سناریوهای موجود ِ مربوط به تغییر مثبت و نظم داشتن کههم اکنون در کابخانه ی سایت موجود هستند تا حدودی کمکتون میکنه ولی ساختن ِ سناریویی که مشکل ِ خودتون رو کاملا توش بازگو کنین و در آخر هم به صورت مثبتی اون رو ببندید ، شما رو بیشتر و زودتر کمک میکنه . در عین حال بر ذهنتان آگاه باشید . و از طرفی دیگر جملات مثبتی نظیر این را بگویید : هم اکنون عشق الهی ، راه حل الهی ، خرد الهی و نور الهی ، تمامی اوضاع ِ وجودی ام را بهبود میبخشند . من همواره منظم و متمرکز بر وجود الهی ِ خود هستم .
   خیر پیش
   جویا

 43. سلام جویا جان
  امیدوارم خوب و خوش باشی.سوالم از خدمتت اینه که : نیازی هست قبل از ای اف تی محافظ بگیریم یا نه ؟
  من خودم این کارو میکنم چون بعد هم ریکی انجام میدم،اما چون میخوام این روش رو برای دوستم توضیح بدم و ممکنه با گفتن من برای محافظ گرفتن دوستم بترسه از کار با ای اف تی ، میخواستم ببینم اصلا لازم هست یا نه؟
  خیلی ممنون از راهنماییهای همیشه خوب و راهگشات
  در پناه خدا باشی عزیز

  1. با سلام

   عموما ما برای آغاز ِ صبح و پایان دادن به یک شب ، یا شروع کارهایی که میدانیم میتوانند مخاطراتی در بر داشته باشند و یا زمانی که خود را از نظر ِ روحی و احساسی دچار تردیدها و دلهره ای ذهنی میبینیم بر خود محافظ میبندیم ولی شما میتوانید برای هر کاری با نام و یاد خداوند نیز محافظ را بر خود بگذارید یا از حفاظهای استتاری ریکی و … که به آنها با تمام وجود معتقدید استفاده کنید . اما انجام ای اف تی نوعا به عنوان یک تکنیک که همانند ریکی و غیره نیاز به حفاظ بستن داشته باشد نیست .

   خیر پیش
   جویا

 44. واقعا ازتون ممنونم جویای عزیز.کی این ریکی رو برای من میفرستین؟میخوام بدونم رو من داره تاثیر میکنه یا ن.چون من قضیم خیلی پیچیده ترازین حرفاس.خدا پشت وپناهتون

  1. به صورت عادی هر هفته یک یا دوبار به مدت یک ماه این انرژی را دریافت میکنید .

 45. سلام و روز بخیر خدمت شما جویای عزیز
  با سپاس فراوان از شما ممنون می شوم بفرمایید برای حالت افسرگی و اضطراب شدید کدام سناریو از ای اف تی بهتر است انجام بگیرد

  1. با سلام
   دوست عزیز ، در ابتدا که پست ای اف تی در کتابخانه گذاشته شده بود ، قرار نبود که من سناریوهای دیگری را به این دسته اضافه کنم ، بنابراین شهاب عزیز پست ِ مربوط به آشنایی با ای اف تی و سناریوها را در یک مجموعه در بخش کتابخانه قرار داد ؛ ولی بر اساس ِ نیاز ِ دوستان ، سناریوهای دیگری نیز به این مجموعه اضافه شد .
   شما از کتابخانه ، از مطلب ِ ” تکنیک رهایی احساسات ” میتوانید سناریوهای رفع مقاومت در برابر تغییرات ، ثابت قدم بودن ، بخشش ، و رفع خشم ها و سرکوبهای کهنه یا دردهای قدیمی را انجام دهید و نیز پاک کردن چاکراها را از قسمتی دیگر که در زیر ِ بخش ِ تکنیک رهایی احساسات امده ، به تریبی که نام برده شد ، انجام دهید . انشاالله شهاب جان اگر وقت کردند تکنیک رهایی از احساسات را از سناریوهایش جدا میکند تا عزیزان راحت تر بتوانند سناریو های انتخابیشون رو پیگیری کنند .
   در کنار انجام ای اف تی از جمله های مثبتی که به گلناز عزیز پیشنهاد شد ، استفاده کنید و آنها را بسیار تکرار کنید .

   خیر پیش
   جویا

 46. سلام جویای عزیز.متوجه ریکی شدم.میشه برامنم بفرستین؟

  1. با سلام

   در ریکی ها شما هم درنظر گرفته شدید .

   خیر پیش
   جویا

 47. بله جویای عزیز.منظورم ریکی هست.اگه میشه یکمم بیشتر راجب ریکی حرف بزنین.خیلی ممنون

  1. با سلام
   گلنار جان من تا مدتی پستهام رو محدود کردم چون باید کارهای دیگه ای رو انجام بدم ولی شما با سرچ کردن میتونید به مطالب خوبی در این مورد برسید با توجه به اینکه اگر برگردید روی پستهای قدیمی در همین سایت ، در قسمت دیدگاهها من شخصا مطالبی رو جسته گریخته درباره ی ریکی نوشته بودم .
   خیر پیش
   جویا

 48. سلام جویای عزیز.منم یکی از مریضای این مبحث هستم.مث مژگان جان نای بلند شدن ندارم.افسردگی دارم.مشکلات روحی و جسمیم خیلی زیاده.خسته شدم از بس,دارو مصرف کردم.با انجام دادن ی کار کوچیک مث بلند کردن ی کوه احساس خستگی میکنم.ازتون عاجزانه خواستارم اگه میشه از راه دور کمی ب من کمک کنین

 49. خانوم جویا من نگفتم شما خشمگین بودید که اما استفاده از علامت تعجب! خیلی دوستانه نیست….
  من میشه یکم مشکلاتمو بگم بعد یکم با توجه بیشتری جواب بدین? ممنون
  ببینید من زود رنجم اما سریع میبخشم..خیلی حساسسم..من احتیاج دارم یکی پا به پام تو مسیر معنوی کمکم کنه از دست عجول بازیام و کنجکاویام خسته نشه..تحملم کنه…من کتابای معنویم خوندم اون دانشجوخیلی خیلی زیاد دچار اشتباه میشه اما استادش صبوری میکنه…شما متظورم نیستینا…من مشابه این رفتار و با استاد دانشگام و سایر اساتید معنویمم داشتم ..شاید خصلتم اینجوریه که دلم میخواد اختیار کارامو بدم دست استاد…میدونین خانوم جویا تو وضعیتی که من دارم واقعا سخت تشخیص اینکه کدوم کارم گناهه کدوم اشتباه
  با دوست نقربی راجب مسالم حرف زدم گفت یک سال ادامه بده به اینکار
  دیشب قران خوندم این کارو نهی کرده بود
  در کل خیلی سعی میکنم ارامشم رو حفظ کنم اما سخته ندونی داری گناه میکنی یا ثواب
  دوست مقرب گفت پیشنهادم ادامه است تا مدتی که عمل گناه از بین بره اما باید نماز استخاره بخونی…خوندم و چیزی دریافت نکردم
  الان تو وضعیتیم که بدونم خدا چی میخواد همون کارو انجام میدم…واقعا دلم نزدیکی بخدا رو میخواد…جوری که حس کنم ازم خشنوده
  ممنونم

  1. با سلام

   آسمان عزیز اگر پستهای قبلی رو مطالعه کرده بودید متوجه شده بودید که من از دوستان عذر خواستم و قراره تا مدتی از جوابگویی به پستها معذور باشم . ولی در عین حال خدمتتون عرض میکنم که علامت تعجب میتونه فقط معنی تعجب کردن بده ، اگر قضاوت ِ درونی رو از روش بردارید ، تعجب از جملاتی که شما بازگو کردید بسیار طبیعی ایست دوست گرامی ؛ تعجب از اینکه چطور میشه در این موقعیت از شرایط ِ جهان که اینقدر تئوریسین و دانشمند ِ نظریه پرداز وجود داره که منکر ِ خدا هستند باور داشت که تمام ِ آنچه آنان در مراحل ِ مختلف ِ زندگیشون میگن ، باید یا کامل و تماما قبول بشه یا کامل و تماما گفته هاشون رد بشه ! ما در زندگی ِ روزمره ی خود هم نمیتونیم چنین افراد رو محک بزنیم . افراد دارای خصوصیات ، باورها و اعتقادات ِ متفاوت و میکس شده ای هستن که با انجام ِ کار و تبحر ِ شغلی شون بسیار میتونه متفاوت باشه . به فرض پزشکی که عمل ِ جراحی ِ قلب رو با چشم بسته هم میتونه انجام بده ، اگر آدم ِ بدقول یا مسیحی یی باشه شما تبحر در جراحی ِ او رو هم رد میکنید ؟ اگر شما یا دیگری به این نتیجه گیری با دقت نگاه کنید و تعجب نکنید ، تعجب برانگیزه دوست ِ من !

   در مورد استاد داشتن ، ما در شروع راه ِ خودشناسی اگر به صورت ِ یکی از کارهای مهم ِ زندگیمون نگاهش کنیم ( نه چیزی که در کنار ِ کارهای دیگه ی زندگی برخی اوقات نگاهی گذرا بهش بندازیم و ازش رد شیم یا برای دوره ی پیری ِ زندگیمون گذاشته باشیمش ) بایستی که سطح ِ ارتعاش ِ این خواسته رو در حدی داشته باشیم که همه چیز به سمتمون کشیده بشه . حالا یا افراد این سطح انرژی درشون بالاست و به حدی شدید احساسش میکنن که با ظهور ِ وسیله ای مثل ِ رسیدن ِ به یک کتاب ، گفتگو با یک دوست ، دیدن ِ یک فیلم ، دیدن یک رویای صادقه و … قدم به قدم ادراکات رو دریافت میکنن و به جلو میرن یا جزو افرادی هستن که میخوان این انگیزه رو در خودشون بدوا ایجاد کنن . این افراد میتونن برای بالا بردن ِ این وایبریشن ، از تکرار و گفتن ِ جملاتِ مثبت ، تکرار و انجام ِ ای اف تی ، تکرار در گرفتن ِ ریکی ، دعای هر شب و نیمه شب ، تکرار در گفتن ِ ذکر ِ مخصوص به خود و … استفاده کنن تا همه چیز در دسترشون قرار بگیره و به سمتشون بیاد . لازم به ذکره که همه فکر میکنن آماده برای ظهور ِ استادِ واقعی ِ خود هستن ولی واقعیت با فکر ِ ما دوتاست . استاد و راهنما یک معنی رو نمیدن . استاد فردی یه که با نور و روشن دلی ِ الهی به جایی از شناخت ِ خود رسیده که درصد ِ اشتباهاتش به حداقل ِ ممکن رسیده ( مانند شمس ِ تبریزی ) نه هر فردی که یک کتاب مینویسه یا نظریه ی بخصوصی رو به اثبات میرسونه که اونم معلوم نیست در انتها درست باشه یا غلط ، و یا حتی برای کلاسها و تعلیم ِ اعتقادات ِ حقانی پولهای هنگفت مطالبه میکنه !

   اصلی مهم در پیشبردمون به سمت ِ نور وجود داره که برای من ، شما یا دیگری یکسانه : باید قدمهای اولیه رو که شامل ِ پاکسازی از نفسانیات میشه خودمون برداریم و زمانی که آماده شدیم ، استاد خودش از راه میرسه و خودش رو به ما نشون میده . حال این استاد میتونه حتی در رویا و خواب بر شخص حادث شه که برای یک مسیحی ِ معتقد ممکنه حتی خود ِ حضرت مسیح باشه ، برای یک بودایی خود ِ بودا باشه و یا برای یک مسلمان ائمه ی معصوم باشن . در بیداری هم که به عینه در موقع ِ مناسب استاد را میتوان دید مانند ِ مولوی که شمس رو دید .

   خیر پیش
   جویا

 50. بله ممنونم از توضیح کاملتون ..کاملا قانع کننده بود.
  بله میدونم وجود داره کتابهایی اما شما تجربه داشتید و گفتم شاید روشهاشو توضیح بدین تو یه پست راحت تر نتیجه بگیریم ما…راجب پیامهای فرشتگان نگفتید فقط..ممنونم
  خانوم جویا مسیر حق شناسی برای هر کس تفاوت داره ماهم ابتدای راهیم و فقط کنجکاو…ناراحت نشید از سوالامون.. من میخواستم استادی مناسب خودم پیدا کنم خوابی دیدم که بهم گفته شد تا به قرآن عمل نکنم پیدا کردن اون استاد مقدور نیست
  دعا کنین برام و ریکی بفرستین برام ممنونم

  1. با سلام
   یک راهنمای معنوی خشمی به مانند عامه ی مردم نداره ، این نیمه ی تاریک ِ وجود ِ ماست که تصور ِ خشم رو از نوشته ها استنباط میکنه !
   در پیامهای یک راهنما سعی بر اینه که فقط اطلاع رسانی وجود داشته باشه ؛ نه قضاوت ، نه سرکوب ، نه خشم ، نه توهین .
   در مورد کتاب مربوط به فرشتگان ، شهاب عزیز میتونه به شما کمک کنه .
   خیر پیش
   جویا

 51. سلام جویای عزیز من مشکل نیمه رها کردن کارهارو داشرم و امروز انجام دادم این سناریو رو تو کامنتا دیدم به بحث تناسخ و کارما اشاره کردید..یه جا دیگم راجب تناسخ خوندم و اخرش دیزم با کارما یه دانشمند نتیجه گرفته بود اصلا خدا وجود نداره) هاپکین فک کنم(
  خب من که مطمئنم همه افرلد اینجا قلبا به وجود خدا ایمان دارند..پس شما بخشی از نظرات اون دانشمند رو قبول دارید? میشه از هرکس هر حرف که به دلت نشست رو انتخاب کرد..?ضمن اینکه ظاهرا اسلام با تناسخ موافق نیست…
  راجبش توضیح میدین یکم?
  خواسته دومم اینه که یکم راجب ریکی توضیح بدین
  و سومیش هم یک کتاب یا پی دی اف برای دریافت نشانه های فرشتگان بجز اعداد
  موفق و پیروز باشید

  1. با سلام
   من اصلا نتیجه گیری ِ شما رو متوجه نشدم ! برخی از شیعیان و برخی از سنییان ، با آیات قران تناسخ رو اثبات کرده اند و یا حداقل وجود ِ این فرضیه را رد نکرده اند و بر روی ِ آن بازند .
   تمامی دانشمندان چیزیهایی را با دانش شون به منصحه ظهور رسوندن که قابل ِ احترامه ولی این دلیل نمیشه که همه ی اونها اسپرچوآلیست باشن !
   مگر هر کسی که یه غذای ِ خوشمزه ای رو یکبار درست کرده ازش انتظار میره تماما و برای هر آشپزی یی که میکنه شما دست و پنجه تون رو باهاش بخورید !؟ آقای استیون هاوکینگ در زمینه ی خلقت در ابتدا نظریه هایی رو دادن که در جهان صدا کرد ولی دلیل نمیشه که تا پایان ِ عمرشون هر چی گفتن بگیم درسته !! حُر تا یک روز به مرگش در سپاه یزید شمشیر میزد و در یک لحظه ی نورانی با یک تصمیم ِ سرنوشت ساز تبدیل به افتخارِ کربلا شد و یا بلعکس افرادی در صدر اسلام بودند که تقریبا تمامی ِ عمر ِ خود را به عبادت مشغول بودند ولی در یک لحظه از اسلام خارج شدند و حادثه ها آفریدند .
   به هر حال الزاما هر کسی که در رشته ای از علوم دست آوردی ارائه داده در مسائل ِ ماورایی اشرافی نورانی نداره و حرفهاش قابل تایید نیست شنونده باید عاقل باشه که چه به خوردش داده نشه .
   دانش ِ شما و ما در مورد ناشناخته ها به اندازه ی سر سوزنی از کهکشان ِ اطلاعات نیست پس همان بهتر که با چیزی که نمیدانیم هست یا نیست جدل نکنیم ، فقط خود را بر روی ِ دریافتهای نورانی باز بگذاریم تا آنچه باید به ما برسد از در وارد بشه .
   در مورد سوال بعدیتون باید گفت : بله میشه از هر کجا که حرفی به دل ِ انسان نشست و بر حق بود اون رو به باور ِ خود تبدیل کنه . پس به نظر ِ شما مولای متقیان نمیدانسته که در مورد ِ حرف حق که از دهان ِ هر کسی ممکن است دربیاید ، چگونه فتوی دهد ؟!
   در مورد ریکی کتابهایی در کتابفروشی های انقلاب احتمالا میشود پیدا کرد . نباید کاری سخت باشد .

   خیر پیش
   جویا

 52. سلام، روزتون به خیر
  ذهنم کمی مشوشه و نمیدونم از کجا شروع کنم پس بدون مقدمه چینی، میرم سر اصل موضوع. من کنکوری ام. ۲ ساله که به خاطر رشته پزشکی پشت کنکور موندم. خیلی تلاش میکنم ولی همین که کنکور نزدیک میشه دست و پام سست میشه و کارو خراب میکنم. امسال سال سومی هست که به امید رشته پزشکی قراره خودمو محک بزنم. فشار اطرافیانم رو من واقعا زیاده. هرچند امسال حالم خیلی بهتر از سالای قبله! ولی باز احساس خوشایندی ندارم. با اینکه خیلی تلاش میکنم ولی همیشه سر آزمونا خراب میکنم. از آزمون دادن هم خوشم نمیاد. همیشه به بهانه ای سعی میکنم از زیرش در برم. پیش خیلی مشاورتحصیلی و غیر درسی و روان پزشک رفته بودم ولی تاثیر آنچنانی نداشت (از دوم دبیرستان، مشاور درسی داشتم) و من دچار افسردگی شدم و باوجود مخالفت های خانواده، دارو ها و همه چی رو ول کردم و از خدا خواستم منو راهنمایی کنه. که تو این مدت کم با خیلی از مسائل متافیزیکی آشنا شدم و خیلی خیلی بهم کمک کردن. ولی باز نمیتونم برم سر درس و مشق! لطفا به من کمک کنین. روش ای اف تی رو حدود ۱ ماه یا بیشتره که دارم اجرا میکنم ولی سر جلسه هیچی از خونده هام یادم نمیاد. خیلی خوب میخونم ولی ۲-۳ روز مونده به آزمون انواع و اقسام مریضی ها رو میگیرم و کلا سیستم بدنم میریزه بهم و میرم و آزمون رو خوب نمیدم. الحمدلله حافظه خوبی دارم و تقریبا میتونم همه چی رو از گذشته های دور هم به یاد بیارم. و خداوند به من لطف کرده و ضریب هوشی بالایی رو به من عطا کرده. ولی چه فایده که من نمیتونم در راه درست ازش استفاده کنم و شرمنده خدا هستم. لطفا به من کمک کنین. متشکرم

  1. با سلام
   به زودی چند سناریوی جدید در بخش کتابخونه گذاشته میشه که یکی از اونها نیز میتونه مشکل ِ شما رو کلیدی تر حل کنه . فعلا این پست رو چند بار بخونید ، اون رو درک کنید و به بخش ِ کتابخونه برید و به ترتیب ، سناریو ها رو روی ِ خود پیاده کنید ، همزمان به پست ِ تو ذهن خود نیستی بروید ، اون رو بخونید و بعد از درک ِ مفهوم ِ تو ذهن خود نیستی ، به پست ِ طرحی نو دراندازیم رجوع کنید ، پنج قسمت ِ پست ِ طرحی نو رو مطالعه کنید و مسایل کلیدی ِ اون رو یاد بگیرید و به کار بندید تا از پس ِ مشکلتان با سربلندی بیرون آیید .
   خیر پیش
   جویا

 53. ببخشید بی ربط پرسیدم، خیلی زحمت می کشین خدا بهتون قوت بده

 54. سلام جویا خانم ،خوب هستین؟یک سوال داشتم که ممکنه جوابش تو همین متن باشه ولی متن نتونستم متوجه بشم،اگه بخوایم یک نفر از اطافیانمون تغییر کنه و رفتار های آزار دهنده اش رو ترک کنه، می تونیم ای اف تی رو برای این منظور انجام بدیم؟چون تمام مشکلاتی بنده در خصوص این فرد هست.ممنون

  1. با سلام
   دوست عزیز ما با ای اف تی کسی رو تغییر نمیدیم ، خودمون و ظرفیتهامون رو بالا میبرم ؛ قبلا هم به شما گفته شد که مشکلات ِ شما با این فرد به دلیلِ روبروشدن با نیمه ی تاریک ِ وجودتونه . اون صفاتی در شخص که شما رو آزار میده ، چیزهایی ایست که در شما سرکوب شده با روش ِ ای اف تی برای پاک کردن نیمه ی تاریک ِ وجودتون از اون صفات اقدام کنید و درجه ی مشکل رو به صفر برسونین . به هر حال تا یکی دوهفته ی دیگه احتمالا به لطف ِ خدا ، دو سه سناریوی کلیدی رو به آرشیو کتابخونه اضافه میکنیم که یکی از اونها همین مورده .
   خیر پیش
   جویا

 55. سلام خاله مژگان
  حالا واقعی هست ؟ من کلاس ششم دبستان هستم و می خواهم بدونم در درس هام کمکم میکنه ؟

  1. با سلامی گرم به شما دوست عزیز از راه رسیده
   من خاله مژگان ِ شما رو درست یادم نمیاد ولی ای اف تی ، در درسها هم میتونه بهمون کمک کنه به شرطی که تا دو سه ماه روزی دو تا پنج دقیقه با ای اف تی کار کنیم . من مشاورم . مشکلت با درس خوندنت چیه دختر ِ گل ؟ شاید یه ای اف تی ِ اختصاصی هم برای شما بنویسیم .
   جویا

 56. سلام خانم جویای عزیز من در حال خواندن واجرای مطالب
  ای اف تی هستم وچندویدیو ازیوتوب هم نگاه کردم ولی هنوزدرنوشتن سناریو برای همسر ایده الم دچارمشکل وسردرگمی هستم خواهشا لطف کنیدوبه من درنوشتنش کمک کنیدازطریق ایمیلم باتشکرفراوان ازشما خداوندبهترینها را باعاقبت به خیری به شما عطا کند

  1. با سلام
   دوست عزیز این روزها خیلی پرکارم ، اگر خدا نظر لطفی به من بندازه ، دو سه سناریوی کلیدی ِ دیگه رو تا یکی دوهفته ی دیگه ، به فایل ِ کتابخانه اضافه میکنیم که یکی از اونها هم همین مطلب خواهد بود .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

 57. سلام جویا جان خیلی ممنون از مطالبتون
  من از اعضای قدیم سرزمین های دورم البته نه خیلی قدیم ؛ مدتی نبودم نیاز داشتم که از همه چی دور باشم مطالب جدید رو دارم میخونم ؛شاید الان وقتش بوده که این مطالب رو بخونم واقعا بهش نیاز دارم بازم ممنون ؛ با این کارتون نمیدونین چه اندازه باعث کمک کردن و پیش برد زندگی دیگران میشید
  همیشه سلامت وموفق باشید

  1. با سلام و خیر مقدم دوباره

   همانطور که فرمودید ، در مراحلی از رشد ، فرد از درون احساس ِ شدید و نیاز مبرمی به کناره گیری از محیط ِ بیرونی پیدا میکنه که اگر این انزواطلبی توسط نیروهای شهودیمون بهمون رو آورده باشه ، همراه با حس ِ رضایت ِ درونی ایست و اغلب بدون ِ هیچ ترفندی در هر بار ، به صورت اتوماتیک این حس پس از مدت زمانی رفع میشه ، و قریب به یقین شما در این مقطع کاملا به این مقوله واقف شدید زیرا این مرحله رو ، یکبار پشت سر گذاشتید . در این مواقع ، یا ذهن و بدن و وجود مون میخواد خودش رو با رشد روحی یی که دریافت کرده انطباق بده یا نیاز به کمی فرصت داره تا برای دریافت ِ استنباطهای بعدی ، خودش رو آماده سازی و بازپروری کنه تا بهتر مطالب ِ جدید رو ادراک کنه .

   با تشکر از پشتگرمی شما و با آرزوی موفقیتی بیشتر برایتان

   در پناه حق
   جویا

 58. سلام خدمت جویای عزیز
  جویا جان من شروع کردم به انجام ای اف تی.چند تا سوال داشتم ازت.
  اول اینکه ضربه زدن به این نقاط که گفتی نادی های انرژی در بدن هستن به غیر از چاکرای فرق سر که از چاکراهای اصلی هست این باعث حرکت بهتر انرژی در بدن میشه یا فقط برای تاکید برای ذهن ناخودآگاهمونه؟
  دوم اینکه من سناریو ها رو بداهه میگم چون هم وقتی بخوام بنویسم هی میندازم عقب انجام دادنشو (برام سخت جلوه میکنه) هم میترسم اگه سناریو رو بنویسم و مامانم یا برادرم بخونن و ناراحت بشن که من چقدر حالم خرابه 🙂 ایرادی نداره یا باید حتما نوشت؟
  سوم اینکه تعداد دورهای سناریوی منفی و مثبت فرق میکنه چند دور باشه؟ چون من تعداد سناریوی منفیم مثلا دو دور میشه ولی سناریوی مثبت یه دور. باید دورهای سناریوی مثبت رو بیشتر از منفی کنم؟
  ممنون از مطالب و راهنماییهای خوبت .در پناه خدا باشی ایشالا

  1. با سلام
   خوشحالم که شروع کردید و پشتکار نشون میدید .
   این مهم نیست که شما چه تصوری از جریان انرژی داشته باشید و راه ِ اصلی ِ اون رو بشناسید تنها چیزی که لازمه بدونید اینه که شما بر روی انجام ای اف تی از خودتون مداومت نشون بدین .
   گفتن سناریوها به صورت فی البداهه کاری بسیار عالیست اگه متوجه باشید که باید به چه امور و چه مفاهیمی اشاره کنید تا نتیجه رو زودتر ببینید و از ادامه ی راه خسته نشید ، اگر کل ِ سناریو های داده شده و روش ساختن ِ سناریو رو که در پست ِ مربوط به ای اف تی اومده ، خونده باشید و اموخته باشید ، نیازی به گفتنِ سناریو ها از روی نوشته ها رو ندارید . برای اطمینان از اینکه درست پیش میرید هر چند وقت یکبار به سناریوهای نوشته شده در سایت مراجعه کنید و مطمئن بشید مواردی رو که در سناریو ها و ضربه زدنهاتون میگید درست رعایت میکنید و اونها رو دز نظر میگیرید .
   شما حتی میتونید ده دور منفی بگید و یکبار سناریو رو با مثبت گفتن ببندید ولی بدونید که هر چه مثبت گفتن و پذیرفتن ، بخشیدنِ خود و دیگران ، و دوست داشتن ِ خود رو تاکید کنید و خودتون رو بر روی نور و عشق ِ الهی باز بگذارید و خود رو محق و سزاوار ِ گشایش و برکات ِ الهی بدونید و اینها رو در ای اف تی هاتون پیاده سازی کنید ( حتی اگر به اینها به طرز ِ درست و درمونی اعتقاد نداشته باشید ) ، ثمره ی بهتری خواهید برد .
   این رو هم بدونید که مشکلات ِ ما مثل ی یک کلاف ِ پر پیچ هستنکه لایه لایه، گره هاشون باز میشن و درمان میگیرن ، این به شما انرژی میده که بفهمید در این کار باید پشتکار داشت و با صبر هست که میتونید تمامی مواردی رو که باعث ِ سد در رسیدن به اهداف و خواسته های برحق ِ شما شده ، به مرور و با پشتکار رفع کنید .
   موفق باشید و خیر پیش
   جویا

 59. سلام جویای عزیز بسیار بسیار از خواندن پست جدید شما لذت بردم مطالب
  این پست رو پرینت گرفتم تا هر چند بار که نیاز شد دوباره خوانی کنم.

  1. سلام بر دوست دیرینه ایلین عزیز
   همانطور که خود حدس زده اید ، متن اولیه را که در همین پست به نام ای اف تی آمده باید درک کنید ، سپس به کتابخانه رفته و ضمیمه های ای اف تی را بارها و بارها یا شاید روزها و روزها انجام دهید تا پس از چندی به خواسته های خود جامه ی عمل بپوشانید .
   سعی یتان مستدام و در پناه حق
   جویا

 60. با سلام
  ممنون می شم اگه در مورد گره های کارمیکی توضیح بدین

  1. سلام بر شما
   همانطور که قبلا نیز در پستها و دیدگاههای قبلی توضیح داده شده ما با انجام هر عملی یا بهتر بگوییم با داشتن هر نیتی برای به عمل رساندن ِ هر رفتاری در دنیای پیرامونمان کارما ایجاد میکنیم . این همان عمل و عکس العمل ، بازده یا تولید ِ خیر و شر و یا به عبارتی همان گناه و ثواب است که با نیت و عمل ِ ما تجلی می یابد . این کارمای مثبت یا منفی میتواند در این دوره از زندگیمان توسط ِ ما ساخته شده باشد یا از زندگی های گذشته ی ما به این دوره منتقل شده باشد . زمانی که شما در این دوره از زندگیتان با شخصی مداما درگیری ِ عاطفی داشته باشید نشاندهنده ی گره های کارمیکی یی ایست که از زندگی های گذشته یتان با آن شخص به یدک میکشید و تا هنگامی که این کارماها بین شما دو تن پاک نشود ، یکی از شما یا هر دوی ِ شما دچار آزارهای روحی و فکری و یا بعضا جسمی خواهید شد . روشهای باز کردن ِ این گره ها در اصل همان بخشش ِ خود و طرف ِ مقابل است که با روشهایی مانند دعای مثبت کردن در حق ِ خود و دیگری ، استفاده از متد ِ بخشش توسط ِ ای اف تی ، انجام راهکار ِ هواپونوپونو میباشد که گره های کارمیک ِ اشخاص را باز کرده و مشکلات ِ بین این افرادرا از بین میبرد .
   در پناه حق
   جویا

 61. با درود
  مطلب خوبیه وهمه ما به نوعی درگیر این مسائل میشیم فقط شدتش متفاوته تمامی مشکلات ما در مورد بخشیدنه
  من خودم تجربه کردم تا زمانی که نبخشی مثل یک بار سنگین ورنج آور توی دلته و وقتی میبخشی انگار همه مشکلاتی که سالهای سال داشتی تو یه لحظه حل میشه من چند ماه پیش اینکارو کردم اما دوباره درگیر این مسئله هستم درباره فرد دیگری وهنوز نتوستم حلش کنم وبسیار آشفته هستم چرا دوباره بوجودمیاد؟وچرا انقدر برام سخته که خودمو رها کنم ؟
  مانا باشید

  1. با سلام بر رومیتای عزیز
   این مراحل برای همه ی ما انقدر پیش میاد تا در امر بخشش متبحر بشیم و به راحتی بتونیم با تمام افرادی که در سر راهمون هستن و با اونها گره های کارمیکی داریم موارد رو برطرف کنیم . از امر ای اف تی برای بخشش ِ خود و فرد مورد نظر استفاده کنید و با جمله های مثبت گفتن خودتون رو تقویت کنید . با کمی صبر و پشتکار این مسئله رو هم پشت سر خواهید گذاشت ، مطمئن باشید .
   خیر پیش
   جویا

  1. با سلام
   امیدوارم هموطنان عزیز شروع به مطالعه و به کارگیری این تکنیک نو و بدیع و رها سازی ِ بسیاری از مشکلات خود کنند .
   خیر پیش
   جویا

    1. با سلام
     در اول راه این طبیعی ایست ، اگر مقاومت در پیشروی نشان دهید ، این نیز بگذرد .
     خیر پیش
     جویا

 62. خیلی ممنونم ازت ترانه ی پاییز عزیز و مهربان.امیدوارم زندگی شما هم سراسر نور و سرور بشه .آمین

  1. با سلام بر شما دوست عزیز . خوبی این جمع اینه که همه ی ما برای هم همیشه در حال دعا کردن هستیم و در نیایشهای شبانه و صبحگاهی من هم همیشه برای تمام عزیزان خواستار محافظت کامل هستم .
   در پناه حق
   جویا

 63. سلام روز همگی خوش
  از جویای عزیز به خاطر زحمتی که کشیدند بسیار سپاسگذارم امیدوارم بتوانیم از زحمتی که کشیدند درست استفاده کنیم

  1. با سلام بر شما
   حتما همینطوره . به امید خداوند روزی میرسد که تمامی جویندگان راه او ، به حق بر خواسته های خود خواهند رسید .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

 64. سلام به جویا جان
  اول امیدوارم مشکل مژگان عزیز هم هر چه زودتر حل بشه چون دقیقا وضع منم الان اینجوریه .البته ریشه ی افسردگیه من ترسه.ترس از آینده ترس از بیماری و خلاصه ترس از همه چیز.این ترسها باعث میشه من انگیزمو برای کارام و زندگی کردن از دست بدم.ولی همین ترس و افسردگی که از بچه گی با من بوده باعث شد چند سال پیش زندگیم سمت معنویت بره.
  مژگان جان برات دعا میکنم ایشالا همه چیز برات رنگ شادی بگیره.
  جویا جان من کتابو خوندم مطلب تو رو هم یه بار خوندم البته باز باید بخونم جا بیوفته.بدیه کار من همینه که ثابت قدم نیستم توی مسیر و وقتی حالم بد میشه همه چیرو میزارم کنار.و بعد از ۷ ۸ بار ای اف تی باز بی انگیزه شدم تا یه دو بار دیگه انجام دادم.یه مورد جالبی که بود که تو هم گفتی این بود که در خلال دور اول ضربه زدن که داشتم چیزای منفی رو میگفتم به صورت فی البداهه یهو رفتم توی خاطرات قدیم و یاد یه جمله ی انتقادی از مامان نازم افتادم که تو بچگی بم گفته بود(البته برای خوبیم و با عشقم گفته بودا) و حالا یهو فهمیدم که برای اینکه مامانمو راضی نگه داشته باشم این تبدیل به یکی از ترسای من شده.
  جویا جان ممنون از راهنماییت حتما شروع میکنم جملات مثبتم حتی شده با گریه میگم. در کنار ای اف تی و ریکی ایشالا خدا هم کمکم کنه یه ذره تغییر مثبت پیدا کنم.
  در پناه خدا باشی عزیز ممنون از راهنماییهات

  1. با سلام
   ترانه جان ، من به عنوان پیشنهاد به همه ی عزیزان ، تجربه هایی رو که خودم از این تحقیقها دریافت کردم این هست که تا سه روز ، چند سناریویی که در کتابخانه ی همین سایت گذاشته شده ( پذیرش تغییرات ، ثابت قدم بودن ، و بخشش دیگران و خود ) رو قبل از شروع به استفاده از ای اف تی برای رفع دردها و ترسها یا دریافت آرزوهای قدیمیتان پیاده سازی کنید . امیدوارم همه ی ما راه رو پیدا کنیم و در اون ثابت قدم بایستیم . آمین .
   در پناه حق
   جویا

 65. درضمن جویای عزیز من الان دچار افسردگی شدیدی هستم این رو ا زحالتهام نشونه هاش ووضع زندگیم متوجه شده ام البته سابقشو از نظر خانوادگی هم دارم البته در طول سالها پزشکان هم تایید کرده اند چون دوازده سیزده ساله من با افسردگی وغمو نا امیدی دستو پنجه نرم میکنم جدیدا پیش دکتری رفتم که گفت احتمالا بای پلار داری وبرام دارو داد توی این سیزده سال اکثر دکترها روانپزشکان وروانشناسان مدعی بودند که من افسردم ولی این دکتر چنین نظری داد من داروهای بای پلارو شیش ماه مصرف کردم وبعد با عقیده به اینکه دکترم الکی گفته وترس از انگ خوردن بعد ازدواجم داروهامو قطع کردم الان حال روحیم خیلی خرابه موندم سر دوراهی که با ورزش مثبت اندیشی تغذیه سالم خواب منظم وکافی وداروهای گیاهی مثل دمنوشها حالمو خوب کنم یا با صرف هزینه های گزاف برم دکتر وباز دارو درمانی رو شروع کنم ب همراه مشاوره وروان درمانی وروانکاوی مشکلمو ریشه ای وعمقی حل کنم گاهی هم با خودم میگم شاید قوی شدن تو زمینه خداشناسی ارامشی برام بهمراه بیاره که نیازی ب هیچ دکتر ودارویی نداشته باشم از شما خواستارم تا راهنماییم کنین نظرتون برام بسیار با ارزش هست همچنین نظر بقیه دوستان گرامی مثل اقا شهاب وبقیه .حق یاورتون

  1. با سلام
   از شهاب یا شیدا جان، ایمیل شخصی من رو بگیرید تا درباره ی اموری با هم صحبت کنیم .
   خیر پیش
   جویا

  2. سلام به شما مژگان خانم ، شما در ایران هستید یا در خارج از کشور ؟ اگر ایمیل دارید ، حتما به من ایمیل بزنید . d_lands@yahoo.com

 66. جویای عزیز من متوجه نشدم از این مطلبت که گفتی اجازه کامل شمارو دارم برای فرستادن ریکی یا اجازه استفاده از تمامی انرژیهای نورانی را!!!!ولی من بی صبرانه منتظرم که برایم انرزیهای مثبت بفرستین. در پناه حق باشین

  1. با سلامی دوباره
   مژگان جان برای فرستادن ریکی برای شخصی به منظور خاصی ، باید از خواستار و خواهان ِ این انرژی اجازه گرفت تا شخص فرستنده ی انرژی دستش در نوررسانی و فرستادن انرژی های مثبت باز باشد. بنابراین شما باید به من اجازه برای رفع منفیاتتان و رفع مشکلتان میدادید که دادید . نور بر شما مبارک باد .
   در پناه حق
   جویا

 67. با سلام خانم جویا من حال روحیم خیلی بد هست از اون دسته کسایی که حتی این تکنیکو خودم نباید اجرا کنم وباید پیش متخصصش برم ولی شاید باور نکنین انقدر حال روحیم خرابه که از صبح تا عصر توی رختخوابم وانگیزه ای برای بیرون امدن ندارم حتی برای انجام کوچکترین کارها بسیار باید بخودم فشار بیارم وقتی یه روز زودتر بلند میشم از جا وکارامو انجام میدم انقدر فشار روحی وفکری دارم که ترجیح میدم روز بعد درخواب باشم یا بیدار در رختخواب تا اینکه بلند شم ب کارهام برسم یه جایی متوجه شدم در مبحثی که شما در ریکی هم کارمیکین تقاضا میکنم اگه امکانش هست برام ریکی بفرستین تا حالم بهتر بشه حداقل بتونم از جام بلند شم وکارهای روزانمو انجام بدم سپاسگذارم

  1. با سلام
   مژگان جان چرا تشخیص دادی باید پیش متخصص ای اف تی بری ؟ شاید خودت ظرف حتی یک هفته ، یا کمتر ! وضع خودت رو با ای اف تی و مثبت اندیشی تغییر بدی ! در ضمن من برای فرستادن ریکی اجازه ی کامل شما رو برای رفع تمامی منفیاتتان و حل شدن مشکلتون رو با اجازه ی استفاده از تمامی انرژی های نورانی یی که با اونها کار میکنم ، دارم .
   به نظر من این موردی رو که شما با این مشخصات در اینجا یاد کردید و از اون صحبت کردید یک ضعف عمومی بدن است که گاها خوردن قرصهای ارام بخش اون رو تشدید میکنه و به این وضع دامن میزنه. با ایمان به قدرت درون کاملا بایستی با ای اف تی ای که خودتون انجام بدید حل بشه ؛ مگر اینکه شما تمام و کمال شرح مشکل خودنون رو بیان نکرده باشید .
   در پناه حق
   جویا

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قبل از ارسال دیدگاه معادله زیر را پاسخ دهید. *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.