صفحه اصلی خواب و رویا اسرار رویاها

اسرار رویاها

0
202


این بخش و از دست ندین — چون مربوط به یک سوم از کل زندگی شماست .

هر انسان دارای ۲ دنیاست … یک دنیای بیرونی که همون محیط پیرامون اون آدمه و دوم دنیای درون که مربوط به روح و عوامل ارتباطی روح مانند جهان هایی که انسان میتونه در زمانی که در این دنیاست به اونا سفر کنه و همچنین سفیران روح که انسان ها رو کمک میکنند .

وقتی روح از بدن کسی جدا میشه اون آدم میمیره و دیگه هیچ چیزی و احساس نمیکنه و جسمش بدون هیچ حسی باقی میمونه. شما اگه جلوی یک عدد سکه سر انسان دیگه ای رو ببرین واسه اون سکه هیچ فرقی نمیکنه چون روحی  نداره … و همن طور اگه جلوی یک انسان مرده این کارو انجام بدین … برای مثال یک آدمی که شب خوابیده و صبح دیگه بیدار نشده شما بیاین چشمای این آدم و باز کنین باهاش حرف بزنین آیا این آدم چیزی میبینه ؟ یا میشنوه ؟ نه . چون روحی در بدن نداره .

اسرار رویاها

شما هر چیزی که دارید از روح دارید و به هر طبقه ای هم که لازم باشه برسین با روح میتونین برسین . جسم فقط یک ابزار و یک امانته که باید به وسیله ی اون در این دنیا زندگی کنین. پس خودتون و بشناسین که کی هستین …

حالا بریم سر بحث خواب و رویا …

هر انسانی دارای دنیای درونه و میتونه از این دنیای درونش تمام استفاده لازم و ببره … اما به شرطی که این دنیا رو بشناسه … اونو به عنوان بخشی از خودش قبول کنه و از همه مهمتر شرایط و واسه ظهور دنیای درونیش فراهم کنه ..

***خواب های قبل از بلوغ : انسانها در دوران کودکی و نوجوانی، به دلیل پاکی و عصمت و دل صافی که دارن خواب های بیشتری مشاهده میکنند، هر چه انسان ها بزرگ تر میشوند ، رفته رفته نفسانیات بر آن ها غلبه میکند ، انسان در زمان بلوغ میفهمد که شر و خیر چه تفاوتی با هم دارند ، خوب و بد چه چیزهایی هستند، گناه و اعمال نیک چه ثمراتی برای انسان دارد ، و خواه نا خواه انتخاب میکند که به سمت یکی از این ها حرکت کند. که اکثر جوان ها راه تاریکی را انتخاب میکنند زیرا که راه نفس راهی جذاب تر است. از این رو ، رویاهای آنها رو به خوابهای کابوس مانند و خوابهای به محتوا و … خواهد آورد . زیرا از هدف اصلی دور گشته اند.
اکثر ما ، در دوران قبل از بلوغ خواب ها و رویاهای ناب معنوی دیده ایم که هنوز نیز آن ها را به خوبی به یاد داریم .
یک کودک برداشتی از خوب و بد ندارد ، یک کودک همه را دوست دارد ، یک کودک درگیر ذهن و نفسانیات نیست ، یک کودک زمان بازی کردن فقط به بازی کردن فکر میکند و زمان فیلم دیدن غرق در فیلم دیدن میشود ، زیرا فکر و ذهنی ساکت و ارام دارد .
این نوع زندگی کردن ، یک روش ناب عرفانی برای زیستن است که با حضور بلوغ در انسان، رنگ و بوی خود را از دست میدهد.

***دیدن آینده در خواب:
برای هر یک از ما پیش آمده است که صحنه ای از آینده را در رویا مشاهده کرده باشیم و سپس همان صحنه و یا همان اتفاق در آینده برای ما تکرار شده باشد. این یعنی دیدن آینده در رویا . رویایی آگاهانه که خبر از آینده میدهد . اکثر ما علت این گونه از رویاها را نمیدانیم.
این رویاها پیامی را برای ما در بر دارد؟ به عنوان مثال شما در رویا می بینید که با فلان شخص دیدار خواهید داشت، سه روز بعد درست همان شخص را در بیداری ملاقات میکنید!!!
اینجا توجه کردن به چند نکته حائز اهمیت است، اینکه چگونه من از آینده با خبر شدم؟! و چگونه همه چیز مرتب شد که من در فلان روز بعد از سال ها فلان شخص را در بیداری ملاقات کنم؟! تفکر در مورد هر دو این سوالات ، پاسخ ها و پیام های بسیاری را برای ما دارد.
چگونه میتوان این دسته از رویاها را تقویت کرد؟ با قدم برداشتن در مسیر آگاهی و داشتن ذهنی آرام تر و بی دغدغه تر ، و با حضور قلبی پاک تر، اتفاق های آینده، رفته رفته بیشتر بیشتر به آینه ی دل ما تابانده میشوند تا ما بتوانیم آگاهی و قابلیت های انسانی را بیشتر و بیشتر در خود حس و درک کنیم ،و ایمان آوریم که انسان تنها جسم و استخوان نیست .

***سانسورگر ذهن : بارها و بارها برای ما اتفاق افتاده که صبح از خواب بیدار شدیم و خوابهایی که دیدیم و اصلآ یادمون نبوده …ذهن انسان دارای سانسونگره . سانسورگر بر گرفته از افکار و اندیشه های انسانه و اگه روح اون فرد در هنگامی که خوابه به جاهایی سفر کنه که دیدن اون جاها یا تجربیات انسان و دچار سردرگمی میکنه سانسورگر به طور خود کار تمام تجربیات روح را پاک میکنه و صبح که فرد از خواب پا بشه میدونه خواب دیده اما هیچ چی یا دش نمیاد. مثال من آدمی هستم که هیچ اعتقادی به جهان آخرت ندارم … سانسورگر ذهن منم واسه محافظت از ذهن من مثل من بار میاد . و اگر روح من در هنگام خواب به جهان برزخ سفر کنه سانسورگر اینو پاک میکنه . علت این کارم اینه که اگه این خواب یاد من بمونه ذهن من دچار دوگانگی میشه و مشکلات بعدی… سانسورگر ذهن من در اصل محافظ ذهن منه. واسه اینکه بتونین سانسورگر و دور بزنین تکنیکی هست که در پایین توضیح میدم.

*** مترجم ذهن: ذهن هر انسان دارای مترجمه . مترجم نقش ترجمه خواب های ما رو بر عهده داره . با یک مثال بحث و روشن میکنم. شما در سفر و تجربه ای از جهانی دیگه اشکال و موجوداتی میبینین که شاید بسیار عجیب باشند ، شاید یگ جسم پرنده ای ببینین که مثل هیچ کدوم از تجهیزات روی زمین ما نباشه  ، دیدن این تصاویر و اشکال در ذهن شما به طور کل نا مفهوم خواهد بود ، چون اصلا همچین موجوداتی و اجسامی تا به حال ندیدین، حالا تو ذهن شما باور به این صورته که موجودات جهانهای دیگه مثل روبات هستند و با بشقاب پرنده سفر میکنن. ذهن شما رویای شما رو به صورت باوری که دارین ترجمه میکنه تا شما خوابی رو که دیدین معنی اونو متوجه بشین ، چون دیدن چهار تا اشکال و موجودی که تا حالا مثل و نمونه اونو اصلا ندیدین هیچ معنی از خواب به شما نمیده بلکه باعث میشه فک کنین کابوسی وحشتناک دیدین پس مترجم میاد رویای شما رو به صورتی بهتون نشون میده که معنی خواب رو متوجه بشین.

***خواب های سریالی :
گاهی رویایی را به طور سریالی مشاهده میکنیم، هر شب این رویا تکرار میشود. گویا میخواهد چیزی را به ما بگوید .
از یاد نبرید که بهترین تعبیر کننده برای خواب هایتان خود شما هستید.
رویاها تصویری از درون و نا به سامانی های درونی ما هستند ، رویاها یا راه درست را به ما نشان میدهند و یا شامل اخطار های درونی هستند.
خواب های سریالی به طور حتم پیامی را در بر دارند که بسیار نیز مهم است. در مورد این گونه از رویاها بیشتر تفکر کنید.
به عنوان شخصی که در چندین شب متوالی میبیند که مسیر خانه را گم کرده است، این رویا نشان از گمراهی خود شخص دارد که درون بر روی آن تاکید فراوان دارد.

***خواب های غیر واقعی : به عنوان مثال بارها اتفاق افتاده در خواب دوستان یا مادر و پدر خودم رو دیدم اما اتفاقی که در خواب دنبال میشد اصلآ شبیه خصوصیات پدر مادرم نبود …بعد که تو ظاهرشخصیت های خوابم دقت میکردم میدیدم این اصلا مادر من نیست بلکه یه کم شبیه  مادر منه … نکته اینجاست که عواملی هستند که نیاز به انرژی روح انسان دارن و این موجودات که جن هم جزء همین موجوداته با رویا سازی از کسانی که در نزدیکی ما هستند وارد هاله ی روحی ما میشن و وقتی انرژی مورد نیاز خودشون و تامیین کردن از رویا ی ما خارج میشن. پس در خواب هاتون به شخصیت  ها دقت کنین که آیا واقعی هستند یا نه ، چهره های نا مشخص ، خواب های در هم بر هم به احتمال ۹۵% برای گمراهی شماست نه هدایت شما +ز دنیای درون.

***خواب های آشفته : خوابهایی هم هستن که اصلا ربطی به هیچ موضوعی ندارند و انسان فقط چندین اتفاق پوچ و داستان بی محتوا در رویا میبینه و بعد از خواب بیدار میشه … این خوابا به علت آشفته بودن ذهن اون فرده یا اتفاق بدی که برای اون افتاده باعث برهم زدن آرامش اون فرد شده و یا عواملی مثل عصبی بودن و … همه بر تولید خوابهای آشفته نقش دارند و موثرند. اگر خواب در همی میبینید که هر چی فک میکنین چیز با محتوایی توش نبوده اون خواب هیچ تعبیری نداره و بر گرفته از آشفتگی هاست.

***سرکوب شدن انرژی : به عنوان مثال پسری به دختری بسیار علاقه منده و در لحظه ای پیش خودش فکر کرده که چی میشه اگه من با این دختر دوست بشم و یا اون به من پیشنهاد بده … و معذرتآ شب قبل از خواب پیش خودش فک کرده که با این دختر هم آغوش شده و … انسان با هر فکری که میکنه نسبت به شدت و قدرت اون فکر انرژی در پیرامون خودش آزاد میکنه و اگه بدونه که این فکر تحقق پذیر نیست و یا در حد یک خیال بافیه اون انرژی در فرد سرکوب میشه و فرد در همون شب یا  چندین شب بعدش رویایی میبینه در خواب که شبیه خیال بافی هاش بوده … برای مثال همون پسر خواب میبینه که داره با دوست دخترش آمیزش میکنه و صبح که بیدار میشه تعجب میکنه که چرا من این خواب و دیدم . که اگر شما لحظه ای به افکار گذشته خودتون فک کنین متوجه میشین که آیا این خواب از سرکوب شدن فکرهای قبلیتون بوده یا نه .

 ***نقش دخنانیات و داروها بر خواب: اگه شما در روز از دخانیات یا قرص استفاده کرده باشین و مخصوصآ قرص مسکن و آرامبخش باعث میشه رو خواب های شما تاثیر منفی بذاره … برای مثال دارین خواب برادر خودتونو میبینین یه دفعه ای همه چی غیر عادی میشه دادشتون شمارو میزنه و … این به هم ریختگی ها در رویا ناشی از همون مصرف دخانیات و قرص هاست.

***فشار ناشی از رقابت:  مثال من همین الان دارم برای شما از رویاهای زیبا و دلنشین میگم که هر کسی دوست داره اینارو تجربه کنه ، حالا شما هم بیاین از همین الان بدون در نظر گرفتن چیزی بگین آره منم میخوام ببینیم ، خدایا به منم بده تا منم ببینم این کاملا اشتباهه، هر چیزی نیاز به مقدماتی داره ، هر انسانی پذیرش این رویا هارو نداره ، بعضی ها ضعیف هستن ، بعضی قوی ، بعضی بی جنبه و کم ظرفیت که تا خوابی ببینن فک میکنن انسان فوق العاده پاکی هستند و … تنها زمانی خواب یا تجربه ای برای انسانی رقم خواهد خرد که اون انسان بستر ورود خواب رو آماده کرده باشه. که تشخیص این بستر بر عهده من نیست بلکه اونو خدای بزرگ متعال نسبت به هر انسانی تشخیص میده.

***تاریکی در رویا : معمولآ خواب بسیاری از آدما در تاریکی مرور میشه این تاریکی نشانه  تاریک بودن دل  اون آدمه و هر چقدر اون آدم رو به کارای خوب و پسندیده و همچنین رو به عبادت بیاره باعث میشه خواب های روشن تر و واضح تری ببینه. اون افرادی که خواب هاشون در روشنایی دنبال میشه و خواب های واضحی میبینن این برای روشنی دلشونه و اونایی که خواب هاشون در تاریکی دنبال میشه …

***خوابهای صادقه : خواب های صادقه دارای موضوع مشخص و با مفهوم است … کتاب تعبیر خواب تا حدی در تعابیر خواب کمک کننده میتونه باشه اما هیچ کسی مثل خودتون نمیتونه معنی خواب شمارو درک کنه … هر چقدر شما شبا سبکتر بخوابین خواب های واضح تری میبینین . شخصیت ها اگه دقیقا همون اشخاص باشن این نشان از خواب درسته . خواب اگه در روشنایی باشه بهتره . خواب هایی که در اوایل صبح دیده میشن زود تر تعبیر میشن و هر چقدر در ساعات شب دیده بشن دلیل بر تعبیر طولانی مدت اون خواب هاست … هر خوابی دارای معنی نیست و هر خوابی درست نیست … اما نباید نسبت به خواب ها بی توجه بود …چون روح در زمانی که جسم خوابه به خیلی از جاها میره که خیلی حرف ها و مطالب مهمی رو با خودش میاره که اگه سانسورگر اجازه بده انسان از اونا با خبر میشه … پس تا اونجایی که میتونین دنبال تعصب و غرور نباشین و یک انسان متعادل باشین تا خواب هاتون حذف نشه.

***دور زدن سانسور گر ذهن : اگه میخوایین خواب هاتون یادتون بمونه بهترین کار اینه که یه دفترچه با یک خودکار و در کنار تخت خودتون بزارین و صبح به محض اینکه از خواب بیدار شدین شروع کنین به نوشتن هر چیزی که از خواب یادتون مونده … حتی اگه چرت و پرت هم در خواب دیده بودین اونو بنویسین … و بازم میگم به محض اینکه از خواب بیدار شدین سریع شروع به نوشتن خوابها کنین… اولش که ننوشتین چیزی یادتون نمیاد اما بعدش به محض اینکه شروع به نوشتن میکنین خوابها مرور میشن … این کار و هر روز انجام بدین و میبینین که بعد مدتی هیچ خوابی و از دست نمیدین و با دنیا یا زندگی درونتون کاملا آشنا میشین . بعد از مدتی اگر نوشته هاتون رو با زندگی تون مقایسه کنین متوجه میشین که خوابهاتون حرف های زیادی برای گفتن داشتن. 

***سفر روح در خواب :اگه شما تمام نکات بالا رو به خوبی رعایت کنین و ذهنتون و از وابستگی های مادی و پوچ . همچنین مشغله فکری دور کنین کم کم خواباتون روشن تر و شفاف تر میشه و باعث میشه روز به روز تجربیات بالاتری تو زمینه رویا کسب کنین و این عوامل باعث میشه شما بتونین در خواب هاتون خودتون تصمیم بگیرین و عملی انجام بدین – چون در اکثر خواب ها انسان کنترلی نداره و نمیدونه که داره خواب میبینه … اگه شما در خواب هاتون بدونین که الان خوابین و دارین خواب میبینین یعنی شما در مرحله ی خوبی جای دارین و میتونین در خواب هاتون از افرادی که میبینین سوالاتی درمورد دین … آفرینش … خدا و… بپرسین به جوابایی میرسین . به این مدل خواب دیدن که فرد در رویا هم دارای اختیاره و میتونه مثل بیداری کارایی که میخواد  انجام بده سفر روح در رویا میگن … شما اگه به این مرتبه برسین یعنی هم در بیداری و هم در خواب شبانه زنده این و دارین با اختیار کامل زندگی میکنین . این به هیچ عنوان چیز عادی نیست و رسیدن به این مرتبه هم کار آسونی نیست . انسان های عارف و کسانی همچون شاعرین و انسان های بزرگ به این مرتبه میرسن . و لازمه بگم  شما وقتی به این مرتبه میرسین از طریق عواملی به امر خدا رویاهایی معنوی و آموزشی میبینین تا خوب یاد بگیرین که در خواب کنترل کار ها رو خودتون تو دست بگیرین  اون آدمایی که شمارو در خواب راهنمایی میکنن اساتید خواب نام دارند  . چون این بخشی از زندگی روح در خارج از کالبد فیزیکی یا همون جسم شماست . شما در خواب به وسیله ی فکرتون میتونین حرکت کنین یا حرف بزنین … روح با فکر حرکت میکنه نه با اعمال حرکتی . تمام این حرفایی که تا اینجا خوندین عین  حقیقته چون توسط خود من و انسان های بسیار زیادی دیده شده و همچنین در مطالعات . اگرهم باور ندارین این به خود شما بر میگرده و نظرتون کاملآ قابل احترامه و همون طوریم که گفتم این قابلیت ها با آدمی هست و این یه جادوگری نیست و این بخشی از هر انسانه و تنها مشکلی ما آدما داریم اینه که خودمون و نیمشناسیم و خودمون و کم و تنها فرض میکنیم

 

***خواب های شیطانی : هر خوابی که خارج از منطق و عرف جامعه و زندگی الانتون بود رو دیدید بدونید اون خواب دروغه ، یا به قول معروف شیطانیه ، مثال اگر در خوابی شما به گناهی تشویق میشید ، به زدن کسی تشویق میشید ، یا این کارها در شما زیبا جلوه داده میشه ، همه اینها خواب های غلط محسوب میشن .

***پرواز و سقوط  در خواب: اگر شما در خوابتون دیدید که در حال پرواز کردن هستید ، یا به جای راه رفتن قدم های بسیار بلند ور میدارید ، این نشان از رشد وجودی و معنوی شماست ، هر چقدر انسان بزرگ تر و بهتری باشین این پرواز ها بیشتر و بیشتر میشه ، و در هر بار یک تجربه معنوی با خودش به همراه خواهد داشت . اگر خواب میبینید در بالای برج یا کوهی هستید اون هم باز نشانه منزلت و بزرگی شما نزد خداست. اگر هم در خواب ها در حال سقوط باشین یعنی از بزرگیتون نزد خدا کم شده ، حالا اگه یک نگاهی به حرف ها و کاراتون بندازین میتونین متوجه شین کدوم کارتون یا حرف یا رفتارتون باعث شده افت کنین.

***درخواست از خدا : این نکته رو خوب هواستون باشه ، فرض شما امشب از خدا میخواین که به شما حقیقت رو نشون بده ، یا از خدا میخواین که خدایا من رو به خودت برسون ، من رو هدایت کن ، به من راه رو نشون بده ، حالا شما توقع دارین یک فرشته در خواب بیاد بگه بله راه اینه چاه اینه و خدا هم اینه ، این کاملا اشتباست ، شما اگر زمینه ای داشته باشین در اون شب که این درخواست رو کردین یا چند شب بعد به عنوان مثال میبینین که دارین نماز میخونین ، یا دارین به فقیری کمک میکنین ، شما هم خیلی عادی از این خواب رد میشین ، در صورتی که این جواب همون خواسته ی شماست ، که داره به شما میگه که اگر میخوای به اون سعادت برسی باید نماز بخونی و دست فقیران رو بگیری ، این یک مثال بود ، امکان داره شما نسبت به درونتون هر خوابی ببینین. اگرم خواب قابل توجهی ندیدین بدونین الان موقع خوبی واسه تصمیم شما نیست ، چون برای دیدن خواب ها و دریافت کمک اول باید زمینه ورود رو فراهم کنین که اون زمینه پاکی و راستی شماست .

***حرکت در خواب :این حرف من و یادتون باشه ، در خواب هاتون محو محیط نباشین ، بلکه جستجو گر باشین ، رمز حرکت در خواب شما علاوه بر پاکی و راستی ، استفاده از فکره ، شما در خواب با دست و پا نمیتونین حرکت کنین بلکه باید با فکر حرکت کنین . به عنوان مثال فکر کنین که میخواین پرواز کنین نه اینکه در خواب دست و پا بزنین . کار ها و صحبت ها در خواب با فکر انجام میشه .

امتحان درونی :زمان هایی هست که انسان که سعی میکنه عملی رو مرتکب نشه ، به عنوان مثال میاد که سیگار کشیدن رو ترک کنه ، ابتدا به خودش قول هایی میده ، که من دیگه سیگار نمی کشم ، بعد از چند روز که این کار رو انجام نداد فرد فکر میکنه که از پس این کار بر اومده و دیگه سراغ سیگار نمیره ، حال ما در هر زمینه ای که از عملی دست بکشیم ، مخصوصا در مورد کنترل نفسانیات پنج گانه، بعد از مدت کوتاهی خوابی رو خواهیم دید . اگر مقصود سیگار کشیدن بوده باشه ، فرد در رویا میبینه که مجلسی هست و بعد از صرف ناهار سیگاری بهش تارف میکنن ، فرد هم نمی دونه که داره رویا میبینه ، اگر در رویا سیگار بکشه ، به این معنی هست که هنوز کار رو تموم نکرده و باید بیشتر و بیشتر تلاش کنه ، اما اگر در رویا از سیگار کشیدن امتناع کرد ، یعنی اینکه تا بدین جای کار به خوبی جلو اومده و موفق بوده — و این یعنی موفق شدن در امتحان درونی .

امتحان درونی مانند یک آماده باش میمونه ، که فقط جنبه ی یک تلنگر و گوش زد رو داره ، چون اگر فرد در خواب سیگار رو قبول و استفاده کنه ، فرداش که بیدار شد باید این سوال رو از خودش بپرسه ؟ چرا با اینکه گفتم سیگار رو ترک کردم اما باز هم در خواب سست بودم و سیگار رو کشیدم ؟ پس هنوز کار دارم و باید حواس خودم رو  جمع کنم .

به احتمال خیلی بالا هم شما زمان هایی که شروع به کنترل نفس میکنید بعد از چند شب نمونه این خواب ها رو خواهید دید ، پس با معنی اون آشنا باشین

دیدن کودک در خواب :به کرار دیده شده که فرد در خواب میبینه دارای بچه ای هستش ، حالا میتونه اون بچه یک نوزاد باشه ، یا اینکه میتونه یک بچه چند ساله باشه . افراد در این خواب ها گاهی این رو مشاهده میکنن که این بچه ، فرزند خودشونه و اون رو خیلی دوست دارند ، گاهی این رو مشاهده میکنن که این بچه گم شده و دارن دنبالش میگردن ، و گاها هم این رو میبینن که بچه هنوز برای خودشون نیست اما این بچه رو دوست دارن و باهاش هم بازی هستند ، یا یک بار هم خود من دیدم که بچه ای دارم اما بچم باهام قهره ، حالا بسته به دنیای درونی فرد این خواب ها میتونه اشکال متفاوتی داشته باشه ، اما معنی این رویا چیه ؟

فرد زمانی که قدم در راه معنوی میذاره یا برای کسب اطلاعات معنوی شروع به جستجو میکنه در اصل داره بعد معنوی خودش رو بیدار و زنده میکنه ، و اون رو مثل یک نهال باید پرورش بده تا بزرگ شه ، خواب فرزند دیدن هم به همین معنی هستش ، شما زمانی که خواب فرزندی رو میبینین در اصل دارین بعد معنوی خودتون رو مشاهده میکنین ، اگر بچه خودتون رو گم کرده بودین به این معنی هستش که بعد معنوی خودتون رو گم کردین و اگر دیدن با بچه بسیار شاد هستید و دارین بازی میکنین ، یعنی اینکه با بعد معنوی خودتون بسیار جور و مچ هستید، حالت های دیگه هم به همین منوال ….

***خواب های معنوی :بارها شده انسان ها خواب مرقد امام رضا ، مکه، طواف در مکه و یا خوندن نماز و قرآن رو دیدن ، یا در مواردی صحنه ای از بهشت رو دیدن و جایگاهشون رو ، این خواب ها به هیچ عنوان شیطانی نیست و حقیقته ، و نشان از بزرگی جایگاه فرد نزد خدا داره ، و از طرفی هم نشانه عشق روح اون فرد به این مکانهاست ، بازم تاکید میکنم ، اگر اینجور خوابی میبینین به کسی نگین و تعریف نکنین ، چون باعث میشه که خواب هاتون رو از دست بدین ، چون خواب مخصوص یک فرده و نسبت به اعمال و ظرفیت هر شخصی خوابی بهش نشون داده میشه ، شما وقتی خوابتون رو برای کسی تعریف میکنین یعنی دارین خودنمایی میکنین که من این و دیدما ، اگر از جنبه هدایت باشه و اون هم برای فردی بگین که اهل دل باشه زیاد مورد نداره . در کل باید راز نگه دار باشین و راز خواب های شما راز شماست. 

خود من اولا که خواب میدیدم انقدر که ذوق داشتم و خوشحال میشدم از اون طرف هم به خودم میبالیدم و خودم رو کسی فرض میکردم ،واسه دیگران هم خواب هام و به وضوح تعریف میکردم ، یک هفته نگذشت که دیدم پیر مردی در خوابم اومد و گفت خواب هات دیگه قطع شد.همون شدو همون ، تا ۲ سال بعد از اون ماجرا من خوابی ندیدم.

تمام توضیحاتی که دادم توسط دوستان و خود من امتحان شده و دیده شده ، نمونه این مطالب رو هم در جاهای دیگه میخونین اما به این صراحت بیان نشده ، همون طور که میبینین نوشته ها به صورت روان و خودمونی و با مثال بیان شده این نکات رو بلد باشین تقریبا نصف خواب هاتون رو میتونین به درستی تعبیر کنین و بشناسین .

پست ورود به دنیای اسرار آمیز خواب رو  حتما مطالعه کنین تا با محث رویاها کاملا آشنا بشید .

تا اونجایی که لازم بود بدونین گفتم . تا بخش بعد یا حق…

شهاب دلفان آذری 7 سال است که چشمانم با نگاه دیگری به دنیا باز شده است. شاید بتوان گفت 7 ساله ام. زندگی توامی از عشق و شوق تسلیم بودن در برابر خدایی است که آفریننده ی عشق است. رفته رفته تعالیم و مفاهیم بالاتری را کسب میکنیم. در یادگیری مطالب کوتاهی نکن. زمان همیشگی نیست. یک روز وقت رفتن من و تو نیز می آید. آن زمان سرنوشت ساز است. بگذار رو سفید باشیم. دنیا از آن چیزی که در ظاهر می بینی بسیار عمیق تر، با ارزشتر و معنوی تر است. تنها کافیست که بخواهی خدایت را بشناسی. اگر شاگرد حاضر باشد. استاد نیز حاضر میشود.

دیدگاه(202)

 1. باسسلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون
  من چند تا خواب دیدم که میخواستم بگید معنی و مفهومش چیه
  اول اینکه یکبار گنبد و گلدسته حرم امام حسین رو دیدم اما در خواب انگار در اونجا نبودم ولی اونو از دور از ته یه کوچه میدیدم ولی میگفتم یا امام حسین من لیاقت اومدن به حرمتو که ندارم ولی ازت میخوام به وسیله ی امام زمان حاجت منو بدی.البته از ته دل گریه هم میکردم.
  یکبار همین خوابو دیدم با این تفاوت که مسحد جمکران رو اونبار دیدم.این خوابو ساعت هشت و اینا بود توی صبح که دیدم ولی حرم امام حسینو نزدیک اذان صبح دیدم
  بعد یه خواب دیگه که از ذهنم بیرون نمیره این بود..
  البته قبلش بگم که من مدتهاست درگیر هستم برای بچه دار شدنم و مشکلاتی که همراه منه در این مسیر توسل هایی که به ایمه و حضرت فاطمه داشتم خلاصه بنا به نیتی که داشتم در ایم فاطمیه بود که عهد کردم اگر بچه دار بشم نامهای محمد حسین و فاطمه رو برلشون انتخاب کنم.و این اسامی رو نوشتم و لای قران گذاشتم
  اما دیگه تقریبا یادم رفته بود حدود یه هفته یا بیشتر بعد از اون یه شب حسابی موقع خواب ناراحت بودم و گریه کردم و از حضرت فاطمه کمک خواستم ایام فاطمیه بود.بعد حدود ساعت سه تا پنج صبح بو که خواب دیدم بدون کمک کسی و بدون هیچ درد و چیزی زایمان کردم و خودم از زایمان راحتم تعجب میکردم بعد فرزندی به دنیا اوردم خودم مثل ماماها زدم پشتش و بعد پیچوندم داخل یه ملحفه یا حوله بود.خواهر شوهرمم اونحا بود دقیقا خودش بود ازش خواستم پتو رو بپیچونه دور بچه.بعد گرفتمش بغلم حس خوبی بود.یه دختر سفید که پیش خودم میگفتم شبیه خانواده همسرمه.هونجا بود که با خودم میگفتم نامش رو فاطمه بزارم.و حتی با نام فاطمه میشناختنش.وقتی در اغوشم بود خیلی ارامش داشتم و خوشحالی قلبی داشتم.این یه تیکه ای که تعریف کردم کاملا واضح بود و هنوز در ذهنمه بدون کم و کاستی .اما بعد از اون باز چه چیزایی شد نمیدونم چقدر گذشت نمیدپنم که باز خواب دیدم البته بینش بیدار نشدم خواب دیدم اینبار پسری در رختخوابه که بچه ی منه چهرهشو ندیدم اما خوانواده کنارش بودم از جمله مادرم من وقتی اونو دیدم گفتم چرا هنوز براش اسم نذاشتیم باید براش اسم بزاریم.بعد گفتم اسمشو محمد حسین میزاریم.مادرم گفت نه یه چیز دیگه بزار.اما من گفتم نه مامان این بچه هذیه ی پیامبر و امام حسینه که به اذن خدا بهم دادن منم میخوام اسمشو محمد حسین بزارم.من مطمینم این خوابا تعبیر داره چون قشنگ یادمه و واضح بودن .دوتاشونو با فاصله ای پشت سر هم در همون ساعتی که گفتم دیدم.دوست دارم تعبیرشو بدونم
  البته من خودم بعدش اونو به حاجتروایی و بچه دارشدنم تعبیر کردم ا ما نظرتونو بگید ممنپن میشم

  1. سلام به شما حدیث عزیز
   دیدن حرم های مطهر در رویا نشان از دو چیز هست، یک اینکه ما از نظر معنوی به مقامی رسیدیم که لایق زیارت این حرم هستیم.
   دو اینکه برای طی شدن بهتر مسیر، بهتره که از این امامان مدد بگیریم و بتونیم راه این عزیزان رو طی کنیم.
   اگر در رویا این رو دیدین که دارای فرزند هستید، حتما تعبیرش بر این نیست که شما دارای فرزند میشید.
   و شاید هم در آینده خداوند به شما فرزندی رو اعطا کنه. مشخص نیست. این رو خود خداوند میدونه.
   اما در مواردی که انسان در همچین موقعیت هایی قرار میگیره و به خداوند متوسل میشه، چه بخواهیم و چه نخواهیم، برداشت های غلطی بین ما و خداوند صورت خواهد گرفت.
   به عنوان مثال شما بعد از چند سال دعا و نذر و … از خداوند شاکی خواهید شد که چرا حاجت من رو بر آورده نمیکنی ؟
   فلانی همه کاره است تو بهش چند فرزند دادی، من که مدام به درگاه تو سجده کردم و بنده ی خوبی برات بودم چرا دعای من برآورده نمیشه ؟
   شما باید بیش از هر چیزی مواظب باشید که درگیر همچین قضاوت هایی نشید. زیرا چیزی که مشخص نیست، فردای ما هست. یقینا و یقینا علتی هست، خیری هست که شما دارای فرزند نشده اید و این مورد در سالها و یا حتی روزهای آینده مشخص خواهد شد.
   خداوند بهترین یار و یاور، بهترین راهنما برای بندگان خودش هست و این رو بارها و بارها به ما ثابت کرده است.

 2. سلام به شما
  میخواستپ بگم که منم یک چند وقته که خیلی درگیر خداشناسی شدم و از اون روز خیلی خواب های عجیب و غریب دیگه دیدم که کلافم کرده
  راستش من هم این چندوقته چندبار خواب عقد کردن دیدم در صورتی فعلا سنم به این چیز ها نمیخوره،دیدم که به یک نفر گفتین که خوابش مشکوکه،الان من خیلی ترسیدم،میشه کمکم کنید

  1. سلام به شما مائده عزیز.
   مشاهده خواب عقد کردن در خواب، به معنی عهد بستن با خود و یا کائنات برای ایجاد تغییرات مهم و اساسی در زندگی و یا مسیر معنوی است.
   تعبیر خواب شما هم همین است. شما هر زمان که این خواب رو میبیند، احتمالا قبلش به خودتون و یا خداوند قول هایی رو دادید، از این رو این رویا رو مشاهده کردید و به معنی پذیرفته شدن درخواست شما هست.

 3. سلام خسته نباشید من خوابی که دیدم رو براتون فرستادم ولی هنوز تعبیر نکردینش .من خواب دیدم که جایی بودم که یهو افتادم داخل گل ولایی که خیلی چسبناک بود وهر لحظه داشتم بیشتر داخلش فرو می رفتم طوری که نصفه بیشتر بدنم داخل گل فرو رفته بود شبیه باتلاق بود یه چهره آشنا دیدم ازش خواستم بهم کمک کنه گفت دورو برت پر گل هست من نمی تونم بهت کمک کنم دیگه احساس می کردم دارم می میرم بعدش دیدم دارم از یه چشمه زلالی آب می خورم وخیلی خوشحالم واصلا متوجه نشدم چه جوری از اون گل ولای در اومدم ونجات پیدا کردم وکنار این چشمه هستم .لطفا این خواب روهم برام تعبیر کنید چند وقت پیش خواب دیدم من ودخترم توی یک ماشین سواری نشستیم وراننده اون ماشین داره ما رو از یه جاده خیلی خیلی تاریکی که فقط با چراغای ماشین روشن بود می بره من خیلی ترسیده بودم بعد دیدم اون فرد اصلا به ما کاری نداره فقط داره ما رو جایی می بره با دخترم خواب افتادیم وقتی چشامو باز کردم دیدم صبح خییلی زده ماشین وایستاده واز اون فرد هم هیچ خبری نیست اون آقا رو من فقط یکی دو بار انگار جایی دیده بودمش .ببخشید خستتون کردم لطفا این خواب رو هم برام تعبیر کنید ممنون .خواب دیدم جایی هستم نمی دونستم اینجا کجاست دیدم یه نفر داره منو راهنمایی می کنه و می گه دنبالم بیا هر چی جلوتر می رفتم می دیدم یه مکان مقدس شبیه مسجد یا حرم هستش هیچکس دیگه اونجا نبود یه دفعه رسیدم به یه ضریح که با پارچه سبز پوشیده شده بود فقط یه گوشش باز بود ودیده میشد اون فرد همونجا ایستاد ومن روبه روی حرم روی زمین در چند قدمی ضریح در حالت سجده داشتم زار می زدم اونجا حرم امام حسین (ع)بود .

  1. سلام به شما مهلا عزیز
   شما یک خواب صادقه رو دیدید. در رویای اول دیدن اینکه در جایی گرفتار شدید و گل هایی اطرافتون هست، بسته به حال فعلی شما داره.
   احتمالا در مشکلاتی فرو رفتید، اما جای نگرانی نیست، اعمال زیبای شما باعث میشن که بدون هیج زحمتی از این رنج خارج بشید.
   در مورد خواب دومم هست باز اشاره به زندگی شما داره. شاید الان زندگی شما کمی تیره و تار باشه ، اما مسیر درست رو طی کنید. از این مسیر درست خارج نشید، چون دارید به بهترین جاها هدایت میشید که دیدن حرم امام حسین ع داره همین موضوع رو تعبیر میکنه.

 4. سلام اقا شهاب من یه دختر چهار سال و هشت ماهه دارم، چند روز پیش صبح ساعت شش صبح با صدای ما بیدار شد، خیلی خوشحال بود،گفت خواب دیدم با خدا حرف میزدم و خدا شبیه ماه بود، به خدا گفتم می خوام برم زمین پیش مادر و خواهر کوچولوم، خدا گفته برو از فرشته ها بپرس، اونا هم بهم گفتن بیا باهم بازی کنیم،و داشتم با فرشته ها بازی می کردم که شما منو بیدار کردید، از دخترم پرسیدم چجور رفتی پیش خدا، گفت پرواز کردم، البته یبار هم بهم میگفت مامان من خیلی توی خواب پرواز می کنمو از اون بالا زمین رو می بینم شهرها ساختمونها، نظرتون راجب خواب دخترم چیه؟

  1. سلام به شما آنیتا عزیز.
   اینگونه رویاها در دوران کودکی بسیاری از ما دیده میشه. کودکان تا سن نوجوانی چون دل صاف و یکرنگی دارن، خواب های روشن و صادقه ی بسیاری، البته در حد تعبیر ذهن کودکانه خود می بینند. درست به مانند خوابی که دختر شما دیده.
   این جای نگرانی نداره، جای خوشحالی هم داره. همین ها کودک شما رو کنجکاو میکنه که بیشتر پیگیر جریان خدا و فرشته ها باشه، شما هم گه گداری بهش یاد آوری کنید که چه رویایی رو دیده تا در سنین بالاتر فراموشش نشه. با تشکر.

 5. سلام آقای دلفان، ببخشید که دوباره سوالم رو تکرار می کنم، من چند سال پیش گناهی رو مرتکب شدم که به واسطه اون گناه به یک نفر به طور واضح ظلم کردم، ولی نه اونموقع تونستم و نه بعدها، که از اون شخص حلالیت بطلبم، دیگه هم هیچ موقع اون آدم رو نمی بینم، من از اون گناه توبه کردم، البته زمان خیلی زیادی طول کشید تا تونستم خودم رو ببخشم،خیلی گریه کردم و با معبودم راز و نیاز کردم، از جهل خودم حسرت خوردم، بعد از اون قضیه، چند بار تا حالا خواب اون آدم رو دیدم، که باهاش دوباره خیلی معمولی ارتباط دارم، بار آخر به من می خندید و من توی خوابم احساس می کردم بالاخره من رو بخشیده، به نظرتون آیا معنی خوابم همینی هست که به وضوح دیدم یا اینکه بازیه ذهنم هست این خواب؟

  1. سلام به شما زهرا عزیز. رویای شما داره میگه که اون شخص شما رو بخشیده و از آنجایی که شما دیگه به اون شخص دسترسی ندارین، دو کار رو باید انجام بدین. ابتدا هم از خودتون معذرت خواهی کنین و هم از آن شخص در دل خودتون معذرت بخواین. و مورد دوم اینکه توبه کنید دوباره مشابه چنین اشتباهی رو در زندگی تون انجام نمیدین و این مورد برای شما یک درس بسیار بزرگ بوده.

 6. باسلام
  من بارها حین مراقبه بوضوح گنبد و مناره مسجد را میبینم.البته نماز نمیخونم.حدس خودم اینه که دعوت به نماز باشه.نظر شما چیه؟
  سپاس فراوان

   1. ممنونم جناب شهاب
    و چند مورد دیگه که برام پیش اومده
    بارها و بارها حین مراقبه چهره آقاى خمینى را میبینم ولى هرچى فکر میکنم ربطش را با زندگیم پیدا نمیکنم.
    چند تجربه دیگه هم خواستم با شما در میون بزارم که براى خودم بسیار دلنشین بود
    ١)چند شب پیش که قبل خواب چشمم را بستم بوضوح مسجدو مناره آبى رنگ دیدم و ندایى از درون بهم گفت مسجد جمکران و جعه شب هم بود.نظرتون چیه؟؟؟
    ٢)سوره کوثر را چند روز بارها و بارها خوندم.شب که چشمم را بستم و خوندم یه رودخانه بسیار بسیار زلال دیدم.و درختهایى که بسیار بسیار سبز بودن.یه منظره مجازى غیر قابل وصف.به نظرتون اون خود چشمه کوثر میتونسته باشه؟
    ٣)من همیشه دوست دارم خدارا با اسم” یا نور” صدا بزنم و خیلى دوست دارم چهره خودم نورانى باشه.دیشب که چشمم را بستم یه پنجره دیدم و نور خیلى زیاد که به صورتم تابید.خداراشکر میکنم.تجربه عااالى بود.
    ۴)حدود یه هفته پیش خواب دیدم توى خواب عید قربان بود.صداى مسجد و حال و هواى عید قربان را کاملاً توى خوابم احساس کردم.به نظرتون معنى ش چیه؟
    ۵)من از کمک فرشته ها خیلى استفاده میکنم.اونا قبل خواب وقتى چشمم رامیبندم بارها شده کلمه “الله”و “خدا” را بهم نشون میدن.
    اینا همه درحالى اتفاق افتاده که من حتى عکسى از این مناظر ندیدم و بهشون فکر هم نکردم.
    نظرات شما را میشنوم
    ممنونم از صبورى شما
    ممنونم که پیام قبلى م را خیلى زود پاسخ دادید.
    درپناه حق

    1. سلام به شما راحیل عزیز، تمامی این تجربه ها، تجارب با ارزشی هستند و جز رویاهای بی محتوا نخواهند بود. در مورد خواب اول، هدف از دیدن جمکران، بعنی بالا رفتن مقام معنوی شما.
     خواب دوم شما دیدن رودخانه بسیار زلال؛ دلیلی بر روشنی دل شماست، درختان سبز دلیل بر پاکی شما و همچنین خواندن سوره کوثر رو ادامه بدین.
     سوم: شما هر طور که دوست دارین خدارو صدا کنید و خداوند به مانند نوری در وجود تمامی ما انسان ها حضور داره .
     چهارم: یک تجربه زیبا بوده
     پنجم: فرشته ها از شما میخوان توکل خودتون رو به خداوند بدید و سعی کنید ارتباط عمیق تری بین خود و خدا ایجاد کنید.

   2. ممنونم از شما
    بسیار بسیار ممنونم
    جناب شهاب در مورد دیدن تصویر آقاى خمینى چطور
    شاید ده بار هنگام تمرکز ایشان را دیدم.
    خودم هیچ ارتباطى پیدا نمیکنم.
    نظر شما چیه؟
    سایه تون مستدام

    1. در مورد رویایی که در مورد آقای خمینی دیدین، باید خودتون کمی تفکر کنید. ببینید چه ارتباطی هست . شاید شما در مورد ایشون و راه ایشون دارین قضاوت ها میکنین و یا … این سوالی هست که باید خود شما پاسخ بدین.
     اگر این طور هست، باید این مورد رو اصلاح کنید.

 7. سلام مجدد و عرض ادب،
  آقا شهاب ۲ تا خواب هست که میخواستم خواهش کنم اگر به نظرتون معنی دارن لطف کنید معنیشون رو بگید،
  ۱-یه بار خواب دیدم تو یه جایی مثل معابد شرقی هستم (تا حالا در واقعیت چنین جاهایی نبودم ) ،خیلی شلوغ پلوغ بود و صدای همهمه شدیدی می اومد،من آدمهای اطراف رو نمیدیم ولی خیلی طبیعی حس میکردم که کلی آدم در اطرافم در حال رفت و آمد و جنب و جوشند،بعد یهو دیدم یکی از استادام (که اون موقع به نظرم می اومد استاد معنوی هستند،ولی بعدها نظرم عوض شد) کنارم ایستاده، با دستش به آسمون اشاره کرد،همینکه سرمو به سمت بالا چرخوندم یهو همه صداها کامل قطع شدند و سکوت محض شد،بالای سرمون یه چیز خیلی خیلی بزرگ گرد( شبیه بشقاب پرنده) تو آسمون بود که آسمونِ کل اونجا رو پوشونده بود.بقیه اش رو یادم نمیاد.اون موقع که این خواب رو دیدم همش احساس میکردم تعبیر داره،چون یه حالت خاصی داشت این خواب و توش چیزایی بود که اصلا تو ذهن من نبودند(مثل معبد و بشقاب پرنده)،ولی نمیتونستم تعبیرش کنم. به نظرتون تعبیری داره؟

  ۲- چند سال پیش شخصی رو دوست داشتم و حدود ۲سال پیش خیلی خوب همه چی رو تموم کردیم. چند روز پیش خواب دیدم با اون شخص عقد کردم!دستش رو گرفته بودم و لمسش می کردم،ولی هیچ حس خاصی به اینکه باهاش عقد کرده بودم نداشتم ،هیچ خوشحالی یا شوقی وجود نداشت ،فقط خیلی منطقی به حل مسایل مختلف بعد ازاین قضیه فکر میکردم و فکر میکردم حالا باید چیکار کنیم. این خواب هم خیلی خیلی واقعی به نظر می اومد، یه حس غریبی توش داشت که همش فکر میکنم یه معنی پشتشه. نظر شما چیه؟

 8. سلام وقت بخیر من به پیشنهاد شما کتاب صوتی نیروی حال رو خریدم و مدام گوش میدم .به کالبد درونم زیاد راه پیدا نکردم ولی خیلی سعی میکنم فکرم رو کنترل کنم مثلا اخیرا یه خرج سنگین ماشبنم آورد ولی از این بابت با کنترل ذهن خودم که هیچ بقیه رو هم آروم میکردم. مراقبه های کوتاهم دارم اوایل خوابای خوبم میدیدم ولی چن شبه خوابام خیلی آشفتس از همون شب که با گوش دادن به کتاب نیروی حال میخابم مساعلی که با کنترل ذهن و سپردن به خدا و فرشتگان ، دیگه بهشون فکر نمیکنم تو خواب سراغم میان. شب تا صب هف هشت بار از خواب میپرم دارم اذیت میشم باید چکار کنم. ممنونم از توجهتون و ایکاش پیامم رو جواب بدین

  1. سلام به شما مریم عزیز.
   ابتدا اینکه شما از طریق ایمیل هم میتونید با ما در تماس باشید …
   دوم اینکه این طبیعی هست.
   شما با گوش دادن به کتاب نیروی حال، در حال شناخت خود و نقاط ضعف خود هستید.
   طبیعتا، ذهن از این شناخت هراس داره، چون داره چیزایی رو در خودش کشف میکنه که نا شناخته بودن تا دیروز.
   از این رو این آشفتگی طبیعی هست و پیش زمینه آگاهی. مطالب نیروی حال رو بخونید. اما به خودتون فشار نیارین. اصلا هم نباید با خود و ذهن خود درگیر بشید.

 9. سلام آقا شهاب.من نزدیک یازده ساله خوابهای الهی میبینم وهمیشه خواب امامان رو میبینم که چندوقتی میشه با سایت شما اشنا شدم و متوجه شدم این خوابهام اساتید رویا هستن که به شکل امامان من میبینم و بهم کمک میکنند اقا شهاب همیشه خواب حضرت علی رو میبینم بهم لبخند میزنه ,بهم پارچه داده و حتی باهام صحبت کرده و حتی تو اون دفعه قبلم بهتون گفتم بهم نامه داد ولی نمیدونم چرا من نمیتونم باهاشون صحبت کنم بارها شده دوس دارم داد بزنم بگم یا مولا علی کمکم کن حرفای دلمو بگم ولی نمیتونم فقط نگاشون میکنم و بسیاردر خواب هوشیارم .انگار ک در برابرشون لال میشم و میدونم و حس میکنم ک از حال و روز من خبردارن و واقعا نمیدونم چکار کنم بتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم و حرف بزنم .اگ امکان داره راهنماییم کنید

  1. سلام به شما سا
   را عزیز.
   همین که امامان رو در رویا می بینید، همین که اونارو به درستی در خواب می بینید و در برابرشون قرار میگیرید خودش نشان از مراتب بالای شما و پاکی و صفای باطن شما انسان گرامی داره.
   اینکه در برابر این عزیزان ساکت هستید به این علت هست که اونا مقام و منزلت بسیار بالایی رو دارند و نه تنها شما بلکه ما هم با دیدن اونا چیزی جز سکوت نمیتونیم اختیار کنیم…
   هر چه بیشتر رشد کنید ، این مورد کم کم برطرف میشه.

 10. باسلام ایاخودهیپنوتیزمی برای بدن ضرر دارد و ممکنه که باعث بشه اجنه از انرژیمون استفاده کنن؟

  1. سلام به شما مریم عزیز. بله خود هیپنوتیزمی ، میتونه دارای ضررهایی باشه. چون در زمانی که شما هیپنوتیزم میشید کالبد های شما اسیب پذیر خواهند بود. در نتیجه خطراتی هم وجود داره

 11. سلام واقعا ممنونم از مطالبتون من تازه با این سایت آشنا شدم مشغله ذهنیم بابت مساعل زندگی زیاده کاش منم این تجربیات قشنگ رو داشتم?البته تجربیات قشنگ داشتم ولی خیلی وقت پیش…خواهرم خواب دیده که من از یک رودخونه رد شدم همشون فکر میکردن غرق میشم ولی وقتی اونطرف رود میرسم صداشون میزنم که شمام بیاین اونام ترسشون میریزه میخان رد شن که از خواب بیدار میشه این خواب تعبیر خاصی میتونه داشته باشه؟

  1. سلام به شما مریم عزیز.
   این خواب یک تجربه زیبا در رهایی از ترس های حاکم بر ما است.
   خواب خواهرتون نیمه کاره تموم شده.
   اما برای خواهرتون نشان از این است که در مواقع سخت به شما باید اعتماد کنند.

 12. سلام شهاب جان
  من فقط می خواستم یه سایتی رو معرفی کنم که در خصوص همین موضوعات مطالب جالبی رو نوشته برای همین دیدم گفتم بهتره این سایت رو با دوستان عزیز هم به اشتراک بگذاریم.
  اینم آدرسش:
  http://ghodrat-hay-nahofte.rozblog.com
  شهاب جان اگه دوست داشتید این نظر رو بگذارید باشه و یا حذفش کنید به هر حال ببخشید که مزاحم شدم و بی اجازه تبلیغ یه سایتی رو کردم.

 13. بنام خدا
  سلام
  خدایا شکرت,اینجا عالیه,شاید۷_۸سالی باشه که دنبال جواب سوالهام بودم,اما هیچوقت به جواب ها نمیرسیدم,اینجا جواب سوالهامو پیدا میکنم و از خداوند خیلی خیلی متشکرم که منو با اینجا اشنا کرد.
  از زحمات گرانقدر شما ممنونم.سلام برشما

 14. سلام و روزتون خوش،
  جناب شهاب یه خوابی هست که من هرچند وقت یک بار میبینم،فقط لوکیشن ها و آدمهایی که تو خواب هستن عوض میشن،دیشب هم دیدمش،خواب میبینم باردار هستم و فقط چند ساعت مونده بچه م رو به دنیا بیارم،کاملا حالات و سنگین بودن به آدم باردار رو تو خواب حس میکنم، بارها خوابی با این مضمون دیدم و همیشه هم در آستانه زایمان هستم،حتی پیش اومده خواب تا جایی پیش رفته که همون موقع بچه داشته به دنیا می اومده ولی همیشه قبل از به دنیا اومدن بچه ،خواب تموم میشه و بیدار میشم. تو این خواب ها هیچ وقت مردی به عنوان پدر بچه وجود نداره ،حتی یه بار تو یکی از خوابها استرس داشتم که پدرش کیه و باید به بقیه چی بگم؟! اینم بگم که من مجردم و علاقه خاصی هم به بچه دار شدن و ازدواج و اینطور مسائل ندارم و این موضوعات اصلا تو ذهنم نیستن و نمیدونم چرا این مضمون رو خواب میبینم. ببخشید توضیحم طولانی شد .
  ممنون میشم اگر به نظرتون این خواب تعبیری داره بگیدش، مرسی:)

  1. سلام به شما ستاره عزیز.
   این خواب ، به این معنی است که شما فاصله ی بسیار کمی تا آغاز خود شناسی و یا سلوک معنوی خود دارید.
   که به دلایلی که باید روش صحبت بشه نمیتونید مراحل رو کامل کنید. این نشان از ضعفی در شما هست که باید حل بشه تا این کودک ، که همان من حقیقی شما هست، بیدار و متولد بشه.

   1. از پاسخگوییتون بسیاااااار ممنونم جناب شهاب. نظرتون رو که خوندم وجودم پر از شادی شد و آرزو کردم نظرتون صحت داشته باشه.
    اینکه گفتید به دلایلی که باید روش صحبت بشه نمیتونم مراحل رو کامل کنم و ضعفی در وجودم هست که باید حل بشه. میتونید راهنماییم کنید که این ضعف یا ضعف ها رو چطوری باید پیدا کنم؟ تا بعدش سعیمو بذارم برای حلشون.
    مرسی از زمان و توجهی که میزارید

    1. سلام به شما ستاره عزیز.
     ضعف های خودتون رو بنویسید. یک به یک نوشته بشه. مثلا اینکه شما خشمگین هستید. ناراحت هستید. از دیگران کینه به دل دارید. تنبل هستید و …
     بعد برای هر مشکل راه حل های مناسب رو پیدا کنید و اصلا در این کار عجله نکنید.

 15. سلام.ممنون از مطلب زیباتون خیلی به اطلاعاتم اضافه کرد.من یک بار خواب دیدم که خدا اومده رو زمین.مردم صف بسته بودن که خدا رو بغل کنن.منم رفتم جلو.نوبت به من که رسید دیدم خدا شبیه یه زن عرب شده که نقاب به صورتش زده و حجاب داره.چشماش خیلی قشنگ بودن و معصومیت توش دیده میشد.خواستم بغلش کنم که دیدم سرشو به نشانه منفی تکون داد و با چشم های پر از اشک و غمگین بهم نگاه کرد.خیلی دلم شکست.خواستم به زور بغلش کنم که چندنفر جلومو گرفتن ولی من داد می زدم چرا نه؟چرا؟ بعد از خواب بیدار شدم.خواب من شیطانیه؟ من تو اینترنت مطالب دیگه ای هم خوندم.میگن خدا به خواب بندگانش نمیره.و اگرهم کسی خواب خدا رو ببینه حتما تصور ذهنی خودش از خدا بوده که دیده یا شیطان بوده که به خوابش رفته.حالا خواب من کدوم یکی از خواب هاییه که توضیح دادید؟بعد از دیدن این خواب خیلی پریشان شدم لطفا جواب بدید

 16. سلا م اقا شهاب من خواب امام رو دیدم تو قسمت پرسش وپاسخ ب شما گفتم وتعبیرش هم خواستم ولی شما میگین ب کسی نگین دیگ اون جور خوابارو نمیبینم میشه نمایشش ندین؟ممنون

  1. گفتن اون خواب ، اشکالی نداشت فرناز عزیز. خوابتون رو تایید کردم، نظر خودم رو هم براتون نوشتم.

 17. سلام
  من تا حالا چند بارخواب نوزاد دیدم که تو خواب هیچکدوم بچه خودم نیستن ولی من تو خواب خیلی مراقبشون هستم و اولین بارم که خواب نوزاد دیدم خواب دیدم که مامانم یه نوزاد بغل من میده می گه مراقبت از این نوزاد بر عهده تو هستش حتی یک بارم خواب دبدم که تو یه جایی شرکت مانند بود ۲-۳ تا مرد دو تا نوزاد بهم میدن و بهم می گن که نگهداری این دو تا نوزاد با تو هستش .
  من خودم مجردم و بچه ای ندارم معنی تکرای این خواب ها چی هست ؟

  1. سلام به شما طناز عزیز.
   اگر خواب می دیدید که نوزادی دارید که برای خودتون هست ، به این معنی میشد که بُعد معنوی شما در حال پیشرفت و بزرگ شدنه و باید به خوبی مواظب خودتون باشید.
   اما زمانی که نوزادان دیگر رو به شما میدن. ب این معنی هست که شما نسبت به تکامل دیگران یا وظیفه ای دارید و یا مرتبط هستید . حالا شما برای ما بگید. آیا در زندگی شخصی و اجتماعی و یا شغلی شما، موضوعی هست که به دیگران مرتبط باشه و شما درش دخیل باشی و ربطی به معنویت داشته باشه ؟ ؟ ؟ ؟

 18. سلام دوست عزیز شهاب
  الان ساعت تقریبا از یک گذشته و من محو مطالب شما شدم و فقط اشک میریختم!یکسری مطالب که هیجای دنیا نمیتونستم پیداشون کنمو بفهمم شما امشب برای من اشکار کردید ومنو کمی به جلو بردین…ممنونم از زحماتت و اطلاعاتی که در اختیار ما میزاری..فقط این سوال در طی این مطالعات همش تو ذهنم بود که شما این مطالبو چکیده ای از کتابها برای ما میزارید؟ یا به خودآگاهی نسبی رسیدید..
  در ضمن نتونستم بیشتر دو سه تا بیشتر از پستاتونو بخونم ولی از فردا حتما ادامه مطالب رو میرم…
  ممنون میشم جوابمرو بدید
  با تشکر فراوان

  1. سلام به شما دوست عزیز.
   تقریبا میشه گفت ۸۰ درصد مطالب وب سایت از تجربیات شخصی بوده و البته هر انسانی به مطالعه و کسب دانش بیرونی هم لازم داره که من هم در ابتدا از مطالعه کتاب های متفاوت و سپس بیشتر از تجربیاتی که به صورت ذهنی و درونی کسب کردم مطالب رو مینویسم. تا اونجایی هم که شده ، سعی بر این بوده که مطالب بر طبق سلیقه ی ذهنی من نباشه. بلکه طبق آنچیزی باشه که ما به اسم حقیقت و واقعیت های یک جامعه و یک انسان میشناسیم باشه. امید که مفید باشه براتون. سوالات خودتون رو همیشه میتونید با ما در میان بذارید.

 19. با سلام ببخشید من یک سوال دور از موضوع بحث دارم و اینکه آیا کتاب چهل دیدار خدا مراد شخصیت های داستان اش واقعی هستند و آیا شما شخصیت های داستانش را میشناسید و اینکه اگر کتاب دیگری درباره خود شناسی مانند هیمن کتاب دارید معرفی کنید تو کتابخانه تون گشتم مثل این کتاب رو نتونستم پیدا کنم.
  ببخشید که سوال زیاد پرسیدم اگه قابل دونستین جواب بدین.

  1. سلام به شما حسین عزیز.
   شخصیت های کتاب خدا مراد مانند یک افسانه هستند اما مهم داستان و آموزه های این کتاب هست.
   و اینکه شما چقدر به این اموزه ها جامع عمل می پوشانید.
   کتاب دیگری به شما معرفی نمیشه دوست عزیز.

 20. سلام آقا شهاب خوبید
  من رو در تعبیر خوابم لطفا کمک کنید

  خواب دیدم در جایی مثل حسینیه یا مسجد یا جای زیارتگاه بودم ولی کمی هم مثل کلاس درس بود
  اونجا خالی شد و فقط به جز من دو دختر که دوقلو بودند و مادرشون و زن دیگری اونجا بود
  من پرسیدم همه رفتن اون ها گفتن بله همه رفتن جز ما چهار نفر موندیم چون می دونستم انسان نیستند کمی احساس نا امنی کردم که انسانی اونجا نیست من توی خواب مشکل اعتماد به دیگران دارم و کمی هم نیمه هوشیار بودم
  بعد با یکی از اون دخترها کمی صمیمیتر بودم اون پیشم نشست و گفت اون فایلی که برات فرستادم و روضه عربی حضرت عباس بود برام بفرستش دلم برا شنیدنش تنگ شده بعد یه چیزی مثل یه تلویزیون خیلی بزرگ یکی از صحن های امام رضا نشون داد که اونجا عزاداری امام حسین بود اون دختر با شوق نگاه می کرد
  بعد به من گفت تو واقعی هستی ? من گفتم آره با شک گفت واقعا تو واقعی هستی پس چرا اینجوری هستی مادرش گفت آره این یه انسانه مثل ما نیست و واقعی هست بعد مادرش به من گفت تعجب دخترم به خاطر اینه که تو گلوت طلا است
  اون گفت دوره بچگیت یه قطعه طلا خوردی و اون داره حرکت می کنه و خطرناک شده باید جراحی کنی وگرنه ممکنه بکشتت
  و بعد با گفتن حرف اون من یه گوشواره حلقه طلای کوچیک رو تو گلویم دیدم
  من گفتم یعنی باید گلویم ببرم نمی خوام و توی دلم گفتم چه خوب تو جوونی می میرم
  اون گفت من برات سجاده پهن می کنم و بعد سه تا سجاده تو دیوار دیدم هر سه سفید که با نخ طلایی روش نوشته بود یکیش نوشته بود القدوس یکی دیگه نوشته بود قدر من گفتم باید بگی ذوالقدر این ها اسامی خدا است القدوس و ذوالقدر و اونم گفت آره درست می گی سومین سجاده در مورد امام حسین بود که شاید دعایی بود
  آقا شهاب من می خوام بدونم تعبیر این خواب چیه بخصوص که زنه گفت باید جراحی کنی
  هیچ وقت من در دوران کودکی چیزی قورت ندادم که الان عود کرده باشه و نمی دونم مفهوم خوابم چی بوده
  ضمنا تازگی ها در گلویم احساس بیماری می کنم
  نمی دونم چون اون زن هم گفت گلوت گفتم شاید ربطی داشته باشه
  مرسی از همیاری شما

  1. سلام قطره باران عزیز.
   مثل همیشه خواب هات عالی بودن و پر بار.
   از اون اسامی در ذکر ها و نیایش هات استفاده کن.
   یه آزمایش تیروئید هم بده، و به دکتر بگو میخوام ببینم تو گلوم توموری چیزی نباشه. یه ازمایش بدم. اون ازمایش رو بده مشخص میشه. ان شاللله

 21. با سلام . راستش خواهرم چند وقت پیش خواب دید من با یک پادشاه ازدواج میکنم .میشه ازتون بپرسم معنی این خواب چیه

  1. سلام به شما سارا عزیز. این خواب معمولا ب این تعبیر خواهد شد که ملک و یا اموالی و یا جاه و مقامی رسیدید. هم میتونه معنوی باشه و هم دنیایی.
   شاید بگید الان به من هیچی نرسیده. اما یقین بدونید شرایطی برای رشد معنوی و یا مادی شما فراهم میشه که باید این نشانه ها را ببینید و اون ها رو دنبال کنید.

 22. سلام و عرض ادب
  دیشب یه خواب دیدم
  خواستم خواهش کنم اگه امکانش هست تعبیرش را بهم بگید؛ممنون میشم
  ??????????
  راستش من در زمینه انجام شغلم(معلمى) خیلى سعى میکنم وجدان کارى داشته باشم و خدمت صادقانه ارائه بدم تا حدى که خودم را فداى این شغل کردم.
  على رغم حقوق واقعاً ناچیز.چون معتقدم روزى از نزد خداست و اصطلاحاً ?هو الرازق?
  البته که میدونم تا این حد فداکارى هم درست نیست اما از اونجاییکه کمالگرا هستم،به سختى،خودم از کار خودم راضى میشم و در نتیجه،این شدت از حساسیت براى ارائه خدمتِ بهتر،على رغم ناملایماتى که میبینم،گاهى آزرده خاطرم میکنه،البته که هرگز ناامید نمیشم چون بشدت معتقدم خدا میبیند و
  دیشب خواب دیدم وسایل محیط کارم را که مرتب میکردم،چند تا مهرِنماز بزرگ و چند تا تسبیح هم توى وسایلم بود.مطمئن هستم خواب ذهنى نیست.
  ?????????
  برداشت خودم:
  خدا میخواد بهم بگه این کار هم به نوعى ذکر و تسبیح من هست و عبادته.
  تعبیر شما چى هست؟؟؟
  ?????????سپاسگزارم

 23. سلام آقا شهاب من در حالتی بین خواب و بیداری دو پروانه دیدم به رنگ بنفش که دور هم می چرخیدند
  و یک پرنده سبز رنگ که اگه اشتباه نکنم کبوتر به رنگ سبز بهاری بودش
  خواستم بدونم این ها مفهومی هم دارند ?
  مرسی ممنون

  1. سلام به شما قطره باران عزیز.
   این خواب ها بیشتر معنی شعف رو دارن ، تجربیات زیبای معنوی ، یک تجربه هستند برای دیدار های بیشتر. نمیشه تعبیری رو برای این نوع رویداد ها به کار برد.
   تجربه ی شعف و یا یک شکوه رو شاهد بودید.

 24. سلام آقا شهاب
  من دیگه اعصابم خرد شده
  من تو خواب تا یه ذره هوشیار می شم موجودات منفی طرفم میان
  امروز ظهر یه زن که می دونستم جن هست اومد طرفم ازش فرار کردم بعد گفتم چرا فرار بزنمش من که می دونم خوابم از موضع قدرت باهاش برخورد می کنم
  بعد رفتم زدم تو صورتش موهاشم کشیدم تو شکمشم مشت زدم اون اصلا منو نزد ولی همینجور بهم نزدیک می شد اولش با قدرت می زدمش ولی ذره ذره تحلیل می رفتم و زورم کم تر می شد و می گفتم ای خدا کاش قبل از خواب آیته الکرسی خونده بودم بعد سوره حمد خوندم ولی زورم بش نمی رسید اثر نداشت دیگه آخرش مغلوب شدم
  آقا شهاب من چه مشکلی دارم که اینا دست از سرم برنمی دارن بهشونم فکر نمی کنم
  چرا تا من تو خواب هوشیار می شم تمام انرژیم باید صرف مبارزه با اونا بشه
  اساتید هم طرفم نمیان تا زمانی که تو مبارزه پیروز نشدم اصلا عمدا میان که نزارن من برم
  ولی حتما من یه مشکل دارم که اینقدر اینا اذیتم می کنن
  امروز ظهر به طرزی مغلوب شدم که اعصابم بهم ریخت
  مگه بقیه هم تو هوشیاری تو خواباشون از این مشکلات دارند ?
  یعنی من به جای اینکه چیزی یاد بگیرم چیزی جدید تجربه کنم همه انرژیم صرف مبارزه می شه
  لطفا بگید چه کنم تو خواب فایده نداره همه راه ها امتحان کردم می خوام تو بیداری راه حل بدید کاری که تو بیداری باعث بشه تو خواب دیگه جرات نکنن بهم نزدیک شن
  مرسی از همفکری همیشگی شما

  1. سلام به شما قطره باران عزیز.
   در بیداری ایمان رو تقویت کنید. نماز خواندن را. قران خواندن را.
   این سه عامل باعث قدرت شما میشن.
   از این ها هم نترسید. تو فکر این ها هم نباشید. باید به مرحله ای برسید که دیگه از این موضوعات ترسی نداشته باشید و زور اون ها به شما نرسه. این هم بخشی از همون راه خود شناسی هست. نگران نباشید. این هم بخشی از اموزش هاست.

  2. وقتی این کامنت رو خوندم یه سوالی برام پیش اومد.من برعکس قطره باران وقتی هوشیار نیستم همش باید از چیزای ترسناک و تاریک توی خواب فرار کنم و معمولا هم پاهام سست میشن و نمیتونم فرار کنم و از خواب می پرم. اما وقتی هوشیار میشم دیگه هیچ چیز بد یا ترسناکی نمی بینم.تا حالا سه بار هم تونستم خوابم رو کنترل کنم.این نشان دهنده چیه؟شما به قطره باران گفتید قرآن بخونه نمار بخونه و ایمانش رو تقویت کنه تا بتونه به موجودات منفی توی خوابش غلبه کنه.حالا این ک من وقتی هوشیار میشم هیچ چیز بدی طرفم نمیاد یعنی ایمانم قویه؟چون خودم اینطور حس نمی کنم با اینکه نماز میخونم.

   1. سلام به شما مینو عزیز.
    ابتدا اینکه خودتون رو هیج وقت کم ندونین.
    هر انسانی اجر و منزلتی داره نزد خداوند. چه انسان خوب و چه انسان بد.
    اینکه چیزی طرفتون نمیاد، به خاطر آگاهی شماست. هر چه در بیداری انسان اگاه تری باشید در رویا هم اگاهی شما بالاتر خواهد رفت

 25. سلام آقا شهاب
  دیشب یک خواب ترسناک و عجیب دیدم که البته الان که بهش فکر میکنم خنده دار است. و خب راستش خیلی دلم میخواهد بدونم چه معنی میدهد با تشکر
  دیدم یک نفر میخواهد من را بکشد خیلی واقعی بود و اصلا هم چیز عجیب و غریبی در آن اتفاق نیافتاد فقط نمیدونم چرا میخواست من را سر ببره اول از گلو (تیزی چاقوش را حس کردم ولی بعد منصرف شد تا از پشت سر از گردن من را ببره راستش بعدش را دیگه نفهمیدم فقط چون نمیتونستم از دستش فرار کنم دیگه در لحظاتی که فکر میکردم لحظات آخر عمرمه دیگه به سرنوشتم راضی شده بودم و از مرگ نمیترسیدم البته میدونم که خوابم ادامه داشت اما هرچی فکر کردم بعد از آن لحظه دیگه یادم نمیاد شاید از ترس فراموش کردم.

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   این هم یک مدلش هست دیگه . خواب های بدون تعبیر و بی اساس.
   که بیشتر میشه نامش رو کابوس گذاشت.
   چیز خاصی نیست. فراموشش کنید. معمولا زمان هایی که مشغله فکری های زیادی داشتیم و یا اون روز قرص مسکن قوی استفاده کردیم این خواب ها دیده میشن.

 26. ی خواب تکراری ام چندماهه پنج شیش باردیدم…خواب دیدم که تصمیم میگیرم برم زیارت امام رضاسوارهواپیمامیشم میرسم فرودگاه مشهدوباهواپیمابرمیگردم بدون اینکه ازمحیط فرودگاه حتی خارج بشم یاحتی سلامی کنم به امام رضا……….اینم تعبیرش برام مهمه.

  1. سلام به شما الهه عزیز.
   میشه گفت شما تا نزدیک هر چیزی میرید ، اما به یکباره دست از همه چی میکشید.
   ایا این خصلت رو به همراه دارید ؟

   1. درزمینه ی کاریم بله درسته نصفه هرشغلی رورهامیکنم کاراروتاآخرش نمیرم….ولی توزمینه های دیگه نه سماجت شدیددارم حتی اگه نشه دست بردارنیستم …خوب الان یعنی چی؟بااینکه شغل برای من زیادمهم نیست برای همینم تاباب میلم نباشه وسطش رهاش میکنم….آیااین مربوط به شغله یعنی؟

    1. الهه عزیز.
     هر دو مواردی که گفتین کامل نبودن.
     یا کاری رو در وسطش رها میکنین.
     یا هی سماجت میکنین که درست بشه. خب . این درست نیست. صحیح نیست.
     شاید کاری که دارین رهاش میکنین به دردتون میخوره و شاید کاری که دارین سماجت میکنین نباید عملی و انجام بشه.
     بحث رسیدن به یک آگاهی در مورد انجام کار ها هست.
     کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئیو در این زمینه میتونه شما را راهنمایی کنه که بتونید متوجه بشید کدام کار باید انجام بشه و کدام یک نشه.
     این موضوعی نیست که ما بخوایم باهاش درگیر بشیم.
     بلکه باید با یک آگاهی اون رو به انجام برسونیم. سوالی در این زمینه هست بپرسید.

     1. سلام…نه ،سوالی نیست کامل متوجه شدم….(درحال خوندن کتاب کیکیاگرهستم که اگه ابهامم روبرطرف نکردکه چه کاری بایدانجام بشه چه کاری نه حتماازتون میپرسم.

      1. سلام به شما الهه عزیز. در کتاب کیمیاگر دقیقا به مشکلات شما اشاره نمیشه.
       این کتاب داستان زندگی یک چوپان هست و اینکه چطور نشانه ها را دنبال میکند.
       باید با دقت این کتاب رو بخونید و به اخر برسونید و درس لازم رو یاد بگیرید. خواندن این کتاب برای هر شخصی وافعا لازم هست.

 27. باسلام و عرض ارادت
  بزرگوار
  من ظهر که خواستم بخوابم چشمانم را که بستم
  تصویر یه ماه کامل را دیدم و ابرها که از روى اون به آرامى در حال گذر بودند.ماه کامل بود اما ابرها تصویر بخصوصى نداشتند.
  این چه تعبیرى میتونه داشته باشه؟؟؟
  ضمناً هر بار ساعت را نگاه میکنم روى۵۵دقیقه است،یعنى دیروز تقریباً شش تا هفت بار این عدد برام تکرار شد.
  پیام فرشتگان میگه باید شروع به تغییر کنید،دقیقاً نمیدونم چه تغییرى.
  فک کنم باید از خود فرشتگان و اساتید درون بخوام بهم بگن تغییر در چه زمینه اى
  سپاس از زحمات شما?بینهایت سپاسگزارم

  1. سلام به شما مبینا عزیز.
   دیدن ماه ، به این شکلی که شما دیدید نشان از نزدیک شدن به حقیقت ها رو داره.
   یقینا باید به زندگی خود مراجعه کنید. تغییر در مسیر معنوی و خود شناسی و خدا شناسی یقینا در اولویت هست.
   باز هر طور که صلاح میدونید.

 28. سلام مجدد آقا شهاب عزیز .راستش من فکر کردم یادتون رفته .حالا که میبینه این تاخیر عادیه خیالم راحت شد مرسی .

 29. سلام .آقا شهاب من براتون خوابم رو ایمیل کردم ولی جوابی ندیدم .نیشه ایمیلتون رو چک کنید .با تشکر

  1. ایه عزیز. سلام. لطفا برای دریافت جواب ها صبور باشید. من همیشه پست سیستم حاضر نیستم. گاهی جواب ها چند روز طول میکشه تا ارسال بشه. منتظر باشید تا چواب رو دریافت کنید.

 30. سلام مجدد اقا شهاب .راستش خواب من خیلی مفصله و یه راز .تنها رازی که درون وجودمه و به کسی غیر از دوست صمیمیم نگفتم .چون به کسی نگفتم یعنی نمیتونم بگم .فقط این قسمتشو خواستم بدونم که منظور اون زن چی بوده و ..چون با تاکید بهم میگفت که داخل قران ببین اسماالنثی رو میبینی و میگفت یادت نره هیچ وقت این حرفا و پیشگویی های من رو .راستش دلم میخواد خوابمو به طور کامل تعریف کنم ولی اینجا نمیتونم چون همه میبینن .با تشکر

  1. سلام به شما ایه عزیز میتونید در ایمیل خوابتون رو بگید .
   خوابتون + مواردی که مربوط به آن است.

   1. با سلام
    شما میتونید تعبیر خوابمو بگید ؟ خواب دیدم که رفتم به یک شرکت و دو نفر اونجا بودند و پشت اون دو نفر هم کمی نور بود البته نور زیاد شفاف نبود . و من هم همینکه وارد شدم گفتم که برید اون طرف اینجا فقط من هستم که سبزم ، و همزمان با این گفته پشتم یک درخت بسیار سبز و شاداب دیدم .
    البته من قرار بود به اون شرکت برم ، ولی بعد از ۴ روز رفتن به اون شرکت (البته به طور آزمایشی ) منو استخدام نکردند .

    1. سلام به شما شادی عزیز.
     خیری در نرفتن شما به اون شرکت بوده.
     تسلیم باشید. حتما این نرفتن باعث رشد و شکوفایی شما خواهد بود.

 31. با سلام دوباره .راستش خواستم بدونم شما درمورد اسما الانثی چیزی میدونین ؟چند سال پیش خوابی دیدم که خانمی درمورد من یه پیشگویی کردن .بعد به من گفتن اسما الانثی رو به خاطر داشته باش و چندین بار این اسم رو برام تکرار کرد .حالا هر چند وقت یه بار همش این اسم توی ذهنم میاد و رهام نمیکنه .به نظرتون اسما الانثی چیه ؟من اسما الحسنی رو میدونم ولی اطلاعی از این اسم ندارم .اگه میتونین کمکم کنید .با تشکر فراوان

  1. سلام به شما آیه عزیز.
   اسما الانثی به فارسی به معنی نام زن هست.
   حالا به نظر شما نام زن، در رابطه با زندگی شما و آن زمانی که این خواب رو دیدین، چه معنی مرتبطی میتونه داشته باشه ؟!!!

 32. درمورد پیام عدد ۵۵ به سراغ قرآن رفتم و سوره۵۵ ام را نگاه کردم؛”سوره ارحمن” و تکرار مکرر آیه”فَبِأَیِّ آلَاءِ رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ”
  وباید بگم قبلاً این آیه را در طول روزبصورت ذکر بیان میکردم.
  وحالا دوباره بهم یادآورى شد که ذکر این آیه را ادامه بدم
  آیا پیام را درست دریافت کردم؟؟؟

  1. سلام به شما شادی عزیز.
   بله از نظر من شما پیام رو درست دریافت کردید. این ذکر رو ادامه بدید.

 33. باسلام و عرض ادب
  حالت فلج خواب،امروز دوباره براى من پیش اومد و من طبق فرمایش شما شروع کردم به ذکر یاعلى و سوره توحید خوندن و این حالت خواب و بیدار ادامه داشت اما فلج به شدت قبل نبود،پاهام را میتونستم تکون بدم اما دستها را نه.بوضوح نوک دماغ و هاله اى از دستم را میدیم اما هرچقدر تلاش میکردم تکون نمیخورد و نمیتونستم بلند شم.تا اینکه تو حالت بیحسى عکسى از صفحه گوشى ام را دیدم که یه پیام خوانده نشده داشت و گفتم خدایا کمک کن و به من بگو چه پیغامى براى من دارى که بعد چند ثانیه عدد ۵۵را دیدم.این عدد در طول روز بارها و بارها و همین الآن که براى شمامینویسم براى من تکرار میشه و پیامش هم طبق پیام فرشتگان اینه که باید شروع به تغییر کنم.اما دقیقاً تغییر در چه زمینه اى نمیدونم؟؟؟
  لازمه توضیح بدم در این دوبار،جاى همیشگى خودم نخوابیده بودم و هم اینکه با غم و ناراحتى به خواب رفتم.گمان میکنم حالت فلج ناشى از آزردگى روحى ام باشه.نظر شما چیه؟؟؟
  سپاس از صبر و حوصله شما
  سلامت و موفق باشید?

  1. سلام به شما شادی عزیز.
   فعلا نظر خاصی در مورد فلج خواب ندارم.
   یعنی علت قطعی رو نمیدونم چیه.
   اما گمان نمیکنم از ازردگی باشه.
   علت های دیگری هم دخیله حتما.

 34. سلام

  عرض ادب و ارادت
  من در طول روز واقعاً به اندازه یک بشقاب نور را میبینم
  با توجه به اینکه خیلى آدم مذهبى نیستم اما حداقل در روز چند آیه قرآن میخونم؛آیا این موضوع میتونه دلیل معنوى داشته باشه
  اگر بله
  به نظر حضرتعالى پیام این نور چیه؟؟؟
  واقعاً زمان و مکان خاصى نداره و در طول روز بارها برام پیش میاد
  ممنون از پاسخگویى
  ?موید باشید?

  1. سلام به شما مریم عزیز.
   پیام شما کمی نا مفهوم هست.
   به اندازه ی یک بشقاب نور می بینم یعنی چی ؟
   لطفا بیشتر توضیح بدید.

 35. باسلام
  من چند وقت پیش به زیارت یه مکان مذهبى و البته بسیار خوش آب وهوا و سرسبز و پر از درخت رفتم و در حین زیارت خیلى استغفار گفتم.بعد از برگشتن وقتى شب چشمامو بستم همون مکان را دیدم و روى درخت هاى اونجا لکه هاى بزرگ سیاه رنگ بود.آیا این لکه هاى بزرگ سیاه نشان از گناهان من بود؟؟؟
  ترجیح میدم خوشبین باشم و بگم همون گناهان هستند که من از اونها بواسطه اون مکان مقدس و ذکر استغفار پاک شدم?
  نظر شما چیه؟؟؟
  بسیار سپاسگزارم?پاینده باشید?

  1. سلام به شما،
   تعبیر شما از خوابتون بسیار زیباست.
   من هم فکر میکنم همین گونه بوده. بهترین تعبیر کننده برای خواب خود شخص هست.

 36. سلام.من خواب خیلی خوب و ترسناک خیلی دیدم.ولی این چند وقت همش خواب میبینم که عقد کردم یا میخوام عقد کنم با افراد مختلف که بعضی وقتا ناشناس و بعضیاشونم میشناسم و اینه اگه بخوایم بدونیم خوابمون تهبیر میشه باید ماه قمری رو در نظر بگیریم یا شمسی؟ و اینکه منظورتون از اساتید و .. چیه؟ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام به شما نرگس عزیز.
   خواب های شما مشکوک هستند، اگر خواب های ترسناک زیاد می بینید و می بینید که دارید با اشخاص مختلف عقد میکنید، این نشان از ارتباط جن ها با شما داره، لطفا به جای ترسیدن های بی مورد، به من ایمیل بزنید و اگر در گذشته دوست داشتید که با جن ها اشنا بشید برای من بگید . همچنین اگر تا کنون پیش دعا نویس و یا این دسته از افراد هم رفتین برام بگین.

 37. سلام ببخشید شما گروه تو تلگرام ندارین تا بتونیم راحت تر تبادل نظر کنیم اخه برای ما که نت سرعتش کمه سخته بیام به سایت سر بزنیم…..

 38. سلام به شما
  من امروز ظهر که خوابیدم،چشمهامو که بستم ؛اولش تصویر یه پروانه را روى یه صفحه مجله مانند بوضوح دیدم و دیگه هیچى تا اینکه خوابم برد.نا گفته نماند از صبح حالت ناراحتى زیاد ناشى از حمایت نشدن و عدم توجه خانواده،علاقه زیاد به کسى که کیلومترها ازش فاصله دارم،حس تنهایى را داشتم.یعنى مجموعه اى از تمام حسهاى منفى استرس و غم.ضمن اینکه جایى که خوابیده بودم،جاى همیشگى ام نبود.توى خواب یه بی حسى کامل بهم دست داد و فقط انگشتان پام را میتونستم تکون بدم. بدنم بشدت فلج شد.بارها و بارها تلاش کردم بیدار شدم اما تنها هاله اى از دستم را میدیدم که داره سعى میکنه بدنم را حرکت بده. هر بار ناموفق بودم پاشم.فکر میکردم مُردم.چند روز پیش تو سایت شما خاصیت سوره حمد را خوندم و جالبه که تو اون حالت یادم افتاد و شروع کردم به خوندن،که حالتم کمى تغییر کرد،چشمام بشدت لرزید و یه حرفk انگلیسى را دیدم.مطمئن بودم که مُردم.وقتى گفتم خدایا کمک کن اگه مادربزرگم صدام زد بیدار بشم،حالم خوب شد و بیدار شدم.
  در کل چیز خاصى ندیدم نه مثبت و نه منفى
  الآن میگم اى کاش تقاضا میکردم که روح کسى را ببینم اما حیف که قدرى ترسیده بودم.
  در ضمن محیط اطرافم را بوضوح میدیدم و کاملاً از صداهاى اطراف آگاه بودم و وجود خودم را احساس میکردم.در ضمن روز قبلش توى عالم واقعیت باز هم پروانه سفید دیدم و توى حالت خواب و بیدار چشمهاى خودم را حین پلک زدن بوضوح دیدم.بیشتر به پرواز روح شبیه بود اما این حالت فلج کامل اش را نمیفهمم،قبلاً چنین تجربه اى اصلاً نداشتم.
  اگه بخوام از درخواست هام بگم:از خدا خواسته بودم راز پروانه سفید را بهم بگه و دیگه اینکه بهم اجازه بده روح یکى از عزیزانم را ببینم.
  آیا این حالت پرواز روح بود یا فلج خواب؟؟؟
  به نظر خودم چیزى بین این دو تا بود.شاید تقلاى روحم براى جداشدن بود و من بهش اجازه نمیدادم.
  آیا تذکرى به من براى جدى گرفتن دعا و صحبت با خدا بود یا….چى بود؟؟؟

  1. سلام.
   وقت بخیر.
   این سوال در ایمیل هم پاسخ داده شد. تجربه ی شما چیزی ما بین فلج خواب بوده و شاید هم سفر روح. اما به قول خودتون چیزی معنوی در این تجربه دیده نشده.
   اما در کل تجربه ی خوبی بوده و این گونه اتفاق ها بیشتر برای آشنایی و کسب تجربه هستند .
   اگر باز هم این رو تجربه کردید برای ما بنویسید .

 39. سلام .راستش من چند وقت پیش خوابی دیدم .خواب دیدم که یه طناب از اسمون اویزون بود و همه سعی میکردن ازش بالا برن و در کل وقتی میرفتن بالا میفتادن و همه هجوم میاوردن بهش ولی میفتادن .یه صدایی توی گوشم گفت که اینا نمیدونن تنها شرط بالا رفتن خوندن سوره ی حمده .تو بخون و برو بالا و قطع نکن .منم یه نفس سوره ی حمد میخوندمو بالا میرفتم .به نظرتون این خواب معنی داره ؟ با تشکر

  1. سلام به شما آیه عزیز. .
   بله، حرف شما کاملا درسته، یعنی رویایی که دیدین کاملا معنوی و صحیح است.
   این مورد به خود منم تذکر داده شده و من روزی چندین مرتبه سوره حمد رو میخونم. و انرژی بالایی به من میده.
   سوره ی حمد رو بخونید و معنی سوره حمد رو با دقت مطالعه کنید و هر روز برای خود تکرار کنید.
   به نام خداوند بخشنده ی مهربان. حمد و سپاس مخصوص آفریدگار جهانیان است، بخشنده و مهربان است. مالک روز جزاست، تنها از او یاری میخواهم و از او یاری میجویم. ما را به راه راست هدایت فرما، نه راه غضب شدگان و نه هیچ کس دیگری.

   یک دنیا سخن و ایمان در این سوره نهفته است. بخونید و مطمئن باشید که نتایجش رو می بینید.

 40. سلام
  دیشب خواب دیدم یک طاووس خیلی زیبا را دیدم در یک دشت و یک طاووس دیدم که خیلی لاغر و مریض و بی طراوت به نظر میرسید من اون را بلند کردم و بردم و توی اون دشت کنار اون یکی طاووس قرار دادم و براش آب و غذا قرار دادم اون هم بلافاصله آن خورد و من حس کردم داره میگه خدا خیرت بدهد خیلی تشنه بودم ولی بقیه اش را یادم نیست.

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   دیدن طاووس در خواب دلالت بر زن داره.
   طبق چیزی که دید گمان میکنم که زنی مفسده و یا مریض احوال سر راه شما قرار میگیره و شما این زن رو درمان میکنید و یا حالش رو خوب میکنید و یا به راه راست میاریدش.
   من از خواب شما چنین برداشتی میکنم.

 41. سلام در مورد یه موضوعی یکی از مشکلاتم با خدا حرف زدم یعنی همیشه بهش می گم امروزم گفتم بعد یه لحظه چشام بستم خیلی تار بود ولی یه نوشته دیدم که عربی بود فاستجبنا رو تونستم بخونم
  بعد همون لحظه گفتم چه طور ممکنه من چشام ببندم و یه نوشته ببینم با گفتن این حرف دیگه چیزی ندیدم
  بعدش که خواب رفتم
  خواب دیدم همون جایی که خوابیده بودم که یه پروانه اومد رو دستم و یکی دیگه هم رو بدنم بود بعد گفتم اگه شما نشونه ای هستید باید دو تا عین هم باشید بعد نگاه کردم دیدم هردوشون عین همن یه اندازه و یه رنگ بعد گفتم شما اگه برام نشونه هستید پس باید بهم نزدیک شید من این حرف ها رو به خاطر یه خواب که قبلا در مورد دو پروانه دیده بودم می گفتم بعد با گفتن من پروانه ها با یه حرکت دایره وار دور هم چرخیدن
  بعدش یه پسر نوجوان که نمی دونستم کیه وارد شد یه گل قاصدک دستش بود و فوت کرد تو اتاق قاصدک ها پرواز می کردند گفت به اندازه این قاصدک ها خبر خوب تو زندگیته بعد منم رفتم گل قاصدک ازش گرفتم و فوتش کردم و به پرواز قاصدک ها نگاه می کردم و می گفتم چه قد قشنگه پروازشان و دیگه هر جا گل قاصدک دیدم فوتش می کنم تا برن تو آسمون

  می دانید من چیزی از خدا خواستم و می دونم خدا اون درخواستم رو به اجابت رسونده ولی گفته صبر کن و زمان می بره
  ولی من تو شرایط فعلی صبر برام سخت شده و حرف امروزم به خدا هم همین می گفتم تو خدایی و هروقت اراده کنی میشه به زمان نیاز نداری تا چیزی تغییر بدی فقط اگر بخوای و لطفا بخواه که سریع انجام بشه
  و بعد هم که چشام بستم این کلمه دیدم فاستجبنا فاستجبنا به نمی دونم
  می خوام بدونم این معنایش این هست که خداوند خواسته من رو اجابت کرده و دیگه زمانش خیلی زودتر شده ?

  مرسی از همیاری شما

  1. سلام به شما قطره باران عزیز.
   باید بدونید که رویا شما بسیار زیبا و معنوی بوده. بسیار عالی بوده و نشان از مرتبه ی والا شما نزد خداوند داره.
   اما …
   همانطور ک شما گفتی. خداوند برای اجابت دعای ما نیاز به زمان نداره – اما ما به این زمان احتیاج داریم.
   به عنوان مثال من نیاز به یک منزل دارم، اگر این منزل در دوران مجردی به من برسه، لطفی نداره. اما اگر در دوران متاهلی و در اوج سختی و بعد از گذراندن امتحاناتی به ما برسه، بسیار هم دلنشینه.
   خداوند هم درست در بهترین زمان خواسته ی ما رو به ما میرسونه.
   اختیار آن بِه که باشد دست یار …
   چه بهتر که تسلیم در برابر امر خداوند باشیم و خوب و بد رو به دست خدای یگانه بسپاریم.
   به لخظه ی حال برگردید و همچون گذشته درست عمل کنید . و مطمئن باشید که در بهترین زمان خبر های خوب به شما خواهد رسید.

 42. خیلی ممنون از جوابتون
  یک سوال داشتم من در هیچ کتاب تعبیر خواب نتوانستم در طی این سالها جوابی برای این این معنی این خوابها پیدا کنم شما از کجا معنی این ها پیدا کردید ؟
  البته من دیگر از این خوابها نمیبینم . این ها را وقتی جوانتر بودم میدیدم . ولی تعابیر شما برام خیلی جالب بود. البته نمیدانم که دانستن این ها حمل بر خودستایی هست یا نیست ولی خوبیش این است که نه شما من میشناسید نه من شما را که دچار غرور بشوم الان هم که من خیلی دنیا طلب شده ام
  ولی خوب یکم احساس خوبی داشتم که نمیدانم خوب است یا بد؟
  . نمیدونم حس میکنم با افزایش سن انسان بیشتر به این دنیا میچسبد یا دنیا به اون. ولی فکر کنم شما خیلی انسان معنوی بزرگی هستید حالا شاید از من بدتان بیاید که ازتان تعریف کردم ولی من که اینطور فکر کردم. من کلی سوال دارم از شما . چند تا خواب دیگر هم دیده ام که میخوام از شما بپرسم امیدوارم که پاسخی برایش داشته باشید. انشاءالله در یک روز هم را در قالب یک فایل برایتان به ایمیل سایت خواهم فرستاد.

  1. سلام ب شما فاطمه عزیز.
   این خواب ها از این رو تعبیراتش نوشته شده که انسان ها این موضوع رو متوجه بشن که لحظه به لحظه زندگیشون درس و آموزشه و برای هیچ و پوچ به این دنیا نیومدن.
   شما با خوندن تعابیر این خواب ها، به بینش درست تری برسید، اینکه در اون زمان هم شما کارهای خوبی داشتید و راهنمایی هایی هم براتون بوده.
   اینکه ما الان به خودمون کمی ببالیم هم کار بدی نیست. اما تفکر درست تر و بینش صحیح تر همون چیزی هست که در بالا براتون نوشتم. موفق باشید.

 43. سلام بزرگوار
  امیدوارم خوب باشید
  من دو تا پیام را دریافت کردم،خواستم مطمئن بشم درسته یا نه؟؟؟
  ١)در مورد اینکه با لباسى که آستین خیلى بلند نداره،ساق دست بپوشم یا نه شک داشتم و بخاطر گرماى تابستان تنبلى میکردم؛تا اینکه دیروز یه تجربه معنوى را توى اینترنت خوندم که یه نفر نوشته بود:بازار که بودم خیلى حواسم به آستینم نبود و با خودم گفتم بیخیال با وجود این همه بدحجاب کى به من نگاه میکنه و چون با یه شهید ارتباط معنوى داشتم اون توى خواب بهم تذکر داده که رعایت کنم. ٢)در مورد اینکه وقتى میرم سر کار،وضو داشته باشم؛گاهى تنبلى میکردم و البته گاهى هم فراموش میکردم.تا اینکه اتفاقى از تى وى شنیدم که داشتن از یه نفر تعریف میکردن و میگفتن:فلانى اینقدر آدم معنوى بوده که همیشه با وضو سرکارش حاضر میشده.

  پیام اول اینکه:باید ساق دست بپوشم
  پیام دوم اینکه:باید با وضو برم سرکار

  آیا پیامها را درست دریافت کردم؟؟؟
  ممنون از پاسخگویى تون???

  1. سلام به شما شادی عزیز.
   در مورد پیام اول : باید ساق دست بپوشید، حتما ساق دست بپوشید. مهم نیست چقدر بد حجاب در جامعه وجود داره، گوهر انسانیت باید حفظ بشه. سفیدی پا و سفیدی و لطافت دستان هر زنی، در چشم مردها خودش رو نمایان میکنه و باعث فکرهای بیهوده ای میشه. از ۱۰ مرد، شاید ۵ مرد فکر بدی نکنن، اما ۵ مرد پیش خودشون میگن دستش اینقدر زیباست، بالاترش چه شکلیه !!!
   در مورد گزینه دوم، با وضو یا غسل سر کار رفتن، باعث برکت در کار میشه، یا میگن دکتری که با وضو به مطبش میره، دستش سبک میشه. با وضو سر کار برید ، پسندیده تر و بهتر هست.

 44. خیلی ممنون از جوابتون
  آیه الکرسی خواندن در خواب چه معنایی دارد؟
  لطفا بگید قرآن نوشتن آیه ۴ سوره حمد چه معنایی دارد آنهم با انگشت؟ و با قرمز؟
  ۲ رکعت نماز خواندن زیر بارون ؟ به صورتی کاملا خیس را حس کنی.رو به قبله؟ با حواس جمع و تمرکز با و حضورقلب و ادا کردن تمام کلمات و حرکات با تمام توجه .
  طواف دور کعبه ؟
  نماز خواندن در خانه کعبه؟یعنی در خود خانه
  لطفا به ترتیب جواب بدهید
  با تشکرفراوان

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   ایه الکرسی خواندن : درک درست قران و تعالیم اسلام.
   آیه ۴ سوره حمد: تنها از خداوند را پرستش کن و از او یاری بخواه. حواست را از غیر خدا کم کُن. و تنها از خداوند بخواه. این رو با تمام وجود انجام بده، با جان خود درک کن.
   دو رکعت نماز زیر باران : باران نشانه رحمت و حیات و عشق الهی هست. کسی که زیر بارون نماز میخونه میشه گفت نمازش قبول و از روی عشق هست مورد لطف پروردگر قرار میگیره.
   طواف دور کعبه: قبول شدن عبادت ها، بالا رفتن مرتبه ی معنوی، طوری که شخص لایق زیارت کعبه هست.
   نماز در کعبه: رسیدن به بالاترین مراتب عبادت و معنویت. در مورد مسائل شرعی و امیال واجب.

 45. سلام به همگی لطفا اگر که معنی این خواب من را میدانید بنویسید لطفا به ایمیل من هم ایمیل کنید شهاب خان.
  لطفا اگر معنی اش چرت و پرت است در سایت نگذارید. با تشکر. 🙂
  این خواب مشترک بین دو نفر دیده شده است که میشه گفت تقریبا کابوسی بود که من وقتی بیدار شدم خدارا واقعا شکر کردم از این که واقعیت نداشت چون خیلی واقعی بود. آقا من خواب دیدم که کسی را با خنجر یا چاقو از جلو به قتل رساندم درحالی که اصلا نیتی و قصدی ، اختیاری و کینه ای نسبت به آن فرد نداشتم و بعد هم باور نمیکردم که این اتفاق افتاده مثل در بیداری، خیلی ناراحت و پشیمان بودم و سعی در زنده کردن طرف داشتم در ضمن باید بگویم او یکی از نزدیکان و عزیزان من بود.
  امیدوار بودم که این خواب پریشان باشد اما یک نفر دیگر هم از خانواده من این خواب را دیده دقیقا مثل من که وقتی از خواب بیدار شده و فهمیده این کابوسی بیش نبوده خوشحال شده و خدا را شکر کرده با این تفاوت که مقتول را نمیدیده اما همراه داشته یعنی دو نفری کسی را کشته اند ولی او را نمیدیده . شاید ان نفر دوم خود من بودم وقتی خوابش را برایم تعریف کرد . من هم بعد از چند هفته جرات تعریفش را برای او کردم.
  امیدوار یا معنی بدی نداشته باشد یا از خوابهای آشفته باشد.

  1. سلام به شما فاطمه عزیز.
   کشتن یک نفر در خواب تعابیر متفاوتی داره.
   به عنوان مثال یکی گفت که به شخص صاحب خواب منفعت میرسه.
   یکی دیگه گفته که شخص صاحب خواب در موضوعی ضرر میکنه.
   یک معبر خارجی گفته که نشانه ضرر رو زیانه.
   اما نمیشه تعبیر دقیقی رو به این خواب اختصاص داد. چون هر خوابی نسبت به حالات درونی فرد و نوع زندگی اون شخص تداعی میشه. خوابتون رو با یک صدقه فراموش کنید.

 46. شهاب جان در مورد خواب دیدن همه اعضاى فامیل چطور؟

  براتون نوشتم که بارها و بارها خواب میبینم همه فامیل دور هم جمع هستیم.نه خوشحالیم نه ناراحت.
  فقط همه با هم هستیم.از پیر و جوان و کوچیک و بزرگ

  این چه مفهومى میتونه داشته باشه؟؟؟

  1. سلام به شما شادی عزیز، این خواب هم به مسائل شخصی و خانوادگی شما بر میگرده، شاید دیگری خواب ببینه که داره با اعضای فامیل جنگ و دعوا میکنه. هر دو این خواب ها بستگی به شرایط و نوع زندگی و تفکرات فرد داره. پس باید توضیحاتی در مورد رابطه خودتون و خانوادتون با فامیل به ما ارائه بدین تا بتونیم در تعبیر این خواب کمکتون کنیم.

 47. سپاسگزارم برادر بزرگوارم
  ?وقت صبح آمد خروشى،عشق گفت:

  قدسیان گویى که شعر حافظ از بر میکنند?

 48. با سلام و تبریک عید سعید فطر
  ممنون میشم این دو تا خواب برام تعبیر کنید:
  ۱- خواب دیدم که آلت مردانه دارم و البته زیبا نه زشت!!!!
  ۲- خواهرم خواب دیده بود که منو لخت لخت دیده که بدن زیبایی داشتم!

  با تشکر

  1. سلام به شما شمیم عزیز، تعبیر خواب اول شما رو نمیدونم.
   در تعبیر خواب دوم شما، اگر شما دختری پاک دامن هستید، این خواب بر پاک دامنی شما اشاره داره.

 49. و یه موضوع دیگه اینکه

  من بارها و بارها خواب میبینم، همه افراد فامیل از بزرگ تا کوچیک و پیر و جوان دور هم جمع شدیم و در کنار هم هستیم.
  نه خیلى شادیم و نه خیلى ناراحت.فقط همگى هستیم.

  این خواب چه معناى خاصى میتونه داشته باشه؟؟؟

  1. سلام دوباره، تعبیر این خواب رو نمیدونم. این خواب یعنی بودن هم بستگی، یا نیاز به همبستگی. شاید یعنی پذیرش جمع فامیل و همراهی با اونها. باید ببینید شما چه برداشتی از فامیل و ارتباط با اون ها دارید. تعبیر خواب در دست شماست. چون خواب ها نسبت به حالات درونی شما برای شما تداعی میشن.

 50. سلام و وقت بخیر
  براى من کلمه “حافظ” در طول روز، بارها و بارها تکرار میشه.
  چند روز پیش یه حافظ قرآن را به برنامه” ماه عسل ” دعوت کرده بودند که گفت :
  “تو زندان که بودم آهسته آهسته شروع به حفظ قرآن کردم”.وقتى گفت رحل را از طاقچه آوردم پایین، دقیقاً خوابى را که شب قبلش دیده بودم، بهم یادآورى شد.توى خواب خیییلى چیز خاصى ندیدم ولى مطمئنم دیدم که یک رحل را که البته قرآن توش نبود از سر طاقچه آوردم پایین.

  آیا تکرار کلمه حافظ با این نشانه ها،میتونه این پیام را داشته باشه که من باید شروع به حفظ قرآن کنم؟؟؟

  ممنون از صبورى شما?سلامت باشید?
  ?در پناه خدا?

  1. سلام ب شما شادی عزیز.
   شما پیامت رو به خوبی دریافت کردی، بهت تبریک میگم که انقدر هوشیار بودی.
   بله، بله ، بله.
   باید حافظ قرآن بشی. یعنی این راهی هست که کائنات بر سر راهت قرار دادن و اگر درش قدم برداری به مراتب بسیار بالایی خواهی رسید.
   انتخاب حال بر عهده خودت هست.
   من جای تو باشم انجامش میدم.

 51. سلام وقت بخیر اول اینکه ممنون از مطالب جالبی که گذاشتین
  ، دوم اینکه من سوالی دارم اینکه میگن خواب دندون ببینی بعدش دیگه خواب نمیبینی صحت داره ؟؟ من یه چند ماهی میشه خواب نمیبینم دلیلش چی میتونه باشه ؟

  1. سلام به شما نوشاد عزیز.
   دیدن خواب دندون، به نوع های مختلف با هم فرق میکنه، اگر دندون های طرف کنده یا شکسته بشه هم تعبیرش فرق میکنه، اگر دندون بالا یا پایین باشه هم باز فرق میکنه.
   علت خواب ندیدن ما، عواملی هست که مربوط به خود ما هستند ، مثل افکار، نفسانیات، اعمال و …

 52. سلام خواب ظن چپه رو به این دلیل به کار میبرن برخی خواب هایی که ما ببینم ساخته و پرداخته ذهن هست که به دلیل مشغله های فراوون ذهنی که در طول روز دچارشیم هست
  آقا شهاب یه تعبیری رو میخواستم : به تازگی فهمیدم یه نفر از اشناهامون سرطان داره دوبار خوابش رو یه شب قبل از اطلاعم دیدم که اون زن به دختر داییم میگفت برام ترشی نیار من نمیتونم بخورم وسوسه میشم
  یه شب بعد از اطلاعم خواب دیدم که خیلی سرحاله ارایش زیادی هم کرده خیلی هم جوون شده

 53. سلام
  من یه خواب دیدم که در تعبیرش از شما دوستانم کمک می خوام
  خواب دیدم که یه مرد فال می گرفت فکر می کنم فال حافظ بود بعد من خواستم فال بگیرم ولی اون فال دوستم بهم داد
  و فقط یه جمله گفت
  گفت سرو سبز شکوفه داد
  حتی نمی دونم که گفت سرو سرد یا سرو سبز
  چون درست صداش نشنیدم
  هرچی فکر می کنم این چه مفهومی داره نمی دونم

  1. سلام قطره باران عزیز.
   درخت سرو، درختی هست بلند قامت … که میوه نداره … شاید منظور این هست که غیر ممکن هم ممکن میشود.
   چون درخت سرو شکوفه نمیده.

 54. با سلام و عرض ادب خدمت برادر بزرگوارم

  دیروز طبق آنچه که قرار بود،به بیماران پروانه اى کمک کردم و شب که تمرکز کردم یه پروانه سفید را دیدم که در حال بال زدن بود!
  سعى کردم دیگه به موضوع فکر نکنم و کاملاً رها باشم و منتظر اتفاق خاصى نباشم،فقط به خدا گفتم،امیدوارم از من بپذیرى و رسالتم را انجام داده باشم.
  امروز که به باغ پدربزرگم رفتیم چندین و چند پروانه سفید را در عالم واقع دیدم.
  فکر میکنم حداقل کارى که میتونم انجام بدم اینه که حتماً ماهانه به این بیماران کمک کنم.
  ولى نمیدونم پروانه سفید یعنى چى؟

  نظر و پیشنهادت را با جوون و دل میشنوم?
  ?سپاسگزارم?

  1. سلام شادی عزیز
   خیلی کار خوبی کردی که به این بیماران کمک کردی.
   هر هفته یا هر دو هفته یک بار، حتما بهشون سر بزن، هر کاری که از دستت بر میاد براشون انجام بده.
   رسالت تو فقط همین نیست. اینکه چه استعداد هایی داری و چه کارهایی میتونی انجام بدی، بعد ها معلوم میشه. بعد ها در مسیرش قرار میگیری. این شروع یک راه بی پایان و پر از عشق هست.
   از اساتید درونی بخواه معنی پروانه سفید رو بهت یاد آوری کنن.
   حتما به موضوعی در مورد پروانه ها بر خواهی خورد.
   یا کلمه پروانه سفید رو در گوگل سرچ کن ببین به چه مطالبی میرسی.

 55. سلام و عرض ادب خدمت عزیزان
  طاعات وعباداتتون مورد قبول حق انشاالله
  من چند بار هست خواب میبینم تنها تو بازار تو در تو هستم قصد خرید کالایی رو دارم ولی نمیخرم توی بازار گم میشم و دنبال راه خروج میگردم .یک بار در بازار سربسته خروج رو پیدا کردم اما بار دیگه که بازار رو باز بود پرواز کردم (مثل پرنده دست هام رو بالا بردم و وقتی پایین آوردم رو هوا بودم و تعادلم کم بود) از بالا نگاه کردم و راه خروج رو پیدا کردم.
  آقاشهاب من خواب پرواز رو زیاد میبینم مثل پرنده از درختی به درخت دیگه یا از ساختمانی به کوه… چند بار هم از دست یه عده که به سمتم هجوم می آوردن با پرواز کردن از دستشون خلاص شدم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام رعنای عزیز.
   از نظر من، در انجام کارهات تعلل میکنی و این باعث میشه که نتونی راه حل موضوعات روزمره و زندگیت رو پیدا کنی.
   اما به خاطر اعمال خوب و مرتبه ی خوبی که نزد خداوند داری، کمک هایی هم بهت میشه.
   خواب پرواز هم نشان از سبکی روح انسان داره. سبک بال بودن. اعمال خوب داشتن. گذشت داشتن و …

 56. ناگفته نماند
  در عالم واقع،تا دلت بخواد پروانه میبینم.اینقدر زیاد که حد نداره.گاهى حتى بدون اینکه کار خیلى خوبى انجام بدم بازم پروانه میبینم.
  همین سه روز پیش یه پروانه اومده بود تو کلاس مون.دیگه از بس چرخید،آخرش یکى از شاگردام گفت” خانوم این پروانه چرا همه اش دور شما میچرخه؟”
  یه بار هم که رفته بودیم کوه یه پروانه بالاى کوه دیدم که همه اش دور ما میچرخید و حتى تا پایین کوه هم همراه ما اومد! تا حدى که صداى پدرم در اومد و گفت”این پروانه دیگه ول کن نیست همه اش دور ماست”

  ضمن اینکه مدتى است که پشت سر هم، عکس کودکان مبتلا به بیمارى
  “ام بى”
  که اصطلاحاً بهشون
  “بیماران پروانه اى”
  گفته میشه را میبینم.
  برداشت خودم اینه که
  احتمالاً باید با این بیماران کمکى بکنم اما به برداشت خودم اطمینان ندارم.امیدوارم خدا کمک کنه که بتونم به این بیماران کمکى بکنم.

  1. شادی عزیز، با توجه به توضیحات بیشتری که ارائه کردی، باید در این مسیر قرار بگیری.
   کمک به بیماران پروانه ای.
   حتما اولین قدم رو در این مسیر ور دار، حتما حتما حتما.
   اولین قدم و اولین اقدام رو که انجام بدی، قدم های بعدی برات روشن تر میشن و به جایی که باید برسی خواهی رسید.
   این موضوع رو جدی بگیر. این یک نشانه بزرگ هست برای تو.

   1. ممنونم از اینکه
    مثل همیشه با صبر و حوصله و برادرانه راهنمایى ام کردین
    اجرتون با جد سادات
    عزیزِ بزرگوار

 57. سلام و عرض ادب
  شهاب جان من دیشب خواب دیدم با دوستان دانشگاهم تو یه حیاط شبیه مدرسه بودیم؛داشتیم قدم میزدیم که من از حیاط توى یکى از کلاسها را نگاه کردم،پاى تابلو تصویر یه عالمه پروانه کشیده شده بود و شمایلى از استاد اخلاق دانشگاه مون را دیدم و فقط در همین حد بود.پریشب هم خواب دیدم یه جایى مثل سالن بزرگى بود که مشاوران مختلف اونجا بودن.من و چندنفر از اقوام بودیم.به ما گفته شد بود(نمیدونم توسط چه کسى)ولى ما میدونستیم باید بریم به قسمت مشاور تربیتى!!!ولى من در نهایت نرفتم.گفتم هزینه اش گرونه.
  آیا اینها به این معناست که باید بیشتر در اخلاق و رفتار خودم دقت کنم؟
  آیا از ترک عادتهاى بد حکایت داره؟
  اعتراف میکنم عادت هاى بد دارم اما واقعاً خیییلى سعى میکنم حواسم باشه که در برخورد با دیگران،کسى را آزرده نکنم.
  مطمئنم این خوابها ذهنى نبودن ولى در مورد تعبیرش خیلى مطمئن نبودم
  این بود که زحمت افتاد رو دوش شما
  سپاس فراوان
  با آرزوى موفقیت روز افزون
  ??????????????

  1. سلام شادی عزیز.
   با توصیفاتی که از خوابت برام گفتی، باید مشاور اخلاق دانشگاهتون، ادم خوبی باشه، خوش اخلاق باشه و …
   و به شما هم توصیه شده که اینطوری باشین.
   خودت برداشتی که از خوابت داشتی کاملا درست بوده. پس حتما اینارو در زندگیت اعمال کن.

 58. سلام آقا شهاب ممنونم از مطالب آموزندتون.ممنون میشم اگه این تعبیر خواب منو بگید.من مدت یکسال هست که یک نفر رو دوست دارم و تمایل به ازدواج داشتیم ولی خانواده طرف راضی نیستن و این فراق خیلی برام سنگینه.من یک شب خیلی گریه کردم و از خدا از صمیم قلب خواستم که در مورد این قضیه ی چیزی بهم بگه.تقریبا قبل اذان بود که خواب دیدم مادر و خاله طرف اومدن خونمون و انگشتری که خود طرف برام خریده بهم دادن و من دستم گذاشتم و زیباترین انگشتری بود که دستم دیدم. ولی در خواب هم حس میکردم که مادرش با اکراه آمده. و حالا خواستم اینو از شما بپرسم با توجه به اینکه از خدا خواستم و این خواب دیدم حقیقت داره؟یا اینکه چون ذهنم درگیر ماجرا بوده این خوابو دیدم و کلا بی اساسه؟سپاس از شما

  1. سلام به شما تنها عزیز.
   در مورد این خواب، عزیزان دیگه ای هم سوالاتی رو مطرح کردن. یعنی خوابی رو مشابه خواب های شما دیدن و شرایط شما رو داشتن.
   خواب شما دلیل بر این نیست که شما به اون شخص خواهی رسید .
   از طرفی هم دلیل بر این نیست که شما به اون شخص نخواهی رسید.
   چون توسط افراد زیادی این خواب دیده شده و تعابیر متفاوت بوده.
   اینطوری که از خواب معلومه ، شاید مادر پسره، راضی نباشه.
   بهترین کار اینه که این رویا رو فراموش کنی، و همه چیز رو به خداوند بسپاری…
   فراموش نکن که هدف ازدواج کردن با شخصی خاص نباید باشه، چون اگر تو عاشق شدی، به طور حتم، اگر این شخص هم نباشه، در اینده عاشق شخصی که به مانند این ادم باشه و یا بهتر از این ادم باشه خواهی شد. و ما باید از خداوند عاقبت بخیری خودمون رو طلب کنیم. پس در مورد این قضیه گشاده باشید و نگرانی هاتون رو به خداوند واگذار کنید و خودتون رو از استرس های فکری دور نگه دارید.
   به طور حتم اگر اینگونه رفتار کنید، بهترین چیز برای شما پیش خواهد شد. حتی اگر بهترین ، قطع این ارتباط باشه. بدونین بهترینه.

 59. سلام آقا شهاب قرار نشد تبعیض جنسیتی قاعل بشی
  خواب ظن چپه نه خواب زن به خاطر تشابه لغوی این ضرب المثل یه معنی غلط رایج شده
  و گرنه درستی و خرابی راستی و وارونگی خواب به جنسیت مربوط نیست

  1. سلام ساقی عزیز، ممنون که ضرب المثل رو درست بیان کردی.
   به شخصه در خانم ها این روند رو بیشتر مشاهده کردم،
   و البته باید گفت که خانم ها بیشتر از مرد ها به این موارد دقت میکنن.
   حتی خانم ها بیشتر از مرد ها به دنبال معنویت و خداوند هستند. که این در نظرات کاملا قابل رویت هست.
   باز هم تاکید میکنم که بهترین تعبیر کننده برای خواب ها خود شخص هست. باید روند رویا بینی خودش رو مورد بررسی قرار بده تا بتونه تعبیر اون ها را یاد بگیره.

 60. ممنون از جوابتون.
  یه موضوعی تو حواب های من وجود داره و اون اینه که اکر صادقه باشه،بنجاه درصدش درسته..مثلا خاب دیدم ک ی فامیل که اصلا هم رو نمیبینیم زنک زد بمون…منم منتظر بودم زنک بزنه اون روز..و زنک زد…اما تو خوابم برای یه مسیله مثبت تلفن کرد ولی تو واقعیت برای مسیله منفی حرف میزد.ک بدون ربط بودن این دو مسیله..ب نظر شما این نصف درست نصف غلط رو جطور حل کنم?برای این این سوالو ازتون میبرسم که بدونم در بیداری جطور فکر و عمل کنم…?باز هم ممنونم

  1. سلام به شما الهه عزیز.
   بهترین تعبیر کننده برای یک خواب/ خود شخص هست.
   این خواب ها رو به یاد داشته باشین، خوابی که اول دیدین تصویری در اینده بوده، خوابی که دوم دیدین هم تصویری از اینده بوده، اما به طور وارنه دریافتش کردین.
   این گونه خواب ها در خانم ها بیشتر شایع هست، به همین علت هم هست که میگن خواب زن چپه. یعنی اگر خوابی رو ببینه، بر عکس تعبیر میشه.
   این خواب ها رو فراموش نکنین تا در اینده تجربیات بیشتری کسب کنین/ رفته رفته تعبیر خواب هاتون رو خودتون متوجه میشین که کدام وارونه تعبیر میشه و کدام درست.
   در بیداری درست زندگی کنید، سالم، پاک ، صادق همراه با عبادت و دیدن نعمت های خداوند، برای شروع همین کافیه.

 61. با سلام و بسیار ممنون از مطالب و باسخکویی ب نظرات.من قبلا هم از سایت شما بهره بردم.من نمیدونم ک کجا باید این سوالمو ببرسم.حس کردم اینجا خوبه .از طرفی میدونم معبر خواب هم نیستید.فقط میخام نظرتون رو بدونم. حدود شش هفت ماه کذشته خواب دیدم ک بدر بزرک مرحومم با کت و شلوار شیک و قیافه شاداب به من یه جمله ای کفت که نمیفهمم معنیش جی بود..تا الان هم منتظر تعبیرش بودم و نمیدونم تعبیر شده یا نه…خواب هایی که میبینم هم خودشون و هم برعکسشون برام تعبیر میشن و کلا قانون خاصی ندارن.اکثر اون ها هم بی تعبیر هستن.جمله بدر بزرکم خطاب ب من(ک منظور ش خانوادم هم بود ) این بود:اکر میخاین سیر بخورین خودتون بخورین از بقیه نخاین(منظورش از بقیه اقوام ما هست…یعنی عموهام)..ک تو این دو سال معمولا مشکلاتی بین ما بوده..ب نظر شما تعبیرش جیه?ممنونم ازتون و منتظر جوابم.سیر هم ب نظرم منظوزش سیر و بیاز بود

  1. سلام به شما الهه عزیز.
   به طور حتم منظور پدر بزرگ، سیر خوردن نبوده، این یک مثال برای فهم بهتر موضوع هست.
   همان طور که اشاره کردین، مشکلاتی بین شما و اقوام وجود داره. سیر خوردن یک کار خوب نیست، زیرا اگر سیر بخوریم و با کسی صحبت کنیم، اون شخص خوشش نمیاد.
   پدر بزرگ به شما گفته، کاری که شما میکنید رو نخواید که دیگران انجام بدن، یا اگر شما سیر خوردن رو دوست دارید، قرار نیست دیگران هم دوست داشته باشن،
   اگر این سیر رو ، با مشکلات و تناقص هایی که بین شما و عقاید دیگر اعضای فامیل هست جایگزین کنید به تعبیر خوابتون پی میبرید .
   شاد باشید.

   1. سلام و بسیار ممنون از باسخکویی شما.من احساس میکنم خوب ادبیات سوالم رو ننوشتم.بدر بزرکم کفت اکه میخاین سیر بخورید خودتون تهیه اش کنید و نخاین ک عموهاتون براتون تهیه لش کنن..و بله منظورش از سیر کنایی بود.اون جه جیزی هست ک ما نباید از اقوام بدری انتظار داشته باشیم برامون انجام بدن که درخاستش اشتباه هستت?شاید من جواب شما رو خوب متوجه نشدم…ممنون میشم دوباره لطف کنید و بکید

    1. سلام به شما الهه عزیز، میتونه نمادی از پر توقع بودن شما نسبت به خانواده پدری تون باشه. اینکه توقع بیش از حد انتظار از اون ها دارید.
     به آن چیزی که احتیاج دارید ، خودتون تهیه اش کنید، به گردن اون ها نندازید و یا تقصیر مکافات خودتون رو اون ها ندونید.

 62. مطالب زیبایی رومی گیداماخیلی طولانی هستن وادم خسته می شه اگرکاری کنیدکه کوتاه باشه هم جذاب ترمی شه هم ادم بهترمتوجه می شه بابت مطلب هاتون ممنونم

  1. صبر خودتون رو باید افزایش بدین خانم یگانه، ما سعی میکنیم مطالب کوتاه باشن ، اما نباید بار مطالب رو کم کنیم، اگر به مانند یک جستجو گر به مطالب نگاه کنید و به عنوان یک دانش جو مطالب رو دنبال کنید، خسته کننده نخواهد بود. در پناه حق .

 63. سلام شهاب وجویای عزیز
  واقعا از مطالب زیباتون متشکرم.من در دوران نوجوانی خواب های معنی داری میدیدم..الان خیلی کمتر شده.با خواندن این پست متوجه شدم که چرا خوابهای مهمی نمی بینم.البته میخوام این موضوع را بگم که اکثرجاهایی که برای اولین بار میرم صحنه هایی را میبینم که یادم میاد اون را در خواب دیدم وبرام خیلی جالبه.پاینده باشید

 64. سلام خدمت شما من یک خوابی دیدم نمیدونم اونچه گفته شد انجام بدم یا نه خواب دید. دیدم یه پیرزنی ۴تا شمع داد بهم بعد دو تا شو رو میز روشن کردیم دوتای دیگشو وارونه و اویزون از زیر میز روشن کردیم بعد بهم گفت اگه میخوای حاجتت براورده بشه باید ۱۰۰تا شمع روشن کنی که دوتاشو وارونه و آویزون روشن کنی.

  1. سلام به شما ، من فکر نمیکنم این روند درستی باشه و بتونه حاجت روا کنه . من این کار رو پیشنهاد میکنم . البته اگر شما به مدت روشن کردن صد شمع بتونید به درستی نیت کنید و عبادت کنید ، شاید فرجی حاصل بشه و معنی این خواب ها در روشن کردن شمع نیست ، بلکه در برکات و نیت و ادراکی هست که از روشن کردن این صد شمع به دست میاد.

 65. سلام آ قا شهاب،آ یا شما میتونید توسط اساتید خوابتون عیب کار من رو پیدا کنید که چرا بعد از این همه تلاش برای خودسازی به نتیجه ای نرسیدم.

  1. سلام به شما فاطمه خامم ـ هر انسانی دنیای مخصوص به خودش و راز هایی داره که ویگران نباید اونو ببینند ـ شما اگر علت مشکلات رو پیدا نمیکنید احتمالا به این خاطر هست که بینشی بر رفتار های اشتباه خود نداشتید و یا نمیتونید اشکالات رو در رفتار و اعمال و افکار خود پیدا کنید ـ متاسفانه من نمیتونم این کار رو بکنم ـ چون مسولیت این کار بر عهده شماست و گیر کار یکی دو تا همـ نیست ـ اگر باز سوالی بود بپرسید

 66. سلام به استاد عزیزمن خیلی خوشحالم که این سایت رو پیدا کردم وخیلی از سوالات خودم رو کشف کردم

  1. با سلام
   ناهید جان ما استاد نیستیم ، راهنمای شناساندن ِ راه خودشناسی و خداشناسی ایم . خیر مقدم .
   در پناه حق
   جویا

 67. سلام من قبل از خواب سوالاتی رو از خدا پرسیدم درباره ی ارزویی که دارم وقتی که خوابیدم خواب دیدم همین سوالات رو از فردی که اصلا نمیشناختم پرسیدم اونم همش رو جواب داد این چه معنی داره ایا باید به این جوابا اعتماد کنم؟

  1. سلام ، بله ، شما استاد رویا رو مشاهده کردین ، اگر میتونید پاسخ ها رو برام ایمیل کنید تا بهتون بگم درست هستند یا نه . اما طبق تجربیاتی که تا به امروز بوده . شما به احتمال ۹۰ درصد استاد رویا رو ملاقات کردید و تمام آن چیزی که شنیدید کاملا درست بوده .

 68. ممنونم ازتون بی نهایت پس من پستاتونو مطالعه میکنم اگه اجازه بدید اگه بعضی از سوالاتی که اینجا نیافتم براتون ایمیل میزنم..بی نهایت از خدا برای شما اجر بی پایانی رو خاستارم

  1. سلام به شما تی نا . هم میتونید ایمیل بزنید ، هم میتونید در قسمت نظرات هر پست از ما سوال کنید . هر دو در اسرع وقت پاسخ داده میشه . همیشه از خداوند متشکر باشید .

 69. ممنونم شهاب عزیز بابت جواب چشم دیگه به کارنمیبرم همین فروتنی باعث شده که عاشق وبتون باشم ودنباله روی سوالاتم دراین سایت باشم ..راستش من مشکلاتم خیلی زیاده همچنین به کسی که فعلن سایتتونه که بعضی از سوالاتمو جواب میده ..اگه ممکنش هست اگه اجازه دارم میتونم براتون ایمیل بزنم؟

  1. سلام به شما تی نا عزیز ، در نظر و یا در ایمیل فرقی نمیکنه ، هر کدوم رو که راحت هستید ، من ایمیل ها رو هم در عرض نهایتا یک روز و یا دو روز جواب میدم . معمولا جمعه ها به ایمیل نمیرسم جواب بدم . اما شنبه تا پنج شنبه جواب ایمیل ها رو در همون روز میدم . پست گذار رو مطالعه کنید ، سپس پست هفت مرتبه ی گذار رو مطالعه کنید . بعد پست هفت ماهیت خیر و شر رو مطالعه کنید و یک به یک به مطالعه پست ها بپردازید . پست ها رو با اسمشون قضاوت نکنید ، مثلا پست باد کنک ها یک پست عالی هست ، اما اسمش بچه گانه هست .
   به مانند شما کابرانی مانند بنده ی عزیز ، قطره باران عزیز ، آسمان عزیز ، مهدی عزیز ، ترانه ی پاییز عزیز و …. بودند که یک به یک پست ها رو خوندن و پیشرفت معنویشون واقعا من رو متعجب کرد . کسی که به دنبال دانش برای رسیدن به خداوند و علت ماهیت وجودی خودش باشه ، به واقع به اون دانش دست پیدا میکنه ، نه تنها در این سایت ، بلکه از همه جا اون دانش بهش میرسه . در ایمیل هم هر سوالی داشتین بپرسین . من و خانم جویا هر طور که بتونیم حاضریم شما و دیگر عزیزان رو راهنمایی کنیم تا به جواب سوالات بی پاسخ خودتون برسین . شاد باشید .

 70. سلام استاد مطالبتونو خیلی دوست دارم شیوا وروزن وقابل درک مینویسید سپاس ازااینکه بی منت مطالبتونو به اشتراک میگزارید ..راستش من یه سوال بی جوابی دارم درمورد خوابی که دیدم امیدوارمازتون جوابمو بگیرم چون احساس میکنم سوالمو میتونین باا ین معلومات جواب بدید.راستش من سه سال پیش خابی روهنگام صبح میدیدم که اینکه نوشته ای رو به من بازگو میکنند ومن مینویسم مثل اینکه اون نوشته ها روناخوداگاه دست من خودبه خود مینوشت وقتی از خاب بیدار میشدم متوجه میشدم که از طرف خدای تبارک بوده دوسه بار برام پیش اومد این مساله اما نوشته هایی که مینوشتم به کلی همه فراموشم میشدن فقط اینو میدونستم از طرف خدا بوده که نوشته ها رو یادداشت میکردم..امیدورام جواب بگیرم ازتون دوباره بی نهایت سپاسگزارم بابت همچین سایت
  گرانبهای که دارید.

  1. سلام به شما خانم تی نا ، به مانند شما تجربیات مشابه ای دیده شده ، یکیش خواهر خود من بوده، در شب از خداوند سوالی رو از ته دل میپرسه و در خواب استاد رویا جواب سوالش رو به کلی و با ذکر جزییات میده اما خواهرم صبح هیچ یک از جواب ها رو به یاد نمیاره .
   نمونه های مشابه هم بسیار بوده . شما هم اگر اون نوشته رو دریافت میکردید ، پاسخ و یا راهکار یکی از مشکلات شما بوده که میتونسته شما رو کمک کنه که متاسفانه شما اون رو به یاد نیاوردید . اما به طور حتم بعد از خواب ، راهکار به شما رسیده . منظورم در بیداری هست ، و یا نه ، شاید هم اون خواب تلنگری بوده برای رسیدن به خدا و تشویق شده به مسیر معنوی ، که با مطالعه پست گذار که در سایت موجود هست میتونید مفهوم حرف من رو به خوبی درک کنید .
   ما استاد نیستیم ، بلکه یکی هستیم مثل شما که دوست داریم دانشمون رو با شما در میون بذاریم . لطفا دیگه این کلمه رو به کار نبرید . شاد باشید . سوالی بود بپرسید .

 71. باسلام به آقا شهاب وبقیه دوستان
  مطالب خیلی خوب بود باعث شد نگاه جدیدی به خواب هام داشته باشم ممنون.

 72. فوق العاده بود!خیلی جالب بود!مرسی از اینکه این خواب رو به اشتراک گذاشتین،من هم خیلی استفاده کردم ممنون از قطره باران و آقا شهاب.

 73. سلام آقا شهاب
  خیلی ممنون از راهنماییهای خوبتون.خیلی ذوق کردم وقتی نظر شما رو خوندم. بعد دیدم که واقعا ذهن من همیشه گیر میده به نیمه ی خالی لیوان حتی اگه این مقدار خالی ۱ در صد باشه اون ۹۹ درصدو هیچوقت نمیبینه و غصه ی این یه درصدو میخوره :)))
  من تو این چند وقت تجربه فکر کنم خروج روح هم داشتم البته مطمئن نیستم چی بود توی پست مربوط به خودش مینویسم شما ببینید بوده یا نه.
  در پناه حق باشین

 74. سلام قظره باران عزیز ، بله ، شما با بینشی درست که الحمد الله دارین ، به راه خودتون ادامه بدین ، حسرت گذشته رو هم نخورین ، فقط در لحظه ی حال بهترین تصمیم ها رو بگیرین .
  جمله ای هست که میگه امروز را بهترین باش ، زمانی که هر روز بهترین باشی ، کل سال رو بهترین بودی ، و بهت هم سخت نگذشته و بهترین ها رو هم برای خودت رقم زدی .

 75. سلام آقا شهاب مرسی از راهنماییهاتون
  من حدود ده روز پیش بود که دو شب پشت سر هم توی خواب آگاه شدم.یادمه توی خواب شب بود توی خونمون بودم.احتمالا از اول خواب میدونستم خوابم و اینجوری نبود که از وسط خواب یادم بیوفته که دارم خواب میبینم.خیلی آرامش خاصی داشتم از توی پنجره ی سالنمون رد شدم رفتم بالای خونمون تو هوا وایسادم بعد گفتم کجا برم برج میلادو دیدم گفتم برم اونجا.خوابم خیلی واضح و پر جزییات بود (ولی یادم نمیاد که ساختمونها دقیقا عین واقعیت بودن یا نه) توی خواب احساس میکردم هر کاری که بخوام میتونم انجام بدم .رفتم پایین برج میلاد روی یه تپه نشستم روی خاک .یادم بود شما گفته بودی همه چیزو لمس کنین دست زدم به خاک.دیدم چقدر همه چیز واقعی به نظر میاد.
  بعد یه مدت اونجا نشستم مدیتیشن سکوتو انجام دادم شهر هم توی خوابم خیلی ساکت بود.زمانهایی که پرواز میکردم توی جسمم بودم اما زمانی که رفتم روی تپه نشستم خودمو از بیرون میدیدم.بعد از یه مدت (یادم اومد شما گفته بودین اساتیدو صدا کنیم)شروع کردم به صدا زدن اساتید و فرشتگان که متاسفانه هر چی منتظر موندم هیشکی نیومد انگار تو اون خواب فقط من بودم ،خلاصه ناراحت شدم بیدار شدم.
  شب بعدم همین خوابو دیدم منتها دیدم کسی نمیاد آشناهامونو صدا زدم که بازم کسی نیومد.
  برام سواله چرا بعضی وقتا توی جسمم بودم بعضی وقتها از بیرون خودمو میدیدم.هفته ی قبلش هم یه تجربه ی خروج داشتم ولی خیلی راحت نبودم توی خواب خیلی راحتترم.

  1. سلام ترانه ی پاییز ، خواب شما کاملا درست بوده ، بهتون تبریک میگم ، شما سفر روح در رویا رو تجربه کردین، در رویا ما گاهی خودمون رو میبینیم و گاهی هم بیرون رو ، که اگر خودمون رو ببینیم ، خیلی بهتره ، در هر دو حالت ما همون من حقیقی هستیم ، فقط در یه حالت من حقیقی در جسم وجود داره و در حالت دوم من حقیقی در بیرون از جسم وجود داره .
   اگر اساتید رو صدا زدین و نیومدن اصلا اشکالی نداره ، هنوز وقتش نرسیده . پس سعی کنید فعلا آرامش خودتون رو حفظ کنید تا تجارب بهتری رو کسب کنید .

 76. سلام خسته نباشید واقعا ازین که سریع جواب میدید ازتون ممنونم خیلی زحمت میکشید, من تازه با سایتتون آشنا شدم خیلی از مطالبش خوشم اومد,من از زمان راهنمایی خوابهای عجیب زیاد میدیدم, حتی دیدم خاله ام از پله های خونشون افتاد و فرداش بهش زنگ زدم همین اتفاق افتاده بود, ولی هیچوقت به این قشنگی توضیحی راجب به خواب نخونده بودم,
  برایتون آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم.

  1. سلام دوست عزیز ، خانم خاطره ، نظر لطف شماست ، با مطالعه پست های دیگر آگاهی خود رو بالا ببرید . راه برای طی کردن بسیاره ، این دسته از خواب ها هم بسیاره ، مخصوصا در دوران نوجوانی که انسان پاک تر هست . ما هم برای شما آرزوی موفقیت میکنیم .

 77. سلام
  ممکنه تعبیر این خواب رو بهم بگید ??
  من خواب دیدم که به زور لیسانس گرفتم چون رشتم خیلی سخت بود برای همین برای ادامه تحصیل تصمیم گرفتم رشتمو عوض کنم با اینکه می دونستم اینجوری باید برگردم عقب ولی به خاطر سختی رشتم بعد از گرفتن مدرک لیسانس تغییر رشته دادم اما در کمال ناباوری با تغییر رشته دوباره افتادم تو همون رشته قبلی
  و من لیسانسیه از دوره دبیرستان اونم تو رشته قبلیم مجبور به ادامه تحصیل شدم و بدتر از همه اینکه نمره هام مثل دفعه اول بود و با اینکه درس ها آشنا بود برام ولی باز به زور نمره می آوردم و در حیرت بودم که چرا این درسهای تکراری رو من با نمره عالی پاس نمیشم
  و در عمل با تغییر رشته فقط هشت سال به عقب برگشتم
  راستی یکی هم بهم گفت با کسی باش که هم رشته و هم شغلت باشه که منظورش از این حرف درست متوجه نشدم اون گفت اینجوری کمتر میزنین تو سر و کله هم و همدیگه رو درک می کنید
  منظورش از هم رشته و هم شغل چی بوده!!??
  از لطف و مهربونیاتون یه دنیا سپاسگزارم

 78. ممنونم آقا شهاب
  بی صبرانه منتظر پستهای جدید هستم.واقعا مطالب خیلی خوبی رو دارین میگین خیلی هم خوب دارین میرین جلو.فقط من یه ذره فکر کنم عقب موندم چون فکر میکنم دچار یه جور مقاومت ذهنی شدم حالا توی پست جدید براتون مینویسم و اینکه ترس یکی از مشکلات جدیه من بوده از بچگی و خیلی هم خوب نتونستم از پسش بر بیام.
  سوال دومم این بود که دیدین تو خوابها بعضی وقتها مثل بیداری توی خودمون هستیم (یعنی انگار توی جسممون هستیم)اما بعضی وقتا از بیرون خودمونو و جسممونو میبینیم میخواستم ببینم دلیلشو میدونی؟ امکانش هست یکیش ذهنی و اون یکی دارای پیام باشه یا نه خیلی فرقی نمیکنه؟

  1. در مورد موضوع اول که ترس بود و بهش اشاره کردید ، در پست های بعدی مطالبی رو در موردش مینویسیم که فکر میکنم بتونه به شما و این ترس دیرینه ای که دارید کمک کنه .
   در مورد موضوع دوم ، اگر شما در خواب جسم خودتون رو میبینید ، اگر این دیدن شما به وضوح هست و جز خیالات ساخته و پرداخته نیست ، به این معنی هست که شما در خواب سفر روح کردین ، ما این رو سفر روح در رویا مینامیم ، اگر مدام این رو مشاهده میکنید ، زمان هایی که جسم رو می بینید . درخواست هایی رو داشته باشید ، مانند پرواز کردن ، مانند دیدن استاد باطنی ، به اجسام دست بزنید ببینید میتونید از اجسام رد بشید یا نه و …. این ها رو برای من توضیح دادید من ادامه اش رو براتون میگم .

 79. سلام آقا شهاب عزیز
  دو تا سوال داشتم از خدمتتون.
  اول اینکه من یه مدته یه خوابو خیلی میبینم گفتم حتما یه دلیلی داره.خوابم اینه که توی خونه ای هستم همراه یه عده ای ،خونه که گاهی وقتها توی خواب فکر میکنم مال عمه ام هست (شبیه خونه ای که توی دنیا دارن نیست) افراد هم اکثر اوقات کسانی هستن که تو خواب میشناسمشون ولی وقتی بیدار میشم نمیشناسم.خلاصه همیشه یه عده ای میخوان وارد این خونه ی ما بشن که منو افراد خونه داریم جلوگیری میکنیم.نمیدونم خودم فکر میکنم شاید ماله ترسهام باشه که در ناخودآگاهم هست مثلا ترس از مورد حمله قرار گرفتن توسط موجودات دیگه.چون دیشبم باز این خوابو دیدم گفتم شاید معنیی غیر از اینکه من فکر کردم داشته باشه که شما بدونی.
  سوال دومم راجع به فرق خوابایی که به صورت مشاهده ی خودمون از بیرون از خودمون با مشاهده ی خودمون از داخل خودمون هست رو میخواستم بدونم (البته اینو ممکنه تو پست هاتون گفته باشین و چون خیلی میگذره از خوندن اونا من یادم نباشه،اگه اینجوریه بم بگین برم دوباره بخونم)
  ممنون از زحماتت شهاب جان

  1. سلام ترانه ی پاییز ، در مورد خواب اولت ، باید نتیجه ی خودت رو از خوابت ، مقدم تر بدونم ، از این رو ازت میخوام کمی صبر کنی تا به قسمت ترس در پست های ذهن برسیم ، تا ترس خودت رو از بین ببری ، ببینیم این خواب ها قطع میشه یا نه .
   در مورد قسمت دوم خواب شما ، به خوبی سوال شما رو متوجه نشدم ، اگر میشه واضح تر بنویسید .

 80. سلام مطالبتون خیلی جالب وقشنگ بود مخصوصا ینکه انسان میتونه تودنیای درون خودش هم ترقی کنه و خودشون کامل کنه وبه دنیای درونشم اهمیت بده من مخصوصا از اینکه انسان میتونه استاید خواب رو هم ببینه و از اونها هم کمک بگیره خوشم اومد دوس دارم در این مرد بیشتر توضیح ببدین که جه جوری میشه به این مرحله رسید امیدوار مباز هم به کارتون ونوشتن مطالب آموزنده ادامه بدین راستشمن اولین باره توی سایت نظر میذارم اما این مطالب شما اینقدر جالب بود که گفتم باید حتما از شما تشکر کنم واسه این مطابتون امیدوارم همیشه موفقو ژیروز باشید.

  1. سلام محسن جان ، ممنون از لطف شما ، شما بزرگوارین ، توضیحات بیشتر رو میتونین در پست ورود به دنیای اسرار خواب و دیگر پست ها همانند تغییر اینده در خواب و اگاهی در بیداری و رویا مطالعه کنید . شما هم موفق و سر بلند باشید .

 81. سلام خسته نباشین
  من تو خواب دیدن فردی نا آشنا داخل آب شور دریا مشغول انجام دادن کار هایی هست (دقیقا یادم نمیاد) و داره روی نمک کف دریا راه میره بعد از چند دقیقه مرض نمک می گیره ! میشه بگین چی معنی می ده؟ممنونم

  1. سلام به بنده ی عزیز ، متاسفاه تعبیر این خواب رو نمیدونم ، تا حالا نه خودم شاهد این خواب بودم و نه از کسی شنیدم . پس از تعبیر این خواب معذورم .

 82. ببخشین یه سوال دیگم داشتم من زندگیمو بیمه حضرت ابلفضل کرده بودم برا حفظش ویه سری نذرای مالی ازش خواستم همه جوره زندگی زناشوییمو حفظ کنه مثلا جدایی نباشه تو زندگیم رابطه خوب واز جمله یه سری چیزا فاش نشه چیزایی که بین خودم بود وهمسرم فقط از قضا یه روز پشت تلفن عموم ازم پرسید از زندگیت راضی هستی ومنم با افتخار گفتم اره خیلی راضیم وگفت هوازندگیتو داشته باش منم انگار با یه غرور وافتخار خاصی گفتم زندگیمو بیمه ابلفضل کردم همان شدو روز بعد یکی از بزرگترین رازهای منو همسرم لو رفت وخونوادم فهمیدنو چیزی که مرتبط با اونا نمیشد ولی خب اینجا ایرانه و…..خلاصه کارم چن روز گریه بود گاه میگم نذرمو بیخیال بشم گاه میگم نه ادا کنم موندم چکنم خیلی دوس دارم دلیلشو بدونم ایا غرور منو برداشت اینطوری شد ایا حس پاکی وادم مهمی ومورد توجه بودن کردم که این طور شد نمیدونم حسابی گیجم!!!!!

  1. سلام دوست من ، شما اشتباهیی رو انجام ندادی ، شما کار درستی کردی ، اما ما نگاه ابزاری نباید به ائمه داشته باشیم ، تا زمانی که ائمه هوای ما رو دارن ما بگیم به به و اگر سختی به سراغ ما اومد بگیم وای چقدر بد ، بلکه هر اتفاقی در زندگی ما نقشی و پیامی رو برای آینده داره . من از شما خواهشی دارم . پست مقدمه ای بر گذار ، هفت مرتبه ی گذار ، و پست هفت ماهیت خیر و شر رو حتما مطالعه کنید ، با دقت و با ملاحضه ، خیلی براتون مفید هست و میتونید جواب این سوالات رو به خوبی پیدا کنید .
   در کل ، زمانی که به خود مغرور شیم و به ما تلنگری زده میشه تا خودمون رو به خودمون ثابت کنیم . شما تا قبل از اون فکر میکردی خیلی زندگی خوبی داری و خیلی خوب هم بر زندگی مسلط هستی ، اما با یک اتفاق و یک خاله زنک بازی چندین روز نتونستین طاقت بیارین . خب ، این یه سری پیام هایی داره برای شما که خودتون باید درکش کنید .

 83. سلام چند شب پیش خواب میدیدم در حرم امام رضا هستم داشتم اماده میشدم برا نماز جماعت که یه پسر بچه شر وشیطون کنارم بود البته مادرشم بود انقدر حرف زدو اذیت کرد که تمرکزم بهم خورد و با عصبانیت نمازمو قطع کردم نمازی که تازه بسته بودم سرش داد کشیدم چرا اذیت میکنه بعد رفتم یه کناری ودنبال این بودم نمازمو فرادی بخونم روز بعد هرچی تو نت گشتم معنی برا خوابم حتی برا بودن در حرم امام رو نفهمیدم ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام به شما . کلا خواب حرم امام رضا ، خواب مکه ، خواب مکان های مقدسی که ما بهش اعتقاد داریم ، در خواب نشانه لایق بودن ما و رسیدن درجه ی معنوی ما برای زیارت این مکان ها هست . که چیزی جز کردار خوب ، پندار خوب و اعمال خوب و عبادت های صالحانه مارو لایق این مکان ها نمکینه . حال که شما در حرم امام رضا نتونستی نمازت رو بخونی ، دقت کن ببین در حال حاضر ، موضوعی ، کاری ، چیزی باعث شده که کیفیت عبادت های شما و یا نماز شما کاهش پیدا کنه ؟ اگر اینطوره ، اون موضوع رو حل و فصل کنید .

 84. سلام.مرسی از سایت مفیدتون.میخواستم بدونم اگه بخوایم برای تعبییر خوابمون از کسی کمک بگیریم تعریف کردنش اشکال نداره؟ یه عرض دیگه اینکه امکانش هست مطالبتون با ذکر منبع باشه

  1. سلام به شما مریم خانم ، اگر بخواین کمک بگیرین و هدف خود بینی نباشه اشکالی نداره ، اما برای کمک کردن به دیگران نباید خوابهاتون رو برای کسی تعریف کنید . چون علم به این کار ندارید و طرف رو حتی امکان داره گمراه هم بکنید . سپس اینکه مطالبی که ما اینجا مینویسیم ، همه از تجربیات شخصی و تجربیات دیگر عزیزان و بینش هایی که از زندگی و کتاب هایی که خونده شده به دست اومده ، مهم برداشت و باور مخاطب به این مطالب هست . اگر صحبت ها درست باشند مخاطب قبول میکنه و اگر نباشه هم رد میکنه و بهشون دیگه فکر نمیکنه . هدف ما اینه که مثل یه خانواده با هم در مورد مسیرمون صحبت کنیم تا هر فردی به بینش درستی از مسیر برسه . باز سوالی هم داشته باشین در خدمتم .

 85. سلام
  اول از همه این که خیلی خوشحال شدم همچین وبلاگی پیدا کردم و اولین دیدگاهمو تو وبلاگ قبلی دیروز گذاشتم که گفتید سفر روح در رویا بوده حالاته من ..
  اینجا رو هم مطاله کردم .. این چیزایی که نوشتید من همشو تجربه کردم و همشو هم خودم یاد گرفتم تو خواب …مخصوصا احساس اون پرواز های بلند از یادم نمی ره هیچ حسی بالا تر از اونا رو نداشتم… خواب هام هم تونستم کنترل کنم .به گفته شما کاملا همه چی فکریه .. به خصوص این حالات ۳ سال و نیمه که در من ایجاد شده .. … قبلا راجع به این موضوعات زیاد فکر نمی کردم ولی الان هر لحظه مشتاقم که بیشتر بدونم
  از کجا می تونم با جزییات بیشتر بدونم ؟ یا می شه شما هم بیشتر بنوبسید ؟؟؟؟؟؟
  احساس می کنم وقتی تجربیاتمونو به کسایی تعریف کنیم قابلیت ها کم رنگ تر میشن همینطوره؟
  یکیم اینکه چطور باید سفیر ها رو بشناسیم؟
  فرق پرواز در رویا و واقعیت چیه هر دو وقتی ارادی باشن ؟

  1. سلام دوست عزیز ، ما هم خوشحالیم که جوینده ای همچون شما با وب آشنا شده . اما خب جوینده ها باید صبور هم باشن دیگه .
   ما تقریبا چهار پست در مورد خواب و رویا داریم ، دو پست در مورد سفر روح . شما این شش پست رو + نظراتش رو اروم اروم مطالعه کن ، جواب خیلی از سوالاتت رو پیدا میکنی . بعد از اینکه این پست ها رو مطالعه کردین اون وقت باز نظر بذارین ببینم چه سوالاتی رو دارین .

 86. خیلی وبلاگ خوبی دارین من تازه با وبلاگتون اشنا شدم و جواب خیلی از سوالایی که همیشه تو ذهنم بود را گرفتم ممنون به خاطر نوشته هاتون

  پاسخ: سلام به دوست عزیز … ما هم ممنونیم که نوشته های این وبلاگ مورد پسند شما بوده و در رشد معنوی شما و همچنین پاسخ به سوالاتون تاثیر داشته … با تشکر شیدا

 87. نه اقا شهاب من اصلا تا حالا به زیمناستیک فکر هم نکردم

  پاسخ: احتمال میدم چون ابتدای خواب هات بوده ، خواب به این شکل معنی پیدا کرده ، خب باشگاه محلی برای تقویت و سلامتی هست ، این رو مترجم ذهن ترجمه کرده ، اون استادی که بوده شاید بشه گفت یکی از اساتید خواب بوده ، و پرش های ابتدایی تو و سپس پرش بلند تو ، این یعنی اینکه نمیشه به یک باره کار رو یک سره کرد ، یعنی با یک خواب یا چند خواب همه چیز رو فهمید ، و زمانی که پروازی بلند رو داشتی محکم به زمین خوردی ، همین هم میتونه یک اخطار باشه ، که نخواه انقد بالا بری… به واقع هم همینه .
  من ازت میخوام به جای تمرکز روی خواب و رویا روی زندگی و افکار و اعمالت تمرکز کنی ، هر چقد که صاف تر و بهتر بشی در صورت نیاز خواب ها نمایان میشن … دنیای خواب چیزی نیست که با ده شب تموم بشه ، بلکه باید سیر خودش رو طی کنه تا هم درکش کنی و هم ظرفیتش رو داشته باشی . ما همیشه در خواب ها گل و بلبل نمی بینیم ، شاید زمانی مرگ یکی از اعضای فامیل رو ببینیم ، شاید مرتبه ی خودمون رو نزد خدا ببینیم ، که چیزی که فکر میکردیم نباشه ، و همین ها میتونه آتیش به وجود و روح ما بزنه ، بهترین کار اینه که همه چیز رو به دست خدا بسپاریم و خودمون هم خدا گونه زندگی کنیم ، که سعی و تلاش من در پست ها و موضوعاتی که انتخاب میکنم همینه . امید که بهش توجه بشه .

 88. با سلام اقا شهاب قضیه ی من اینه که من از خدا میخواستم من رو با دنیای خواب و رویا اشنا کنه تا حقیقت رو بفهم . خدا رو بشناسم ادمی هم هستم که نماز میخونم حلال وحروم رو هم میکنم ولی خواب نمدیدم گذشت تا یه شب خواب دیدم که من یک زیمناستیکار هستم ویک مرد بلند قد ایستاده و ما باید با قلابی که اون مرد با دستاش زده بود یک پرش بزرگ انجام دهیم . دو سه نفر دیگه هم بودند من دو سه بار رفتم پرش هم زدم ولی کوچک بود تا بار دیگر یک پرش بزرگ زدم تا جایی که میفهمم خیلی رفتم تو هوا و واقعا حس قشنگی بود مانند پرواز کردن و من خیلی خوشحال بودم که ناگهان با صورت امدم بر زمین و از خواب بیدار شدم میخواستم بدونم اقا شهاب گل ایا این خواب معنی داره

  پاسخ: شما ژیمیسناستیک کار هستید ؟ یا کلا به این ورزش علاقه دارید ؟ یا کلا زمانی که برنامه ای در مورد میبینی از این ورزش خوشت میاد ؟

 89. سلام مطالبتون خیلی جالبه موفق باشید. دیشب که مطالبتونو میخوندم موقع خواب از خدا خواستم که با یکی از سفیران روح آشنا بشم (البته من مدت زیاد ی هست شبها موقع خواب مدیتیشن میکنم )ورشد کنم دیشب خواب دیدم که یه جایی هستم که یه دیو بزرگ دنبالمونه چند نفر بودیم وما هی از دستش فرار میکردیم یه جایی هم بود که باید خودمونو به یه ماشین میرسوندیم وفرار میکردیم اما من نمیتونستم مثل بقیه بدوم ولنگان لنگان میرفتم اما بالاخره موفق شدم واز دستش فرار کردیم به نظر شما این خواب معنی بخصوصی داره یا مال یه ذهن اشفته اس؟

  پاسخ: سلام ، هنوز شما نمی تونین استادی رو مشاهده کنین ، هنوز برای این امر زوده ، تجربه ای که دیدین درست بوده ، نکته تو فرار کردن شماست و ترس شما ، ابتدا باید ترس رو از ذهن و وجودت بیرون کنی ، و بدونی که تو از هر موجودی قوی تر هستی ، تنها با این نکته که نترسی ، اگر نترسی تو از همه قوی تر هستی ، بعد از این شما باید این رو هم یاد بگیری که در خواب باید با فکرت کاری رو انجام بدی ، نه اینکه با بخوای مثل بیداری با دست و پا کاری رو انجام بدی ، از امشب در خواست هایی رو کن که شدنی باشه ، مثال خدایا من رو هدایت کن ، من میخوام بیشتر بدونم ، از همین امشب خواب هات رو بنویس و بهشون دقت کن ، رفته رفته روند رشد رو احساس میکنی . صبور هم باش .

 90. با تشکر از شما ووبلاگ زیباتون ما خیلی از مطالب شما استفاده کرده وچیزهای زیادی که قبلنا مبهم بود برامون یاد گرفتیم واقعا خسته نباشید

  پاسخ: سلام خانوم ستایش – میتونستین نظری ندین و به راحتی هم برین ، اما ممنون که نظر خودتون رو بیان کردین ، هر چقد که بیشتر بدونم این وبلاگ موثره مسلما تو نوشتن ها تاثیر بالایی داره . شما چطور آشنا شدین با این وبلاگ ؟ ممنون میشم واسمون بگین

 91. سلام من واقعا دنبال جواب سوالای خوابهام بودم حالا دیگه هیچ سوالی ندارم ممنونم ازت

  پاسخ: سلام . خوشحالم که به جوابات رسیدی . شاد باشی

 92. فقط یه چیز می تونم بگم واون هم که خیلی چیزهای خوبی ازت یاد گرفتم وممنونم

  پاسخ: خوشحالم که اینطور بوده . ممنون

 93. سلام به دوست خوبم.
  بله.من تمام این مسائل رو قبول دارم.
  و واقعا تمام اینها وجود داره.
  یکبار در رویا چیزی دیدم که همیشه با من همراه هست و خواهد بود.
  هرگز فراموشش نمی کنم.
  ممنون از این پست زیبا.

 94. حی الله
  با سلام
  یه سئوال ازتون دارم،اگه صلاح دیدید جوابش رو بهم بدید:
  چرا به سمت مطالعه و فکر در مورد خواب و رؤیا کشیده شدید؟ چی باعث شد که اینقدر به این مسئله علاقمند بشید؟
  رفرنس و منابعتون برای این مطالب چیه؟لطفأ عنوان کنید
  به دید من خواب آدما رابطۀ مستقیمی با اعمال زمان بیداریشون داره،پس بهتره که بیشتر به ساعات بیداری و اینکه چگونه می تونیم از اون ساعات به نحو احسنت استفاده کنیم فکر کنیم،بیشتر به این فکر کنیم که چه کارهایی کنیم که باعث رشد و تعالی روحمون بشهو.سعی کنیم زمان بیداری از گناه و زشتی و پلیدی و خودبینی دور باشیم و رابطمونو با خدا و خلق خدا بهتر کنیم.وقتی این کارها رو انجام دادیم خوابهامون هم صادقانه تر و معنوی تر خواهند شد.
  موفق باشی .یا حق
  —————————————-
  در مورد سوالت من نسبت به خواب هام دقت میکنم جون باهاش بازی میکنم . باهاش حال میکنم . اما تمام تمرکز من روی بیداری منه . که اگه اون عمل درست تو بیداری نباشه هیج خوابی هم نخواهد بود . در بیداری باید جمع کنی شاید در خواب چشمه ای از اون و ببینی ، که اگر هم نبینی مساله ای نیست . اما وقتی میبیینی دلگرمیت نسبت به خدا و خودت بیشتره . اما اصل همون بیداریه . من زمانی هم میرسه اصلا هیج توجهی به خوابهام نمیکتنم . بیشتر دوست دارم دیگزان هم یک مقدار بهش اهمیت بدن. علت همین اهمیتی که همیشه برای خواب هام قاءل هستم اینه که با این خواب من هدایت شدم . و خیلی کمکم کرده . خیلی . منم اول بهش بی تفاوت بودم اما حضور استادی و خواب هام من و مجاب کرده که بهش اهمیت بدم .

 95. سلام
  جالب بود
  ولی منم زیاد به تقدیر اعتقاد ندارم اگه اینطور باشه کسی تو زندگیش تلاش نمیکنه یا مثالی بزنم
  اگه تقدیر آدما همینطوره که داره اتفاق میفته پس نعوذ بالله خداوند ظالمه که برای بعضی ها تقدیر سراسر رنج ومشقت وبرای بعضی آسایش افریده ؟!!!
  یا بااین فرض که تقدیر اینه که ما این اعمال ( چه بد چه خوب ) رو انجام بدیم پس بهشت وجهنم برای کیست برای ما یا برای کسی که تقدیر بد نوشت ؟!!
  در هر صورت ممنونم زحمت کشیدید

 96. سلام برادر خوبم
  گردآوری جالبی از مطالب مربوط به خواب و تجربیاتت بود . ممنون
  راستش من در این زمینه زیاد کنجکاوی نکردم
  ولی چند مورد خواب تاثیر گذار دیدم که بر اساس اونها چیزهایی در مورد سرنوشت نهایی خودم فهمیدم .
  خواب موضوع جالب و مرموزی هست که می تونه روی آگاهی آدم تاثیر مهمی بگذاره
  موفق و شاد باشی
  در پناه خدا

  1. سلام من زیاد خواب مادر شوهر وخواهرشوهرم رو میبینم یعنی هرشب میبینم علت چیه واین ما رابطه جالبی نداریم باهم

   1. سلام به شما الی عزیز.
    اگر در خواست هایی در مورد رسیدن به خود شناسی و خداشناسی دارید و با اگر میخواین مشکلاتتون حل بشه.
    پیام رویاها برای شما این هست که دست از این کینه و کدورت ها بر دارید.
    رویاها انعکاس بیداری ما هستند. این یعنی اینکه باید از کینه ها و کدورت ها فاصله بگیرید.
    انتخاب با شماست.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از ارسال دیدگاه معادله زیر را پاسخ دهید. *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.