صفحه اصلی آداب چله نشینی

آداب چله نشینی

چله نشینی یعنی چه ؟

منظور از چله نشینی و یاد عبادت اربعین در سیر و سلوک عرفانی، مراقبت چهل روزه از خود است، تا از این طریق باطن فرد به آمادگی لازم جهت دریافت حکمت و علوم الاهی نایل شود. بسیاری از عرفا و علمای دینی و همچنین در بسیاری از مذاهب و مسالک به چله نشینی اهمیت داده اند و این امر را برای تصفیه روح و تزکیه ی نفس انجام میدهند . بنابراین عبادت و اخلاص در بندگی خدا در مدت چهل روز از بهترین اعمال محسوب می شود . ولی آنچه از طرف خود عرفا هم تذکر داده شده، این است که چله نشینی نباید تبدیل به وسیله ای برای گریختن از جامعه و انزوا طلبی باشد .چله- نشینی

چرا چهل روز ؟

ا- آیه ۵۱ سوره بقره که حق می فرماید: «وقتی با موسی چهل شب وعده گذاشتیم»
۲٫ آیه ۲۶ سوره مائده که خداوند فرمود: «ای موسی زمین مقدس را مدت چهل سال بر آنها حرام کردیم»
۳٫ آیه ۱۴۲ سوره اعراف که خداوند فرمود: موسی را سی شب وعده دادیم و آن را به ده شب دیگر کامل کردیم، تا میقات مقرر خداوند، سپری شد.

بزرگان اهل معنا به این ۴۰ روز عنایت داشته و به شاگردان سلوکی خود دستور ذکر و عبادت و دعا و مراقبه می دادند . ذکر این ۴۰ روز متناسب با حال و شرایط فرد است و ختم سوره و آیه و دعا و ذکر در این مدت مطلوب است.

 این روایت از امام باقر(ع): “مَا أَخْلَصَ الْعَبْدُ الْإِیمَانَ بِاللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَرْبَعِینَ یَوْماً أَوْ قَالَ مَا أَجْمَلَ عَبْدٌ ذِکْرَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَرْبَعِینَ یَوْماً إِلَّا زَهَّدَهُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ فِی الدُّنْیَا وَ بَصَّرَهُ دَاءَهَا وَ دَوَاءَهَا فَأَثْبَتَ الْحِکْمَهَ فِی قَلْبِهِ وَ أَنْطَقَ بِهَا لِسَانَه‏”؛ هیچ بنده ای ایمان خود به خدا را در چهل روز خالص نگرداند، مگر آن که پروردگار، او را نسبت به دنیا کم توجه کرده و دردها و درمان ها را نشانش خواهد داد. سپس، حکمت در قلب او استوار شده و زبان خود را نیز به حکمت خواهد گشود.

آداب و اصول چه نشینی :

چله گیری این نیست که انسان از جامعه ، کسب و کار یا تحصیل دست بکشد و منزوی شود و به خیال اربعین به جائی برسد ! چله گیری آن است که انسان ۴۰ روز مواظب قلب و مجاری ادراکی و تحریکی خود باشد. نه بر خلاف رضای حق چیزی بیندیشد، و نه بر خلاف رضای حق انگیزه ای داشته باشد .karkan.ir_0629

عرفا برای مراقبات لازم که در مدت چهل شبانه روز باید رعایت شود دستور العمل های خاصی توصیه کرده اند که به طور کلی شامل بیشترین پرهیز از خوردن های بی رویه ، عدم خوابیدن زیاد و کمتر سخن گفتن بوده و همت سالک در این مدت باید مصروف در ذکر مدام و عبادت باشد.البته می دانیم که بر اساس آموزه های دینی، چنین رفتارهایی باید در تمام عمر انسان مورد عمل قرار گیرد و محدود کردن آنها به چهل روز، تنها جنبه تمرین و تقویت روحی دارد.

در چله نشینی در حقیقت این انسان است که با اراده ی خود به سمت خداوند رفته است . از این رو انسان نباید ما بین خود و خداوند حائلی را احساس کند و یا گمان کند که از خداوند دور است ، پس توصیه میکنیم در این مدت ، هر شب مدتی را با دوست (خداوند) خلوت کنیم. در اتاق شخصی خود بنشینیم و بگوییم : سلام خدا . سلام عزیز تر جانم ، سلام تنها یارو یاور من . آمده ام تا کمی خلوت کنیم … آن وقت نه فقط خواسته های خود از خداوند را ، بلکه فراز و نشیب های زندگی خود و همچنین نقاط ضعف و قدرت خود را و همچنین درد و دل های خود را برای حضرت دوست بیان کنید . این امر باعث یک رفاقت صمیمی میان شما و آن کسی که دوست واقعی شماست میشود .

عده ای چله نشینی را برای کسب تجربیات معنوی و یا قدرت های متافیزیکی و یا بر آورده شدن حاجت های خود انتخاب میکنند . عده ای هم برای رسیدن به خود شناسی و خدا شناسی تصمیم بر این میگیرند که چهل روز مراقب رفتار ، گفتار و اعمال خود باشند تا درهای علم و نبوت الهی را به روی خود بازگشایی نمایند . شما عزیزان مختار هستید که با هر نیتی که دوست دارید چله نشینی را انتخاب نمایید . باشد که مورد قبول درگاه حق واقع شود .

در ایام چله نشینی ، باید عشق و محبت را در درون خود جاری سازیم تا بتوانیم عشق و محبت را به دیگران نیز اعطا کنیم ، با این امر ، ایام چله نشینی بر ما سخت نخواهد گذشت . در این ایام باید مراقب چیزهایی که می بینیم ، چیزهایی که میشنویم و چیزهایی که میگوییم و چیزهایی که میخوریم باشیم . نیایش های شبانه ، شب زنده داری های همراه با عشق ، راز و نیاز ، گفتن ذکر ، خواندن سوره هایی چند از قرآن ، قدر دان بودن پدر و مادر،نیکی با نزدیکان و خانواده و بخشیدن تمام انسان هایی که گمان میکنیم بر ما بدی کرده اند و همچنین صفا دادن خانه ی با  ذکر نام های خداوند و مخصوصا خواندن نماز با حضور دل ، بسیار توصیه میگردد .

در این مورد توجه کنید به آن زمینی که در بر روی آن راه میروید  به درستی ببینید آن خورشیدی را که در آسمان می تابد .دقت کنید به آن گیاهانی که از کنارش رد می شوید. به آن چیزی که می خورید و آن چیزی که می نوشید و آن چیزی که تنفس میکنید، توجه کنید تا درون شما شکوفا شود . منیت و غرور= هرگز.

همچنین خواهش مندیم در طول چله نشینی ، از طریق دیدگاه ها در تماس باشید و حس و حال خود را به طور پراکنده عنوان نمایید .

امید که چله نشینی شما مورد درگاه حق قرار بگیرد .

 

 

 

دیدگاه(۳۱)

 1. سپاس فراوان از حس و حالتون
  خداوند همراه شماست

 2. سلام من خیلی ضعیف تر از اینم ک تو این دنیا بتونم دوباره روحمو صاف و زلال کنم . بسیار تشنه ام و مشتاق اما نمیتونم انگار فقط قراره تو همین حد بمونم .۲۴سالمه ولی خیلی پیرم و فقط چشم انتظار مرگم .احساس میکنم فقط با مرگ میتونم روحم از اینی ک هست سنگین تر و الوده تر نکنم ولی مرگ دست من نیست و هیچ وقت حاضر ب خدای نکرد خودکشی نمیشم .دعا کنید شما برام خواسته های شما حقیقتا بیشتر قابلیت اجابت دارن .دعا کنین هرچه زودتر از این زندان جسمم نجات پیدا کنم .یا با مرگ ک چ بهتر و یا با خدا.

  1. سلام به شما شبنم عزیز.
   چیزی جز نا امیدی و یاس و سرزنش در شما دیده نمیشه. لطفا و لطفا، برید به سایت و تمام مطالب مربوط به ذهن رو به خوبی و با صبر و حوصله مطالعه کنید تا متوجه بشید این افکار نا امید کننده از کجا نشات میگیره و چطور باید باهاش رفتار کرد. با تشکر

 3. سلام و درود خدمت عزیزان
  حقیقت امر اینکه من چله ی نا تمامی رو گذروندم و تو حدود سی روز هیچ نشانه ای رو دریافت نکردم که منو تو راه سخته ریاضت قوته قلبی باشه
  شهاب جان من حتی برای اینکه مرتکبه هیچ گناه ناخاسته ای نشم (دیدن یا شنیدن نا خواسته )به جایی رفتم که هیچ کس نبود….
  ولی بعد از سی روز ریاضت و روزه و ذکر و نماز و نماز شب و انننننواع و اقسام ذکرها و نمازها حتی نشونه ای کوچک دریافت نکردم
  لطفا راهنمایی کنید
  چه کنم ؟

  1. سلام به شما آرمان عزیز.
   ابتدا اینکه چرا این چله رو انجام دادید ؟ بر چه اساسی ؟
   دوم اینکه اگر تا روز چهلم میموندید از کجا معلوم چیزی نمی دیدید ؟
   سوم اینکه در چله اصلا نباید دنبال دریافت نشانه باشید. چون در این صورت چله ای در وصف یار قلمداد نمیشه. زمانی باید چله گرفت که قلبی از عشق را همراه داشت. قلب عاشق، فقط به عشق یار چله میگیره و خودش به تنهایی عاشقی میکنه.
   یقینا شما هر روز رو به دنبال نشانه بودید. به دنبال تجربیاتی که دیگران دیدن. به همین علت شما در لحظه ی حال وجود نداشتی، فقط به دنبال دیدن چیزی در ثانیه ی بعدی بودی. این یک ثانیه خودش فارق بودن از لحظه ی حال هست.
   و اگر این نکات رو به درستی رعایت کنید. یقینا خواهید دید.
   این چله ی ناموفق هم پیامی برای شما داشته، اینکه هنوز برای انجام این کار زوده و باور تو باور درستی نیست.

 4. سلام ببخشید چندتاچله گرفتن براحاجت اشکال داره به یک نیت

  1. سلام به شما زهرا عزیز. چله اگر در کمال تسلیم بودن در برابر حق و برای نزدیکی به خداوند باشه اشکالی نداره.
   اما اگر با شرط و شروطی باشه درست نیست.
   زیرا اگر این شرط رو بذاریم که خدایا باید حاجت من رو بدی، من این حاجت رو ازت میخوام، اون وقت اگر به حاجت خود نرسیم، آن زمان چه ؟
   زیرا هر انسانی نسبت به شخصیت و درون خود، باید با افرادی خاص اشنا بشه مراتب تکامل رو طی کنه و در این بین سنخیت ها و ضدیت هایی وجود داره. و زمانی که چله میگیریم یعنی خدایا از تو کمک میخوایم، و خداوند هم عملی که باعث ضرر به بندش باشه رو مستجاب نمیکنه.

 5. باسلام
  در وبلاگها مشاهده شده که چهل اسم خدا به عدد خاص گفته شده و اینکه چطور باید چله بشینی هم گفته…فقط خاستم عرض کنم که در این ذکرها به عددهایی که گفته اون اعداد ابجد کبیر اون اسم هست…مثلا یاعلیم ۲۰۰ مرتبه..این ۲۰۰ را طبق جدول ابجد حساب کنی برای علیم میشه ۲۰۰….خواستم ب دوستانی که قسد دارن به چله بشینن عرض کنم که در این چهل اسما به عدد گفته شده حدود بیستاش اشتباه هست…مثلا یا جمیع رو گفته ۱۱۳ بار بگو..در صورتی که ۱۲۳ درسته..عدد ابجدیش میشه ۱۲۳…خودتون حساب کنید.یا مثلا یا متعال رو گفته ۵۵۱ مرتبه باید بگید در صورتی که درستش ۵۴۱ هست….یا مثلا یا محمد رو گفته باید ۹۹۹ بار بگی در صورتی که درستش ۹۲ بار هست…خلاصه تو این چهل اسم خدا حدود ۲۰ تاش غلط بوده…هرکس که قسط داره به این اسماع به چله بنشینه باید اول عدد هر ذکر را نصبت به اون ذکر عدد ابجد کبیرش رو در بیاره بعد که کامل همه رو در اورد بعد به چله بنشینه…این دستکاری تقصیر اون کسی که این اسماع رو نوشته نیست…چون اون بنده خدا هم از کتابی در اورده…یا مثلا در کتاب فرهنگ نام و اسماع هم نام هم این اشتباهات به وفور هست.که بنده با نویسنده کتاب فوق که صحبت کردم فرمودن من این اسماع و این اعداد ابجد را از فلان کتاب گرفتم..این مشخص میشه که دشمنان اسلام برای اینکه امسال ما ب نتیجه نرسیم روی اعداد دستکاری کردن که نتیجه ایی نده و ب دین و این مساعل حقیقی بد گمان بشیم و بگیم اینت همش خدای نخاسته دروغه..چون برای ب هدف رسیدن باید اسماع با حروف ایجد خودشون یکی باشه..نمیشه از خودت ی عدد بگی..نه اینکه نشه..برای ثوابش بگی مشکلی نیست ولی برای هدف و چله نشینی و نتیجه باید این اسماع با این اعداد یکی باشه

 6. سلام امیدوارم این جمله در همه ی شما اثر گذار باشه خدا میفرماید عبدی اطعنی اجعلک مثلی انا غنی لا افتقر اجعلک غنی لا تفتقر بنده ی من مرا اطاعت کن تو را مثل خودم قرار میدم من بی نیازی هستم که هرگز نیازمند نمیشم تو را هم این گونه بی نیاز قرار میدهم.به امید اطاعت خالصانه ی خداوند منان

 7. با سلام و احترام
  چندی پیش این بنده حقیر احساس میکردم در ته سیاه چاله زندگی میکنم و هیچ روزنه و امیدی از نور در یرتاسر زندگیم وجود نداره، و به درجه ای از نا امیدی رسیدم که راه خود رو گم کرده بودم و دینم هم سست شده بود، اما خداوند متعال من رو فراموش نکرد در ته مشکلات با همسرم آشنا شدم و با سعی و تلاش در قوی کردن ایمانم حرکت نمودم، الان ٨ ماه از آشنایی با همسر میگذره، ٢ هفته پیش با کتاب “قلندر و قلعه” اثر شهاب الدین سهروردی آشنا شدم، این کتاب در من اثری همچون معجزه بوجود اوورد، احساس میکنم که بی قرارم، احساس میکنم باید حرکت کنم، اما واقعا نمیدونم چجوری، علاقه بسیار زیادی به حکمت و عرفان پیدا کردم، خواهش میکنم بهم کمک کنید تا راهم رو پیدا کنم.
  اگر گروهی در تلگرام دارید خوشحال میشم اعلام بفرمایید.

  1. سلام به شما عاشق دل سوخته .
   اینکه به راه حق دعوت شدید را به شما تبریک عرض میکنیم.
   اما هر گونه عجله کردن شما به صلاح شما نیست و باعث میشه که قدم اشتباه بر دارین.
   برای شروع لطف کنید و تمامی مطالب سایت رو بخونید. سپس سوالات خود را مطرح کنید.
   سپس بیایید و به ما بگید الان چه حسی دارید و چه تصمیمی. با تشکر.

 8. سلام
  امکانش هست کاملتر توضیح بدید که چه دعاهایی باید خوانده بشه چون احساس میکنم مطالب خیلی کلی گفته شده بود

  1. سلام ب شما نفیسه عزیز.
   ما در این پست اشارات کلی به اداب چله نشینی داشتیم.
   چله نشینی های زیادی وجود داره ، میتونید هر کدام رو نسبت به مشکل خود صلاح میدونید انتخاب کنید. در این مطلب ما چند نکته رو برای شما بیان کردیم تا خدایی نکرده بعد از چله نشینی دچار اشتباهات نشین که فکر کنین خداوند نیایش های شما رو نشنیده و یا …

 9. سلام واقعا ای کاش همه ادمای دنیا طرز فکر شماها رو داشتن.خوشبحالتون که اینقدر صادقین و پاک خداوند به همه مسلمونای جهان رو رزق و روزی حلال و سلامتی بده و همه رو به راه راست هدایت کنه.برای منم دعا کنید

 10. با سلام

  بسیار ممنوم از سایت بسیار خوب شما و همچنین تشکر می کنم از دوستانه عزیزی که پیام گذاشتن، واقعا خال و هوای ادمو از این دنیای فانی جدا می کند. میخاستم اگه میشه کسی که تجربه چله نشتن داره راهنمایم کنه. ممنون میشم اگه ایدی تلگرامتنو بدید تا در باره اتفاقاتی که افتاده واسم ازتون راهنمایی بگیرم.
  منتظر پاسختون هستم ای دی تلگرام من pojke66@ است.
  بازم ممنون بابت کمکتون . ایشالا لطف خدا شامل حال هممون بشه

 11. لطفا راهنمایی کنید چه نوع چله نشینی برای تقویت ایمان مناسب است

  1. سلام به شما.
   چله پاکی چشم، پاکی زبان، پاکی گوش و جسم بگیرید.
   در این مدت هم قرآن فارسی رو دانلود کنید و به صورت روزانه از طریق هندزفری در گوش گوش دهید.
   اگر نماز هم در کنارش بخونید خیلی عالیه.
   نماز شب هم اگر بخونید که بسیار بسیار عالیه
   در حین چله نشینی تجارب گران بهایی نصیبت شما خواهد شد و حالتان وصف نشدنی خواهد بود.

 12. سلام وخسته نباشید به شما شهاب عزیز
  میشه لطف کنید در مورد نامه نوشتن به فرشته ها هم توی سایت توضیح بدید

  1. سلام به شما آزی عزیز.
   این نیاز به هیچ توضیحی نداره، ما برای ارتباط با خداوند و فرشتگان، نیاز به هیچ قاعده و اصولی نداریم. هر طور که دوست دارید برای فرشتگان نامه بنویسید، این نامه ها رو در لای کتابی نگه دارید و برای جواب نامه ها منتظر یک نامه نباشید. بلکه به نشانه ها دقت کنید – به پیام هایی از فرشتگان دقت کنید. به کتاب ها و یا برنامه هایی که تلویزیون دقت کنید. به سخنانی که از زبان دیگر گفته میشه و میتونه مثل یک راهنمایی باشه دقت کنید.

 13. سلام به دوستان مهربانم…
  به شهاب عزیز وپاک که با این قدوم خیرت معنویت و صفا و محبت الهى رو به قلبهاى ما رهجویان معرفت روا داشتى.
  به جویا جان ، گلِ پاک خلقت که همواره با خواندن پاسخهاش مثل فانوسى در شب تاریک و طوفانیه اقیانوس دل ماست.
  این بنده ى حقیر از طریق پست پرواز روح با این سایت پربار آشنا شدم، و مثل شاگرد خستگى ناپذیر و تشنه ى علم و معرفت سعى کردم به ترتیب و با پرهیز از عجله تمام دروس و نظرات رو با دل و جان بخوانم و به آن عمل کنم.
  دوستان ستارالعیوب بودنش را شکر فقط خودش میداند که چه بنده ى گنه کار و روسیاهى بودم به عظمتش قسم بار گناهانم به سنگینیه کائناتش بود و فقط من میدانم که چه گناه هاى نابخشودنى که در کارنامه ى من نبود…
  اما به لطف و رحمت لایتنهایى دوست ، راه به من نمایان شد، باران راحمت هر روز بر من باریدن گرفت و خبرهاى خوب به گوشم رسید.
  سمیه جان وقتى معنیه اون آیه را براى ما نوشتى نا خواسته مثل نوزاد یک ماهه شروع به گریه و ناله کردم مثل کودکى که تازه به کلاس اول رفته وگریه مى کندو مادرش از پشت پنجره به او نگاه مى کند.
  امید است روزى تمام ما انسانها تمااام بنده هاى خدا این حال منه گنه کارو تجربه کنند و مسیر حق و معرفت برایشان نمایان شود، خدایا به جلال و جبروتت قسم این امید منو نا امید نکن ، ما بنده هات روى این کره ى خاکى غریبیم چشم از ما بر ندار.
  شهاب جان دعاى پر خیر من و تمام دوستان توشه ى راهت باشد، تجلیه زیباییه خالق.
  یا حق…

  1. ممنون از شما هادی عزیز. ان شاالله که همه ی ما راه منسوب به خود رو در مسیر خداوند پیدا کنیم. برای ما هم قوت قلبی هست و باعث افتخار هست که در این راه همراه شما هستیم.

 14. سلام به همه دوستان عزیز
  من همیشه از خدای خودم خواستم تا منو به یقین و ایمان قلبی برسونه.من از شوهرم خیلی رنجش دارم همیشه تحقیرم می کنه و جلو فرزندم بهم فحش میدهد و حتی گاهی می زنه تنها دلخوشیم خداست و امید به آینده خواهش می کنم برام دعا کنید

  1. سلام به شما آزی عزیز.
   همیشه راه حلی برای مشکلات هست، با موضوع سختی رو به رو هستید، این رو درک میکنیم، سعی کنید رگ خواب شوهرتون رو پیدا کنید و از اون طریق بتونید اصلاحات رو در ایشون انجام بدید. و بدونید و مطمئن باشید، شما هم دارای ضعف ها و اشکالاتی هستید ، شما شوهرتون رو بر انگیخته میکنید و ایشون هم با فحاشی جواب شما رو میدن.
   مطالب سایت و به خصوص پست ای اف تی و پست های طرحی نو در اندازیم رو مطالعه کنید ، ان شاالله که چراغ راهی باشه برای شما دوست عزیز.

 15. انشالله الطاف خداوند نصیب همه صالحین بشه
  برای من هم دعا کنید ممنون

 16. سلام ممنونم از سایت زیباتون واقعا با حرفهای سمیه خانم خیلی معنویت به خود گرفت.عزیزان حقیقتا چند وقته که من چله نشستم و اگر امکانش هست و پی دی اف کتاب و طلسمات دارین برام بفرستین.متشکرم

 17. سلام ممنون ازتون،این مطلب واقعا به موقع به چشم من خورد ،چون مدتیه به شدت درگیر همچین مسائلی هستم و سوالات زیادی واسم پیش اومده بود.
  از خودم بگم که من مدت زیادی بود که همیشه از خدا میخواستم راه درست رو نشونم بده به طوری که توی نمازهام مرتب ازش درخواست میکردم و خدا هم واقعا کم کم و با صبر راه رو بهم نشون داد و اینکه واقعا با خلوص نیت بخواهید از خدا که راهنماییتون کنه و منتظر نباشید همون موقع یه معجزه و امداد الهی بفرسته واستون بلکه کم کم و بدون اینکه متوجه بشوید میبینید که توی یه راهی قدم برداشتید و توی یک مسیری هستید که قبلا اصلا بهش فکر هم نمیکردید.
  چند شب پیش با دلی شکسته هنگام نماز صبح با خدا درد دل می کردم که یاد کسایی که ازشون کینه داشتم افتادم توی همون حال گریه اسم تک تکشون رو اوردم و گفتم خدایا میبخشمشون و ازشون میگذرم،واسه اینکه کسی رو از قلم ننداخته باشم هم گفتم خدایا هرکسی که ناحقی بهم کرده رو میبخشم .
  بعد بتوی همون حال گریه سر سجده گذاشتم و از تمام گناهانم توبه کردم و خواستم خدا هم منو ببخشه ،قبلا هم خواسته بودم اما حس می کردم هنوز دلم سنگینه و چرکیه تا به فکر پاک کردنش افتادم و از بخشش استفاده کردم.بعد از اینها قرآن رو تو دستم گرفتم و همونجور که از خدا طلب بخشش بخاطر گناهانم میکردم همچنین بخاطر مشکلات مالی که مدتیه به شدت خانواده ی من گرفتارشند از خدا درخواست کمک کردم و گفتم خدایا به تو میسپرم و امیدم به توست،بعد گفتم قرآن رو باز کنم و یه صفحه که میاد بخونم تا دلم آروم بگیره.
  به نظرتون چه آیه ای به چشمم خورد؟
  “آیا مردم نمی دانند که خدا البته هرکه را خواهد روزی وسیع دهد و هرکه را خواهد تنگ روزی سازد،در این ادله قدرت الهی بر اهل ایمان پایدار است.بدان بندگانم که اسراف بر نفس خود کردتد هرگز از رحمت خدا ناامید مباشید البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی آمرزنده و بسیار مهربان است.به درگاه خدای خود توبه و انابه بازگردید و تسلیم امر او شوید پیش از آنکه عذاب قهر خدا فرا رسد و هیچ آن زمان نصرت و نجاتی نیابید” سوره زمر-آیه ۵۴-۵۲
  چنان ته دلم آروم شد که حد نداره از اعماق قلبم حس کردم که خدا توبمو قبول کرده و پاک پاک شدم و همه گناهام بخشیده شده همونطور که خودش گفت. جالب تر اینکه توی دو آیه که بهد چشمم خورد هم از توبه صحبت کرده هم از روزی دادن،که من از خدا کمک خواسته بودم و خدا هم صریحا جوابمو داد.
  همونطور که خدا گفته تا عذاب قهر خدا نرسیده توبه کنید و از خدا بخوهید که راه رو بهتون نشون بده و دستتون رو بگیره و هروقت نا امید میشید و دلتون میگیره برید سمت خدا و کتابش چون این کتاب وسیله ایه برای ارتباط با شما و راهنمای شماست و همیشه هم جواب میده،کافیه دلتون رو از هر کینه و نفرتی صاف کنید و نیتتو خالص باشه.
  امیدوارم این همه صحبتم کمکی به کسی کرده باشه .
  موفق باشید
  موفق باشید

  1. سلام به شما سمیه عزیز . ممنون از اینکه اینقدر ساده و زیبا لحظات خودتون رو برای ما توصیف کردید .
   ما هم از اینکه شما در بین ما هستید و تلاشی برای رسیدن به خداوند و معنی حقیقی وجود خود دارید خوشحال هستیم و این امید رو داریم که بتونیم در این راه ، ذره ای به خرد ناب الهی شما و دیگر دوستان عزیز اضافه کنیم و همچنین خودمون هم از مطالب زیبای شما استفاده کنیم . شکر از خدایی که آفریننده ی آسمان ها و زمین و هر آنچه که بین آن هاست .
   ممنون از بیان نظرتون . در پناه حق باشیدد .

 18. از همون اول این علاقه رودر خودم احساس می کردم و همین باعث شد بیام اینجا وتونستم بفهمم واقعا و در پی چیم..برای چی آفریده شدم.زندگی می کنم تا هر روز بیشتراز پیش بنده ی خوبی باشم.می دونستم باید از خدا بخوام تا این امرسفر روح میسر بشه اما می ترسیدم درخواست عجولانه ای باشه و بیشتر از ظرفیت یا توان یا شایستگیم باشه.با اینکه خلاف عادت و شنا کردن خلاف مسیر آب همیشه دوست داشتم با تموم ترسها .حالا هم حاضرم با همه موانع اینو تجربه کنم.. هیچ چیز به اندازه بسته بودن و در قفس بودن روح و ..بودن در دنیای مادی و همینطور جسم سخت نیست..از اونجاییکه همه چیز تو این دنیا فانی و موقتی هست وخوشحالیش زودگذر در پی اون چیز ناب و باارزشم..فکر می کنم احساسش شبیه لرزیدن باشه همون لرزشی که بعضی وقتها انسان بی دلیل جسمش شدید تکون می خوره.مثله اینکه دکمه ریفرش رو میزنی و روح تکون می خوره و بعد میشنیه سر جاش.

 19. سلام.ممنون از این مطلب واقعا شوق واشتیاق پاکسازی و تزکیه بهم دست داده با این کارتون
  من درجاهایی درقلبم تیرگی هایی حس میکنم این تیرگی مربوط میشه به پدرم ..واردجزییات نمیشم اما احساس میکنم کینه ام نسبت به او بردوشم سنگینی میکنه و بدتراینکه افراد خیلی نزدیک بهم در سایه این خشم وکینه غذاب میکشن
  حتی تصور اینکه اسیبی بهشون برسه از رفتارمن مثله جهنم دردناکه و عذاب وجدان سنگینی دارم از طرفی ،بااین که کل مکالمات رو باهاش حذف کردم اما متوجه انرژی که بینمون ردوبدل میشه هستم .اینکه اون منو دوست نداره نه اینکه عمدی توکاربشه بلکه نمیتونه کسیو دوست داشته باشه و این باعث کینه ام شده.مشتاقم این کینه روازبین ببرم و سنگینی و تاریکی هاشو پاککنم.اگه غیراز ای اف تی راه حلی داره مشتاقم بدونم.
  ازطرفی میخواستم بپرسم به چه طریقی میتونم برای حفظ سلامتی برادرهام دعاکنم وچه عباراتیو بکارببرم تا خونواده ام از تمام نیروهاش شر درامان باشن و آسیبی بهشون نرسه.
  میخوام راه و روش ایجادکردن محافظ برای خونواده ام رویادبگیرم.
  همینطور برای اینکه مرتب خونه مامان بزرگ مرحممو میبینم
  میخواستم براش دعاکنم تا شادبشه.
  ومهمتراینکه همیشه درارزوی رفاقت باخداهستم و ازبودن پرده ای بینمون ناراحت نیستم بلکه این اشتیاقمو بیشترهم میکنه
  به تازگی نیروی خیلی زیادی درزمان حال حس میکنم فقط تو بکارگیری و شناخت این نیرو چیزی نمیدونم مثلا وقتی تمرینای رزمیو انجام میدم یاتوخونه نشستم حس میکنم روحم مثل پرنده ای بیقرار و شتاب زده به قفس برخورد میکنه و طالب پروازه
  نمیدونه چجوری وکجا پروازکنه
  ممنون که بهم اجازه دادین از درونی ترین حسهام بگم
  راستی اگه برنامه ای شبانه برای دعاکردن داشته باشین و باما درمیان بزارین من خیلی خوشحال میشم بابرنامه تون برم جلوخصوصا دعاها و ذکرهای موثر
  خیلی ممنون ازشما

  1. سلام بنده عزیز ، بنده ای که من از وجودش در این سایت به خودم میبالم . دختری پاک و مصمم که خیلی خیلی وقته که داره به طور مداوم مطالعه میکنه و میپرسه . برای دیگر دوستانی هم که این نظر رو میخونن مینویسم ، ما از پاسخ دادن به سوالات شما خسته نمیشیم ، بلکه با عشق جواب شما رو میدیم ، مزد ما از طریق های دیگری به ما میرسه ، مهم اینه که شما راه خودتون رو پیدا کنید .
   در مورد پدر بزرگوارت ، ابتدا باید برای بهتر شدن رابطه ی تو و پدرت ، قدم برداری ، تنها کینه زدودن کافی نیست ، چه بسا همین سردی رفتار بین تو و پدرت ، خودش کینه درست میکنه . پدرت هم از موضاعاتی طبق منطق خودش ناراحته ، تو دل اونو شاد کنی ، دل خودتم شاد میشه . حالا میتونی تو ایمیل بهم پیام بدی تا در موردش صحبت کنیم .
   در مورد محافظت از پدر و مادرت و برادرت و ایجاد سپر محافظ ، از اون طریقی که بهش اعتقاد داری عمل کن،در تجربه ی درونی مشاهده شده که خواندن قرآن باعث حفاظت از تمام خانواده میشه، میتونی با خواندن آیت الکرسی و یا چهار قل و یا هر چیزی که فکر میکنی کارسازه این محافظت رو ایجاد کنی .
   اگر حس میکنی اینقدر بی قراری ، شب قبل از خواب ، درخواست سفر روح کن ، بعد اگر خوابی دیدی برای من بگو تا مانع رسیدن به سفر روح رو برات بگم . و یا به جایی برو با خدای خودت خلوت کن و باهاش صحبت کن .
   ان شاالله چله نشینی هم خواهیم داشت ، منتظر باش

  2. سلام این ذکر اولیاالله است برای هردردی دواست اگر کمی پاک باشی. الله الله ربی لااشرک به شیءا توکلت علی الحی الذی لایموت به هر مقدار که تونستی بخوان

دیدگاه ها بسته است.