صفحه اصلی خواب و رویا اساتید درون،اساتید رویا
اساتید درون،اساتید رویا

اساتید درون،اساتید رویا

0
137

بحث امروز ما در مورد اساتید رویا است . اگر تا به امروز با این وبسایت همراه بودین باید به خوبی معنی استاد درون رو دونسته باشین . نمی تونم بگم من یا فقط شما از این هدایت ها بر خورد دار هستیم . بلکه استاد درون برای تک تک ما انسان ها وجود داره ، استادی حاضر و واقعی ، نه یک توهم که قابل مشاهده و لمس کردن نباشه . ما امروز در مورد اساتید رویا صحبت میکنیم ، اساتیدی که وظیفه ی اون ها هدایت ما انسان هاست .پس با ما همراه باشید …

اساتید رویا

ابتدا تعریفی رو از استاد رویا ارائه میکنم ، سپس وظیفه ی اون ها رو بیان میکنم ، بعد این رو بررسی میکنم که چطور در رویاهای ما حاضر میشن و بعد یک جمع بندی کلی رو از این سه عامل خدمتتون عرض میکنم .

در ایران ما ابتدا دبستان رو پشت سر میذاریم، بعد به راهنمایی و بعد به دبیرستان میریم ، سپس به دانشگاه تا جایی که بتونیم فوق لیسانس بگیریم .و اون موقع هست که میتونیم به دانش آموزان لیسانس و پایین تر ها  درس بدیم . استاد رویا هم در زمان های دور  یک انسان بوده ، حال به درجه ای از کمال رسیده، زندگی خاکی رو پشت سر گذاشته و حال  یک ناجی برای انسان هاست . که با حضورش در دنیای خواب،  درس های لازم رو به انسان ها  گوشزد میکنه .  اساتید رویا به اذن خداوند به این مقام میرسند .

این یک تعریف ساده از اساتید رویا بود . اما به واقع میشه این افراد رو استاد نامید ؟ بله ، میشه.

استاد رویا شخصیتی هستش که با دید باطنی به روح ها نگاه میکنه ، با یک نگاه نقاط ضعف و نقاط قوت روح ها رو میبینه و به راحتی میتونه این رو تشخیص بده که این سالک در چه زمینه ای  به راهنمایی نیاز داره . و با این دید زمینه رو برای کسب تجربه روح آماده میکنه . پس نام استاد برای این شخصیت ها برازنده است .

اما به واقع وظیفه ی این اساتید چیه ؟ اصلا در کجا یافت میشن ؟

این مبحث کمی پیچیده و سنگین هستش ، پس بهتره با حوصله بحث رو دنبال کنین . وظیفه ی اصلی یک استاد ، راهنمایی انسان هاست . اما این جا چند تا نکته وجود داره … این اساتید در سه مورد وارد عمل میشن . یک اینکه انسانی به یک باره به سمت  غرق شدن و نابودی معنوی پیش میره (نجات)، و دوم انسانی که در راه رشد معنوی قدم بر داشته(کمک) و سوم اینکه انسانی از ته دل به دنبال جوابی میگرده ، البته جوابی در راستای رسیدن به خدا (جواب) . البته این صحبت من هم شرطی نیست . که بگیم حتما در این سه حالت این اساتید وارد عمل میشن ، چیزی که من تا به امروز متوجه شدم این بوده ، شاید در موارد دیگه هم این اساتید ظاهر بشن .

مثالی رو از  هر سه حالت بیان میکنم که به خوبی بحث براتون باز بشه .

ابتدا نجات : زمان هایی هست که انسانی در یک مسیر متعادل بوده ، حال به دلیلی داره یک سیر نزولی شدید رو طی میکنه ، به عنوان مثال کم کم داره قید خداوند و همه چیز رو میزنه ، و این از عدم آگاهی اون فرد صورت گرفته ، مثل اینکه شما ندونسته بیفتی تو چاه ، در این زمان استاد رویا تمام تلاش خودش رو میکنه که ترتیبی رو اتخاذ کنه تا فرد رو نجات میده ، در اینجا ابتدا استاد سعی میکنه که به رویای فرد وارد بشه ، اما اینجا نکته ای قابل تامل هست ….

 خوب توجه کنین …. استاد سعی میکنه از طریق رویایی صادقه فرد رو با خبر کنه ، اما امکان داره فرد مذکور به رویاهاش توجه نداشته باشه ، و  یا به علت مشغله ها و کش مکش های دورنی نتونه رویا رو به یاد بیاره ، پس استاد رویا یا همون استاد درون سعی میکنه از طریق بیداری شخص رو آگاه کنه ، بله از طریق بیداری ، البته منظور این نیست که خود استاد به دنیای زمینی بیاد ، بلکه استاد ترتیبی رو اتخاذ میکنه تا طبق قانون جبر کتابی به دست فرد مذکور برسه ،و یا اینکه اون فرد با انسانی معنوی آشنا بشه که نجات پیدا کنه و یا به طریق های دیگه…

دوم کمک رسانی: از اونجایی که مسئولیت رشد معنوی ما بر عهده خودمون هست ، پس نباید همه ی زحمات رو استاد رویا متحمل بشه . بهترین مثال اینه : اساتید مانند چراغ هایی دریایی هستند که گه گداری مسیر ساحل رو به کشتی های در حال حرکت نمایان میکنند .

پس اساتید رویا یک هدایت گر هستند، و این شما هستید که باید به دریا بزنید ، و مطمئن باشین اگر با تمام وجود و برای شناخت خداوند یک تنه به دریا بزنید تا بلکه بتونین حقیقتی رو کسب کنید ، و در این سفر از خداوند یاری بخواین ، یقینا به مقصدی خواهید رسید. باز هم تاکید میکنم ، اگر برای خداوند به دریا بزنید ، نه برای کنجکاوی و نه کسب قدرت های ماورایی و نه کسب دانشی که ابزاری بشه در دست شما که در جمعی از اون دانش در جهت خود نمایی استفاده کنید .

سوم جواب : زمانی که در یک مسیر معنوی به دنبال سوالات خودمون میگردیم ، اگر با تمام وجود در پیدا کردن جواب کوشا باشیم ، جواب هم به طریقی خودش رو به ما میرسونه ، و نمیشه گفت جواب تنها از طریق خواب به شما الهام میشه ، بلکه از هر طریقی امکان پذیره … اگر نگاهی به سال های پیشین زندگی خود بندازین ، میبینین که هزاران سوال بی جواب داشتین، اما حالا صد ها سوال بی جواب دارین ، مطمئن باشین تمام جواب ها با تلاش شما به دست نیومده ، بلکه در زمان هایی جبر مثبت خداوند بوده که جواب رو برای شما محیا کرده .

حال که بحث استاد روح رو بیان کردیم ، نباید فکر کنید که با قدم گذاشتن در مسیر معنوی از همون شب اول اساتید درون رو مشاهده میکنین … دیدن استاد درون به همین سادگی نیست … نمیخوام شما رو دل سرد کنم ، بلکه میخوام حقیقت رو بیان کنم … پس ابتدا از خودم شروع میکنم . من زمانی که با مبحث اساتید رویا آشنا شدم ، خیلی خیلی دوست داشتم که به هر طریق ممکن این اساتید رو ملاقات کنم ، اما تلاش های من با شکست همراه بود ، چون مقصود من دیدن اساتید بود نه رسیدن به خودشناسی ، برای شما هم همینه ، تلاش و مسیر یک خدا مرد باید برای رسیدن به خودش و خداش باشه و نه برای مقصود دیگه ای .

خیلی از افراد زمانی که با این مبحث آشنا میشن ، دوست دارن به هر طریقی این اساتید رو در رویاهاشون مشاهده کنن .و همین امر باعث شکست معنوی اون ها میشه ، چون سراسیمه به هر دری میزنن تا این اساتید رو مشاهده کنن ، بعد به دنبال میون بر میگردن ، از همین رو به طرف مراقبه و متافیزیک رو میارن اما باز هم نتیجه ای حاصل نمیشه ، در این بین فکر میکنن که خداوند به اون ها توجهی نداره و یا اینکه استادی وجود نداره ، و ناگهان دست از همه چیز میکشن و فکر میکنن معنویت به درد اون ها نمیخوره .

  اما دوستان عزیز ، این رو درک کنین ، اساتید وظیفه ای مشخص دارند ، و یکی از راه های دیدن اساتید توجه به دنیای خواب هست ، استاد رویا چیزی نیست که به یک باره دیده و درک بشه . بلکه هر یک از ما باید این رو بدونیم که استاد درون همیشه و در همه جا همراه ما هست و بر اعمال ما نظارت داره . و هیچ فردی بهتر از استاد رویا نمی دونه که به چه صورت و در چه زمانی خودش رو بر سالک نمایان کنه .

یکی از مهم ترین نکات اینه  که به سمت پاکی و راستی پیش بریم . نمیخوام تمام نکات رو خوب رو واستون گوشزد کنم، همه ی ما به نکات و خصلت های خوب آشنا هستیم. اینکه دروغ نگیم ، اینکه وقف کنیم، اینکه بخشنده باشیم ، اینکه یک رنگ باشم و ….

هیچ انسانی نمیتونه ادعا  کنه که در زمان حال به درجه ی مطلوبی از معنویت و پاکی و راستی رسیده و دیگه نیازی به رشد بیشتر نداره … همیشه میشه بهتر از چیزی بود که هستیم ،  برای زلال شدن هیچ گاه سقفی وجود نداره . زمانی که روزانه بهتر بودن رو تمرین کردید ، زمانی که خصلت های بد خود رو دیدید و شناختید ، اون وقت لازمه که در اصلاح اونا اقدام کنین .

حال زمان این رسیده که به رویاها دقت کنین ، زمانی که شما به رویاهاتون توجه میکنین خود به خود استاد هم سعی میکنه از این راه شمارو هدایت کنه . پس ابتدا براتون تجربیاتی رو رقم میزنه ، شما در خواب های اولیه استاد رو مشاهده نمیکنید ، بلکه خواب هایی عجیب با موضوع هایی عجیب میبینید ، که تا به حال نمونه ی اون ها رو ندیده بودید ، کم کم وجود شخصی رو در رویا حس میکیند ، کم کم میتونین تششع استاد رو ببینید و کم کم ظاهر استاد دیده میشه . اما این پایان کار نیست .

به سوال زیر دقت کنید :

چرا استاد از همون اول خودش رو نمایان نمیکنه؟

جواب : استاد درون بهتر از هر فرد دیگه ای از جنبه و نقاط ضعف و نقاط قدرت هر فردی با خبره ، مشاهده استاد درون در زمان نامناسب میتونه مخرب باشه . چرا مخرب باشه ؟ چون فرد هیچ آشنایی با دنیای خواب نداره ، استاد ابتدا ذره ذره فرد رو با محیط خواب آشنا میکنه ، رویاهای صادقه و رویاهای غیر واقعی رو برای فرد رقم میزنه ، تا سالک به خوبی با فراز و نشیب های موجود در دنیای خواب آشنا بشه. از طرفی ما همیشه اشتباهاتی رو داریم ، به عنوان مثال ، خود من زمانی دارای اشتباهات فراوان بودم ، به یک باره دیدن اساتید برای من مقدور شد ، من پیش خودم فکر کردم پس کارها و اعمال من اشتباه نیست ، اگر اشتباه بود که استاد درون رو مشاهده نمیکردم ، همین باعث شد که کارهای غلط رو ادامه بدم ، و همین امر باعث قطع شدن رویاهای معنوی من شد .

این یک طرف ، استاد درون برای حال و احوال پرسی به خواب ما وارد نمیشه ، بلکه میاد تا درس های لازم رو به ما بده ، از طرفی دیدن اساتید رویا یک سری وابستگی هایی رو در فرد سالک ایجاد میکنه، اینکه سالک دوست داره هر شب اون هارو ببینه … زمانی که استاد درون در رویا به شما میگه که دیگه نباید این کار زشت رو انجام بدی ، یعنی نباید این کار رو انجام بدی ،زمانی که شما اساتید رو ملاقات میکنین ، از اون پس مسئولیت بیشتری رو بر دوش خواهید داشت، چون اگر تا دیروز از سر نا آگاهی اون کار زشت رو انجام میدادید ، حال دارید از سر آگاهی اون عمل رو مرتکب میشید ، و هیچ گاه کسانی که میدانند با کسانی که نمی دانند برابر نیستند . پس این نصیحت رو به گوش جان از من بشنوید ، از روی کنجکاوی شب و روز به خداوند و بعد درونی خودتون التماس نکنین که اساتید رو ببینید، زیرا استاد درون خودش میدونه که کی و کجا و به چه صورت و از طریق چه کسی شمارو هدایت کنه ، از طرفی زمانی که شما اون اساتید رو دیدید و گفته هاشون رو شنیدید ، یک فرد آگاه تلقی میشید، و اشتباهی که فرد آگاه مرتکب میشه ، خیلی خیلی کارمای سنگین تری رو به همراه خواهد داشت .

پس چه بهتر که انسان ریش و قیچی رو به خداوند بسپاره ، و مسیر معنوی رو با نام خدا ، یاد خدا و همت خواستن از خداوند شروع کنه و ادامه بده . غرور رو کنار بزاره ، منیت رو کنار بزاره، ذهن رو باز کنه و در اصلاح افکار و خصلت های بدش کوشا باشه ، صبر و بردباری رو افزایش بده و به خداوند اعتماد و ایمان داشته باشه ، البته این رو هم فراموش نکنه ، که راه معنوی رو خودش باید طی کنه و همت و یاری رو از خداوند بخواد …

جمع بندی : نکات رو در ذهن خودتون بسپرین ، اساتید درون در زمان مناسب تجربه ها رو به شما انتقال میدن ، بهترین کاری که شما میتونید انجام بدید اینه : از لحاظ روحی و درونی خودتون رو در شرایط مناسبی قرار بدین و راه رو برای هدایت باز بذارین ، هیچ وقت راه معنوی خودتون رو محدود به یک روش نکنین ، به عنوان مثال نگین من باید در بیداری هدایت بشم ، یا اینکه از دنیای خواب خوشم نمیاد ، یا اینکه بگین نه ، من فقط باید با خواب هدایت بشم ، خودتون رو شرطی نکنین ، بلکه مسیر رو باز بزارین ، مانند یک اقیانوس باشین ، اقیانوسی بی کران ، شفاف و زلال ، که زمانی که از بالا به این اقیانوس  نگاه میکنید بتونیند به راحتی کف اقیانوس رو هم مشاهده کنید ، انسان هر چه دغدغه های فکریش بیشتر باشه اقیانوسی مواج تر خواهد داشت ، هر چی خود پرست تر و پر گناه تر باشه آب اقیانوسش تیره تر خواهد شد ، پس با زلال و صاف بودن اساتید روح که جای خود داره ، بلکه میتونید به بالاترین مراتب معنوی دست پیدا کنید ، جهان های پیرامون رو ببینید ، اما باز هم فراموش نکنید ، پاکی و صافی انسان ، و حضور  در یک راه معنوی باید تنها به خاطر شناخت خود و خداوند باشه، انسانی که برای دیدن اساتید و جهان های دیگه به این راه میاد ثمره ی تلاش خودش رو نمیبینه .

و اما چند نکته  :

به اندازه ی تمام انسان ها راه هست برای رسیدن به خدا ،

یک مسیر معنوی رو اگر سخت بگیرین سخت میشه و اگر درکش کنین و به مرور اون رو طی کنین خیلی راحت میشه . پس یک مسیر معنوی رو با کمال صبر و حوصله طی کنین  و برای رسیدن به جواب اصلا عجله نداشته باشین .

هر انسانی طبق دنیایی که داره هدایت میشه ، پس خواب ها و تجربیات معنوی شما شاید برای دیگری مفید نباشه ، پس خواب ها و تجربیات خود رو در اختیار دیگران نذارین و اون ها رو مثل یک راز پیش خودتون نگه دارین .

فکر میکنم این بحث رو در اینجا به پایان برسونم بهتر باشه ، اگر سوالی داشتید میتونید در قسمت نظرات مطرح کنین ، نظرات شما کامل کننده این پست خواهد بود ، پس با ما در قسمت نظرات همراه باشید . شما رو به خداوند بزرگ میسپارم . شهاب

 

شهاب دلفان آذری 7 سال است که چشمانم با نگاه دیگری به دنیا باز شده است. شاید بتوان گفت 7 ساله ام. زندگی توامی از عشق و شوق تسلیم بودن در برابر خدایی است که آفریننده ی عشق است. رفته رفته تعالیم و مفاهیم بالاتری را کسب میکنیم. در یادگیری مطالب کوتاهی نکن. زمان همیشگی نیست. یک روز وقت رفتن من و تو نیز می آید. آن زمان سرنوشت ساز است. بگذار رو سفید باشیم. دنیا از آن چیزی که در ظاهر می بینی بسیار عمیق تر، با ارزشتر و معنوی تر است. تنها کافیست که بخواهی خدایت را بشناسی. اگر شاگرد حاضر باشد. استاد نیز حاضر میشود.

دیدگاه(۱۳۷)

 1. سلام آقا شهاب مدتیه که مطالب شما رو میخونم و واقعا ازتون ممنونم چون خیلی کمکم کردن
  ولی یه سوالی برام پیش اومده..به چه علت اساتید درون به شکل یکی از آدمای اطراف ما تو خوابمون میان؟
  شفاف تر بگم تو خواب من هرسری یه آقایی میاد که یکی از آشناها هستن و مجردم هستن..هربار با دیدن خواب ها برای من سوتفاهم میشه که علاقه ای این وسط هست ولی وقتی خوابم تعببیر میشه میبینم ربطی به خود اون آقا (در واقعیت) نداشته ولی واقعا خوابایی که مربوط به ایشون هست باعث میشه من از مسایل مهم باخبر بشم یا به خودم یا آدمای دیگه کمک کنم…میخواستم بدونم این همون اساتید درونه؟ تو کامنتا خوندم که گفته بودین به شکل اشخاص هم در میان…ولی آیا در واقعیت هم این شخص میتونه نقش مهمی تو مسیر زندگی من داشته باشه یا صرفا برای این که توجه من به خواب جلب بشه به این شکل میاد؟و اینم فکر کنم زیاد خوب متوجه نشدم که اساتید درون میتونن خارج از رویا هم دیده بشن؟

  1. سلام به شما شادی عزیز.
   شما درست گفتید، در رویاهای اولیه راهنمایی ها در قالب اشخاصی که ما اونهارو میشناسیم به ما خواهد رسید.
   اما اینکه اون شخصی که ما در رویا می بینیم میتونه به ما کمک کنه یا نه و یا میتونه نقش مهمی داشته باشه یا نه، این هم امکان پذیر هست و این مورد رو خود شما باید کشف کنید.

 2. سلام
  اقا شهاب من یه سوال داشتم درباره ی همین اساتید
  من زمانی که کوچیک تر بودم و اصلا چیزی ازین مفاهیم و این قوانین اطلاعاتی نداشتم با این اتفاقات و چیزایی که میگین یه سالک تجربه میکنه داشتم
  یادمه اخرین بار ۱۳ سالم بود
  معلممون فیلم سیاحت غرب رو که زیر ۱۸سال خوب نیس ببینی و ترسناکه گذاشته بود برامون
  منم مجبور شدم ببینم تا یه هفته بود که شب که میشد نمیتونستم بخوابم فقط گریه میکردم
  نزدیک روز تولدم بود یادمه ببعد نماز گفتم خداجونم یه کاری کن دیگه دارم خسته میشم نذار بترسم تو کنارمی
  مامانم گفتم نماز شب یادم بده نماز شب خوندم اون روز فرداش که روزی بود که متولد شده بودم شب خیلی اروم خوابم برد تو خواب یه نفرو دیدم کسی که قبلا هم تو خوابام میدیدم یادم نیس چی گفت
  بعدم ازون روز تو بیداری هم کنارم حسش میکردم نه این که ببینمشون نه ولیکنارم حسشون میکردم وقتی میترسیدم دستشون میذاشتن رو شونم و یه جمله کوتاه ک معنشو نمیفهمیدم تو گوشم نجوا میکردن و من اروم میشدم(ایشون یکی از اساتید بودن ایا؟؟)
  نمیدونم چی شد بعد دوسال که خونمون عوض شد دیگه نیدمشون نه تو خواب نه تو بیداری حسشون نکردم نمیدونم به خاطر این ک بزرگتر شده بودم و مشغله فکریام زیاد شده بود حجم زیاد درسا بود که منو از معنویات جدا کرده بود این برام اون موقع اصلا سوال نبود. که این شخص کجا رفت ولی الان که اطلاعاتم بیشتر شده و میدونم تا حدودی معنویات چیه مطالعات زیادی دداشتم تو این سه سال برام سوال پی اومده

  1. سلام به شما محدثه عزیز
   چون شما تجربه واضح و شفافی نداشتید، من هم دقیق نمیتونم بگم اون چیزی که در کنار شما بوده و شمارو آروم میکرده چی بوده.
   اما چیزی که معلومه ، بعد از اون درخواست که از ته قلب بوده ، از جانب خدا فرشته ای و یا راهنمایی برای محافظت از شما تا پایان این ترس و واهمه قرار داده شده.
   این برای هر انسانی میتونه اتفاق بیفته. ب این شرط که انسان از روی عشق و خواستن قلبی چیزی رو بخواد.

 3. سلام خدمت اقا شهاب
  من یه ایمیل براتون زدم اگه لطف کنین بخونین و راهنمایی کنین ممنون میشم
  راستی نظرات قبلی بقیه پستها رو که خوندم متوجه شدم اسم لیلا قبلا استفاده شده که با اجازتون من اسممو عوض میکنم.

  1. سلام به شما لیلا عزیز.
   در اولین فرصت ایمیل ها پاسخ داده میشه.

 4. سلام بر اقا شهاب و دوستان علی الاخصوص جویای عزیز.من به دعا و امرژی دوستان نیاز مبرم دارم. ازتون خواستارم من جزو گروه قرار بدید که مورد ثعا و انرژی مثبت دوستان قرار بگیرم.زندگیم داره ازهم میپاشم خیلی سمت خدا میرم کلا اهل نماز و دعا هم هستم ولی نمیدونم چرا هر دعای خیری میخوام برعکس میشه.گره ای توکارام افتاده ک اینجور شدم.ازتون راهنمایی میخوام تز قدرت وانرژی تون بهم برسونید.لطفا جوابم روبدید.

 5. سلام اقا شهاب خسته نباشید که این مطالب عالی رو در اختیار ما گزاشتین
  من یک سال پیش به طور مداوم شب ها وقتی میخوابیدم خواب میدیدم تو همونجایی که خوابیدم فلج مانند افتادم هی میخواستم دست و پام رو تکون بدم ولی نمیشد صدامم در نمیومد حدودا دو هفته مداوم اینجوری شدم بعداز یک ماه باز اینجوری شدم وتو خواب صدای یه مردی رو شنیدم که به من در مورد یه کار زشتی که میکردم تذکر داد خیلی ترسیده بودم هنگام اذان گفتن درست یهو از خواب پریدم الان از اون موضوع خیلی میگذره و من تازه تازه اون کارو ول کردم و بعضی وقتا هم تو خواب فلج مانند صدای جیغی رو میشنیدم که رفته رفته زیاد میشد و من میترسیدم قضیه این فلج شدن توی خوابا و اون صدا ها چیه لطفا جواب بدید ایا همش یه هشدار بود برای راهنماییم؟ لطفا جواب بدید من منتظر جوابم

  1. سلام به شما محمد رضا عزیز.
   تذکر استاد درون رو جدی ببگیرید.
   اما انسان های زیادی هستند که صدای جیغ کشیدن یک زن رو در رویا و یا در بین خواب و بیداری میشنون.
   این میتونه نشان از یک ناهنجاری در درون باشه، یا یک خشم، یا یک اخطار. دقیقا نمیتونم علت این موضوع رو توصیف کنم.

 6. با سلام و تشکر از مطالب ارزشمندتان
  اقا شهاب من مدت زیادی نیست که با وب سایت شما اشنا شدم و تجربه زیادی هم در این امور ندارم فقط یه سوال بسیار کودکانه و مبتدیانه از حضور شما داشتم:
  اگر کسی مبتلا به یک بیماری جسمی یا صعب العلاج باشد،در صورت سفر روح و ملاقات اساتید درون، آیا میتوان از انها کمک طلبید؟ آیا انها راهکاری جهت برطرف کردن مشکل جسمیش به او نشان میدهند؟
  بازم معذرت میخوام بابت سوال مسخرم.

  1. سلام به شما لیلا عزیز.
   بله این موضوع مقدور هست .اما نه به این راحتی. باید در مسیر خود شناسی و خدا شناسی حرکت کنید.
   اگر این بیماری نا علاج رو شما دارید. به من ایمیل بزنید.
   d_lands@yahoo.com

 7. سلام آقا شهاب عزیز خوبین.من یه چند باری تو خواب اجنه رو دیدم حتی یکیشون هر جا می رفتم دنبالم می کرد اذیتم کنه منم فرار می کردم بعدش تو خواب یه نفر بهم گفت سوره جن رو زیاد بخون واجنه رو از خونت بیرون کن لطفا تعبیر خوابمو بهم بگین ممنونم ازت

  1. سلام به شما دوست عزیز.
   هم درد و هم درمان در خواب به شما داده شده . خوابتون نشان از این داره که جن ها در شما نفوذ دارن. شاید هم نشان از طلسمی و یا سحری باشه. برای حل این مشکل هر شب سوره جن رو بخونید.

 8. سلام شهاب عزیز
  ببخشید من یه سوالی داشتم و اون اینکه من چند شب پیش وقتی می خواستم بخوابم با خودم گفتم که انشااله امشب در خواب بیدار میشم و با استاد درونم ملاقات می کنم و بعدش همون طوری به حالت خوابیده با چشمان بسته داشتم مدیتیشن انجام می دادم و تنفس شکمی انجام می دادم ولی ناگهان بعد از یک ربع صدایی یک انسان دیگر دقیقا از توی سینه بیرون آمد و این صدا دقیقا مانند صدا های واقعی بود،آنقدر واقعی که من ترسیدم و چشمانم را باز کردم و به دورو اطرافم نگاه کردم ولی کسی در و اطراف من نبود و بعد از اینکه آرام شدم و خوابیدم و همان مدیتیشن را دوباره داشتم انجام میدادم ناگهان یک صدای جیغ زنی از بغل دستم به گوشم رسید و من دوبار وحشت زده به دو رو اطرافم نگاه می کردم ولی باز هم کسی رو ندیده بودم.حالا می خواستم بدونم که معنی این صدا ها چیست؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  1. سلام حسین عزیز.
   اینا مواردی نیستن که بخوای بهشون توجه کنی. اصلا در این موارد گیر نکن. بلکه فقط ناظر باش و نترس و ادامه بده.
   این تجربیات در ابتدا برای هر شخصی پیش میاد. مشکلی درش نیست

 9. سلام من یه سوال داشتم و بعد می خواستم تجربیات خودم رو براتون بگم البته مال قبل اشنا شدن با این مسائل و سایت شما هستن. اگر فکر می کنین می خوام ریا کنم و خودمو والا نشون بدم لطفا ادامه به خوندن ندین. سوال اینکه ممکنه اساتید امام باشند؟ و دلیلم برای سوال تجربه هام هستن، من از بچگی یعنی ۵ ، ۶ سالگی که حتی چیزی درباره ی امام علی نمی دانستم عاشق و شیفته شون بودم ولی اینجور نبود که مدام به فکرشون باشم. وقتی به نوجوانی رسیدم یه جورایی برام پدر معنوی بودن هر وقت ناراحت بودم در عالم بچگی باهاشون صحبت می کردم. وقتی بزرگتر شدم هر وقت می خواستم گناهی کنم به طرز معجزه آسایی اسم امام علی به میان میامد مثلا یوهو کسی که انتظار نداشتم حدیثی از امام علی می فرستاد یا از تلویزیون پخش می شد یا شخصی کنارم (مادرم ) می گفت یا علی… (امداد های دیگر هم داشتم که فکر می کردم مستقیما از خداست چون نمی دانستم استاد مغربی هم وجود دارد، در اون ها اسمی از امام علی نبود) وقتی دیگه عادی شد توجهی نمی کردم و باعث شد این پیوند قطع بشه و خیلی سقوط کردم خیلی… باری به علت خوابیدن شب در حمام در خواب مورد حمله ی جن قرار گرفته که بسیار برام واضح بود که به شدت توسط اونها فسرده می شم و روحم از بدنم داره خارج میشه هر چه سعی می کردم اسم خدا یا امام بیارم بیشتر مورد ازارم قرار می دادن که نتونم چیزی بگم و وقتی در دلم بهشون توسل کردم شب اول با صدای یا الله گفتن خودم از خواب بیدار شدم، شب های دیگر که در اتاق خوابیدم ادامه داشت خواب تا بار دوم با ذکر یا حسین و بار سوم با یا علی از خواب پریدم، جالبع بعد از یا علی دیگه اون خواب رو که عین واقعیت بود ندیدم… وقتی کوچکتر بودم خواب دیدم حرم امام علی روی آب های طوفان زده شناور است و شب بود و مردم توی اب افتاده و یا سعی می کردند از گنبد حرم امام علی بالا بروند من بالا تر از همه به نوک گنبد اویزان و محکم چسبیده بودم دیدم مادم پایین تر از من داره بالا میاد به مادرم نا خوداگاه گفتم این آب ها اشک هایی است که برای حضرت علی ریخته شده!!! این خواب چه معنی میتونه داشته باشه؟ چند وقت پیش خواب دیدم دیوار های صحن بیرونی حرم امام علی داره فرو می ریزه و جنگ شده بود و سربازهایی رو دیدم که سوار بر اسب می جنگیدند! قبل تر ها خواب دیدم که در یکی از حرم های مقدس هستم و جنگ شده و مادرم هم بود، سریع از پناهگاه خارج شدم ، مادرم گفت کجا می ری گفتم میرم به مردم کمک کنم!!! با دیگر خواب دیدم در سحن حرم امام رضا هستم با کسی که انگار شوهرم بود و مادرم ، به مشهد حمله ی هوایی شده بود و دست و پای قطع شده در سحن ریخته بود و در حال بررسی بودیم!!! این سلیله خواب ها چه معانی دارن؟؟؟ یه بار هم نوجوان که بودم خواب دیدم شیری در شهر سرگردان است و شیر زخمی بود خواستم کمکش کنم که مرا کشت و من فقط دیدم دارم بالا میرم و مردم ، با مردم دیگر در یک مسیر قرار گرفتیم به جایی می رفتیم! تا رسیدیم به کوه های سر سبز زیبا، بعضی ها همراهی داشتند که انسان نبود ولی زیبا بود یادم نیست چطور بودن ، بعضی ها در راه از کوه پایین می افتادند، ما به نوک کوه رسیدیم و به ما گفته شد که از روی این کوه باید به روی کوه دیگر پرواز کنیم،در صف بودیم، می دیدم برخی تا میخواستن. پرواز کنن سقوط می کردن به ته دره بعضی هم نه، نوبت من شد ، همراهم که یک خانوم با لباس های روشن رنگ ملیح و شاد حریر و زیبا اما خاطرم نیست چطوری بود، به من گفت برو خیلی خوش اخلاق بود گفت نه میترسم ، گفت نترس پرواز می کنی گفتم قسم بخور، خندید و قسم خورد، و من پرواز کردم انگار کسی منو برداشت گذاشت روی قله ی کوه بعدی، از خوشحالی و شعف از خواب پریدم! می خواستم بدانم این خانم استاد من بوده؟ چرا چیزی به من یاد نداد؟ امکان داره امام علی هم استاد من باشن؟ خواب هام چه معنی میده؟ ممنون از کمک های بی کرانتون، من میخوام خیلی پیشرفت کنم، با این اوصاف از چه راهی میتونم پیشرفت کنم؟

 10. سلام وقت بخیر اقا شهاب من چن سال پیش بعد از ظهر بود خواب ی مرد با چهره خیلی نورانی ومومن رو دیدم که با ی خانم نشسته بودن همون جایی ک تو اتاق خوابیده بودم بهم سه بار گفت ادم تا سختی نکشه خوشبخترین فرد نمیشه .اینجور خوابهارو من قبلا زیاد میدیدیم والان کمتر شده شاید.اینم میشه گفت این خوابم تعبیرش اینده منه؟

  1. سلام به شما فرناز عزیز.
   هر رویایی ، منحصر به فرد و برای شخص رویا بین دارای بالاترین معنی و بالاترین تعبیر هست.
   اگر شما در رویا این رو خواب دیدین. پس حتما همینطوره. و حرف بی ربطی رو هم دریافت نکردید.

 11. باسلام شهاب عزیز ببخشید من یه سوالی داشتم و اینکه من باید چطوری با استاد درونم ارتباط برقرار کنم و اینکه اگه بتونم با استاد درون ارتباط بر قرار کنم می تونم هر سوالی راجع به خودشناسی و رسیدن به مراحل معنوی و فهم بالاتر از او سوال کنم و او جواب سوالهایم را بدهد و سوال آخر اینکه استاد درون میتواند مانند یک استاد واقعی به ما تمریناتی دهد و بر پیشرفت ما نظاره گر باشد.
  ببخشید که سوال زیاد کردم.

  1. سلام به شما حسین عزیز.
   هر شخصی میتونه با استاد درون خودش ارتباط برقرار کنه. اساتید درون، راهنمایانی هستند بسیار مهربان و البته بسیار سخت گیر.
   شما یا هر شخص دیگری میتونید با اساتید درون خودتون ارتباط داشته باشید. اما این ارتباط زمانی برقرار میشه که عشق و تشنگی لازم در شما دیده بشه همچنین به واقع و از تمام وجود بخوای به خودشناسی یا خداشناسی برسین.
   اینطور نیست که هر شخصی بگه من میخوام اساتید رو ببینم، شب هم استاد در خواب حاضر بشه و بگه عزیزم سوالاتت رو بپرس.
   چیزی که دست نیافتنی باشه و یا به سختی به دست بیاد، قطعا بسیار هم با ارزش خواهد بود.
   اساتید درون همیشه در حال آموزش به سالکان هستند، اما بسیاری از سالکان از این آموزش ها بی خبر هستند. زیرا ابتدا با رویا بینی، سپس با اتفاقاتی در بیداری و سپس با جملاتی آموزنده و کوتاه در رویا اشخاص رو راهنمایی میکنند. اشخاصی که به دو مولفه ی قبلی بی توجه هستند، مولفه ی سوم رو نمیتونن دریافت کنند.
   و نکته ی بسیار مهمی که باید به اون توجه کنین این هست که استاد درون، تنها مواردی رو گوشزد میکنه که به اون علمی ندارید. به عنوان مثال اگر شخصی حسود هست و میدونه حسادت امری نادرسته، استاد درون این تذکر رو به اون نخواهد داد. چون شخص آگاهانه در حال حسادت کردنه و شخص سالک باید برای خودشناسی به خودش زحمت بده.
   و زمانی که شما با عشقی سرشار، همتی والا برای خود شناسی قدم بردارید، و واجبات لازم رو رعایت کنین، از نفس دوری کنین ، یقینا رفته رفته آموزش های درونی شما آغاز خواهد شد.
   و نکات لازم رو دریافت خواهید کرد.
   و پند های استاد درون ، در چند کلمه و بسیار عمیق خواهد بود. امید که مفید باشد.

 12. سلام،دیشب یک خواب معنوی خیلی زیبا دیدم .جزییاتش زیاد مهم نیست اما این قسمتش رو نفهمیدم یعنی چی ک همون استاد روحم تو اسمون یه دسته ستاره ک نورانی تر از بقیه ستاره ها بودن رو نشونم داد و انگار بهم گفت که وظیفه تو نگه داری و حفاظت از این ستاره هایی ک در کمینگاه توست. دقیق یادم نمیاد شایدم گفت در تصرف توست ،میخواستم شما راهنماییم کنید ک منظورش چی بوده و من باید چکار کنم ؟ه

  1. سلام به شما اسنات عزیز.
   اون ستاره ها باور ها و ایمان ها و یقین های تو هستند . میتونن پاک دامنی. کار خیر. نماز . عبادت. مهربونی. رئوف بودن و … باشن. در تصرف تو درست هست

 13. سلام آقا شهاب
  مطالب شما بسیار جالب و قابل فهم است و خیلی هم مفید میباشد
  من سئوالی دارم که در صورت امکان مرا یاری فرمایید
  میخواستم بدانم که این طریقت که در اینجا بیان میشود ،
  همان طریقت اکنکار نیست؟
  اگر ارتباطی به اکنکار ندارد . به نظر شما ادامه طریقت اکنکار میتواند ما را به خود شناسی و معنویت و رسیدن به خدا یاری کند یا نه ؟ خیلی مشتاقم که این سوال مرا پاسخ دهید

  1. سلام به شما نگین عزیز.
   نخیر ، طریقت اکنکار نیست. هیچ نامی ندارد . و اکنکار نیز ک مسیر حقیقی و تمام و کمال برای رسیدن به خود شناسی و خدا شناسی نیست. و نمیتواند شما را به انجایی که باید ، برساند.
   خود من هم مدت ۶ ماه در اکنکار بودم. اما توسط همین اساتید روح و یا اساتید الهی که در اسلام از این ها با نام هادی یاد میشه. راهنمایی شدم.

 14. سلام شما این اطلاعات رو ازکجا دارین منبع شما چیه سفر روح و اینها واقعی هست اما به شما و سایت و حرف های سما اعتمادی نیست چطور می تونید منو قانع کنید مثلا می تونید بیاین تو خوابم درصمن منو با دیگران مقایسه نکن و دست کمم نگیر

  1. سلام به شما ۱۲۳ عزیز.
   شما یک نظر دیگه هم نوشته بودید که من پاکش کردم. البته من شما رو از هر شخص دیگری بیشتر دست کم میگیرم.
   چون اشخاصی مانند شما دنبال دانش معنوی نیستن بلکه میخوان بدونن کی چقدر میدونه و کی چقدر نمیدونه.
   یقینا هر صحبتی برای اشخاصی دلنشین هست و برای اشخاصی بی ربط.
   اگر به صحبت های من اعتمادی نیست شما مجبور نیستید بمونید و بخونید. اگر سوالی دارید بپرسید و مانند دیگران با کمال میل جواب رو دریافت خواهید کرد. اگر اومدید ببینید اینجا چه خبره. خب همه چی مشخصه. پس لطفا با کامنت های سطحی و سوالات بچه گانه وقت مارو نگیرید.

 15. با سلام و احترام
  میخواستم بپرسم آیا ادم نفس خودشو میتونه توی خواب به شکل یه حیوان ببینه ؟و آیا نوع حیوان نشان از تمایلات نفس نسبت به ویژگی های اون حیوان داره ؟مثلا میمون یه سری ویژگی داره یا خوک یا مثلا گرگ و کفتار و غیره

  1. سلام به شما علی عزیز.
   بله امکان این امر هست.
   اگر خود را به شکل هر حیوانی ببینید یعنی اینکه همان تمایلات در شما هم وجود داره

 16. سلام شهاب جان من بهتون ایمیل زدم و خوابی رو برای شما تعریف کردم امیدوارم جواب ایمیلمو بدین تا به طور کامل خواب رو برای شما تعریف کنم.

 17. سلام .راستش من خواب های معنوی میبینم و کسی در بعضی خوابای من به من راههای معنوی رو نشون میده .من پتانسیل خوب شدن و خوب بودن رو دارم اما اراده ی خیلی قوی ای ندارم .به نظرتون چه کار کنم

  1. یعنی چی اراده ندارم ؟
   یکم روی این حرفت با اطلاعاتی که از سایت به دست اوردی فکر کن …
   اراده ندارم یعنی چی ؟ از کجا نشات میگیره ؟
   این حرف منفی چرا باید گفته بشه ؟
   یک اراده قوی چه زمانی ایجاد میشه ؟
   جواب این سوالات رو برام بگو ایه عزیز.

 18. سلام ممنون از جوابتون?
  بله شما تعیین و تکلیف نمیکنین ، اما از جای دیگه ای انگار دستور رسیده…
  ان شاالله که بتونم درست از پسش بر بیام و بتونم به ترسم غلبه کنم?
  بازم ممنون

 19. سلام، راستش نظرات رو که میخوندم ترسیدم ، تا جاییکه ولش کردم دیگه
  بزرگترین مشکل من اینه که میترسم
  با اینکه میدونم ” باید” وارد این راه بشم اما میترسم
  و متاسفانه کسیکه درین مورد میدونست دیگه کنارم نیست ازش کمک بگیرم
  شما بگین چیکار کنم؟؟???

  1. سلام به شما مطهره عزیز انتخاب با شماست.
   ما اینجا برای کسی تعیین و تکلیف نمیکنیم، بلکه عزیزانی که در راه هستند رو راهنمایی میکنیم.
   انتخاب به طور حتم با شماست. سرنوشت خودتون رو با حرف ما و یا به امید کمک دیگران جلو نبرید. ترس رو کنار بذارید تا ایمان و امید جایگزین بشه.
   قبلا هم بهتون گفتم. ترسی نداره این راه. انتخاب با شماست.

 20. سلام
  من وقتی تو خواب بیدار می شم دنبال استادم می گردم ولی وقتی می خوام صداش کنم صدام می گیره فریاد می زنم ولی صدام به زور شنیده می شه اونم گرفته مثل سرماخوردگی شدید علت این قضیه چیه ? و برای رفعش باید چی کار کنم
  وقتی کیفیت صدام اینطوریه استادم هم جواب نمی ده انگار که نشنوه نمی دونم شاید بشنوه ولی جواب نمیده
  فقط وقتی جواب می ده که صدام بلند و رسا است
  این تغییر امواج صدا حتما علتی نداره که من نمی دونم چیه
  مرسی از همیاری شما
  پیشاپیش عید رو به همه دوستان تبریک می گم انشاءالله همیشه به شادی باشید

  1. سلام قطره باران عزیز.
   از این پس این چیزی ک بهت میگم رو عمل کن.
   در خواب به جای فریاد زدن و یا صدا کردن استاد. به صورت درونی و بدون کاربرد زبانی از استاد بخواه که راهنماییت کنه و نکات لازم رو بهت گوشزد کنه. نتیجه رو به من اعلام کن.

 21. سلام
  آقا شهاب خدا رو شکر از ابهام دراومدم و جوابم رو پیدا کردم از شما هم ممنونم که جواب دادین

  در پناه حق

 22. ببخشید حرفم تمام نشد
  تذکری که ایشان به من داد درباره چیزی بود که من اعتقادی بهش ندارم
  هر چی با خودم کلنجار میرم نمیتونم بپذیرم که اونطوری باشم که ایشان گفت
  نمیدونم از این نظر چکار کنم

  1. سلام س م عزیز.
   صحبت ایشون رو برای من ایمیل کن، در ایمیل در موردش صحبت میکنیم.

 23. سلام
  آقا شهاب من س.م هستم(از کرمانشاه). اگه یادتون باشه پارسال حدود مهرماه باهاتون حرف زدم برای مشکلی که داشتم شما منو به آقای ع.ه معرفی کردین. میدونین اون مشکلم هنوز برطرف نشده اما در این مدت که با ایشان در ارتباط بودم دیدگاهم نسبت به زندگیو هستی بسیار روشن شده. چیزهای بسیار عالی یاد گرفتم و بسیاری از تلاطم های روحی ام برطرف شده. احساس میکنم قسمت که این مشکل برام پیش اومد که شما رو پیدا کردم که ایشان معرفی کنید و ….
  چند شب پیش خواب دیدم که وارد یه دریاچه شدم از کف اون تعداد بسیار زیادی نوک مداد برداشتم . بعد وارد یه جایی مثل مدرسه قدیمی شبیه یه مصلی بزرگ شدم که کف اون سراسر آب بود. مردی رو دیدم . بهش گفتم من شما رو میشناسم در جواب گفت من هم شما رو میشناسم شما رو آقای ع.ه معرفی کرده که من استادتون بشم. خلاصه من شدم شاگردش و نشستم پای درسش که اولین درسش تفسر یکی از صفات خدا بود(احد)
  بین درس یه تذکر بهم داد.من با اینکه تذکرش رو قبول نداشتم اما خودم اصلاح کردم.
  به نظر شما آیا این خواب من همان استاد رویا بوده؟

  1. سلام به شما س م عزیز.
   از نظر من این رویا درست بوده.
   اما باز هم … باز هم … با این استاد صحبت کنید و قبل از خواب ازش بخواین که در رویای شما ظاهر بشه و سوالات خود رو از ایشون بپرسین. یا در بیداری بخواین شما رو به جواب سوالاتتون همراهی کنه.
   تا سوالی نپرسید استاد جوابی نمیده.
   اگر استاد شما درونی باشه، خیلی هم عالی میشه. از طریق ایمیل در ارتباط باشید با من…

 24. خب چه طوری باید از ازدست رفتن بعد معنوی جلوگیری کنم؟همش دارم کثیف تر میشم؟!هرسال گناهکارتر؟؟آره؟؟چیکارکنم؟؟؟ممنون

  1. دوست عزیز، این سایت برای همین منظور ایجاد شده،
   هر مطلبی که در این سایت میخونید، داره همین رو بهتون آموزش میده که چطور میتونید به جلو حرکت کنید.
   فقط خوندن مطالب کافی نیست، فقط تایید کردن مطالب کافی نیست. اگر به عمل تبدیل بشن، شما هر ساله بهتر از سال قبل خواهید شد.

 25. سلام.من دو سال پیش خواب دختربچه زیبایی رو دیدم که همه ادم های توی خواب دنبالش بودن تا نابودش کنن.من اونو خیلی دوس داشتم خیلی پاک و نورانی بود من نجاتش دادم ولی خودم مردم.سال بعد بازم خواب همون دختربچه رو دیدم.این بار ترسیدم و نتونستم نجاتش بدم.یه مرد تو خوابم گفت چون ترسیدی ازدستش دادی.و بازم همین امسال،چند روز پیش خواب یه دختربچه دیگه رو دیدم که نوزاد بود،بچه خودم بود.ولی یه خانم زشت و بی ریخت بچه ام رو ازم گرفت.معنی این خوابای بچه چیه؟من مجردم.بچه ندارم.آیاقراره اتفاق خاصی برام بیفته؟یا باید کارخاصی رو انجام بدم؟

  1. سلام به شما دوست عزیز.
   تا اونجایی که من اطلاع دارم. تعبیر خواب شما این هست که هر سال به نحوی و به دلیلی معنویت خودتون رو از دست میدید. این از دست دادن میتونه با انجام کار زشتی و یا گناهی و یا ترس هایی همراه باشه.
   چون کودک در خواب نشانه من حقیقی و یا همان بُعد معنوی فرد است. حالا کمی فکر کنید و در تعبیر این خواب کمک.

 26. سلام آقا شهاب
  من به صورت اتفاقی به سایت شما رسیدم … سایت بسیار مثبت و قابل توجهی دارید. این مطلب اساتید معنوی برام جالب بود چون واسم اتفاق افتاده من یک انسانی بودم که معنویت رو تجربه کردم اما لغزیدم از سال ۸۱ با یک سری دوستانی آشنا شدم که من رو از مسیرم خارج کردم تا سال ۹۴ درگیرشون بودم ولی در سال ۹۰ در جشن تولدم یک کتاب به من هدیه شد به نام دفترچه معنوی تو اوج سرخوشی کتابو پرت کردم تو انباری گفتم کدوم معنویت کدوم خدا کدوم استاد کدوم روح درون بیخیال تا اینکه در سال ۹۴ با یک فردی آشنا شدم که از نظر معنویت و خداشناسی و خیلی چیزهای دیگه منو میخکوب خودش کرد و یهو به خودم اومد و دوستامو حذف کردم از زنگیم و توبه کردم توبه ای که از ته دلم بودم و به درگاه خدا التماس میکردم ببخشش کنه تا بتونم برگردم و اینو در همان لحظه بهم نشون داد که نوری از پنجره اتاقم وارد اتاق شد و خودشو محکم کوبید بهم و پر از جریان برق بود و به مرور که بیشتر جلو رفتم و بیشتر در گیر معنویت و ذکر گفتن شدن دوباره خانمی سر راهم قرار گرفت که استاد برتر خودباوری و خودشناسی هست و شنیدن حرفای ایشون منو به شدت جذب و درگیر معنویت و پاک کردن انرژی های منفی و مثبت اندیشی کرد و دوباره رسیدم به همون کتابی که سال ۹۰ هدیه گرفته بودم و شروع به خوندنش کردن و الان که مطلب شما رو خوندم فهمیدم استاد معنویت از سال ۹۰ شروع به نجات من کرده بود و من بی توجه بهش به راه خودم ادامه میدادم و اینقدر توی این مدت کارماهای بد از خودم ایجاد کردم که الان نمیدونم چطوری باید این کارما رو از بین ببرم و از جهتی دوست ندارم با دیگران و کسانی که کارما داشتم روبرو بشم و باهاشون هم کلام بشم..
  از مطلبتون و سایتتون بی نهایت سپاسگزارم
  اگر راهی برای از بین بردن کارما هست لطفا مارو بی نصیب نزارید.
  به من گفته شده میتونین از روح بزرگ درخواست بدید که اگر این کارما در عمرهای قبلی باشد مدت زمان زیادی طول میشکه تا بتونین کارمای ایچاد شده رو برطرف کنین. و من فکر میکنم هم کارمای اجدادی دارم و هم کارماهایی دارم که خودم ایجاد کردم اینو مطئنم و سعی در تغییر دارم و سعی در تغییر رو برای از ۲۶ اردیبهشت امسال شروع کردم

  1. با سلام
   اگرچه داشتن کارما و رفع اون برای بیشتر اشخاص معضل به حساب میاد اما در باطن کارما بازده ِ عمل ِ ماست تا ما رو با درسی که باید از زندگی بگیریم آشنا کنه . در زمانی که به درس ِ مربوطه واقف شدیم استهلاک ِ سریع ِ کارما آغاز میشه . با اعتقادات متفاوت ، برطرف کردن ِ کارما نیز ، اعمال ِ متفاوتی به خود میگیره . اگر مسلمانید منابع ِ مهم ِ زیادی در مفاتیح الجنان و خواندن آیات قرانی ، میتوانید پیدا کنید که این استهلاک را سرعتی مضاعف بخشد . اگر به دین ِ خاصی گرایش ندارید میتوانید از هواپونوپونو استفاده کنید . اگر با روشهای پاکسازی چاکرا مأنوسید میتوانید از انوار ریکی یا ای اف تی استفاده ببرید . اگر با فرشتگان ارتباطات روحی و حسی برقرار نموده اید میتوانید از فرشته ی مقرب میکائیل و رافاییل برای بریدن گره های کارمیکی بین ِ خود و دیگران بهره برده و از آنان شفا و التیام ِ زخمهای کارمیکی یتان را درخواست کنید . اگر با گفتن جملات مثبت راحتید ، مداما بگویید من خود را دوست دارم و دیگران و خود را یکسان میبخشم و دنیایی زیبا را برای خود و دیگران به ارمغان میاورم . من اقتدار دنیای خویشم .
   مهم این است که دوباره به اصل ِ وجودی خویش برگردیم ، بقیه ی امور در سر ِ راهتان قرار میگیرد تا با هر روش و ترفندی که راضی هستید به پیش روید و خود را رشد دهید .
   خیر پیش و در پناه حق
   جویا

   1. سپاس بیکران از پاسخ شما امیدوارم بتونم راهی پیدا کنم.. و ضمنا بنده آشنایی زیادی به هواپونوپونو ندارم فقط جایی دیدم که ذکرهایی بود و زمان و روال خاصی داشت اما در قسمت نظرات کاملا بهش اعتراض شده بود که به شدت اشتباه بیان شده برای همین خیلی سر در نیاوردم.
    با سپاس و احترام سارا

    1. با سلامی مجدد
     نمیدانم با چه اعتقادی به این مورد اعتراض شده بوده اما من شخصا این راه را امتحان کرده ام و ثمره ای زیبا را از آن دریافت کردم . این بسته به اعتقادات ِ ذهنی ِ هر فرد است که با چیزی عمیقا مخالف باشد یا به طرزی باور نکردنی موافق . اگر در پی انجام آنید میتوانید در سایت اولیاء عضو شوید و روش آن را که یکی از کاربران به نام عباس توضیح داده پیگیری کنید .
     خیر پیش
     جویا

     1. از راهنمایی شما یک دنیا سپاسگزارم در سایت اولیاء عضو شدم. کتابی پیدا کردم راجب هواپونوپونو که دارم میخونم و به حرفای شما میرسم. در حال حاضر به چیز خاصی اعتنقاد ندارم فقط به نقطه ای رسیدم که فهمیدم چقدر اشتباه کردم و سعی دارم خودمو نجات بدم برای همین یکی یکی راه های نجات خودش داره جلو پام قرار میگیره. امید دارم از طریق اون دو شخص معنوی و همچنین راهنمایی شما و کتاب ها و مقالاتی که دارم میخونم به نتیجه برسم. فقط اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم که سریعتر به نتیجه برسم.. از ذکر گفتن؟ از سکوت کردن؟ از مراقبه؟ اصلا نمیدونم همه کارهارو دارم باهم میکنم.

      امیدوارم موفق و موید باشید. ممنون از پاسخگوییتون

      1. با سلام
       مراقبه ی سکوت و ناظر بودن بر تشویشهای ذهنی و رها کردن اونها ، یکی از بهترین مراقبه هاست که راه رو هموارتر میکنه . گفتن ذکر یا مانترا نیز به زندگی کردن در لحظه ی حال ، کمک به سزایی داره علاوه بر اینکه کلمات یا عبارات نورانی ، نقش پاکسازی ِ زیادی رو به عهده دارند . گفتن جملات مثبت که میتونیداز کتابهای لوییز هی به وفور اونها رو پیدا کنید ، شکرگزاری برای حداقل صد مورد از چیزهایی که در کنارتون حسشون میکنین و از اونها راضی هستید یا میخواهید که از اونها راضی باشید ! و غیره همه و همه به پروسه ی پیشرفت ِ ابعاد ِ مختلف ِ وجودمون کمک میکنن ولی سرعت ِ انجام این پروسه بسته به هر فرد و پذیرش روحیش متفاوته . ما سعی میکنیم هدف مون رو از زندگی شاد بودن و نیک زیستن قرار بدیم و در طول روز ساعتی رو هم به نیایشها و مراقبه های گوناگون قرار بپردازیم ( که ترجیحا این یک ساعت رو به چهار یا پنج قسمت ِ مساوی تقسیم میکنیم و در طول شبانه روز به نیایش اختصاصش میدیم ). با خواندن پستهای “تو ذهن خود نیستی ” ، ” طرحی نو دراندازیم ” ، ” تکنیک رهایی از احساسات ” به شناختی کلی خواهید رسید به شرظ اینکه پستهای مربوطه را به دفعات بخوانید تا آنها را لمس کنید و به کارشان ببندید .
       خیر پیش
       جویا

 27. سلام شهاب جان ،خسته نباشی
  سوالی داشتم ،من از کودکی تا به الان خواب های مفهوم داره زیادی میدیدم از امام ها تا خواب سریالی یا تکرار بعضی از خواب ها حتی مرگ نزدیکانم اتفاقات …الان ٢١ سالمه و مدتی من خواب بچه میبینم در هر خواب مفهوم داری که میبینم بچه نوزاد حضور داره حتی به صورت حامله شدن همراه عدد های یونانی یا بچه ای که نوزاد تازه متولد شده و در خواب با من صحبت میکنه و راهنمایی میکنه …میخواستم از حضورتون بپرسم امکان داره استاد به صورت نوزاد باشن ؟

  1. سلام به شما آیسان عزیز.
   ما در رویاها، ابتدا از طریق اساتید راهنمایی میشیم، این راهنمایی در قالب خواب های مفهومی صورت میگیره، مانند آنچه که در پست های فوق گفته شده.
   و مانند آنچه که تا به حال شما در رویا دیدید.
   اما هر یک از ما، دارای یک بعد معنوی هستیم، منظور از این بعد معنوی همزاد نیست.
   تجربه ای که شما دارید نشان از تولد همان کودک معنوی شما هست که در حال رشد هستش.
   شما در بعد معنوی خودتون راهنمایی دریافت میکنید، و این خیلی عالیه.
   به این کودک توجه کنید و تعالیمش رو به کار ببندید، در اینده این نوزاد در قالب کودک و سپس نوجوان ظاهر خواهد شد و …

 28. من استاد رو دیدم و به سوالاتم جواب داد ولی از کجا بفهمم که ایشون جن نبوده؟چون ازش سوال نکردم که ایا شما استاد هستید یا نه البته خیلی با من صمیمی بود

  1. سلام به شما ، استاد رویا همیشه در یک ظاهر نیست ، بلکه اساتید با هم فرق دارن ، اساتید رویا در مورد مسائلی صحبت میکنند که نیاز ما هست و ما در اون مورد مشکل داریم . اگر صحبت اون ها درست هست باید بهشون عمل کنیم . ما نسبت به اساتید رویا در خواب هامون هیچ حس بدی نداریم . بلکه دوستشون داریم و اونا هم مارو دوست دارن . اما در خواب هایی که جن حضور دارن. اصلا حس خوبی وجود نداره و انسان در شک و تردید هست .

 29. باسلام
  این سوال همیشگیه من و گاهی روزو شب منه ک چرا خلق شدم و همش از خودم و خدام میپرسم
  ی سوال, مطمنید ک اساتید فقط در عالم رویا هستند و در بیداری نمیشه باهاشون ارتباط برقرار کرد؟؟

  1. با سلام
   این سوال ی تمامی ِ افرادی ایست که میخواهند هدف از بودن ِ خود و زیستنشان را درک کنند .
   در مورد اساتید رویا در عالم بیداری ، مشسخصا با توجه به دین یا مکتبی که انتخاب کرده اید ، اساتیدی برونی ، در قید ِ حیات یا در عوالم ِمردگان وجود دارند . به فرض اگر فرد اکیست باشد ، ماهانتای دوره ی حیاتش ، استاد ِ رویایش میشود ، یا یک هندو که برای ریاضتش ، استادی او را برگزیده تا تعلیم دهد ، استاد ِ رویای ِ او نیز میتواند باشد .
   در مجموع در رویا شما با شخصی برخورد خواهید کرد که او را به عنوان ِ مظهری از علم ، دانش و معصومیت و … بشناسید ، چه این شخص زنده باشد چه در دیار مردگان به سر برد ، برای همین امر است که یک مسیحی ، بیشتر احتمال میرود مسیح را ببیند و یک مسلمان بیشتر احتمال میرود که یک هاله ی نورانی از ائمه را در کنار ِ خود ببیند .
   خیر پیش
   جویا

 30. سلام
  امیدوارم خوب باشین
  من از وقتی یادم میاد خواب میدیدم که دارم پرواز میکنم
  اما در مکان های مختلف.زمان هایی که دارم تو جایی مثل زمان حاظر پرواز میکنم اصلا نمیتونم از چند متری بلند تر برم اما بعضی وقتها که انگار تو زمان های قبل و جاهای عجیب پرواز میکنم کاملا رو پروازم تمرکز دارم و میتونم تو اوج برم…
  و انقدر به این رویاهام علاقه دارم که وقتی از خواب بیدار میشم در حالی که رویای پروازو دیدم دوست دارم ساعتها بخوابم،اما چند ماه یکبار این خواب هارو میبینم…
  تقریبا تا ده سالگی هم خواب هام کم و بیش تعبیر میشدن…
  میتونین بهم بگین دلیل ندیدن خواب های صادقه و کمتر شدنرویا های پروازم چیه؟من واقعا ناراحتم ممنون میشم کمکم کنین…

  1. سلام به شما سها عزیز .
   کم شدن و تیرگی خواب ها و همچنین ندیدن خواب پرواز ، مربوط به اعمال و افکار انسان هست ، بی هدف زندگی کردن ، بی هدف در مسیر معنوی بودن ، هر کاری رو انجام دادن و هر طور که خواستن رفتار کردن، داشتن کینه و کدورت از دیگران در دل ، نبود عبادت …. تمام اینها عوامل موثر بر رویاها و معنویت انسان هستند .
   البته باید من رو ببخشید که رک صحبت هام رو خدمت شما گفتم .

   1. سلام و ممنون از جوابتون
    دقیقا درست گفتید…
    دقیقا از زمانی که دیگه هدف ندارم اینطوری شده…
    شما میتونین راهنماییم کنید چی کار‌کنم؟

    1. سها عزیز ، برای شروع تمامی پست های وب سایت رو با هدف خودشناسی مطالعه کن و به دانشی که کسب میکنی عمل کن . حتی اگر مطالبی که میخونی رو میدونستی هم باز مطالعه کن ، با بینشی تازه مطالعه کن و با عشق یاد بگیر و با عشق بهشون عمل کن . اون وقت که یک سها جدید از خودت میسازی

     1. واقعا ممنونم ازتون
      مطمئنم پاداش راهنمایی هاتون رو میگیرید

 31. دوست عزیز
  سلام
  خیلی متشکرم که در جهت آگاهی دادن به بقیه افراد تلاش میکنید
  من واقعا مشتاق آگاه شدن و درک کردن و شناخت خودم هستم
  و فکر میکنم اتفاق خوبی بود که با این سایت آشنا شدم
  میشه لطفا یه کم جهت دهی کنید
  من با مطالب زیادی روبرو میشم که گاهی سردرگم میشم از کجا شروع کن
  ممنون میشم در این زمینه هم اطلاعاتی بهم بدید
  موفق باشید وباز هم سپاس 🙂

  1. سلام به شما دوست عزیز ، به سایت خودتون خوش اومدید . پیشنهاد ما این هست که از آخرین مطلب شروع به مطالعه کنید و به بالا بیاین . و براتون دقت در خوندن مطالب مهم باشه و نه اینکه سریع پست ها رو تموم کنید .
   هر روز به وب سایت سر بزنید و یک پست رو از آخرین پست مطالعه کنید . در طول روز بهش فکر کنید و برای تغییر خود ، با هر پستی که مطالعه میکنید اقدام کنید . مهم آموختن نیست ، مهم به عمل رسوندن آموخته ها باید باشه .
   شاید الان برداشت درستی از مطالب نداشته باشید . و شاید دچار سردرگمی بشید . اما رفته رفته با وب سایت آشنا میشید . هر سوالی هم داشتید در قسمت دیدگاه ها بپرسید .
   البته حتما دیدگاههای دیگر دوستان رو بخونید . دیدگاه ها تکمیل کننده پست ها هستند . شاد و موفق باشید .

 32. آقا شهاب این حرف شمارو باور دارم و الان میتونم از جهان اطرافم تا حدی به عنوان راهنما استفاده کنم…اما برای اموری نظیر باز کردن چاکراهای بدن و غیره نیاز استاد ضروریه…آقا شهاب چاکراها وجود دارند و فکر میکنم باید حساب شده شناختشون و استفاده کرد ازشون که اینا مستلزم حضور استاد کنار انسان است

  ممنونم

  1. سلام آسمان عزیز ، بله ، برای باز کردن چاکراها عجله نکنید ، به دو دلیل .
   یک اینکه با باز شدن بینش ها و شناخت ذهن و درست زندگی کردن، چاکراها خود به خود باز میشن .
   دو : همان طور که خودتون گفتین باید کسی که در این زمینه استاد هست ، شما رو راهنمایی کنه . ما در زمینه ی چاکراها کمی اطلاعات داریم ، اما استاد نیستیم و تجربه هم نکردیم .
   باید حتما کسی باشه که این ها رو تجربه کرده باشه ، نه اینکه فقط مطالعه داشته باشه .
   بعد اینکه بعد از بازسازی کامل چاکراها ، شما انسان بسیار تاثیر پذیری خواهید شد که فکر میکنم خوش آیند باشه ، با حضور در مکان های با انرژی منفی ، حال شما هم به کلی دگرگون میشه .
   حضور در کنار بعضی از انسان ها حال شما رو خراب میکنه و ….

 33. بله شهاب عزیر ببخشید بخاطر شتاب و عجله من بد عادتمون کردی دیگه
  ..
  خب ببین من اون روز واقعا ناراحت شدم ..چون هر وقت هیچکس جوابی برام نداشت این استاد گرامی خودش سریع جواب سوالمو تا میپرسیدم میداد..حتا حالب بود من پیام میفرستادم ایشان زنگ میزدن و مفصل منو روشن میکردن
  نکته اینجاست که من حتا ایشان رو ندیدم از نزدیک..یه سوال راجب خروجاز جسم از استادم پرسیدم و مقدماتش جور شد که شماره این استاد رو بهم بده و گفت از انسانهای مقربه و پدرشو میشناسم خیای مرید داره حتا..وقتی باهاش صحبت کردم فهمیدم واقعا جایگاه خوبی داره نزد خدا چون کل بدنم میلرزید و حرف میزدم حرفاش بدل مینشست و هیچ شکی نداشتم به حرفاش..پس تا اینجا من رو خود ایشان شک ندارم و میدونم مورد الطاف ویژه خداوند قرار گرفته و گزیده شرح حالشم میدونم
  تا حالا چنبار سوال کردم ازش که جوابمو واقعا خیلی خوب داده و روشنم کرده
  اما مشکل من اینه ایشان هیچوقت نگفت من استادتم هر وقت استاد خواستم ازش گفت فلان کارو بکن تا بهت هدیه داده بشه و …
  از چند روز پیش به بعد دیگه من نمیتونم راحت ازش سوال بپرسم چون نمیدونم واقعا معذبش میکنم و تو رودربایستی میمونه جواب میده و سختشه یا نه…من تو خواب جواب سوالمو بصورت پیامک دیدم و بخودش گفتم انکار نکرد فقط گفت الحمدالله
  استاد ادبیاتم میگفت شما برین دنبال یه ادم مقرب و بهش بگین استادم شو شاید اصلا مقدر نباشه شما باهم مرتبط باشین و یه مثالی اورد که فلانی رفته پیش استاد بعد چن روز استاد گفته جواب سوالات پیش من نیست ما بهم نمیخوریم .. هم استاد ادبیات هم ایشان معتقدن منتظر باشم تا یه شب یکی بهم بگه استادت فلانجاست برو پیشش..
  ببخشید زیاد شد

  1. سلام آسمان عزیز ، صحبت های این افراد درسته ،
   اما شما فکر نکن که تنها استاد باید از بیرون ظاهر بشه و یا کسی ایشون رو معرفی کنه ، و یا استاد باید یک شخص باطن اندیش و سفید رو باشه و یا ….
   شما پیام هات رو از محیط ، افراد ، اتفاق ها ، پیرامون ، دلبستگی ها و علایق و تنفر های خودت پیدا کن ، اینطوری تمام دنیا میشن استاد تو .
   تا اینکه شخصی بخواد طبق تجربه ی خودش تورو راهنمایی کنه که شخص دیگری هستی .
   اگر هم دقت کرده باشی ما در این سایت داریم راه معنویت رو به شما آموزش میدیم نه اینکه شما رو به خودمون بد عادت کنیم .
   اگر آن گونه که گفتم عمل کنی ، استاد درون به مرور خودش رو در رویاهای تو وارد میکنه ، که یک کلام استاد درون می ارزه به هزاران حرفی که از زبان من و یا دیگر انسان ها بیرون میاد .

 34. سلام آقا شهاب
  من چندوقت پیش گفتم که ایتاد درون میخوام که پا به پام بسازه با عجولبازیام و …
  تو این همه راهنما دور و ورم یه استاد بزرگ و مقرب به خدا هر وقت ازش پیامکی سوالی میپرسیدم زود جواب میداد
  دیروز سوال پرسیدم گفتم واقعا استاد میخوام چرا خدا هدیه نمیکنه بهم و ..
  بعد جوابمو نداد..خیلی عجیب بود برام.
  جوابمو نداد تا اینکه امروز قبل بیدار شدنم از خواب پاشدم دیدم اس داده کل پیامشو یادمه تقریبا وای خوشحال شدم بعدش فهمیدم هنوز خوابم..از خواب پاشدم دنبال گوشیم بودم تا بنویسم پیامشو باز فهمیدم خوابم..زو سه بار تو خواب بیدار میشدم..
  امروز یه پیام دادم بهش که وای ممنونم جوابمو تو خواب دادین..گفت سلام الحمدالله…
  ینی واقعا جواب منو تو خواب داده بود? چرا عوض کرده بود شیوه جواب دادنشو..
  یکم کمکم میکنین بفهمم چی به چیه

  1. سلام به شما آسمان عزیز ، ترافیک کاریم این روز ها بالاست ،
   جواب نظرات تک خطی رو میتونم سریع بدم ، اما جواب نظرات تخصصی دوستان رو دوست دارم تکمیل تر و بهتر بدم تا به جوابشون برسن
   از این رو این نظرات رو میذارم برای زمانی که ارامش فکری و کاری دارم .
   در مورد تجربت ، این تجربه نباید باعث این بشه که استادت رو بپرستی ،
   این رویا دو حالت داره ،استاد در جواب دادن به شاگرد کاهلی کرده و جواب سوال شما از طریق آگاهی کائنات به شما رسیده ، اما سانسورگر ذهن شما ، فرشتگان و اساتید درون رو به استاد بیداری شما تشبیه کرده ، که این مورد ما خیلی داشتیم .
   دوم اینکه استاد شما یک انسان بسیار خوب و سطح بالا هست ، اما نه به این شکل که در رویای شما خودش رو نمایان کنه و جواب سوال شما رو بده .
   این انسان دارای آگاهی بالایی هست ، اون روز وقت نکرده جواب سوال شما رو بده و بُعد آگاه این انسان ، در خواب به دیدار شما اومده و جواب سوال شما رو داده ، و اگر استاد شما این روند رو به یاد نیاره یعنی تصدیق حرف من .
   و اگر استاد شما خواب شما رو براتون شرح بده ، و خودش شخصا به خواب شما اومده باشه ، به این معنی میشه که استاد شما واقعا یک استاد معنوی و بسیار عالی هست که به بیداری و آگاهی معنوی بالایی رسیده .

 35. سلام. مطلب خوب و کاملی بود. مشخص بود کاملا تجربه کردی. یه سوال داشتم.
  در مورد سیستم های تائو و انرِی یین و یانگ و انتقال انرِی و جذب اون و تغییر تقدیرات چیزی بلد هستین؟ اگه ممکنه توضیح بدید. مرسی

  1. با سلام

   در کلیه ی مذاهب و ادیان ، و مسالک و مکتبها پایه ی آموزش ِ عموم ِ انسانها بر مبنای ِ دو منبع ِ کلی و ریشه ای ِ خیر و شر ، نور و تاریکی ، یین و یانگ ، و نظایر ِ اینهاست که همگی از یک مورد صحبت میکنند ، به عبارتی از دو قسمت ِ تکمیل کننده در عوالم ِ فیزیکی ؛ که یک معیار ِ فیزیکی ِ کامل از بودن ِ یکی و عدم ِ حضور ِ دیگری را مطرح میسازد ، و یا حتی اقتدار و پابرجایی ِ یکی را از کم رنگ تر شدن ِ آن یکی به منصحه ظهور میرساند .

   در ذهن ِ فیزیکی ِ ما انسانها ، روز معنا نمییابد تا شب را درک نکرده باشیم ، سلامت معنا و ارزش ندارد تا درد را احساس نکرده باشیم ، آگاهی مفهوم ندارد تا عدمش را ادراک نکرده باشیم … اما در دنیای ِ مخلوقاتی چون فرشتگان ِ نور و رحمت که از منشا انوارِ ملکوتی ( نه آتش ) آفریده شده اند فقط یک دریچه بر روی ادراک وجود دارد به عبارتی با تمامیت ِ یانگ ، خیر ، نیکی ، صلح ، آرامش ، شفا و … سروکار دارند و چیزی به نام ِ یین ، شر ، درد ، بدی و … برایشان کارگر نیست و مفهومی نظیر ِ مفاهیم ِ دریافتی ِ ما ، در وجودشان راه ندارد بنابراین توانی جز خوبی کردن به دیگر مخلوقات را نمیتوان از آنان انتظار داشت !

   انتقال انرژی روشهایی بسیار زیاد دارند ، جذب از یین ، یا یانگ اولین دسته بندیست ! در روشهایی نظیر ِ ریکی که منشا نور ( یانگ ) از انرژی ِ کائنات و هستی ایست و فقط از انرژی های نورانی کارسازی میشود ، در دسته بندی ِ دیگری از انرژی های درمانی، به دسته بندی ِ انرژی هایی که ریکی نیستند ولی منبع ِ خیر و برکات به همراه دارند مانند انرژی ِ سارواسچیم که از انرژی ِ خیر ِ درونی ِ مادر زمین به انسان میرسد یا فول اسپکتروم هیلینگ و نظایر ِ آن که از فرشتگان ِ درمان گر به انسان میرسند را میتوان نام برد که برای تمامی ِ این انتقالها باید مانند انرژیهای ریکی از یک استاد ، برای استفاده ی آن انرژی ها و توان ِ بکارگیریشان مستری و همسو شدن با آن نوع انرزی را دریافت کرد .
   انرژی ها ، روشهای به کارگیری و منشا آنها گسترده هستند و در جهت کار بر روی ِ تمامی ِ جنبه های وجودی به کار میروند که من شخصا فقط با انرژی های منبع نور و رحمت کار میکنم . با درک ِ توضیحاتی که حدمتتان عرض شد ، سرچ کردن در مورد ِ اطلاعات ِ دیگر آسان میشود .

   جذب ِ تغییرات را در پستهای : طرحی نو در اندازیم ، تو ذهن ِ خود نیستی ، ای اف تی و آرشیو کتابخانه پیگیری کنید که طومار را در یک دیدگاه نمیتوان آموخت و یا به بحث نشست . در ضمن ارتعاشاتی که ما با اسمهای انتخابی ِ خود به کائنات میفرستیم مطلقا بی اهمیت نیستند ، انتخاب ِ اسامی ِ شادی آفرین ، جذبِ خیر را برایتان شکوفا تر میسازد !

   خیر پیش
   جویا

 36. س.میشه توضیح بدین به رویامون چطور توجه کنیم درحالی که بیشتر اوقات درکی نداریم که در یه رویا هستیم.

  1. سلام به شما ، به پست اگاهی در بیداری و رویا برسین این موضوع برای شما روشن میشه

 37. من معمولا توی خواب قدرت اختیار ندارم
  می خواستم بدونم چجوری ممکنه این قدرتو تو خواب بدست بیارم
  مثلا بقول شما وقتی کسیو دیدم که نمی شناسم،ازش بپرسم کی هست
  فکر می کنم برای من زود باشه به این توانایی برسم
  ولی بازهم کنجکاوم بدونم
  ممنون آقا شهاب

  1. شما اگر در بیداری به دنبال خدا باشید ، اگر در بیداری نسبت به وقایع و اتفاق های پیرامون هوشیار باشید ، مطمئن باشید این هوشیاری در عالم خواب هم خودش رو نمایان میکنه ، پس ابتدا هوشیاری در بیداری مهمه .

 38. … به رویاها دقت کنین ، زمانی که شما به رویاهاتون توجه میکنین خود به خود استاد هم سعی میکنه از این راه شمارو هدایت کنه . پس ابتدا براتون تجربیاتی رو رقم میزنه ، شما در خواب های اولیه استاد رو مشاهده نمیکنید ، بلکه خواب هایی عجیب با موضوع هایی عجیب میبینید ، که تا به حال نمونه ی اون ها رو ندیده بودید

  خیلی عجیبه من هیچ وقت هر روز خواب نمی دیدم یا اگه می دیدم یادم نمی موند حالابا توجه کردن به خواب هام تعدادشون هم بیشتر شده هم معنی دار تر شدن!
  عجیبه
  ممنون آقا شهاب!

 39. سلام اقا شهاب .من چن روز پیش فکر میکنم ساعت یکونیم ظهر بود خواب میدیدم کنار شیر ابی نشستم و یه تشت پر کردم از لباس های خودم انگار خیلی چرک بود و میخواستم بشورم وابو باز کردم ومشغول شدم دیگه چیز زیادی یادم نمیاد به گمانم نشونه خوبی بوده نظر شما چیه ؟با تشکر از شما

  1. سلام به شما دوست عزیز ، شما در حال پاک کردن جسم خودتون از اعمال بد و زشت هستید . معنی خواب شما اینه . یعنی شما به سوی پاکی دارید پیش میرید .

 40. بسیار عالی و ممنون از شما دوست عزیز،من قران زیاد میخونم و ذکر هم زیاد میگم،
  پراز عشق ناب الهی باشید.در لحظات پر عشقتون من رو هم یاد کنید

 41. ممنون از توجه شما دوست عزیز،بی شک مقصد همگی ما یکیست،من با این موجودات کاری ندارم،اما کسانی هستن که به خاطر نا آگاهی واسه من این کار رو میکنن و من رو دچار مشگل در زندگی خودم و همسرم میکنن…خوشحال میشم منو راهنمایی کنید..سپاس

  1. خب ، یه راه اینکه سطح معنوی خودتون رو باید بالا ببرین که این کار با انجام اعمال خوب و خداگونه و عبادت و ذکر میسر میشه .
   یک راه دیگه اینکه در طول روز قرآن بخونین ، چون بسیار بسیار در خواب ها دوستان شاهد این بودند که با روشنایی قرآن ، توانستند همه سیاهی ها رو از خود دور کنند ، اجنه به خصوص ، از قرآن و قدرتی که داره به شدت می ترسن ، شما میتونید با خوندن قرآن در طول روز یک قدرت پشتیبان بسیار قوی برای حفاظت ار خود و خانواده خود ایجاد کنید . تمریناتی مثل مراقبه و این ها زیاد کمکی نمی تونه بکنه ، بلکه باعث میشه حضور اون ها رو بیشتر حس کنید .
   و یک نکته ی مهم دیگه ، نترسیدن از این اجنه ها و دعا نویس هاست ، چون اجنه و شیاطین سطح معنوی و انرژیکی خیلی پایین تری دارن ، شما تنها زمانی که از این ها می ترسین ، نفوذ پذیر میشین ، اگر نترسین و بتونین بر ترس غلبه کنید هم خیلی عالی تر میشه .
   اما امکان داره باعث بشن در زندگی شما و رابطه میان اعضای خانواده شما اختلال هایی به وجود بیاد . که اینجا هم باز نکات قبلی خیلی میتونه مفید باشه . و نکاتی رو که گفتم رو انجام بدید ، اگر مشکلات همچنان ادامه داشت ، اون وقت باید ترتیبی دیگه ای بدیم که بعدا عرض میکنم .

 42. سلام به تمامی دوستانی که در راه تعالی و بیداری قدم میزارن،بسیار لذت بردم از تمامی گفتگو شما دوستان،شهاب عزیز،من حدود ٢سال هست که در این راه قدم گذاشتم و تمامی مطالب و گفتگو هاتون رو از عمق وجود درم میکنم،من چند شبه که از خداوند میخوام که من رو هدایت کنه و به سمت بیداری منو راهنمایی کنه،میخوام که بیدار شم،چون یک بار به اندازه ٢ماه به بیداری و فرکانس بالا رسیدم در کنار یه استاد عزیز؛دوباره نزول کردم و باید درسهایی رو میگرفتم و قانون پذیرش و تسلیم بودن رومی آموختم ،شهاب گرامی ،من در این بعد مادی در طی طریق تا بعد ٣/٨ رفتم ،چند بار،بی نظیره،ملکوت و فرشتگان رو دیدار کردم و ازشون کمک خواستم،ازاینکه خداوند من رو به سمت شما هدایت کرد بسیار خوشحالم،من این سایت رو به این عنوان در گوگل سرچ کردم(چطور در این دنیا به بیداری معنوی برسیم)و خداوند هدایتم کرد،ازتون میخوام لطفا در مورد ابعاد هستی مطالب بزاریدو اینکه چگونه میتونم تاثیرات بعد پنجم(اجنه)رو خودم از زندگیم دور کنم؟سپاسگذارم

  1. سلام به شما دوست عزیز و بزرگوار ، مراحل رشد شما قابل تحسین هستند ، البته با نام هایی زیبا و طبقه بنده شده که همه در یک راه هستیم و همه به سمت یک مقصد میریم . در مورد سوالتون ، شما در حال حاضر با اجنه سر و کار دارید ؟ یا اون ها در زندگی شما تاثیر گذارند ؟

 43. سلام آقا شهاب یه سوالی ذهنم رو در مورد اساتید مشغول کرده که باید ازتون بپرسم هر چند شاید یه چیزایی در این مورد در سایت اولیا هم ازتون پرسیده باشم.
  از سالها پیش زمانی که یه دختر دبیرستانی نوجوان بودم خواب های معنی داری می دیدم اما چیزی که از اون سالها هنوز هم وی بینم دیدن یه جوون خوش سیما هست که من خیلی وقت ها یه فاصله ای باهاش دادرم گاهی هم در کنار ایستاده و من از حضور اون فرد سرشار از عشق بودم و وقتی هم از خواب بیدار می شم خاطره این عشق و این حس تا چند روز در من هست و بسیار دلتنگ می شم … اون موقع ها که جوون تر بودم و مجرد بودم از یه خانم معبری سربسته پرسیدم که چرا خواب این جوون ها رو می بینم بهم گفت باید استغفار کنی…
  قبلا شما فرمودین که این ها اساتید هستن… آیا اساتید در شکل یه جوون ظاهر میشن یا یه پیر استاد؟
  نمی دونم در خواب استاد هست یا نه اما منو سرگشته می کنه…
  حالا چون متاهل هستم در خواب دیدن این جوون ها منو توی خواب محتاط میکنه یعنی توی خواب سعی میکنم به سمتش نرم تا شوهر توی خوابم ناراحت نشه ولی خیلی دوری از اونا زجزآوره و بودن در کنارشون آرامش بخشه………
  شما چه می فرمایید در این خصوص؟
  باتشکر

  1. سلام زهره خانم ، تجربه ای داشتید زیبا و البته بحث بر انگیز . اساتید همیشه در ظاهر پیر خردمند ظاهر نمیشن ، بلکه به کرار مشاهده شده یک جوان خوش سیما همون استاد درون و باطن بوده و بسیار هم انسان رو مورد راهنمایی قرار داده .
   شما برای اطمینان بیشتر ، سوره هایی رو همیشه به یاد داشته باش ، مانند سوره قدر ، حمد و تو حید . که با دیدن این جوان ها ، شما به قواعد زناشویی خود پایبند باشید و چند تا از این سوره ها رو بخونید ، اگر طرف مقابل شما استاد رویا نباشه با خوندن این سوره ها تغییر شکل میده و از شما دور میشه . و اگر استاد رویا باشه همون جا میمونه و شاید هم کلامی هم به شما بگه . سعی کنید علت حضور اون ها رو در خواب ازشون بپرسید . یا بخواین خودشون رو معرفی کنند ، یا چون معمولا اساتید صحبتی نمیکنند ، بهشون بگید شما استاد رویا یا محافظ من هستید ؟ اگر باشن ، سر تکون میدن و میگن بله .

   1. سلام آقا شهاب در مورد اساتید یادمه یکی دوبار پیش اومد که پرسیدم شما استاد هستید یکبار دقیقا بهم گفت استاد هستم و من از ایشون خواستم به من نصیحتی کنن و اون شخص فقط یه کلمه گفتن حسادت زنانه…. جالبه من اصلا نسبت به زنان اطرافم حسادت ندارم و از بچگی این خصلت در من بسیار ضعیف بوده ولی بسیار به این توصیه توجه کردم و سعی کردم دچارش نشم و حتی موردی هم چند وقت بعد برام پیش اومد که این حرف توی گوشم صدا کرد و مراقب رفتارم شدم…
    در مورد اینکه چرا ما در خواب این قدر عاشقانه استاد درون را دوست داریم و حتی فکر می کنیم که او همسر ما خواهد بود اینه که : عشق بزرگترین صفت خداونده و ما این لمس عشق رو در این کره خاکی با عشق زمینی حس می کنیم که البته هر کسی سعادت عاشق شدن رو نداره و چون ما پاک ترین عشق ها رو در روابط سالم دو زوج دیدم ( منظورم اینه که روابط و عشق بین دوست دختر و پسر ها به اونها صدمات عاطفی میزنه و از این بابت سنت ازدواج در دین ما اینقدر پسندیده است) من و یا خیلی از افراد دیگه استاد رو در منظر فردی که مثلا دوست داریم همسرمون باشه و عاشقش هستیم میبینم…. و گمان نمی کنم این هشداری بر مواظبت رابطه زناشویی من باشه …. در مورد خواندن سوره هایی که فرمودین من زمانی که خواب های ترسناکی دیدم ناخداگاه شروع به خواندن قرآن کردم و خودمو نجات دادم…اما در مورد دیدن افرادی که شاید استاد بودن آنقدر آرامش دادشتم که اصلا یادم نمیاد این سوره ها رو بخونم… در مورد صحبت نکردنشون برای من هم همین طور بوده اصولا از اونها کلامی نشنیدم…
    باتشکر

    1. سلام دوست عزیز درسته و همینطوره ، منظور از اینکه گفته شد به پیوند های خود با شوهرتون پایبند باشید این بود که اگر در خواب ها اساتید رو میبینید ابتدا از اون ها بپرسید که کی هستند و سپس آیه ای بخونید تا اگر غیر استاد هستند از شما دور بشن ، و اگر استاد بودند ما نباید به اونا نزدیک بشیم یا بخوایم مانند یک شوهر یا یک همسر برای ما باشن که مسلما همینطور هم هست و منظور شما هم همین بوده .
     اما اینکه شما گفتید انسان بسیار اون ها رو دوست داره و عاشق اون هاست کاملا درسته . به یاد دارم زمانی که یکی از اساتید رو ملاقات کردم ، بغلش کردم و خیلی بوسیدم ایشون رو ، از ذوق و اشتیاق بالا و پایین میپریدم و انسان دوست داره هر شب اون ها رو ملاقات کنه . عشقی که انسان در جدا از جسم مادی تجربه میکنه خیلی متفاوت تر از عشق زمینی هست . و همیشه در خواب ها باید جانب احتیاط رعایت بشه . چون جن و اُنس همیشه در قالب انسان هایی که ما اون ها رو دوست داریم به ما نزدیک میشن و لمس کردن جن ها برای ما در خواب بسیار خطرناکه و باعث میشه مورد تسخیر قرار بگیریم .

     1. سلام و متشکرم از پاسخ هاتون
      میشه راجع به جن ها در خواب صحبت کنید من چند بار خوابشون رو دیدم ….

      1. متاسفانه این خودش یک مبحث جدا و خیلی پیچیده است که یک پست چند صفحه ای رو طلب میکنه . ایشالله فرصتی بشه در موردش صحبت میکنیم .

 44. سلام. واقعا خاطره ای زیبا و اموزنده ای بود. اما تجربه خروج روح از بدن یه حقیقت علمی اثبات شده است. که خداوند تو وجود همه ی انسان ها قرار داده اگرچه از طریق معنوی هم میتوان به این راه رسید ولی از طریق تکنیک و روش های علمی هم میتونیم به این هدف دست پیدا کنیم اگرچه از طریق معنوی خیلی بی خطر تر و حتی قابل مقایسه با روش علمی نیست.یه سایت خارجی هست به ادرس www. Obe4u.com که این سایت کلا راجب اموزش ها و تکنیک های خروج از بدن نوشته که این سایت یه قسمت ترنسلیت شده به فارسی هم داره.که تو اون به فارسی روش هاش ترجمه شده یه کتاب پی دی اف خروج روح از بدن در سه روز هم داره. اما متاسفانه کتاب های دیگش و فیلم های اموزشیش به زبان انگلیسی هست. ولی من دو تا از فیلماشو با زیرنویس فارسی دارم گفتم. شاید به دردتون بخوره و بتونید دوباره خروج از جسم رو تجربه کنید. با تشکر از سایت خوبتون

  1. سلام دوست عزیز ، گفته هاتون شیوا و صحیح و اموزنده بود . خیلی ممنون که این لینک رو قرار دادین بی تفاوت عمل نکردین . ممنون از حضور گرم شما .

 45. شهاب جان واقعا مفید بود. متشکرم.
  فقط یه سوال: آیا این اساتید نشونه ای برای شناسایی دارن؟ اصلا خودشونو معرفی میکنن؟ یا اینکه اونم بر عهده ی ماست؟

  1. سلام امیر عزیزم ، بله ، اون ها در رویاها حرف های بی ربط نمیزنن ، بلکه به موضوعاتی اشاره میکنند که خود شما میدونی چی هست ، و گفته هاشون حق و کلامشون گرمه ، زمانی که شما به مراتب بالای آگاهی برسی اون ها خودشون رو معرفی میکنند ، در مراحل پایین هم اونا خودشون رو معرفی میکنند اما انسان چون سطح معنوی پایین تری داره نمیتونه خوب به یاد بیاره …

 46. سلام
  من حدود ۱۵ سال پیش خواب دیدم یکی از دوستان نزدیکم در خواب به من میگه تو در کد ۲۲۰ موفقی و این جمله را دو بار تکرار کرد اون موقع سرباز بودیم و از حروف ابجد هر چی کلمه که تونستم با ۲۲۰ جور کردم ولی چیزی دستگیرم نشد در همان ایام سربازی یکی از دوستانم گفت چند بار خواب گوساله ای را دیدهام که روی بدنش عدد۱۲۸ حک شده است پس از کلی عدد سرهم کردن من اسم خودم را گفتم میشه به ابجد۱۲۸ او یه دفعه گفت آها یادم اومد پدربزرگم چندبار به من گفته اسم پسرت را باید بزاری حسین .لطفا راهنمایی نمایید

  پاسخ:
  سلام حسین عزیز ، اول باری هست که این طور خواب رو میشنوم ، تعبیررقم ۲۲۰ رو نمیدونم ، شاید جمع چندین حروف در ابجد باشه ، مثل پنج یا شش حرف ،
  اما فکر میکنم تعبیر رقم ۱۲۸ رو خودتون به درستی کشف کرده باشید . شما حروف ابجد رو به چند طریق جمع بزنید ، ببینید کدام رقم ها با هم جمع بشن ۲۲۰ میشن ، خود من اصلا با حروف ابجد کار نیمکنم واصلا حتی دوست ندارم اون حروف رو نگاه کنم، مگر نه خودم واست این کار رو انجام میدادم .

  1. سلام فکر کنم از اون مطلبی که در مورد اعداد بود بشه معنی ۲۲۰ را پیدا کرد و نه از حروف ابجد احتمالا ایشون فردی با ایمان هست و امیدوار و خداوند میخواد که همینطور پاک و مثبت بمونه و….میتونید خودتون از توی اون پست دقیق بخونید

 47. خیلی ببخشید من هنوز نفهمیدم استاد رویا کیه؟ یا چبه؟
  منظورتون همون شخصیه ک میاد تو خواب آدم و جواب خیلی از سوالامون رو میده؟؟؟؟؟!

  پاسخ:
  سلام مائده خانم خیلی به وبلاگ خودتون خوش اومدید ، بله ، استاد رویا در رویا انسان رو کمک میکنه که از مسیر معنوی خودش منحرف نشه ، البته اگر طرف مقابل از لحاظ درونی و روحی در شرایط مناسبی باشه میتونه این اساتید رو بهتر ملاقات کنه .

 48. سلام آقا شهاب از مطالب خوبت ممنون من حدود ۲۰ روزی میشه که خواب هامو مینویسم خیلی آشفته است همه نوع خواب میبینم ولی مطالبی که شما گفتید برای من پیش نیامده یا اگر اومده بنده زیاد متوجه نشدم شایدم به خاطر فوت مادرم ذهنم آشفته است ممنون میشم راهنمایم کنی

  پاسخ: سلام مهدی عزیز ، شما باید ابتدا این نکته رو بدونی که خواب دیدن ملاک معنوی بودن هر فردی نیست ، بعد از اون هم ببین هدف از خواب دیدن تو چی میتونه باشه ؟ چرا دوست داری خواب ببینی ؟ که وقتی خواب نمیبینی ناراحت میشی که من خواب نمی بینم.
  بعد از این ها ، تو الان ذهن آشفته ای داری ، باید تمرینات تمرکزی انجام بدی تا ارامش سابق رو به دست بیاری ، چه تمرینی ؟ اون رو در پست الفاظ زندگی نوشتم ، اون تمرین رو هر شب قبل از خواب انجام بده ، برای روشنی بخشی به دلت هر شب ذکر بگو ، نمازت رو ترک نکن ، فقط خدا رو خواستار باش ،
  و اما مهم ترین نکته ، زمانی هست که انسانی در بیداری گیج و پرت و کم حواس هست ، هیچ نکته ای رو نمیبینه ، هیچی رو درک نمیکنه ، فقط دنبال تامین نیازهای مادی هست ، اون وقت شب که میشه از خداوند راهنمایی برای دریافت خواب ها میخواد ، این به این دلیلیه که برداشت مناسبی از دنیای خواب نداره ، فرد زمانی میتونه در عالم رویا آگاهی رو به دست بیاره که در دنیای فعلی هم بیدار باشه ، مطالعه کنه،خدا رو جستجو کنه،کمک حال دیگر انسان ها باشه و … در این صورت به همین صورت هم در خواب اگاهی خواهد داشت،اگر در خوابهات اگاهی داری بدون نصف راه رو رفتی … سوالی بود بپرس

 49. در سقوط هم می توان سهمگین،باشکوه،با صلابت و زیبا بود
  این را آبشار به من آموخت

 50. سلام … وبلاگ دفترم با یک فتوکلیپ بروز شد …
  با حضورتون خوشحالم میکنید

  پاسخ: به روی چشم

 51. الهی؛؛؛ این بنده چه می داند که چه باید جست؟؟؟
  داننده تویی ؛؛؛هر آنچه می دانی ده؛؛؛

  پاسخ: ممنون دوست عزیز .
  خداوندا لحظه ای ما را به حال خود رها نکن …

 52. سلام خدمت آقا شهاب
  آقا شهاب این مطلبت واقعا مفید بود و من با خوندن این مطلب تونستم استاد رویای خودم رو بشناسم . با این پست شما به من خیلی کمک کردی .
  واقعا از شما سپاسگذارم
  برای شما و همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت و سربلندی رو دارم پیروز باشید.

  پاسخ: سلام مهشید عزیز ، ممنونم ، لطف و خوبی از خودته ، امید وارم که از این پس هم بتونیم مفید واقع بشیم.

 53. با سلام

  بهرامی جان من اغلب خوابهامو تعبیر نمیکنم چون از بزرگی شنیدم که اگه تعبیری از خواب رو نمیدونین ویا کسی که بسیار مطمئنه و به این علم محیطه ، در دسترس تون نیست ، خواب رو در ضمیرتون به خیر تعبیر کنین و از اون بگذرین ؛ بر این اساس فقط مضمون خوابها ، یا با گذشت زمان یا با حسی درونی ، به من میرسه و من از تعبیر تک تک اونها صرف نظر میکنم .
  همونطور که گفتم ، من از تعبیر چیزی نمیدونم ولی تا به حال نظیر این خوابهایی رو که شما دیدید ، دیده ام . به فرض ، باید از کسی یا از جایی فرار میکردم یا با او مقابله میکردم . در یکی از خوابهام ایستادم و با او مقابله کردم و تا انتها که از دست دادن عضوی از بدنم بود ، مجادله یا مباحثه رو ادامه دادم که حسابم رو با طرف صاف کنم و به مشکلم سرو سامان بدم ، در تمام این لحظات نمی دونستم که خوابم ولی میدونستم که کسی در کنارمه و شاهد ماجراس و من دقیقه به دقیقه احساسات درونی مو برای هر کاری که در خواب انجام میدادم برای او ، توضیح میدادم و نیات واقعی مو به او میگفتم .
  در این شک ندارم که چیزی که به دنبال من بوده ، کارمای اعمالم بوده که بخشی از اون رو در اون خوابهای هولناک تسویه کردم . و باز در این شک ندارم که حالت کسالت و بی رمقی یی که تا چند روز بعد از این خوابها اتفاق میافته کاملا طبیعی یه ، چون به میزان باور نکردنی یی ، انرژی در این خوابها گرفته میشه تا بر مسئله فائق بشید . پس بنابراین بهتون از نظر خودم تبریک میگم که تونستید یه مرحله ی بزرگ رو پشت سر بزارید ، من فقط تجربه و اطلاعاتی رو که داشتم در اختیار شما گذاشتم ولی قاعدتا شهاب عزیز همونطور که نوشته در یک پست ، برای توضیحات لازم زحمت میکشه .

  در پناه حق .
  جویا .

  پاسخ: سلام جویای، عزیز ، ممنون بابت نظرت ، همه چی رو درست و ساده بیان کردی ، من جوابم کمی برای این سوال با تاخیر همراه بود ، چون کاری برام پیش اومد که مجبور شدم پاسخ رو نیمه کاره رها کنم و برم .اما خب الان تکمیلش کردم . با سپاس

 54. ادامه از قبل
  خب ، از اونجایی که جن ها نسبت به آیات قرآنی دارای ترس و ضعف هستند اون جن نمی تونه حرکت کنه و خشک میشه ، و قدرت شما نسبت به اون افزایش پیدا میکنه ، و زمانی که میخوای سوره ی فلق رو بخونی استاد خواب به تو میگه که آیت الکرسی رو بخون ، و با خوندن آیت الکرسی شما حریف خودت رو شکست میدی و به نحوی نابودش میکنی . اون شخصی که اون حرف رو به تو زده بدون شک استاد خواب بوده ، حال اینجا چرا استاد خواب بعد از سال ها بر شما ظاهر شده ؟ من دو احتمال رو میدم ، که نمیتونم بگم کدوم احتمال درسته، بلکه این رو زمان باید ثابت کنه به شما… احتمال اول اینکه مشکلات زندگی شما ناشی از وجود یک موجود دیگه بوده ، یعنی همون جنی که در خواب با شما بوده ، همون طور که میدونیم بعضی از دعا نویس ها به کمک همین جن ها برای انسان های دیگر مشکلاتی رو رقم میزنن ، من فکر میکنم با خواسته ای که داشتید و به کمک استاد خواب تونستید اون جن رو نابود کنین و مشکلات رو حل کنید ، یعنی از این پس فکر میکنم دیگر اون مشکلات قبلی رو نداشته باشید …. و اما احتمال دوم ، این یک خواب معنوی بوده که استاد خواب شما برای شما ترتیب داده ، تا اگر در خواب ها با مشکلات این چنینی مواجه شدی بتونی از پسشون بر بیای ،و احتمال میدم از این پس در رویاهای شما اتفاق ها جالب و شیرین زیادی بیفته ، در هر دو تعبیر باید خوشحال باشی ، خوابت یک خواب خیلی خوب و با معنی بوده ، نباید اصلا ترسی در دل راه بدی ، بلکه باید شاکر خداوند و استاد عزیز هم باشی ، زمان تعبیر درست رو برات مشخص میکنه … بازم اگر سوالی بود من در خدمتم

 55. سلام bahrami عزیز ، این نظر مربوط به پاسخ شماست . همون طور که در پست اساتید رویا خدمت شما عرض کردم اساتید ابتدای مراتب برای ما خواب هایی رو رقم میزنن تا مارو با فراز و نشیب های دنیای خواب آشنا کنن ، این اساتید همیشه در کنار ما هستند ، اما دیدن اون ها به ظرفیت معنوی و ادراکی ما بر میگرده …
  من برای تعابیر خواب ها چند فاکتور رو در نظر میگیرم ، ابتدا اینکه فرد قبل از خواب چه در خواستی داشته ، بعد اینکه در خواب چه چیزی رو میبینه ، سپس اینکه خود فرد دارای چه خصلت ها و رفتارهایی هستش . شما در خواب اولت یک موضوع شخصی رو میبینی و یک ادم کوتوله که زشت بوده ، این آدم های کوتوله میشه گفت همون جن ها هستند ، البته نه از نوع بدش ، جن های کوتوله موجودات بی آزار تری هستند نسبت به بزرگ ها ، اینجا بعد از اینکه شما اون رو کتک میزنی به شما میگه که من تورو ول نمیکنم/ فکر کردی رهات میکنم ؟
  شما در شب بعد از خداوند میخوای که کمکت کنه تا مشکلاتت حل بشه ، همون شب خواب یک کودک زیبارو میبینی ، این کودک زیبا به طور حتم همون کوتوله بوده که تغییر چهره داده تا به بهت نزدیک بشه، که شما این رو متوجه میشی و با ضرباتت سعی میکنی که اون رو دور کنی و سوره ی ناس رو هم میخونی . ادامه دارد

 56. ….همون شب خواب دیدم که من دارم تو یک کوچه دو می زنم با عجله وارد یک خونه قدیمی شدم انگاری دنبال وسیله ای می گشتم اما اون خونه کاملا نا آشنا بود.یک راست وارد شبستان اون خونه شدم همین حین من احساس کردم کسی دنبالمه سرمو برگردوندم دیدم یک پسر بچه بسیار زیبا با بلوز و شلوار سفید روی پله اول ایستاده من که سرمو برگردونم با لبخند گفت: می خوای کمکت کنم؟ یکراست به چشم هاش نگاه کردم یه صدا (صدای یک مرد) از پشت سرم گفت خودشه. منم عصبی شدم (در حین دیدن خواب هشیار بودم و یاد خواب قبلی افتادم) یهو داد زدم گفتمش چته دست از سرم برنمیداری؟ چرا همیشه دنبالمی؟ به سمتش حمله کردم و شروع کردم با تلاوت آیات سوره ناس. ولی می زدمش و آیات رو می خوندم . سرجاش خشکش زده بود هیچ حرف نمی زد ولی چشماش خیلی منفور بود چون من فقط به چشم هاش نگاه می کردم. سوره ناس که تموم شد می خواستم سوره فلق رو بخونم که اون صدای پشت سرم گفت: آیه الکرسی رو بخون شروع کردم به تلاوت آیه الکرسی به محض خوندن کلمات اول قیافه اون بچه تغییر کرد جسمش بزرگتر و پیر شد و بسیار زشت به طوری که تا الان کسی یا عکسی رو به اون زشتی ندیدم . بین پیرومرد و پیرزن شد به آیه آخر که رسیدم (و هنوز داشتم می زدمش) توانش رو از دست داد و افتاد و مرد و در همون حالت مثل غبار محو شد…. با ترس زیاد از خواب پریدم . عرق کرده بودم و از ترس دوست نداشتم دیگه بخوابم… تمام دیروز خسته و کوفته بودم به طوری که صبح و عصر چند ساعت خوابیدمو زمانی که بیدار بودم خیلی احساس ضعف می کردم برای همین هم چند نوبت غذا خوردم… آقا شهاب سوال داشتم
  یکی اینکه این صدا آیا از صدای اساتید خواب بوده؟
  دوم اینکه اون موجود منفور کی بود و اینکه من کتکش زدم یعنی چی؟ ممکنه دوباره برگرده؟

  پاسخ: سلام دوست عزیز ، پاسخ شما در نظر بعدی داده میشه . ممنون که تجربت رو با ما در میون گذاشتی ، که خیلی هم مفید خواهد بود .

 57. با سلام و دعای خیر برای شما
  بنده مدتیه که پی گیر مطالب وبلاگ شما هستم و سعی کردم به توصیه ها عمل کنم. من قبلا تجربه خواب های صادقه رو داشتم طوری که خانواده ام روی این مسئله حساس شده بودن. منتها این خواب ها حدود ۸ ساله که قطع شدن و شاید در طی سال حدود ۲ یا ۳ خواب صادقه ببینم. این مطلب گذشت تا پست های مربوط به اساتید خواب رو مطالعه کردم این در حالی بود که مدتها بود سوالی (بخاطر اتفاقی که در گذشته برام افتاده بود) ذهنم رو درگیر کرده بود. سعی می کردم در طول روز گناه نکنم البته این حرف خیلی کلیه اما سعی کرده بودم حتی اگر غیبت و.. باشه سهوی اتفاق می افتاد اما ارادی سعی می کردم راجب دیگران قضاوت و ظن و گمان و… نداشته باشم. تا اینکه ۲ خواب مشابه دیدم از گفتن خواب اول صرف نظر می کنم چون یک پیام شخصی داشت اما در اخر خواب اول در حالی که من در یک خونه ناشناس تو یک محله قدیمی بودم یه مرد کوتاه و خیلی زشت به سمت من حمله کرد و پای منو گاز گرفت در همین حین دخترعمه ام از اون خونه بیرون اومد و اون آدم رو با جارو یا یکی وسیله چوبی کتک زد مرد کوتوله در حالی که پا می شد رو به من گفت “فکر کردی رهات می کنم؟ میام دنبالت!! این خواب تموم شد تا پریشب که من قبل از خواب با صفای باطن از خدا خواستم راهی برای حل مشکلاتم پیدا کنه و به همون سوال همیشگی فکر کردم. تا اینکه
  ادامه دارد

 58. خب اگر بخوام تجربیات خودم رو هم بگم ، تجربه دیدن اساتید رو داشتم ، برای چندین بار هم اتفاق افتاده ، و هر بار اساتید راهنمایی رو برای من داشتن ، در زمانی که قلیون میکشیدم نصیحتشون این بود که اون رو ترک کنم ، زمانی که خواب هام رو به دوستان از روی خود نمایی میگفتم با حضورشون من رو به مدت شش ماه از خواب ها محروم کردند ، و اما در ورطه ای هم که به طور متوالی روز هایی رو سفر روح داشتم ، ابتدا شب اول تنها دستان استاد رو میدیدم که من رو صاف نگه میداشت ، در شب دوم حضورش رو حس میکردم ، در شب سوم هم به همین منوال سپری شد ، اما در شب چهارم به مکانی که رفته بودیم زمانی که بعد از پرواز به زمین نشستیم ، یک استاد رو همراه خودم دیدم ، و استاد دیگری رو در اون مکان دیدم، اون جا فهمیدم که این استاد تو این شب ها همراه و ناظر من بوده . مانند زمانی که بچه ای رو برای اولین بار به کوچه و خیابان میبرند تا محیط بیرون آشنا بشه . و این پدر مهربان انسان رو در خواب ها تا مرز خطر پیش میبره ، اما نمیزاره به سالک آسیبی برسه ، بلکه میخواد اون رو با فراز و نشیب های این دنیای درونی آشنا کنه .

 59. سلام خدمت اقا شهاب عزیزو دوستان گل درمورد اونکه سوال کردید ایا شده که فردی رو ببینید و یا راهنمایی یا سخن ومطلبی گفته باشه من فقط یکبار یک همچین شخصیتی دیدم که انقدر درمورد یه سری مطالب حرف زد و توضیح داد که موقع بیدار شدن از خواب یه حس و حال عجیب و غیر قابل باوری داشتم ولی اصلا از جزئیات خواب و رویا کوچکترین خاطره ای تو ذهنم باقی نماند انگار موقع بیدار شدن از حافظه ام خود به خود پاک شده باشد فقط این را میدانم که مطالب خیلی سودمند و با ارزشی بودند و اون فرد یک اقای مسنی در نظرم امد در تمام عمرم فقط بکبار چنین خوابی دیده ام اونم خیلی سالها پیش … راستی اقا شهاب این اتفاق هم افتاده که تو خوابم به یه مکانی رفته باشم یه مکان عجیب و با یک فردی مواجه شده باشم که بگوید پیشگوست و چند مورد از اتفاقهای اینده رو گفته باشد که درست از اب در امده

  پاسخ: سلام ستایش عزیز ، اون خوابی که تعریف کردی رو خواهر من هم دقیقا با همین مشخصات دیده بود ، و اون هم یادش نمیومد خواب رو ، خب ، حتما مسائلی عنوان شده که درکش در اون لحظه برای ذهن مادی شما مقدور نبوده ، به همین علت حذف شده توسط سانسورگر ، خواب دومتون رو میشه یک رویا از دیدن آینده تعبیر کرد ، به اون افراد نمیشه استاد خواب گفت ،،، چون استاد خواب وظیفش آموزش دادن هست ، البته نا گفته نمونه ، همون خوابی که شما از آینده دیدی خودش بسیار بسیار معنی داره ، اینکه روح میتونه از آینده خبر دار بشه ، اینکه میتونه جلوتر از زمان حرکت کنه،اینکه تقدیر و جبر و سرنوشتی هم موجوده و ….ممنون بابت گفتن تجربت .

 60. من عاشق صحبت هایی هستم که در این وبلاگ در مورد خداوند و خواب ها میشه،همیشه میخوانم و خیلی لذت میبرم،چون حقیقت ها گفته میشه،وعده های الکی داده نمیشه که بعدش هیچ نتیجه ای کسب نشه.ممنون از شما

  پاسخ: سلام صادق عزیز ، نبودی دلمون واست تنگ شده بود ، لطف داری عزیز ، همیشه سعی کردیم این طور باشه …
  به واقع چیزی که ما در جامعه و دوستان مشاهده می کنیم ،باز به همون جمله معروف میرسیم ، به اندازه تمام انسان ها راه هست برای رسیدن به خد،اینم یکیش ، امید وارم مفید بوده باشه .

 61. مرسی شهاب جان خیلی خیلی استفاده کردم از مطلبت!

  پاسخ: سلام دنیای عزیز ، خوشحالم که واست مفید بوده ، همین طور ممنونم از اینکه در نظرات شرکت میکنی .

 62. دوستان عزیز ، به نکاتی که میگم توجه کنین ، آیا تا به حال در خواب ها و رویاهاتون فردی رو کنار خودتون حس کردین ؟ آیا تا به حال شده انسانی رو در کنار خودتون داشته باشین و نتونین صورتش رو ببینین ؟ یا اینکه به کلی اون فرد رو رویت کنین و اون فرد شما رو نصیحتی کنه یا به قسمت هایی ببره ؟
  اگر شاهد این خواب ها بودین برای ما تعریف کنین ، اما خوابتون نحوه دیدار رو تعریف کنین نه چیز دیگه ای . و بگین که چرا فکر میکنین اون یک استاد بوده ؟ با تشکر.

  1. با عرض سلام و ادب و سپاس از پستهای بسیار مفیدتان.حدود چهار سال پیش که ریکی یک را دریافت کردم بعد از چند روز در خواب و بیداری تکه بزرگ ابر مانند را در پشت سرم دیدم و با صدای اکو ذکری را به من گفتن و چندین بار هم تکرار کردن.متاسفانه من ذکر رو نگفتم ولی حدود چهار ماهی میشه که شروع کردم به گفتن ذکری که ایشون گفتن.زمانی که من این ذکر رو دریافت کردم هیچ شناختی از استاد درون نداشتم

   1. سلام به شما ، سعی کنید اگاهی خودتون رو بالا ببرید ، تا در این مواقع ذکر های لازم رو دریافت کنید ، ذکرتون رو به کسی نگید ، چون این ذکر تنها برای شما راه گشا هست .

  2. سلام من همچین چیزی دیدم
   اصلا جسمشون رو درخواب ندیدم اما اومدن در خواب دستم روی قران گذاشتند و برام دعا کردند و راهنماییم کردند

 63. سلام و خسته نباشید
  من چند بار خواب فردی رو دیدم که بهش خیلی علاقه دارم و با اون فرد هم کلی صحبت کردم در خواب
  آیا این خواب مفهومی داره؟

  پاسخ:
  سلام محمد عزیز ،ممنونم. زمان هایی میرسه که فرد در رویا به مکان هایی میره و افرادی رو میبینه ، شب های بعد هم به طور متوالی و البته نا منظم باز به اون مکان سر میزنه و باز همون افراد رو مشاهده میکنه، در صورتی که خواب شاید دارای معنای معنوی نباشه، من هم خودم نمونه این خواب ها رو دیدم اما هنوز هم برام جای سوال داره که چه چیزی رو میبینم. اما در مورد تو، آیا در اون لحظه میدونی که خواب هستی ؟ اگر دارای اختیار هستی از اون فرد بخواه که خودش رو معرفی کنه، و اگر دارای اختیار نیستی و نمی دونی که داری خواب میبینی منتظر باش تا در رویاهای بعدی چیزی دستگیرت بشه، البته معانی این خواب ها به نحوه ی زندگی کردن و اعمال تو بر میگرده، ببین آیا این خواب ها ربطی به زندگی روز مرت داره ؟ اگر با دنیای خواب آشنا نیستی پست های مربوط به خواب ها و رویاهای وبلاگ رو حتما مطالعه کن.

 64. ادامه از قبل
  با خلوص نیت باید گفت که دیدن اساتید باطنی ، راهی فرعی یه هر چند که شیرین و وسوسه انگیزه ولی لقاء الله ، چیزی یه که با قلب در خواب و بیداری با عشق میشه به اون رسید و هر لحظه در بهشت زندگی کرد ، چه با دیدن اساتید چه بدون دیدن اون عزیزان ( گواینکه اونها هم در خواب و بیداری با ما هستند و در راه رسیدن به اصل معنویات ما رو حمایت میکنن ، چه دیده بشن چه پنهان باقی بمونن ).
  اصل ، حسه دیدن یا بودنه اوست ، بقیه ی چیزها نمادی از روی دوسته .

  مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو
  مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه

  در پناه حق .
  جویا .

  پاسخ: سلام جویای عزیز ، ممنون بابت توضیحت ، در همه ابعاد موضوع رو مورد بحث قرار دادی ، و نکته ای که در پایان بهش اشاره کردی، ،درسته ،دیدن اساتید نباید یک الزام و یا یک عادت تلقی بشه ، بلکه اساتید هم همون حرفایی که ما بر اون ها مشرف هستیم رو به ما میزنند ، مانند اینکه از دروغ نگیم، ریا نکنیم ، دلمون صاف باشه و … تمام درس های اساتید در بیداری ما موجوده،ولی زمانی که نسبت به اون ها خیلی بی توجه میشیم ،اساتید برای یاد آوری به سراغ ما میان،پس چه بهتر که ما خصلت های خوب رو پرورش بدیم و تمرین کنیم تا در ما برای همیشه باقی بمونند. به نظر من در این دنیا انتقام هم معنی نداره،چون بدی کردن به دیگران در اصل بدی کردن نسبت به خودمونه. من در این پست هم تمام سعی خودم رو کرده بودم که نکات اصلی رو در مورد دیدن اساتید بیان کنم ، و اینکه اینم عنوان کنم که دیدن اساتید به خواسته ی ما نیست،بلکه خود استاد خودش بهتر از هر کسی زمان مناسب رو میشناسه. و خوشحالم که دوستان دیگه هم این موضوع رو درک کردند. با سپاس فراوان از جویای مهربون و همه دوستان دوست داشتنی

 65. با سلامی گرم به اهل سرزمینهای دور

  این بار ، بینش فکری و ار تباط با اساتید رویا مطرح شده که بحثی بسیار پر کشش و جذاب برای رهروان راهه . ولی اصلی تر از اون بحث ورود به این خطه ی پر رمز و رازه .
  رومیتای عزیز ، شما درست دست گذاشتید روی شاه کلید ورودی برای رسیدن به تمامی راههای رسیدن به خدا ، بنابراین باید گفت : بله ، سخته ولی به دست اوردن اون ، تمام درهای معرفت رو به روی شما باز میکنه ، چه این در مخصوص به دیدن اساتید رویا باشه ، چه مربوط به اقتدار بر سرنوشت خود و چه … .
  بر عکسه بسیاری از موارد که ممکنه ضرب المثله همه ی راهها به روم ختم نمیشه صادق باشه ، باید این دفعه بگیم عینا همه ی راههای رسیدن به آرامش و ساحل امن الهی به همین عشق ، ختم میشه که تازه سراغاز راههایی نو و زیباست .
  دل از کینه ها پاک کردن ، مجرای ورودی به سرزمینهای عشق الهی یه . در یک قلب که میخواد سرشار از عشق الهی بشه ، هر چه جا برای تنفر و کینه ها کمتر بشه ، راه برای لبریز شدن از دوستی و عشق بازتر میشه و خودشناسی و خداشناسی بیشتر خودش رو غالب میکنه .
  رسیدن به این عشق ، تبلور تمامیت وجودی ماست که کل خلقت بشری به واسطه اون بنا شده .
  سراغاز پیمودن راه اصلی مونه که باید در اون راه ، وظیفه ی اصلی بودنه خودمون رو در دنیای بیرون و درون ، شروع کنیم . ولی بعد از گذروندن اون مرحله یعنی پاک شدن از نفرتها و کینه ها ، دیگه راه همواره و همه اش صاف و یکدست و بعضی وقتها هم سرازیری یی پر شتاب به نظر میاد !
  این مهمترین و کلیدی ترین مرحله ای یه که ما باید اونو طی کنیم و پشت سر بگذاریم .
  دلی که در اون کینه راه داره ، مجاله نشون دادنه تمامیت عشق رو در خودش نداره و این به اون معناست که هر راهی رو که برای رسیدن به خدا بریم ( چه از راههای کمکی عرفان مثل ریکی ، مانیه تیزم و … و چه از راههای سلوک عرفانی ) در شاهراهها گم میشیم و در جا میزنیم یا به دور خودمون میچرخیم ! سرعت پیشرفت در گذروندنه این مرحله است .
  راههای زیادی برای پاک کردن دل از کینه ها وجود داره ، که در پستهای قبل در موردشون صحبت شده ، ولی به طور قطع ، این راهها و عمل به اونها ، باعث باز شدن مسیر اصلی یه .
  ادامه دارد

 66. سلام شهاب جان
  من هم با اجازه جوابی رو به رومیتای عزیزم بدم.
  رومیتا جان، سلام
  اوّل بدون اون چه تو تجربه می کنی ما هم تجربه کردیم ومی کنیم. همیشه اتّفاق ها و یا رفتار افرادی هستند که به نظر بی رحمانه یا ناعادلانه می رسند. امّا بدون که این دنیا نوعی بازی هست و ما با همه ی این ها رو به رو می شیم و از بین همشون گذر می کنیم تا درس هایی رو فرا بگیریم. بی رحمانه ترین و ناعادلانه ترین اتّفاق زندگی من یکی از بزرگ ترین درس ها رو به من بخشید. امّا یادت باشه که بهترین درس رو باید از هر اتّفاق بگیری نه هر چیزی که به نظر می رسه. مثلا” اگر ضربه ی عاطفی خوردیم درس این نیست که نباید به انسان ها محبّت کرد، شاید درس این باشه که باید در محبّت تعادل و آرامش داشت یا این که باید انسان نسبت به خودش هم محبّت و احترام داشته باشه.. دوّم این که عزیز من عشق تو خیلی وسیعه، محبّت تو خیلی خیلی وسیعه، بخواه که این عشق همه ی موجودات رو در بگیره، همه ی هستی و کائنات رو به علاوه ی اون انسان ها یا اتّفاق که به نظر ظلم می رسه. اگر سخته که محبّتت اون ها رو در بر بگیره از “شفقت” کمک بگیر. سعی کن که درکشون کنی. جایگاهی که دارند، یا این که خودت رو به جاشون بگذاری. یا شاید این که بدونی هر آدمی ممکن هست اشتباه کنه بتونه کمک کنه. یا این که رومیتا جانم این رو بدون که هر اشتباهی که کرده اند از روی ناآگاهی بوده، اون ها حتما” ناآگاه بودند که همچین کاری رو انجام دادند؛ ناآگاه از قانون عشق، ناآگاه و نادان از محبّت، نادان از خوبی… مگر جهل چی هست؟ غیر از این هست که کسی که از محبّت اطّلاع نداره ناآگاه و خواب هست؟
  کار دیگری نیزهم هست بانو
  صلح درذهن، آرامش درونی و بخشایش و خوشحالی و رهایی که برای خودت می خوای، برای اون ها آرزو کن… دعا کن که آروم باشند، دعا کن که مهربان باشند، بخشایش داشته باشند، تو درونشون رها باشند، در ذهنشون صلح داشته باشند، دعا کن که خوب باشن
  رومیتای خوبم بر بخشایش پافشاری نکن، بگذار که آرام آرام در تو صورت بگیره؛ بگذار که زمانش برسه؛ پروردگار عزّوجل و اُستادان روح تو رو از هر کسی بهتر و کامل تر می شناسند و صبور و مهربان و فهیم اند، شاید نیاز هست که تو اتّفاقات دیگری رو ببینی تا کاملا” درک کنی اون چه رو که بهت گذشته…
  دوستت دارم

  پاسخ: بسیار بسیار ممنون از صبای عزیز

 67. خب مهرداد عزیز ، در مورد خواب ها هم نکته ای رو یادم اومد که دوست دارم باهات در میون بزارم ، به عنوان مثال: تو داری برای بهتر شدن تلاش میکنی و میخوای خودت رو از لحاظ معنوی به مرتبه ی بالایی برسونی،استاد درونت تورو با خواب هایی گرم نگه میداره ، اما خب ، صلاح نمیبینه که به تو بگه کارت عالیه و به مرتبه ی خیلی بالایی رسیدی، چون میدونه اگر این رو به تو بگه تو خودت رو گم میکنی و فکر میکنی دیگه خیلی انسان خوبی هستی و تمام کارهای غلطت هم درسته و حجت بر تو تمام شده است. البته مثال دارم عرض میکنما، منظورم تو نیستی. بعد من که تو دوست صمیمی تو هستم و برام خودم مرتبه ای هم دارم ، در خوابی استاد رویا به من تورو نشون میده، و میگه انسان ، انسان پاک سرشتی هست و داره به فلان مراتب میرسه… اگر قرار بود تو از این قضیه با خبر بشی و یا ظرفیت این رو داشته باشی ، پس خود تو این خواب رو میدیدی، اما زمانی که این رو به من نشون دادن من نباید بیام و این رو به تو بگم،چون با گفتن این خواب به تو ، در اصل دارم یک شور و شوق بالایی رو به تو میدم و احتمال داره با این کار سرعت تورو در مسیرت افزایش بدم و همین کار باعث بشه که از مسیر خارج بشی، به قولی مسیر معنوی تو بشه دام تو برای خود ستایی و منحرف شدن. این کار هم تورو از مسیرت دور میکنه و هم مرتبه ی من رو کم میکنه،چون من با اینکارم چیزی رو به تو گفتم که نباید به تو میگفتم. از طرفی هر خوابی که من میبینیم شاید درست نباشه ، شاید تناسخی که من دیدم درست نباشه،شاید جهانی که دیدم درست نباشه،و اگر هم درست باشه این ها برای من و زندگی من معنا میده، نه برای فرد دیگری، این ها مانند پول هایی هستند که فقط در همون کشور دارای اعتبار هستند،دنیای دورنی من شاید در دنیای تو بی ارزش باشه و حتی اثر مخرب هم روی تو بزاره. باز اگر موردی بود بپرس با هم صحبت میکینم .

 68. سلام رومیتای عزیز ، ممنون بابت نظر و سوال زیبات،
  خب رومیتای عزیز ، نه تنها تو ، بلکه خود من هم برای مدت کثیری کینه ای در دل داشتم ، که در وبلاگ هم اون رو بیان کردم ، همون کینه مانع از رشد بیشتر من میشد ، ما در هر زمان مانعی سر راهمون میاد ، اون مانع از خودمونه ، از خصلت ها و اخلاق های خودمونه ، که برای پیشرفت بیشتر باید اون رو کنار بزنیم، باید از خودت سوالی رو بپرسی… هزاران هزار اتفاق در روی این کره ی خاکی میفته ، کسی برادر دیگری رو میکشه کسی به کسی خیانت میکنه و …. اگر روزنامه های حوادث رو بخونید ، چیزهایی میبیند که حتی فکرش رو هم نمیکردید، حالا اینجا من از شما سوالی دارم، نمونه این اتفاقات هزاران بار اتفاق افتاد، میلیون ها انسان اومدن با همین اتفاق های دست و پنجه نرم کردند رفتند به دیار باقی، زمانی که ما می دونیم در این دنیا مهمانی بیش نیستیم، چرا دلمون رو صاف نگه نداریم…چون این عدم صافی به خودمون ضربه میزنه ، انسان هایی که سراسر کینه هستند هیچ گاه زندگی راحتی ندارند ، بلکه همیشه با نفرت زندگی میکنند ، حال که ما ته کینه ای در دل داریم خوبه که اون رو فراموش کنیم . چون این ها توهم های ذهنی ما هستند…تمام اینها تنها افکاری هستند که در ذهن باقی موندند ،و چه خوب که انسان این رو درک کنه برده ی ذهن یا من ذهنی نباشه، زمانی که ما همه انسانیم و این رو میدونیم که انسان خطا کاره و زمانی هم احتمال داره ما اشتباهی مرتکب بشیم ، پس چه بهتر که همه چیز رو از دل پاک کنه و همه رو به همین چشم ببینه . من زمان هایی انسان هایی رو میدیدم که سرو وضع مناسبی نداشتند و روابط اجتماعی خوبی نداشتند بدم میومد ، اما الان اون هارو میبینم با یک نگاه سعی میکنم اونها و نحوه ی زندگی اونا رو درک کنم . از طرفی کینه ای که از پسر عموهام داشتم خیلی من رو اذیت میکرد، اما از خودم پرسیدم واقعا چرا این کینه رو در دل نگه داشتم ؟ چه کمکی به من میکنه ؟ جوابی نداشتم ، برای همین کینه رو فراموش کردم،الان باهاشون دوست نیستم اما هیچ کینه ای هم به دل ندارم. و الان خیلی خیلی راحتم.

 69. با درود
  با تشکر از راهنماییهای شما البته این پست باید بیشتر از یک بار خوانده شود سوالی که دارم :برای ارتباط برقرار کردن با اساتید رویا
  حتما باید دلت از کینه ها پاک باشه ویا به صفای سینه رسیده باشی اما همیشه حوادث گذشته یک نقطه سیاهی را تو دل آدمها بوجود آورده برای مثال نبخشیدن آدمهایی که ازشون دلخوری داری وانتظار بخشیده شدن خودت به خاطر بدیهایی که کردی من خودم بارها فکر کردم فلانی را به خاطر بدی که در حق من کرده بخشیدم اما باز میبینم که ته دلم هنوز بابت این مسئله پاک نشده در اصل ما برای مدتی فراموش میکنیم واز ته دل نبخشیدیم فکر میکنم این مسئله باعث میشه من از مسیرم خارج بشم وبه اون چیزی که هدفمه نرسم ویا خیلی طول بکشه مگه ما کی هستیم که بخشیدن یا نبخشیدن همدیگه باید انقدر تاثیر تو زندگی ما بگذاره من چطوری میتونم دلم را واقعا پاک کنم انقدر سخته یا من سختش کردم یا راهش را بلد نیستم ؟
  مانا باشید

  پاسخ: سلام رویتای عزیز ، پاسخ شما در نظر بعدی

 70. اقا شهاب من با این حرف که تجربیات روحی خودمان را در اختیار دیگران نزاریم مخالفم. من خودم با تعریف کردن خواب هایی که از اساتید معنوی دیدم چندین نفر رو به سوی خالق یکتا اوردم جوری که اونها نیز این تجربه ها رو الان کسب کردن.
  گنج نیست یا پول نیست که بگیم فقط مال منه به تو نمیدم باید با همه قسمت کنیم شاید خیلی ها هدایت یافتند.

  راستی منو یادت میاد شهاب؟ از اینکه کمکم کردی خیلی ممنون.
  حرفای تو باعث شد من و خیلی های دیگه از دوستانم بتونیم دوباره رشوع کنیم و جلو بریم.

  با تشکر.

  پاسخ: سلام مهرداد عزیز ، من قبل ها دو تا مهرداد میشناختم ، اما حاج مهرداد نه ، این مهرداد ما کدوم مهرداده ؟
  در مورد اینکه گفته هام کمکت کرده خوشحالم ، و در مورد سوال زیبات …
  در مورد سوالت باید توضیحی بدم ، اگر دقت کرده باشی من در بعضی از پست ها خواب های خودم رو بیان کردم ، مثل ااین خواب که استادی به من گفت قلیون نکش ، چون برای تو مانند یک دیوار عمل میکنه ، یا خواب های دیگه ای … اما بعضی از خواب ها هستند که به هیچ عنوان نباید گفته بشه ، چون تنها و تنها برای اون فرد معنی میده، من خواب هایی رو در مورد تناسخ دیدم، اما هیچ وقت اونارو بیان نکردم،یا خواب هایی در موارد دیگه،انسان زمانی که خواب میبینه پرواز کرده و به آسمون رفته چرا باید این خواب رو برای دیگری تعریف کنه؟ مثل اینه که شما سفری به دبی میری و اون رو تعریف میکنی، خب چه سودی داره ؟آیا خودنمایی و خود ریزی نیست؟ از طرفی انسان میتونه همین خواب رو به نحوه ی دیگه ای انتقال بده ، مثلا به جای اینکه بگه من پرواز کردم و کلی حال داد بیاد بگه در خواب ها میتونی با تفکرت پرواز کنی ، به نوعی که اگر همون لحظه بگی میخوام پرواز کنم ، خواهی دید که از زمین بلند میشی . باز توضیحی لازمه که در نظر بعدی برات عنوان میکنم مهرداد عزیز .

 71. با سلام
  اول میخواستم از زحماتی که برا تهیه این مطالب میکشین تشکر کنم وبعد بگم که اگه نظر نمیذاریم دلیل بر این است که سر نمیزنیم ؛وباور دارم این سایت یکی از همون راههایی هست که دنیا یا اساتید به عنوان یه کمک وهدایت قرار دادن البته در مورد خودم بیان کردم .در سایه حق شاد وپیروز باشید

  پاسخ: سلام مینای عزیز ، نظراتت دیده نشد ، اما بودنت حس میشد ،
  همین که مطالب رو بخونی و بتونی به خوبی روشون مانور بدی خیلی ارزشمنده ، اگر نظرت رو هم عنوان کنی که باعث دلگرمی من و دیگر دوستانه ،چون ما یک خانواده هستیم ، برات آرزوی موفقیت میکنم .

 72. سلام شهاب جان، درود همه ی دوستانم
  نوشتار واقعا” کامل بود و هدایتی از سوی خداوند برای من که در این زمان به دانستنش احتیاج داشتم؛
  سپاس گذارم
  گاهی نمی دانم برای راه پیمایان راه خداوند چه چیز باید آرزو نمود، امّا دعای خیر به گمانم بهترین است؛ با آرامش درون، با اُمید با نسیم حضور خداوند و همراهی فرشتگان
  برکت باد به سرتاسر این نوشته و جویندگان راه حقّ، آن ها که بارها زمین می خورند امّا با همه ی مشقّت باز بر می خیزند

  پاسخ: سلام صبای عزیز ، ممنونم از اینکه نظرت رو به سادگی و به زیبایی بیان میکنی .
  دعای خیر شما برای اون عزیزانی که این راه رو طی میکنند کافیه .
  مهم این نیست که چند بار تو این راه زمین میخوریم ، شاید هزاران بار زمین بخوریم ، شاید هزاران شب توبه کنیم و در فردای آن شب توبه رو بشکنیم، اما این مهمه که چند بار از جا بر میخیزیم ، گر صد بار توبه شکستی باز آ . پس با این صحبت ، حال اگر شما جای خداوند باشین ، آیا از مشاهده بنده ای که صد ها بار در راه خداوندش زمین خورده و دوباره به عشق خداش بر میخیزه خوشحال نمیشین ؟ ممنون بابت نظرت صبا جان

 73. دستگاه خدا که از دستگاه حضرت یوسف کمتر نیست . یکی از هم زندان های
  یوسف خوابی جعل کرد و تعبیرش را از یوسف پرسید . وقتی یوسف تعبیر کرد ، آن
  ، زندانی گفت دروغ گفتم و خواب را از خودم ساخته بودم . یوسف گفت
  کار از کار گذشت و آنچه گفتم ، واقع خواهد شد . ما هم چند بار دروغی به خداگفتیم دوستت داریم . بعد که ابتلائات و تبعات این دوستی ظاهر شد ، گفتیم خدایادروغ گفتیم خداوند فرمود:قضی الامر
  یعنی کار از کار گذشت و به جمع دوستان ماملحق شدی. “حاج اسماعیل دولابی”

  پاسخ: سلام دوست عزیز ، چه حکایت زیبایی بود ، بسیار بسیار لذت بردم ،
  مخصوصا زمانی که نام حاج اسماعیل دولابی رو در انتهای نوشته شما دیدم ، … ممنونم از شما .

 74. سلام مطالب خوبی بود
  سال گذشته پدر بزرگ من که آدم خوبی بود و از قبل هم از مرگ خودش خبر دار بود بر اثر یک تصادف رانندگی از دنیا رفت .پدر بزرگ همیشه بعد از مردن به خواب من میومد و همیشه تو خوابهام باهام بود و جالبه که من میدونستم مرده اما یک بار تو خواب به عموم گفتم عمو میبینی بابا بزرگ چقدر حواسش به من هست همه جا باهامه و ازم مراقبت میکنه به عموم گفتم اون طرف خیابون رو نگاه کن الان اونجا منتظره تا بدونه من راه رو گم نمیکنم بعد بابا بزرگ رو نگاه کردم با لبخند نگاهم کرد و رفت اما مسئله اصلی از اینجا شروع شد که در مراسم سالگرد بابابزرگ من به عمه هام گفتم بابا بزرگ به خواب شماها هم میاد؟ گفتند نه؟ گفتم اما به خواب من که همیشه میاد و بعد طوری که دلشون بسوزه با غرور تعریف کردم عمه های من تقریبا با من هم سن و سال هستند و با شنیدن تعریفهای من که یه جوری قضیه رو تعریف کردم یعنی اون منو ترجیح میده به شماها دلشون شکست و از چشماشون خوندم که غمگین شدند همین رفتار خیلی ناپسند من باعث شد که اون دیگه هرگز به خواب من نیاد. این قضیه رو گفتم که دوستان بدونند با ندونم کاری انسان میتونه خودشو از رو از راهنماییهای اساتید خواب محروم کنه

  پاسخ: سلام آیلین عزیز ، ابتدا ممنونم بابت نظرت ، سپس ممنونم بابت صداقتی که به خرج دادی و این موضوع مهم و پر از نکته رو برای ما تعریف کردی…. اجرت با خدا باشه ، امید وارم از این پس به خوبی عمل کنی .

 75. چه موسیقی فوق العاده ای ….

  پاسخ: ممنون ویدا جان . خوشحالم که خوشت اومده .

  1. سلام اگر شما رویا شناسین و میتونین در تعبیر خواب من کمک کنین ممنون میشم به آدرسی که دادم ایمیلی بزنین تا من در جواب براتون خوابمو بنویسم من واقعا ذهنم درگیر یه خواب شده و دنبال تعبیرش هستم و خیلی سوالات بیجواب مخصوصا در مورد خواب دیدن ونیاز به مشورت دارم مرسی

   1. با سلام به شما ، این ادرس ایمیل بنده هست ، ممنون میشم خواب خودتون رو با تمام توضیحات لازم در مورد خواب و همچنین توضیحاتی که مربوط به زندگی خودتون هست برام ایمیل کنید . d_lands@yahoo.com

 76. سلام شهاب جان
  برای تبریک عید اومدم , سر فرصت پست شما رو مطالعه می کنم
  همیشه شادمان باشید و پرمهر

  پاسخ: سلام ویدای عزیز ، عید شما هم مبارک ، برای تبریک خدمت میرسم …

 77. با سلام اقا شهاب یکی از کامل ترین پست هایی که بنده از شما دیدم این بود و جا داره با یک تشکر که در قبال زحمات شما هیچه جبران بکنیم فقط تنها سوالی که در این مورد برای من پیش امد شما گفتید باید به دنیای ه خواب و رویاتون توجه کنیم یعنی اونارو تقویت کنیم .با تشکر

  پاسخ:
  سلام سعید عزیز ، ممنونم ، بله ، همین طور که گفتم باید به خواب ها و معانی اونا توجه بشه ، زیرا زمانی که به خواب ها توجه نمیکنیم تمامی خواب ها از ذهنمون باز پاک میشن و دیگه نمی تونیم به یاد بیاریم خواب هارو .

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قبل از ارسال دیدگاه معادله زیر را پاسخ دهید. *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.